"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

heheh, tamam hayatim, fotografini cekip koyarim. ama o zamana kadar, yemedim icmedim, yuzugun bi benzerini buldum, onu koyayim :)) aradaki farklari da tarif edeyim, gozunde canlandir :)

By miskacan at 2011-08-22

http://img851.imageshack.us/img851/2425/4718.jpg

bunun gibi, taslari yuzugun tamamini dolanirsa, onun adi tam tur :)) sadece onunu dolanirsa, arkasi duzse, adi yarim tur oluyo :)
benimki yarim tur, bu fotodakinden daha ince taslari ve yuzuge gomulu duruyo. taslar yuzugun ust kismina daha yakin bi yerden geciyolar. alt tarafi duz, sari, mat; ust tarafi da yine duz, sari ama parlak altin. en kisa zamanda pamagimdaki fotosunu da koyucam :)

Kızlar selamlar,site deli ediyor beni sayfalar açılana kadar ömür geçiyor,hata verip duruyor,o yüzden alıntı yapamayacağım.aklımda kalanlarla cevaplara geçeyim:)

suskun_sultan rica ederim:)) seilla'nın da geçen dediği gibi insan bizle aynı dertten muzdarip birini görünce yalnız olmadığına sevinse mi,yoksa neden hepimiz yalnızız diye üzülse mi kestiremiyoruz..sabırlı olmanı öneririm canım,karakter olarak çok sabırlı bir insanımdır ama artık o kadar sıkıldım ki ben bile neden neden diyip ağlamaya başlıyorum..ama Allah'tan umudumuzu kesmiyoruz,umut kesmek küfre girmektir,sınavdayız,ben böyle düşünmek istiyorum..

böcüküm,izlemeye devam netleştirmek için zaman lazım haklısın..ama ne olur kendini kaptırmamaya çalış olur mu,üzülmeni hiç istemiyorum..bana enişte dilemekle iyi yapmışsın:))evlenmek istiyorum üleeeeeenn:)) tabi aşık olacağım bir enişte..! ay geçen bir tanıdıkla konuşuyordum,adam 34-35 yaşında filan.ben 30.dan küçük isterim dedi,neden hocam dedim,sonuçta anne olacak dedi..kendim geldim aklıma,30'a 2 var ama çok kötü hissetmeme sebep oldu adam ya,yarın öbür gün beğendiğim bir adam yüzüme bunu söylerse yıkılır mıyım bilemiyorum..Allah'ım tez zamanda güzel yuvalar kurup bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin geç olmadan inşallah..amin:26:

seillacım,desteğin,coşkun için tşk.ler,miska'nın dediği gibi en kısa zamanda kolumuzdan tutup götürecek birilerini bekliyoruz,senin de gönlünden geçenlere tez zamanda kavuşman duasıyla..o bücürüğü hiç anlamadım ben,aslında anladım da iyiye yormak istiyorum yina belki bir sıkıntısı vardır diye,neyse sen anladın..kendi kaybeder,sen kafanı topla,önündeki maçlara bak canım

hayata,serkan için ben de olumsuz hissediyordum miskanın dediği gibi çünkü çocuğun uslubu çok yanlıştı ve uslubundan ne hissettiği gün gibi aşikardı ama seni üzmemek adına pek açık dile getirmemiş olabiliriz..eğer gerçekten net isen,eskiden yaptığın gibi birkaç gün sonra zayıf bir anında msj.lara aramalara devam etmezsen ben bu kez olumlu hissediyorum,yazdıkların bile sanki yenilenmiş olduğunu gösteriyor hayırlısı olsun canım..

