bebişlerinizin kilosu ne kadar

Selam kizlar,

bugün gittim Oğlum 32 haftalik ve tam 1830 gr. olmuş tekmelerinden belliydi zaten kilosu! :eek:)) boyuda 42 43 falan!

arkadaşlar size doktorununuzda söylemiştir 24haftadan sonra bebişin boyunu tam olarak söyleyemiyolar. Bunun için küçük bi formül var size verilen ultrasonografi kağıdında yazan FL yani uyluk kemigini 7 le çarptıgınızda bebegin boyunu hesaplayabiliyorsunuz.

örnek
FL:51mm.
51mm*7=357mm=36cm

Merhaba Arkadaşlar biraz önce doktordan geldim ve canım oğlum tamı tamına 1947 gr. olmuş maşaallah benim bebeğime...

Slm kızlar bizde dün dr geldik.32 hafta bitmek üzere ve oğluşum 1950 gr.olmuş.boyuda uzun olacakmış.Tosuncukmu geliyor acaba :)

Slm kızlar bizde dün dr geldik.32 hafta bitmek üzere ve oğluşum 1950 gr.olmuş.boyuda uzun olacakmış.Tosuncukmu geliyor acaba :)

oooo maşallah... aynı haftadayız... biz de geçen hafta gittik... 1580 idi... şimdi kaç olmuştur merak ediyorum...artık 15 güne indirdik doktor kontrol aralıklarını....

benim bebeğim çok kilolu ya
söylemeye korkuyorum acaba bir hata mı oldu ölçümlerde
3 haftada ileri gözüküyor
maşallah Allahım esirgesin
doğum erken mi olacak acaba ya

söylemeye niye korkuyorsun kimse bisey yapmaz hehe :eek:))

Burda o sorularina cevap bulamazsin Doktorun hicmi bilgilendirmedi seni ???

Kızlar aşağıdaki linke tıklayıp son adet tarihinizi girerek bebişinizin haftalara göre ortalama ağırlıklarını ve alt -üst sınırlarınızı görüyorsunuz..

Kızlar aşağıdaki linke tıklayıp Son adet tarihinizi girerek bebişinizin haftalara göre ortalama ağırlıklarını ve alt üst sınırlarınızı görüyorsunuz..

Geçen hafta cumartesi tam 29. haftada usg miz vardı. 1.450 gr. olmuş kızım pek iri bi bebek olmayacakmış doktorumuzun dediğine göre.

bizim bu gün 32.haftamiz bitti sali günü doktorum 2 kilo olmus dedi kizima haftasina göre iyimis yani

33 haftalık hamişim bebeğim 2200 grm maşallah

merhaba kızlar bizim prensesde 30+4 de 1850gr idi dr iyi olduğunu söyledi ama etrafımdakiler zayıf bi bebek diyo yorum yaparsanız sevinirim bu arada prensesim bana benziyormuş dr öle dedi:dance:

merhaba kızlar bizim prensesde 30+4 de 1850gr idi dr iyi olduğunu söyledi ama etrafımdakiler zayıf bi bebek diyo yorum yaparsanız sevinirim bu arada prensesim bana benziyormuş dr öle dedi:dance:

canım kilosu gayet iyi bebişinin benim o haftada 1650 gr dı drum normal bi bebek olcak dedi

selemcim dahane olsun..banada karnın küçük bebek beslenmemiş diyolar..oktorsa tombiş bi oğlunuzvar dedi :)ağzı olan konuşuyo canım..dinlersen herkes yarım doktor...yarım doktor candan eder derler

X