"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

paxil ağır bi ilaç ama mg ları oluyo onların sana kaçlığını verdi ki? ilacın üstünde yazar. bide yarım yarım hatta çeyrek çeyrek bile başlanıo onlar. söylemiştir ztn doktor.

aslında daha hafif antidepresanlar var hiç yan etkileri olmayan yeni nesil ilaçlar. burdan isim vermiyim ama niye onlardan yazmamış ki acaba. bide senin hastalğın hafif ztn. paxilin yan etkileri belirgindir. dozajı da önemli tabi. bide bi şurup var antidepresanlarla verilio yan etkileri azaltsın die. genelde onu da verirler. tamamen bitkisel bi şurup. gerek görmedi demek ki doktor. yan etkiler 1 hftadan sonra geçio . birazcık sabır gerekli..

çok geçmiş olsun cnm..

Olumsuz şeyler yazmak istemiyorum gamzenk, zaten yakında topiği de terk edicem karamsarlık yaymamak için.

nereye gidiyomussun! burda morali bozulan, kendini kotu hisseden topikten kaciyo zaten, nasil bi mutlu topluluksak, mutsuz olan havayi bozmaktan korkuyo :) gidemezsin hicbi yere, kir dizini otur yiirum.

gamzenk senin bu adamdan da cacik olmaz sekerim, bunun gibileri kendin ceke ceke alirsin, sonra da sen gonderene kadar pacanda dolasirlar, boyledir yani. ne baslamak icin girisebilir, ne de bitirmek icin. o yuzden, basta biraz zahmetli ama sonrasinda zahmetsiz tiplerdir, zamanla sinirini bozmazsa tabii... ki sen dominant bi kadinsan, bi muddet sonra sumsugu de, dominanti da sinirini bozacak zaten, bunun kacisi yok.

cekucum neymis ki o rahatsizligin turkcesi? kotu bi sey yok di mi??

diger herkese de gunaydin bu arada, guzel bi cuma oncesi olsun :)

Günaydınlar... Rüyamda tospiği dövdüm, tırnaklarımı geçirdim ensesine:)) Kurtuluyorum artık ondan galiba bilinçaltım bile normal tepkiler vermeye başladı.

ceku geçmiş olsun, katinam da iyidir inşallahh.

tam senden minnacıcık havadisler verecektimki sen benden önce girmişin bile kuzuu :))
)
bugün sonnn, gel artıkk bu kadar hava almak yeter, birazda burda birlikte alalım havamızı böcükümm

tıpkısının aynısı durum
ama ben yinede kadının erkek üzerinde azıcıkk sözünü geçirmesinden yanayım
çünkü öyle olduğunda erkekler kadınları üzemiyor
birazda yaşanılanların, etrafta görülenlerden edinilen tecrübe devreye giriyor sanırım
doğa kanunu bu, kaçan kovalanır, ama sen kovalamaya başladığında canın çok yanar
önemli olan kovalandığın anda vicdanını tam anlamıyla kenara koymamak, karşındakininde insan olduğunu ona çaktırmadan kendi içinde bilmen tatlımm

geçmişolsun canım, ama ben anlamadım tam olarak rahatsızlığın nedir?
dideral ilacını biliyorum, kalpte ritim bozukluğunda kullanılıyor, başka bir rahatsızlık için kullanılıyormu onu bilmiyorumişte

iyi yapmışın kuzuu, sırtından sopayı karnındanda sıpayı eksik etme tospiğinnn

çileeekkkkkk sen napıyon aşıkınla bakiimm

katinacım, sende iyisindir umarım
bütün işlemlerin sorunsuz bir şekilde hallolmuştur inşallahh

seillaaaa sen napıyosuunn? altta görüyoruumm :)))))

Son düzenleme:
slm kızlar ayyy yaaa evdeyim bugün ben hastacık oldum tam atlattım derken pek dikkat edemedim kendime bu ara oda hemen fırsat bu fırsat yine hasta seilla yaptı beni ya bi silkelenip kendime gelmem lazım kızlar ne salmışım böle ben ya birazdan cıkıcam bi kuaföre falan ugrayım bakalım bi yenileyim kendime geleyim zaten üşüttüm die hastaneyede gitmicem yarardan cok zararım olur ki güzel haberler aldım bugün
rapusss nereye gidiyomussun bakimmm cok ayıp öle söleme benbile elimden geldiğince okuyup yorum yapırum kafa 1500 halimle ne tospikmiş ya bi elime gecirisem bütün hıncımı ondan cıkarıcam vallaa
miskamm her halinle tatlı olursun sen ben evdeyken öle salmayı bile seviyorum bazen :)) ama malesef hepimiz ortak sorunu bu her eve lazım hallerr
ceku sende niye yok dedin hemen tamam kabul ediyorum biraz itici bi durum ama yine kestirmeseydin hemen bi tanışsaydın yersiz bi düşünceye kapıldıgını anlardı
böcüküm demek güzelliğinle başdödürdün ve trafiği birbirine kattın helal sana bide su fuar tipi ilgini cekseydi süper olacaktı
gamzenkcim seninkide harbi tospik cıktı yaa bu ne böle ama tel msjı ii fikirmiş aslında ölemi yapsaymışsın keşke
cekucum bu arada gecmiş olsun tatlım ya ama su antidepresanlar hep korkutmuştur beni iyice araştırmadan kullanmasan keşke beliki hiç bir zararı yoktur ama dikkat etmek lazım
hepinizi öptüm güzel bi gün olsunnnnnnnnnnnn

