"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

böcüğüm,aradım yok öyle bi başlık üzgünüm:KK5:

en yakını''oğluşuna isim arayan anneler '' başlığı:90:
hani dedim anneler belki akıl edememiştir,yakınlarına kız bakanlar yazdım ama yok bi sürü zayıflama başlığı çıktı:90:eminim içlerinde bir yerde o laf geçiyordur ama binlerce sayfayı okuyamam..varsa yakınlarınızda biri beni önerebilirsiniz:90:namazında niyazında eli yüzü düzgün iyi işi olan dürüst düzgün karakterli birileriiiiiiii:kk77: güzel olduğum söylenr,sizi mahcup etmem bacılaarrr:KK70:

hehehehheehh..asıl bence ben şimdi atılıcam forumdan! Sn.eylul. ,forumu amacından farklı şekillerde kullanmanız hasebiyle:KK60:

böcüğüm,aradım yok öyle bi başlık üzgünüm:KK5:

en yakını''oğluşuna isim arayan anneler '' başlığı:90:
hani dedim anneler belki akıl edememiştir,yakınlarına kız bakanlar yazdım ama yok bi sürü zayıflama başlığı çıktı:90:eminim içlerinde bir yerde o laf geçiyordur ama binlerce sayfayı okuyamam..varsa yakınlarınızda biri beni önerebilirsiniz:90:namazında niyazında eli yüzü düzgün iyi işi olan dürüst düzgün karakterli birileriiiiiiii:kk77: güzel olduğum söylenr,sizi mahcup etmem bacılaarrr:KK70:

hehehehheehh..asıl bence ben şimdi atılıcam forumdan! Sn.eylul. ,forumu amacından farklı şekillerde kullanmanız hasebiyle:KK60:

biraz sabredersek anneler oğullarına isim bulduktan sonra kız da arayacaklar eylülcüm :KK53:

Kızlar enişteyle aşk ayrı şeyler mi oluyor anlamadım ben. Aşk olmadan evlilik olmaz dediğim için evlenmedim zaten ben. Aşk olunca da zaten insan hayatını beraber geçirmek ister bunun adına da evlilik deniyor doğal olarak:) Yani benim için aşk eşittir evlilik demek:)

miska ben o kadar çok şeyi göze alıyorum ve başarabileceğime inanıyorum ki aslında. Ama sorun o değil işte, gelsin hoop evlenelim değil demek istediğim, zorluklar olacak elbette ve ben aşk olursa bunları kaldırabilirim.

Benim sorunum biraz da seilla nın da dediği gibi, ilişkiye başlayamamak. En başından beri bunu söylüyorum kızımm, karşı taraf istiyor ben istiyorum başlamıyor!

çevremdeki erkekler gelenekseller, genelde öyle zaten, yani annelerinden evlenecekleri kızla ilgili izin alan tipler var, evlenince ailesiyle yaşamak isteyenler var, ya da daha mutaassıp tabir edilen arkadaşalrı arayanlar var.

Ben uçuk kalıyorum sanırım.

Kızlar enişteyle aşk ayrı şeyler mi oluyor anlamadım ben. Aşk olmadan evlilik olmaz dediğim için evlenmedim zaten ben. Aşk olunca da zaten insan hayatını beraber geçirmek ister bunun adına da evlilik deniyor doğal olarak:) Yani benim için aşk eşittir evlilik demek:)

miska ben o kadar çok şeyi göze alıyorum ve başarabileceğime inanıyorum ki aslında. Ama sorun o değil işte, gelsin hoop evlenelim değil demek istediğim, zorluklar olacak elbette ve ben aşk olursa bunları kaldırabilirim.

Benim sorunum biraz da seilla nın da dediği gibi, ilişkiye başlayamamak. En başından beri bunu söylüyorum kızımm, karşı taraf istiyor ben istiyorum başlamıyor!

çevremdeki erkekler gelenekseller, genelde öyle zaten, yani annelerinden evlenecekleri kızla ilgili izin alan tipler var, evlenince ailesiyle yaşamak isteyenler var, ya da daha mutaassıp tabir edilen arkadaşalrı arayanlar var.