ve miskaaa,yüzüğüne çok sevindim,darısı başımıza inşallah..çok güzelmiş,ömür boy severek takarsın inşallah..cidden yüzük kültürüm yok ya:))..ya bi ara çok üzgün bir anımda çeyiz topiğine filan bakmıştım neler alınıyor diye,ya benim çeyiz kültürü de yok,hani evlensem eve ne almalıyım şu an hepsini bilmiyorum..geçen yaz birkaç arkadaşımız birden evlenmişti,ben yakın bir arkadaşımla msn.den düğünleri konuşuyorum filan,gelinliği şöyle de böyle falan filan dedi..kız bi de benden küçük yani..ay baktım benim gelinlik kültürüm bile yok.sade olan nedir,şaşaalı olan nedir,şu ne bu ne bilmiyorum!açtım biraz netten gelinlik inceledim de azcık kültürüm arttı,sonra evlenenlere yorum yapmaya başladım..birine çok kokoş gelinlik seçmişsin dedim güldü evet ruhum kokoş dedi,birine gelinliğin sade ve zarif dedim evet dedi sade olsun diye çok uğraştım falan filan:90:anlayacağın bu konularda biraz cahiliz,senle ve inşallah kısmet bulacak diğer arkadaşlar ve kendimizle,kendimizi gelştireceğiz..bu arada ben birini bulsam da bu topikten gitmicem,hani var ya şu hem eşi hem işi olanlar topiği,çok gıcık oluyorum o başlığa ya! içini açmadım ama kırıcı,üzücübirbirimize çeyiz,yüzük,bilmem ne konularında fikir vereceğimiz günler de gelir inşallah kızlarrrrr..amiiiiinn... miskacım doğru onlinepeople'da bile ağır ablalığım tuttu,ay ne hediyesi ay,ben hep böyle tanıdıklarla karşılaşırsam biraz zor! biri ünv.den üst devrem,biri çalıştığım yerden ark.,biri benim bir hocamın öğrencisi(düşün hocama beni sorsa hocamla çok samimiyiz valla rezil olurum) hep böyle tanıdıklar gelince biraz kaçtım,belki yakında yine girerim bakalımbu ablalığı atabilirsem üstümden:78:
şu anaklıma gelen bunlar..hepinizi seviyorum iyi ki varsınızzz

cok haklısın canım ya bende muallakta kalmaktan nefret ediyorum o yüzden gerginim sacmalıyorum böle bu aralar hani cvp gelse olumsuzda olsa ohh diycem demekki kısmet değilmiş önüme bakıcam ama yok böle oluncada ifrit oluyorum fakat yapacak bişey yok ümidi kesmiş değilim ama takılmıyorumda cok sende öle yap tedbiri elden bırakma her ihtimali değerlendirmek lazım sen en azından gözlem yapıyosun bende o da yok ya hepten saldım gitti

canim benim, cok tesekkur ederim, darisi sizin basiniza :))

amin canım resminde fikir verdi ama anlatımlarından tamda kafamda canlandırdığım yüzükle karşılacağımdan emindim bide parmağında görelim bakalım

eylülcüm ya ne demiş o adam öle ne ayıp ne alaka sen takılma böle şeylere kusura bakmada canım cahilce konuşmuş o es geçiriyoruz bunu takılmıyoruz benim bücürük konusunda da haklısın bi garip cıktı halbuki hiç öle bi tip değildi okadar emindim ki bundan oldukca umutluydum ama beklentilerimi veremedi bana malesef napalım hayırlısı diyelim ama bi cvp gelmeden netleşemicem bu konuda ben biliyorum kurcalıyacak aklımı, ferah durmaya calışıyoruz acabalr amalar niyeler kemiriyo bizi yılmamak lazım sen hep diyosunya daha bizim zamanımız değil belliki biraz daha var bizim sıramız sabır diyelim napalımmm

hayatacım sanada söylüyorum bak kendine bi ara ver tatile git dinlen gez toz boşalt kafanı ve su serkanı bidaha arama lütfen kendi iyiliğin için yap bunu tatlım bırak doğum gününde falanda msj atma sakın bi anlasın ki bu kız bensizde yapabiliyo olurmu yap bunu lütfen

miska süpersin sen yaaa... sayende tam ve yarım tur ne öğrendik :) parmağındakini de görmek istiyoruuuzzz
eylülümün dediği gibi tamamen uzağım ben de bu konulardan... ben de geçen sene gelinlik modellerine bakmıştım beğendiklerimden de birkaç tane kaydettim bilgisayarıma ama öle duruyor işte... ben evlenene kadar moda değişir muhtemelen :)

yaaa eylül şu yaş ve çocuk olayına takılma derim ben... var öyle densiz insanlar... sonuçta 40ında bile anne olanlar var... napalım yani bizim kısmetimizde 20li yaşlarda anne olmak yokmuş ; kendi ayakları üzerinde durabilen ; işini eline almış karakter sahibi güçlü anneler olmak varmış...
beğenmeyen almasın peeeh hem bi kere 20lik hatunlara taş çıkarırız biz... :82:

benim de güya yakın bir arkadaşım gideceğimiz bir düğünde sen bekarlar masasına oturursun demişti ya ben hala görüşmüyorum onunla ; düşüncesizler işte... belki de biz hassasız artık bunun farkını ayıramıyorum ben

ay yok böcükcüm ya senin arkadaşının ki de şık durmamış bekarlar masası ne ya öle bi ayırım mı varmış ne ayıp boşverin bunları takılmayın hiç buarada bende arada bakıyorum gelinlik modellerine fikrim olsun die hani olurda bişey olursa ölece kalmıyım hazırlığım olsun die mekanlar davet detayları falan fikir edinmeye calışıyorum kendimce

valla ben de ne zaman ogrendim bunlari tam emin degilim, sanirim yakin arkadaslarim evlenirken.. ama ben de ceyizdi, adetti, ananeydi onlarda cok zayifim, hos, cok umrumda da degil :) ben yeni seyler ogrendikce size de aktaririm :) gerci bu konuda iyi bi aktarici olamayabilirim, cok sevmiyorum cunku su adetleri..
mesela nisan icin bin tane ivir zivir kivir sey vardi, ben hicbirini onlardan istemedim, kendim de yapmam. yok bohcaymis, oymus, buymus. sadece bi saat alicam damada, o da nisan hediyesi olsun, anisi olsun diye. baska da hicbi sey yapmayi/istemeyi dusunmuyorum.

kizim bekarlar masasi diye bi sey var yani, kizcagiz napsin, isler boyle isliyo. herkesin cift oldugu bi masada tek basina oturmaktan sikilacagini dusunerek yapiyo bu duzenlemeyi organizasyon sahibi, hem isin icinde azcik copcatanlik da var bence arkadasina haksizlik etmissin, zavalli kiz geleneklerin kurbani olmus :)

sağolun kızlar,ama ne bileyim üzüldüm işte,o öyle söyleyince o an boğazımda birşey düğümlendi..

kiyamam bebikim yaa, bosver sen o terbiyesizi.. sanki bi kadinin hayattaki yegane amaci bi adamin karisi ve bir takim cocuklarin annesi olmak!! boyle seyler duydukca feminist damarim kabariyor resmen, oyle sinirleniyorum ki! boyle sacmasapan adamlarin agzinin payini yine biz kadinlar vermeliyiz, onlarin lafina tamah edip bi de uzerine uzulursen, sen de onun gibi dusunuyo, onun savundugu sacma fikre hak veriyo olursun ki, bu da kendinden once kadinliga yapilmis bi haksizlik.

erkek egemen toplumun baskici dayatmalarina hayirr

(beni siteden atiyolarmis)

kuzucum bunu söyleyen arkadaşım erkekti ; kendisi de nikaha kız arkadaşıyla geliyordu... yani kendisi de evli değil ve uygun olan benim yakın arkadaşımsa onun olduğu masaya oturmamdı... aslında geyik yaptı o biliyorum ama çok koydu... aynen eylülün dediği gibi boğazıma birşey düğümlendi... ben de düğüne de gitmedim ; aramıyorum da kaç aydır... bu kadar öküz olmasınlar yani...

sağolun kızlar,ama ne bileyim üzüldüm işte,o öyle söyleyince o an boğazımda birşey düğümlendi..

kızlar benim için artık bitti.değilmiki dün akşam kaybetmekten korkmadığını anladım,değilmi ki o benım mutluluğum,huzurum senin üzülmenden daha önemli değil dedi bitti benim için.Ben bu kadar acı çekerken adam silmek istemiyorum seni ama zaman istiyorum ve huzurum kaçmasından korkuyorum dedi ya inanamıyorum artık.Onada dedim benim ile konuşurken lütfeder gibi konuşmaya başladı artık benide salak yılışık kız zannetti oysaki ben sırf güzel geçen günler için çabalamıştım tekrar kazanmak adına ama onun için bunun bile önemi yok o kendini herşeyden üstün tutuyor ise o insanı benim hayatımda 0 değere sahip tutarım.Artık içimde aa şunu yapmadım yada eksik yaptım diye birşey yok.Eğer beni gerçekten sevmiş olsaydı şuanda devam ediyor olurdu ama sadece onun egosu tavan yaptı o kadar .Ama şuana kadar hep hayatımda Allah'tan bu ilişki için hayırlısını istedim hayırlısı benim için ne ise o olsun dedim demekki hayırlısı buymuş.Belkide teyzemin dediği gibi o beni bir hırs olarak gördü ve ulaştığı anda bitti.artık bende yokum .
Seila lütfen dışardan bakınca ne görüyorsanız bana her zaman onu söyleyin çünkü bak onlarda olumlu hissediyor diye sadece salak gibi kendimi kandırıyorum ama halbuki siz olumsuz görüyorsunuz ve ben istediğim gibi düşündüğümden olumsuz olduğunu farkedemiyorum.