Sağolun arkadaşlar
Hastalığım şöyle bişey, ellerimde titremeler oluyor. Esansiyel tremor da aileden gelen sebebi belli olmayan titremelermiş, heyecan stres durumunda titremeler artıyor. Ben geçen yıl farkettim bu titremeleri ve sınıfta birgün kağıt tutarken öğrencilerim de farketti. O günden sonra ciddiye aldım niye titriyorum acaba diye, doktora gittim bu teşhisi koydu.Yazın ilaçlarımı kullanıyodum ama uyku yaptığı için okullar açılınca bıraktım, internetten de araştırmıştım ilaçların hiçbir etkisi olmamış stresi azaltın titrediğinizi unutun sürekli onu düşünmeyin filan yazıyodu forumlarda. İlacı bırakınca titremelerim arttı ve tekrar başka bir doktora gittim ve antidepresanı değiştirdi sadece. Paxili yarım kullan bikaç gün dedi. 20mg lık. Ben daha önce 10mg lık antidepresan kullandım o bile öğleden sonra uyku yapıyodu. Paxil titremelerde kullanılan bir antidepresanmış o yüzden onu verdi doktor. Yani bunun tedavisi tamamen kişinin kendinde stresden uzak durulacak filan. En az 5 ay kullancakmışım ondan sonra anlaşılcakmış ilaçların işe yarayıp yaramadığı. İnşallah işe yarar çünkü ilerlemesini istemiyorum. İnternette takip ettiğim kişiler toplum içinde çay içemediklerinden bahsetmişler onları okuyunca daha da tedirgin oldum, bazılarının bacakları başları filan da titriyormuş, o seviyeye gelmem inşallah. Çok kafaya takmamaya çalışıyorum ancak bugün müdür yardımcımızdan bir kağıt aldım okuyorum, elimin titrediğini fark ettim ona belli etmemek için masanın üstüne koydum ordan okudum. Fazla yazı yazdığım zaman da elim kasılıp kalıyor bunun gibi şeyler, biraz rahatlamam gevşemem lazım ama nası yapcam bilmiyorum. İlaçları bugün kullanmaya başlıyorum bayramda sersem gibi olcam :) sonra etkisi azalır heralde.

Rapuş burdaki herkes senin gibi, erkeklerden muzdarip ama moralimizi burda düzeltiyoruz anlatıyoruz rahatlıyoruz. Hiçbiryere gitme sakın topikini öksüz bırakma :)

Bugün de dersim bitti yoruldum, yine ders programlarımız değişti boş günüm vardı önceden ama artık yok, sabahçı öğlenci durumundan kurtulduk normal eğitime geçtik, herkes şikayetçi durumdan ama bence böyle daha faydalı olacak.Sabahları da en erken 8 buçukta başlayacak dersim en çok da buna sevindim :)

Sana da geçmiş olsun canım çok dikkat et kendine hemen iyileşmeye çalış herkesin sana ihtiyacı var :)
ben de kabul edemiyorum durumu psikolojim gayet iyi depresyonda da değilim ama biraz gevşemeye rahatlamaya ihtiyacım varmış ondan antdepresan verdi doktor ve titremelere karşı etkiliymiş bu ilaç. İnternette de araştırdım yan etkilerinde titreme yazıyor kafam karıştı valla yaa. İlacımı almadım daha, alayım prospektüsünü inceliycem en doğru bilgiye o şekilde erişebilirim ancak. 5 ay sabredebilirsem kullanmam lazım, zaten bu titremeler geçmiyormuş sadece ilerlemesin yeter benim için.
Ben çıkıyım da eczaneye gideyim en iyisi, öpüyorum hepinizi ve kaçıyorum kuzular

Son düzenleme:

canim cok gecmis olsun... beyin fonksiyonlari ya da benzeri bir fiziksel durumdan kaynaklanmamasi iyi aslinda, stresini azaltarak hastaligini yenebilecek oldugunu bilmek bile insanin stresini azaltir bence. benim annemin de sebepsiz kasintilari vardi, kollari bacaklari kasiniyordu ve kasidigi her yer kipkirmizi kabariyordu. gitmedigi doktor, yaptirmadigi test kalmadi ama sonuc hep ayni, stresten... ona da antidepresan verdi doktor, ona sorsan "kaşıntı ilacim" diyo ama bildigin atarax gecmis olsun tekrar, umarim en kisa zamanda gecer canim benim.