Ben uçuk kalıyorum sanırım.

enişteler aşkla gelsin zaten rapuşum... ben kendi adıma bir süre enişte kıvamına gelmese de razıyım sadece aşk istiyorum ; evlilik kısmetse demek istedim... hani siz önceden emin olmak istiyorsunuz ya ben ilişki sürecinde de emin olmaya çalışabilirim...
tabii ki de aşk olmadan evlilik olmasın :KK34:

cnmmmm arkadaşlarımmmm ben geldimmm, sizleri çoookkk özlediimmmm :)
yazılanları tam olarak okuyamadım ama sanırım çok büyük bir deişiklik yok, tıpkı bende olduğu gibi :)
böcüğümmm hiç üzülmeeeee bi anda ne diyeceğini bilemez insan, hem senin kadar cesaretli deil belki deee, di mi tatlımmm :KK70:
rapucumm evin hayırlı olsun, Allah'ım güle güle oturmayı nasip etsin inşallahh...
miskacım, yüzükler harikaa, darısı başımıza :)
seillacımm hala cvp yok mu bücürükteeennn?
eylüüüllüüüümmm muckkss :)
ceku sen nasılsın cnm :KK71:
bana gelince biz bugün görüşecektik ama şimdi msg attı, işleri bitmemiş uyuz oldum yaaa öfff :KK14:
bu arada bi ara birinden bahsetmiştim, gece arayınca tlfna cvp vermemişti, o ben tatildeyken görüşmek için aradı ama görüşmek istemiorum, hiç güven vermior...
bu arada tatil süperdi kısa süreli de olsa baya eğlendim :)

Allah seni ne etmesin:) Allah korusuuuuuuunnnnnn:26:sus söyleme öyle şeyler,evrene doğru dürüst mesajlar ver kıs böcük!

ayy hiç öle düşünmemiştim tamam sustum...
evrencim bize tez zamanda yaşı yaşımıza ; boyu boyumuza ; huyu da huyumuza ; şöyle eli yüzü düzgün ; ailesi düzgün ; işi de düzgün enişte adayları rica ediyoruz... lütfen... more please 3de yetmez 5 tane :KK53:

yazılanları tam olarak okuyamadım ama sanırım çok büyük bir deişiklik yok, tıpkı bende olduğu gibi :)
böcüğümmm hiç üzülmeeeee bi anda ne diyeceğini bilemez insan, hem senin kadar cesaretli deil belki deee, di mi tatlımmm :KK70:
rapucumm evin hayırlı olsun, Allah'ım güle güle oturmayı nasip etsin inşallahh...
bana gelince biz bugün görüşecektik ama şimdi msg attı, işleri bitmemiş uyuz oldum yaaa öfff :KK14:
bu arada bi ara birinden bahsetmiştim, gece arayınca tlfna cvp vermemişti, o ben tatildeyken görüşmek için aradı ama görüşmek istemiorum, hiç güven vermior...

ayy hoşgeldin... anlat bakalım ne yaptın tatilde hem bana da fikir olur belki...

görüşmek istediğinle görüş canım... boşver şimdilik diğerini canın istemiyorsa... peki işi hiç bitmeyecekmiymiş bugün ?

Belkide hiç yapmamam gereken bir şey yaptım. Aslında pişman değilim ama nasıl sonuçlanacak bundan korkmaya başladım. Sevdiğim Adamdan yaklaşık 25 gündür haber alamıyorum. Oraya giittiğimde seni sık sık arayamam demişti... Bizim ilişkimiz çok güzel gidiyor. Aramıza 2-3 kişiler girerse . başkası müdahele ederse bozlulur demişti... ben alışamadım tabi iletişimsizliğe kısada değil koskaca 2 ay iletişim eksikliği olacak...
2 ayın 1 ayı kopmuş olmak istemedim...
Ama işde karşı taraf ne düşündü yada kimlerden etkileniyor bilemiyorum.. Geçen sürede ben msj attım. zaman zaman kızdım öfklendim cümlelerimi yumuşatmaya çalıştım .. Ama işde kırıcı şeylerde yazdım sanrım nasıl bir ruh haline girdim tahin edemezsiniz..

Sevgilim senelik izinde annesinin yanında öğrt. annesinin yanına gitmeden önce benleydi 2 gün vakit geçirdik. Annesin yanına gitti. Çok güzel 2 gün geçirdik. Annesine benden bahsetmiş annesi pek haz etmemiş sanırım. gidince anlatıcam seni demişti. Gitti ilk hafta gayet normaldi herşey. sonra 2. hafta kızdı bana msjlarıma canı sıkılmış... gittiği ilk günlerden itibaren hareketli günler geçirdi. ordan oaray koşturdu. en çok kızdığım nokta sevgine hayranım "seni seviyorum" cümlesiydi.. bende o anda alınganlık yaptım. anasına tel. bırakmasına bozuldum. işde orda çatırdamaya başladı bizim ilişkimiz. sonrada bana msj atmamaya aramamaya başladı..3-4 gün aramadı msjlarıma karşılık vermedi. bende o zaman bende gidiyorum dedim. ayrıldım.

