Bedava danışmanlık istemek

begonya30

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2024
59
65
29
Merhaba arkadaşlar sabah sabah buda dert mi diyeceksiniz ama canım sıkıldı.Ben geçen sene astroloji eğitimi aldım ve eğitim sürecinde pratiklik kazanmak için arkadaşlarıma, ve arkadaşlarımın bazı yakınlarına mesela ablası kardeşi gibi doğum haritası baktım. Herhangi bir ücret almadım çünkü eğitim sürecim bitmemişti birçok kişiye bakmışımdır %90+ olumlu dönüş aldım.. neyse eğitim sürecim bitti. Ara sıra danışmanlık veriyorum ancak haliyle ücretli yapıyorum artık. Üstelik onun dışında yoğun bir iş hayatım var bazen kendime zor zaman ayırıyorum.

Konuya gelecek olursak dün gelen bir mesaj beni sinir etti; arkadaşım ablasının mesajını direkt bana iletmiş mesajda şu yazıyor ( doğum bilgileri+benim haritamda şunları şunları yorumlasın) içerikli bir mesaj gelmiş. Yanı o kadar sinirim bozuldu ki anlatamam yahu ben bir saat boyunca emek veriyorum emir verir gibi bana şunlara bak diyor üstelik bir karşılığı yok. Karşılığı olsa dahi bakacak zamanım yok. Kırmadan cevap vermek istiyorum ama anlamıyorlar. Sanki yapmak zorundaymışım gibi davranılıyor. Okuyanlara teşekkür ederim nasıl bir cevap vereceğimi bilmiyorum 🤷‍♀️

Merhaba arkadaşlar sabah sabah buda dert mi diyeceksiniz ama canım sıkıldı.Ben geçen sene astroloji eğitimi aldım ve eğitim sürecinde pratiklik kazanmak için arkadaşlarıma, ve arkadaşlarımın bazı yakınlarına mesela ablası kardeşi gibi doğum haritası baktım. Herhangi bir ücret almadım çünkü eğitim sürecim bitmemişti birçok kişiye bakmışımdır %90+ olumlu dönüş aldım.. neyse eğitim sürecim bitti. Ara sıra danışmanlık veriyorum ancak haliyle ücretli yapıyorum artık. Üstelik onun dışında yoğun bir iş hayatım var bazen kendime zor zaman ayırıyorum.

Konuya gelecek olursak dün gelen bir mesaj beni sinir etti; arkadaşım ablasının mesajını direkt bana iletmiş mesajda şu yazıyor ( doğum bilgileri+benim haritamda şunları şunları yorumlasın) içerikli bir mesaj gelmiş. Yanı o kadar sinirim bozuldu ki anlatamam yahu ben bir saat boyunca emek veriyorum emir verir gibi bana şunlara bak diyor üstelik bir karşılığı yok. Karşılığı olsa dahi bakacak zamanım yok. Kırmadan cevap vermek istiyorum ama anlamıyorlar. Sanki yapmak zorundaymışım gibi davranılıyor. Okuyanlara teşekkür ederim nasıl bir cevap vereceğimi bilmiyorum 🤷‍♀️
Müsait olmadığımı iletirsin teşekkürler de geç

Bir ara bende kahve falı bakıyordum. Ay kimler kimler hak görüp istemişlerdi. Bende ay çok kötü şeyler gördüm hep çıktı o yüzden bakmıyorum artık dedim bitirdim. Gerçekten çok yorucu insanlar var haklısınız

Bu tarz danışmanlık, soru cevap şeklinde işler yapanların hepsinin basina geliyordur bu durum. Benim de geliyor, yakın arkadaşımsa zaten çok önemli değil maddiyat, yardımcı oluyorum çünkü zaten bir avuç insanız yaşadığım yerde, herkesin birbirine çok faydası oluyor. Ama böyle uzaktan biriyse, ucretini söylüyorum ya da başkasına yönlendiriyorum. Ama mesaj Bu kadar kaba şekilde geldiyse, çok önemli biri değilse o kişi, bu şekilde mesaj atilmamasi gerektiğini çok kaba olduğunu söylüyorum ve bir daha yazmıyorum. Zaten de onlar kendi suçlu değilmiş gibi tersliyor o noktadan sonra. Sert konusmamam gereken biriyse maalesef vaktimin olmadığını falan yazıyorum.

Ben bu astroloji bakım işlerine keriz silkelemek olarak bakıyorum.

Ama konunuza dönersem de siz bu iş için belli bir ücret ve egitim için zaman harcamissiniz + bu harita bakma olaylarında da bir zaman harcayacaksiniz ve bir emek vermiş olacaksiniz, karşı taraf bunu bir başkasına yaptirsa bir ücret ödemiş olacak, yani sizin emeğinize burada değer verilmemiş oluyor.
astrolojiyi onemsemesemde alma verme dengesine inanıyorum.

Ben olsam böyle bir mesaja cevap olarak ibanimi geri atarım.

Son düzenleme:

Ama konunuza dönersen de siz bu iş için belli bir ücret ve eegitim için zaman harcamissiniz + bu harita bakma olaylarında da bir zaman harcayacaksiniz ve bir emek vermiş olacaksiniz, karşı taraf bunu bir başkasına yaptirsa bir ücret ödemiş olacak, yani sizin emeğinize burada değer verilmemiş oluyor.
astrolojiyi onemsemde alma verme dengesine inanıyorum.