Miska yüzüğün için sevindim bak olumlu düşün demiştim olumlu düşündün istediğinden daha güzel bir yüzük geldi sana :)
böcük cuma günü birtek konuşabileceğiz bende 26sından 5ine kadar giremeyeceğim kızlar..

miska çok yaşa e mi,gülümsettin sağolmiska'yı siteden atarsanız kendimi köprüye zincirleyecem üleeeen:84:

miska çok yaşa e mi,gülümsettin sağolmiska'yı siteden atarsanız kendimi köprüye zincirleyecem üleeeen:84:

hehehhe, yerim yaa seni yeriimmm!! gulumsiceksin tabi eylul kuşu, biliyorum insanin neyi eksikse onu istiyo hep ve askin boslugunu hicbi sey doldurmuyo ama kendimizi birakmamamiz lazim.

bak ne dicem, kardesim bi 3-4 gun once biriyle cikmaya baslamis, cocukla bi sene once aynen boyle bi forum sitesinde tanismislardi :) oyle forumdan ve msnden konusuyolardi ara sira, cocuk istanbulda, bizimkiler biliyosunuz ankaradalar. en son cocuk atlamis ankaraya gitmis, oyle baslamislar bi anda, onlar da ne oldugunu anlamamis. mutluluktan agzi kulaklarinda benimkinin

dicem su ki, internet kanalini da bi anda harcama, cunku etrafta bi suru bekar insan var ama onlari birbirine ulastiracak network yok bebegim :) eskiden copcatan karilar varmis, sonra evlendirme merkezleri falan cikti, simdi de internet var, bence hic anormal degil. sen ara sira dene sansini, hemen pes etme

ben de yıllar önce bir radyo prg forumundan biriyle tanıştım,bilinçli yapmadık tabi,yazışıyor görüşüyorduk öyle öyle bi baktık bir gün bir yerde karşılaşıverdik..çok iyi çok yakışıklı çocuktu ama çooook kısaydı..o da uzak durdu ben de anladık olmayacağını..ısınamadık bu sebepten.şimdi evli,hala ara ara görüşürüm,çünkü ablası da ortak tanıdığımız,eniştesini yeğenlerini tanırım,onlar da sever beni,ailecek çok iyiler,çocuk evli şimdi,eşiyle fotolarına maşallah derim dualar ederim,keşke daha uzun olaydı ama kısmet...vardır bir hayır..bakalım hayırlısı olsun..ay yakında var ya nasıl hissediyorum biliyor musunuz,buraya fotomu koyuyormuşum,aradığım özellikleri filan söylüyorum,siz bana aday bakıyorsunuz,anladım ki ben beceriksizim:)

ben de eski sevgilimle bir internet sitesinde karşılaşmıştım ; yorumlar filan yapmıştık birbirimize... sonradan ortak bir akadaşımız atlayıp ben sizi tanıştırıcam demişti... hatta biz aslında üniversitede hergün birbirini gören tiplermişiz de hiç o gözle bakmamıştık... sonra bir şekilde tanıştık ve başladık... yani internetten tanışmak normal birşey bence de...

hepimiz bu konuda beceriksisiz canım ; yalnız değilsin
ama bence oğluna gelin arayan anneler topiği varsa oraya koy ; bizde de kaynak yok ki :)

hepimiz bu konuda beceriksisiz canım ; yalnız değilsin
ama bence oğluna gelin arayan anneler topiği varsa oraya koy ; bizde de kaynak yok ki :)

anam süper fikir ben bi arama butonuyla aratayım!
zaten burayı da öyle buldum:) bir bunalım anında var mı ben gibileri,ya bence yoktur ama neyse dedim,arama butonuna''evlenemiyorum''yazdım çıktı,yoksa geyik topiğini açmak aklıma bile gelmezdi,abuk sabuk muhabbetler var sanırdım içerde:90:bulursam haber veririmmmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…