sonra dayanamadım 3 gün sonra geri döndüm. hatalı davrandım. annen istemedi beni dedim.. sonra o bana öyle olmadığını uzun zamandır ark. dostlarını ailesini görediğinden bahsetti. kırılmıştı sanırım bana.. ben hergün kırgınlığını gidermeye çalıştım... ramazandan önce sıkıntılarından bahsetmişti bana .. anlatmadı( kafanı takma dedi.. sonra çok canım sıkılıyor. derdim büyük dedi. .kısaca yazdım o daha uzun bahsetti... )yanında olmaya çalıştım. destek olmak istedim ama nafile ... sonra aklımdasın kalbimdesin, seni seviyorum. tel. çoğunlukla annemde sen aklına kötü birşeyler getirme benim sözlerime kulak ver. tutarsız şeyler düşünme yazma. tel. annemde senin hakkında yalnış düşünsün istemem. demişti..

ben yine güzel msjlar attım.. ama dayanamadım 15 gün sonra tak etti canıma.. dedim sen neden benim sana ulaşmama izin vermiyorsun dedim...bir telefon açmanı sesini duymayı istedim dönmedin dedim. sonra kızdığımı kırgınlığımı ifade eden şeyler yazdım...

oy oy dengemi bozdu adam. nasıl davranacağımı şaşırdım sonra.

sonuç yaklaşık 1 aydır ses yok... ha bu arada başka birine arattım hastamı sağlıklı mı diye. cvp verdi.. anladım ki bana tapkisiz davranıyor...

Bu günde Özür dilerim seni kırdıysam dedim...

sadece sevdiğimi söyleyecektim msjla ama bir anda 3-tane msj attım..

...Gitme dedim :KK43:((
Bu durum telafi edebileceğimiz bir durumsa telafi etmeyi isterim.. Telafi demiyorsak sanırım alışmam gerekir dedim..

.sessiz sedasız bekleyemezdim. sende birşeyler bitmişse zaten değiştiremem.. sanırım sevmeyi beceremedim dedim. :KK43:(
dedim.. daha uzun cümleler kurdum...

Bilmem belki birşey söyler hiç değilse bu içimdeki belirsizlik gider.. Bedne rahat ederim...

Ne kızdığını ne de istemediğini belirten tek bir şey yazmadı.. artık ne düşünmem gerekir şaşkınım...:KK43:

kaç kere söz verdim kendime atmayacağım msj dedim ama tutamadım kendimi... :kk77:

bak benzer durumdayız bana arasıra aklına eserse mesaj atıyo sadece tek fark bu..
evet özlüyoruz ama görüyorsun adam sevıyorum derken bıle ben huzurlu olmak ıstıyorum sen benı yoruyorsun dıyor.gitmek istedikleri için gittiler ve biz naparsak yapalım kararlarından döndüremeyeceğiz bunu düşün ve kendını değerli kıl bugüne kadar kılmadıkta ne oldu 0 a 0 elde var sıfır bari kendin için kendini değerli hisset ve arama mesaj atma bugün konuştuğum bır arkadaşımın dediği bir söz adam kendisini herseyden üstün tutuyor sen bu kadar değersiz misin ki boyle bırısı için kendini değersiz yapıyorsun düşündüm gerçekten isteyen ilişki yaşadığı zamanlarda nasıldı istese gelir çokmu zor değil ama yapmıyorsa yol vermek lazım artık ki gelenlerin önü açılsın...

kendine yapcak uğraşlar bul kaçan kovalanır biliyorum zor ben de kendıme hakim olamıyorum ama artık olmak zorundayım.

suskun sultan ; ben pek anlayamadım... senelik izin için mi ailesinin yanına gitti ? öğretmen olduğu için de uzun sürecek sanırım... peki neden telefonu annesine veriyor; bir de bu ilk defa bu yaz mı böyle bir olay oldu geçen yaz birliktemiydiniz ?

