Bebişleriniz her sese tepki veriyor mu?

elmalxix turta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.182
4
47
Çıt desen uyanan kızım, bazen kulağının dibinde o kadar seslenmeme rağmen kafasını çevirip de bakmıyor. Ha bazen de cingöz kesilip adını öğrenmiş gibi bakıyor. Kafasına göre takılıyor yani. Sizin bebişlerde durum nasıl?

babasının ve kardeşimin sesine hemen uyanıyor ama yanında matkap çalıştırsan uyanmıyor :)))
tuhaf şeyler bunlar valla :))

benimki uyanıkken her sese tepki veriyor
uyurkende ani ve yüksek seslere uyanıyor ama elektrik süpürgesiyle bulunduğu odayı süpürmeme uyanmıyor

Dogdugundan buyana hep müzikle uyudugu icinmidir nedir yüksek seslere tepki vermiyor uyurken.

ama bazen babasinin gülmesinden korkup dudaklarini kiriyor,alem bunlar iste.

Elmalı üzülme benimki de seninki gibi..Kafasını çevirmiyor öyle her sese..Kafasını çevirmesi 3. aydan sonra başlıyor zaten..

benim kızım uyurken top atsan duymaz derler ya işte öyle..uyanıkken ise her sese tepkili.kafa çevirerek takip ediyo sesin geldiği yeri..

Benimki her sese bakıyor valla. Zaten acayip korkak yüksek ve acayip seslerden korkuyor. Yanında öksürüp hapşıramıyoruz mesela:)) ama ismiyle çağırınca bakıyo. hatta ona görünmeden sesleniyorum arıyo her tarafı..:) maşşallah aşkımaa

bende yanında hapşıramıyorum korkuyo tam hapşırcam kız uyanmasın diye koşa koşa çıkıyorum odadan çok komik oluyo:)

Benim bebeğim de uyurken ani seslerde uyanıyor. Uyanıkken de sese tepki veriyor. Bugün balkon kapısını açıyordum hemen kafayı oyuncaklarından bana cevirip baktı ama bazen bir oyuncağa bakınca ne kadar seslensen ondan gözünü alamıyor.

Çıt desen uyanan kızım, bazen kulağının dibinde o kadar seslenmeme rağmen kafasını çevirip de bakmıyor. Ha bazen de cingöz kesilip adını öğrenmiş gibi bakıyor. Kafasına göre takılıyor yani. Sizin bebişlerde durum nasıl?

Canım benimkide her sese bakmıyor.Bazen kulağının dibinde bağırıyorum adını banamısın demiyor.Benimkide kafasına göre takılanlardan

benimkide Denizanasının Denizi gibi.
gerçi ben en sessiz süpürgeden almıştım belki ondandır:KK70:DD

Kapı çıtı gibi sivri seslerde sıçrıyor.
Ama tv nin sesini hiç kısmadım hep öyle alıştırdım.

Birde gündüz uykusu hafif gece derin oluyo_Ona görede değişiyo

Biz seslenince hemen sese kafasını çeviriyor.
Bugün anneannesindeydi.Dayısı seslendi.Önce bana baktı baktı ben seslenmiyorum aradı dayısına baktı.Maşallah kuzuma

Benim bebeğim de uyurken ani seslerde uyanıyor. Uyanıkken de sese tepki veriyor. Bugün balkon kapısını açıyordum hemen kafayı oyuncaklarından bana cevirip baktı ama bazen bir oyuncağa bakınca ne kadar seslensen ondan gözünü alamıyor.

Juli'cim, Bengisu da aynen Banusu gibi... Çok dikkatini çeken bi şey varsa, transa geçmiş gibi gözlerini alamıyor. Ama mesela bugün karşısına geçtik. Anne nerde dedik, bana baktı. Babaya bak dedik babaya baktı. Dayı nerde dedik bakışlarıyla dayıyı gösterdi. Yani bazen cin, bazen kafasına göre...
Bu arada bebek gelişiminde 1 hafta bile çok önemliymiş... Yani bebeklerimizi haftası haftasına bebeklerle karşılaştırmak lazımmış...

maşallah canım sürekli anne baba dayı diyorsanız öğrenmiş olabilir neden olmasın.

bende bugün pisi pisi dedim kediye baktı :KK70: sanırım bizimki tesadüftü :) Kediye bakınca pisi pisi diyorum byılıyo gülmekten maşallah hepsine.

benimki de uyurken çıt çıkarsak uyanır ama tv açık bir şekilde ya da bangır bangır müzik çalarkende uyuyabiliyor :)ayrıca kendilerine seslenildiğini nasıl da biliyorlar yaa :)) cin bunlar cin benimkide hemen dönüp bakıyor :)

bızım pasamız en guzel tepkılerı anneme verıyor kıskanıyorum valla
haklı cocuk tabı en cok annemı goruyor ama
gunduzlerı her turlu sese tepkısı var maasallah
gecelerı derın uykusuna gecene kadar nefes alsam uyanıyor resmen ama derın uykuya gecınce sesten etkelnemıyor

X