Valla ne ben sözümü geçirebiliyorum onlara ne de onlar bana. Dediğin gibi vicdanımızı saklasak iyi olur, kara vicdanlı bunlar çünkü.

Şu son yazdıklarına çok güldüm.:)))

Bi yere gitmiyorum kızlar, tamamen mecaz anlamlı bi cümleydi. :)

seilla hastacık olmuuş, geçmiş olsun, ben de öksürüyorum hala, ciğerlerimden ses geliyor katır kutur.
ceku İnşallah ilaçların iyi gelir canım. Her şeyin temelinde stres var maalesef.

Aslında stres yaptığım bişey yok ama bazen öğrencilerden dolayı çok sinirli olabiliyorum. Mükemmeliyetçi bir yapım var herşey istediğim gibi olsun istiyorum öğrenciler istediğim gibi davransınlar ama onlar da genç sonunda kendini ispatlama çabaları var, annelerine babalarına asilik yapan biri öğretmenine karşı da asilik yapıyor tabiki. Bu yılki öğrencilerim daha uslu problemsiz şimdilik (aman nazar değmesin) Bu yıl daha eğlenceli geçiyor derslerim bağırıp çağırdığım sorun yaşadığım bir sınıfım yok. Zaman çok hızlı geçiyor haftalar nası geçiyo anlamıyorum bile. Zamanla tecrübe kazanıyorum ve daha hoşgörülü bir öğretmen olmaya çalışıyorum.
Şimdilik tek korkum ilaçların yan etkisi sersem gibi olmayayım da, stresle başa çıkabilirim.
Bir de hayatımın aşkıyla karşılassaydım süper olacaktı :))

Evet evet tam süper olcaktı aşkımızla karşılaşsak.

Beni de en çok geren yoran şey öğrenciler.
Yeni başladığım yıllarda bile bu kadar zorlanmıyordum.
Öğrenciler artık tamamen özgürleştiler.

Evet ya birazcık ilgi gösteriyosun şımarıyorlar takmıyorlar seni, herzaman sert olsan o da beni yoruyor agresif biriymiş gibi hissediyorum kendimi :) Ama ben zamanla alıştığımı düşünüyorum ilk yılımda daha stresliydim çömezdim çok yanlış davranışlarım oluyodu.
Şimdi nöbet günlerim hariç pek sinirlenmiyorum ama nöbet çok zor geçiyor sürekli bağırmak zorunda kalıyorum.

Ben artık "girin sınıflarınızaaa" diye bağırmama kararı aldım nöbette, çünkü bakıyorum kimse bağırmıyor umurlarında değil valla, sesi kısılan ben oluyorum sonra.

Ben artık "girin sınıflarınızaaa" diye bağırmama kararı aldım nöbette, çünkü bakıyorum kimse bağırmıyor umurlarında değil valla, sesi kısılan ben oluyorum sonra.

Aynen yaa kimse umursamıyor bir ben kendimi paralıyorum heralde, zil çalıyo bahçe nöbetçisi içeri giriyo dışarda öğrenciler var. Ama ben güya sözümü dinletecem ya bağırıp duruyorum, sonra da faranjitten kurtulamıyorum

kızlaaaar ,ben geldim :))))))))
yazdıklarınızı okuyamadım,tatilde okurum artık :) hemen havadis geçeyim,hala opr olmadım,bu haftayı da tetkikle geçirdik.bayrama denk geldiğimiz için çıktım tatilden sonra tekrar hastanedeyim.dr um sabırla bana opr her yönünü anlattı,ben de ısrarla rahmi kurtarma peşindeyim.aklımda hiç soru işareti olmadan ve yapılabilen ne varsa yapmış olarak girmek istiyorum.takım taklavatı kurtaramayacağız anlaşılan tabii kabullenmek çok zor ,çünkü içimde ne var ne yok o kadar tetkike rağman aslında açınca anlaşılabiliyor.çok sıkıntılı bir haftayadı benim için.ameliyathaneye falan gayet gülerek gittim geldim ama tetkikler sırasındaki bu rahatlığım galiba kendimi kasmayım da ne var ne yok rahatca görünsün diye.yumurta dondurmayı yapıyorum,tüm hocaları ayağa kaldırdım valla yumurtalarım da yumurtalarım diye :) bu arada o korkulan bir sürü tetkik ,inşallah hiç yaptırmak zorunda kalmazsınız,rahat davranıp sakin olunca gerçekten çok rahat yapılıyor,hiç korkunuz olmasın.ameliyathaneyi de canlı canlı gördüm ,harbi kesimhaneye benziyor :))))))) yalnız çok soğuk oluyor,ama memleketim hastanesinde ellerime sıcak hava üfleyen fan tuttular çok üşüdüm diye çok tebrik ettim :))

bu arada geçen gün bizi güldüren arkadas sen bana bunları 40 ında da yaz inşallah diye mesaj atmış,36 mın içindeyim yeter mi dedim :) ne lüzumsuz insanlar var hayatta yaa :))hepinizi çok öpüyorum sevgiler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…