çilekkkkkkkk hoşgeldiiiiiiiiiinnnnn muck muckkk:KK54: özledik seni,tatilinin güzel geçmesine sevindim.yalnız seninki de beni sinir etmeye başladı ha! sürekli bir bahane çıkıyor,yine uzatır devam ettirirse bahaneleri,forumca kafasını kırmaya çağır bizi:KK4:
o görüşmek istemediğin adam için de zaman ver kendine,bir süre sonra içinden gelirse görüş,ne olacağı belli olmaz,ama içinden gelmiyorsa,ben bu adamı biliyorum bununla olmaz diyorsan sen bilirsin canım..

ayy hiç öle düşünmemiştim tamam sustum...
evrencim bize tez zamanda yaşı yaşımıza ; boyu boyumuza ; huyu da huyumuza ; şöyle eli yüzü düzgün ; ailesi düzgün ; işi de düzgün enişte adayları rica ediyoruz... lütfen... more please 3de yetmez 5 tane :KK53:

ayy unutmuşum haklısın..more please demem lazımdı! Rabbim böcükümün duasına ek olarak hayırlı bir eş istiyoruz..şükürler olsun..more please:) ama 3-5 kısmı şaka olarak kalsın,Allah korusun kabul mabul olur ayy:KK52:sen koru Allah'ım..

hayata ve suskun_sultan,aslında siz de farkındasınız bazı şeylerin.. ya bir adam ailesinin yanına gidince tanımazlıktan geliyor,aramıyor sormuyor ama yalnızken baştacı ediyorsa kusura bakmasın ama yalnızlığının verdiği o duyguyu kapatmaya çalışıyordur..boşluk dolduruyordur..ama aile ve arkadaşlarla dolunca o boşluk,seni hayatından atıyor,erteliyor gelince gelince diye..çok mu zor 50-100 tl.ye bile tlf var,annesine alabilir.ben inanmıyorum.tlf bence kendinde ama aramanı istemiyor.ya ailesi seni onaylamıyor,ya ilişkisini açıklamak istemiyor(ciddi bakmadığından olabilir)yada bence başka işler karıştırıyor..canım kırdıysam özür dilerim ama başka açıklaması yok gibi..adam hiç yapamasa bile günden en az 1-2 kere bir köşeye çekilir arar,en azından msj atar..bana inandırıcı gelmedi..suskunsultan ve hayata,kendinizi yıpratmaktan vazgeçin bence,daha iyi şeyler yaşamak hakkınız..

suskun sultan ; ben pek anlayamadım... senelik izin için mi ailesinin yanına gitti ? öğretmen olduğu için de uzun sürecek sanırım... peki neden telefonu annesine veriyor; bir de bu ilk defa bu yaz mı böyle bir olay oldu geçen yaz birliktemiydiniz ?

bu ay 4.cü ayımız olacaktı. Annesinin tel. bozukmuş :44: oda sürekli dışardayım diye ona braktım ablasının kızı hasta. birde kamu hattıyla konuşuyorlar... Sonra köy yerinde kalıyor.. O bizden pek fazla bahsetmedi .. anlatması zor diye... bizim ilişkimiz otursun sonra anlatıcam demişti...

Biz netten tanıştık. işde nasıl anlatıcağımızıda konuştuk. Ama işde iş başa düşünce anlatmak güçleşiyor.. O başka şehirde yaşıyor başka şehirde çalışıyor ben başka şehirde çalışıyorum...

Kendince tel. anasına vermekde haklı... AMa ben kabul edemiyorum..Şimdilik anası biliyor. Küstümü bıraktımı beni... bir sorun var da çözümlenene kadar benle konuşmayacakmı .. hiç bilmiyorum...

Neyi kabul edeceğimden bile emin değilim...Ayrıldık mı biz diye sordum.. yanıt yok... bakalım bayram sonu ne yapacak... bayra sonu aramaz sormazsa zaten bitmiş demekdir. şimdilik pek kabul edemiyorum sanırım ayrılığı...

çilekkkkkkkk hoşgeldiiiiiiiiiinnnnn muck muckkk:KK54: özledik seni,tatilinin güzel geçmesine sevindim.yalnız seninki de beni sinir etmeye başladı ha! sürekli bir bahane çıkıyor,yine uzatır devam ettirirse bahaneleri,forumca kafasını kırmaya çağır bizi:KK4:
o görüşmek istemediğin adam için de zaman ver kendine,bir süre sonra içinden gelirse görüş,ne olacağı belli olmaz,ama içinden gelmiyorsa,ben bu adamı biliyorum bununla olmaz diyorsan sen bilirsin canım..

ayy unutmuşum haklısın..more please demem lazımdı! Rabbim böcükümün duasına ek olarak hayırlı bir eş istiyoruz..şükürler olsun..more please:) ama 3-5 kısmı şaka olarak kalsın,Allah korusun kabul mabul olur ayy:KK52:sen koru Allah'ım..