Ya bi de o kısım var tabi. Şu işe vakit ve para harcamak.. Bilemiyorum 😂

artik parali yapiyorsan bir websiten instan falan var mi? yerinde olsam onda fiyat yazan kismin ekran görüntüsünü atarim "merhaba Ayşe, artik egitimlerimi tamamladigim icin danışmanlık yapmaya basladim. acemiydim eskiden öğrenmek icin bakardim şimdi şükür is icin bakiyorum. ablana bunu at istersen, tanidiklara yuzde 30 indirim yapiyorum. uygun gorurse ibanimi gonderirim. ama sira biraz kalabalik. 1 kasimdan önce gonderemem. bjnu da ilet lutfen ablana. opuyorum😘😘😘"

Ya bi de o kısım var tabi. Şu işe vakit ve para harcamak.. Bilemiyorum 😂
Herkesin ilgi alanı farklıdır. Şahsen kendi hayatıma çok artısı oldu astroloji haftalık burç yorumlarından ibaret değil :) hatta alakası yok :) tabi kendi düşünceniz bir şey diyemem

artik parali yapiyorsan bir websiten instan falan var mi? yerinde olsam onda fiyat yazan kismin ekran görüntüsünü atarim "merhaba Ayşe, artik egitimlerimi tamamladigim icin danışmanlık yapmaya basladim. acemiydim eskiden öğrenmek icin bakardim şimdi şükür is icin bakiyorum. ablana bunu at istersen, tanidiklara yuzde 30 indirim yapiyorum. uygun gorurse ibanimi gonderirim. ama sira biraz kalabalik. 1 kasimdan önce gonderemem. bjnu da ilet lutfen ablana. opuyorum😘😘😘"
Ahah çok güzel bir mesaj tuttum bunu 😅 web sitem yok maalesef ama arkadaşım ücretli baktığımı biliyor mesela, direkt yorumlasın demesi bana çok saygısızca geldi kaldı ki ücret verse dahi zamanım yok. Dediğiniz gibi yapacağım teşekkür ederim ♥️

Ama konunuza dönersem de siz bu iş için belli bir ücret ve eegitim için zaman harcamissiniz + bu harita bakma olaylarında da bir zaman harcayacaksiniz ve bir emek vermiş olacaksiniz, karşı taraf bunu bir başkasına yaptirsa bir ücret ödemiş olacak, yani sizin emeğinize burada değer verilmemiş oluyor.
astrolojiyi onemsemesemde alma verme dengesine inanıyorum.

Tabii sizin düşünceniz bir şey diyemem 😊

Yani inanın eğitim sürecimde çok emek verdim hem çalışıp hem eğitimlere katılıyordum çünkü ilgi alanımdı, seviyordum. Ama dediğiniz gibi artık bu kadarı saygısızlık oluyor birde ben eğitimdeyken bile oturup bir saat belki daha fazla yorum yapardım. Onuda işten arta kalan kısıtlı zamanımda. İnsanların mecburmuşsun gibi görmesi can sıkıcı gerçekten. Yorumunuz için teşekkür ederim🙏🏼🌸

Musait degilim diyeceksin hic bir aciklama vs yapma. Ben de tercumalik mezunuyum, 5 sayfa konsolosluk yazisi atip ay canim sunu turkceye cevirir misin diyenler olurdu.
Haklısınız açıklama yapmak zorunda bile değilim aslında.
Sizinkide çok can sıkıcı onca sene oku emek ver kendini geliştir sonra iki dakikalık işmiş gibi karşındakinden muamele gör. İki dakikalık iş olsa dahi hakları değil orası ayrı mesele.

böyle ücretsiz danışmanlık bana bile geliyor ki, şirketimiz çok niş bi alanda çalışıyor ve saatlık danışmanlık ücreti de halliyle -biraz- yüksek.
bu gibi durumlarda ödemeye dair bilgiler için yönerge gönderiyorum ben. bu durumda bile "bizden de mi talep edeceksin?" tribine giren olmuştu. sanki babamın oğlu da kendisinde bedava hizmet verme zorunluluğum var.
siz de aynen ablasının yaptığı gibi saatlik danışmanlık ücretini ve altına da iban yazın.

Ücretsiz bakmıyorum çünkü büyük bir emek sarfediyorum deyin, hayır demeyi öğrenin rahat edin , bana da aynisi yapıldı, çocuğunun sınavlarını, teslerini vs atıp çöz diyenler oluyordu, açıkça hayır dedim daha da gelen olmadı böyle bir taleple ...

Ahah çok güzel bir mesaj tuttum bunu 😅 web sitem yok maalesef ama arkadaşım ücretli baktığımı biliyor mesela, direkt yorumlasın demesi bana çok saygısızca geldi kaldı ki ücret verse dahi zamanım yok. Dediğiniz gibi yapacağım teşekkür ederim ♥️
sen dedigim gibi yap zaten istemez merak etme:)
beles danisamnlik baldan tatlidir eminim ablasina satmak istesen "aaa ona o parayi verene kadar iki katina sosyal medyadaki astrolog bakiyor daha bile iyi bakar" der baskasini bulur. avukat bir arkadasim var yeni mezun sayilir birkac yillik deneyimli. en sinir oldugu sey insanlar beles akil dansiirken ona danisiyor. dava acmasi gerekince daha deneyimli ya da adi duyulmus avukat buluyorlar. sizde de oyle olur muhtemelen

X