hayata ve suskun_sultan,aslında siz de farkındasınız bazı şeylerin.. ya bir adam ailesinin yanına gidince tanımazlıktan geliyor,aramıyor sormuyor ama yalnızken baştacı ediyorsa kusura bakmasın ama yalnızlığının verdiği o duyguyu kapatmaya çalışıyordur..boşluk dolduruyordur..ama aile ve arkadaşlarla dolunca o boşluk,seni hayatından atıyor,erteliyor gelince gelince diye..çok mu zor 50-100 tl.ye bile tlf var,annesine alabilir.ben inanmıyorum.tlf bence kendinde ama aramanı istemiyor.ya ailesi seni onaylamıyor,ya ilişkisini açıklamak istemiyor(ciddi bakmadığından olabilir)yada bence başka işler karıştırıyor..canım kırdıysam özür dilerim ama başka açıklaması yok gibi..adam hiç yapamasa bile günden en az 1-2 kere bir köşeye çekilir arar,en azından msj atar..bana inandırıcı gelmedi..suskunsultan ve hayata,kendinizi yıpratmaktan vazgeçin bence,daha iyi şeyler yaşamak hakkınız..

Yok hayır tabiki kırmadın haklısın bende öyle düşündüm.. Çok kızdım.. Ama oraya gitmeden önce yolunu yaptı seni arayamam dedi. Bana da yalan kokusu geliyor...

Vicdanım ona inan.. MAntığım inanma diyor.. Kalbim inan diyor.. Biz onunla ailesinin yanına gitmeden önce tartışmıştık. Bir küstü 10 saat tel. kapattı konuşmadı benle.. kızınc aböyle yaparmış... Kavga sebebimizde ilk önce benim yanıma gelecekti.. bana ne hikmetse annemim yanına gidicem dedi. beni kızdırmya çalıştı.. bilet alıp gelecekti bir hafta ömce yer ayırttı bilet almayı unutmuş. oda orta noktaya inecekti.. bende çok acayip kıdzım senin ne söyleyeceğini biliyorum bilet bulamadım deyip gelmeyeceksin sen dedim.. Bir bilet almayı beceremedi.. her saat bilet bulabilecek bir otogardan bilet bulamadı...

sonra iyi git ananın yanına dedim (tamam git annenin yanına dedim sonra gel dedim) sonra dayanamdı tekrar aradı geldi.. oto. halen memleketime az kaldı diye bana takılıyor... Biz dışarda yemek yedik ailemin gözüne girmek için yemek yaptırdı onlara... 16 saat yol geldi bir gece kaldı sonra ailesinin yanına gittii.. şimid bende neye inanacağımı şaşırdım...

annesine tel. alabilir. ama işde bu nasıl söyleyeceğim zaten tel. kadında :KK70:... annene tel al desem kadın ne yapar beni :KK70:

ayy hoşgeldin... anlat bakalım ne yaptın tatilde hem bana da fikir olur belki...

görüşmek istediğinle görüş canım... boşver şimdilik diğerini canın istemiyorsa... peki işi hiç bitmeyecekmiymiş bugün ?

4 kız avşaya gittik cnm güzeldi, eğlendik ama işte bugün bu olay olunca üzüldüm :KK14: msg yazdım görüşmek istemiorsan bahane bulma die.. aradı, öyle yazmana çok üzüldüm, gerçekten işlerim çok uzadı, bekletmek istemediimden haber verdim bu hafta ararım görüşürüz dedi ama ben bugün görüşmek istiordum off yaa :KK14: sanırım ben hiç evlenemiycem :KK14: içimde görüşme isteği de kalmadı, 3 kez aynı şey oldu yaaa bıktım, gerçekten bıktımm :KK14:
eylülcüm bence kafasını deil her yerini kırınnn :KK14:

Ben neden bu kadar çok savundum ki bu anakuzusunu... Kendimi saf gibi hissediyorum.

işde tanıştığımıdan beri öyle inanmışımki dürüstlüğüne yalan söyleme ihtimalini düşünemiyorum... Hayatının her ayrıntısını gidince neler yapacağını.. bir baktım bunları yaparken unutacak beni... kendi ve ailesi var her ayrıntıda... Güveni tam bana diye saldı kendini sonra sanırım.

Annesi şeker hastası ameliyat olacaktı. Annesi ankara da ameliyat olması için abi ikna etme planı vardı. sonra yiğenlerine bakacaktı.. memlket hasreti kolay değil.. Anlayışlı olayım diyorum da..benden diyorum da.. bu kadar anlayış fazal geldi şimdi bana :KK70:

X