bebişlerin gelişimleri ne durumda??????

txuxlayy

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2007
403
3
43
kızlar hep kendi aldığımız kilolardan bahsettik acaba bebişler ne alemde????CADIARZU
aldığımız kilolara değiyormu bakalım burdan bebişleri haftasına göre takip
edelim.
ben başlayım 22 haftalıkken 587 gramdı.ama boyunu unuttum evdeki sonuçlara
bakıp yazarım onu da:1rolleyes:

canım benim 23haftalıkken 605 gr 24 santimdi bebişimin boyu simdi ise 24 hafta 5 günlügüz teyzesi simdi nekadar oldu bilmiyorum eee artıkkk dokt.kontorülden sonra yazarım

Ben en son geçen hafta salı gittiğimde 700 gr civarında olduğunu söylemişti doktor..Yani bulunduğu haftaya göre normaldi çok şükür..Zaten bebekler en çok son 3 ayda büyüyor..Yani şimdiye kadar ne kadar kilo aldıysak çoğu bize ekstra yük olacak ..

geçen kontrolümüzde 22 haftalıkken 570 gr dı ve gelişimi gayet iyi olduğunu söyledi doktorumuz ben çok fazla kilo almadım son aylarda sanırım gelicek bu kilolar :bbo: ama canımın canına feda olsun kurban olur annesi ona

merhaba arkadaşlar! bu c.tesi kontrole gittik. 26. haftadayım. 960gr olmuş minnoşumuz. ama ben de 10 kg almışım:bbo: uçmuşsun dedi doktorum.sırnaşık şey bi 10 kg daha alırsın dedii.. oowwww!! napcam benn?? patlarım herhalde.. lülülülülülü napalım. sağlıklı olsunda bebişlerimiz.. çatlarsın, senin için zor olur dedi doktorum. napalım artık. şeker testimde de bişey çıkmadı çok şükür. şimdi hazırlıklar son gazsırnaşık şey hayırlısıyla... bu arada hergün bebe yağı sürmek ve bol bol su içmek yeni taktiğim.. hepinize sevgiler.

26+3 de 1.111gr dı benim meleğim....:) boyuda 35 cm olmuş .. beni hiç sormayın 14 kilo almışım .. :) napim artık...

merhaba kızlar...dün kontrolüm vardı 23 haftalık olduk oğluşumda 635gr. olmuş çok şükür haftasına göre sağlıklı gidiyormuşuz doktor beslenmene bu şekilde devam et dedi...bende 7kg. almışım kızlar ehh ne yapalım doğum sonrası yaz ayıda nasılsa rejimlere başlarız su, karpuz yazın kilo vermeside kolay nasılsa takmayalım kafamıza feda olsun kilolar oğluşum için...sağlıcakla kalın a.s.

26+3 de 1.111gr dı benim meleğim....:) boyuda 35 cm olmuş .. beni hiç sormayın 14 kilo almışım .. :) napim artık...
ayperincim maşallah allah nazarlardan korusun meleğini ve seni
ne yedin böyle naptın tombiş bebek olacak seninki

tülayycığım tşk, hepimiz için cnm,sağlıklı olsunlarda... aslında benim kiloma göre aslında az bile denilebilinir,şimdiye kadar 14 kilo aldım,minicik bir miktarıda meleğime gitmiş:)

ben daha bi çöp bile almadım:1no2: şubat ayında inşallah.ayın 7si bi geçsin cinsiyetimiz bi daha bi kesinleşsin ya benim ilke gebeliğimde de öle oldu kız dediler erkek çıktı,bundada erkek dediler başta şimdide kız:bbo:

yasemincim, sağlıklı olduğunu biliyorsunya önemli olan bu..Hazırlığa gelince hiçbirşey almasan dahi bir bakmışsınki dünya kadar şey birikmiş..Daha çok vaktimiz var alışveriş için..Hediyeleri hiç hesaba katmıyorum..

Bugün kontrolüm vardı..Bebeğimi gördük eşimle..Dr çok beğendi prensesimi..hatları çok güzel sanırım güzel bir kız olacak dedi...23+3 deyiz bugün..Bugün itibariyle bebeğim 900 gr olmuş teyzeleri..Dr çok çok iyi dedi..Hamileliğin motivasyonu sanırım bebeğini ultrasonda görmek ve iyi olduğunu öğrenmek insan çok mutlu oluyor dimi..

kızlar bende birşey almadım sadece 3 çift çorap:roflol:
birde yelek ördüm zar zor acemice işte.ama hediyeler çoktan gelmeye başladı
nazecim dediğin gibi daha çok vaktimiz var.ALLAH korusun erken doğum falan olmazasa eğer

23. haftanda 900 gr çok iyi maşallah :)

nazecim maşallah minik tombiş kızına allah nazarlardan korusun canım

nazecim maşallah minik tombiş kızına allah nazarlardan korusun canım

Aminn Allah razı olsun cnm..Allah'ım nazarlardan korusun...Herkese sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah...

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

nazecim maşallah....
haftasına göre çok iyiii....
benimde kontrolüm pazartesi günü.....
16. haftamda 220 grdı....
20.haftamda sormayı unuttum....:uhm:
bende çok merakediyorum kilosunu.....CADIARZU

biz çoğu şeyini aldık kıyafetlerini....:teytey:
anakucağı fort bebe kanguru ve çantasını takım aldık
şimdi bakım ürünleri kaldı bide ateş ölçeri bide kuveti..::asigim::sm_cool:dance:

Nazecim maşallah Senin bebiş tombul tombul geliyo desene yerimseniben ..Benim oğluş 24+2'de 700 gr civarındaydı.. Bir sonraki kontrolümüz Şubat 20 civarında bakalım o zamana kadar ne olacak..

Bu arada okuduğum kadarıyla anne kaç kilogram doğmuşsa bebekte o civarda doğarmış (Genetik olarak anneden geçen özellikler nedeniyle). O yüzden anneme sordum benim üç-üç buçuk kilo arası doğduğumu söyledi..Genelde tüm bebekleri biraz kilolu olmuş..

Ayrıca http://www.gebelik.org/ sitesinden bebişlerinizin hafta hafta gelişimlerini o haftalarda ne gibi değişimler gösterdiklerini izleyebilir ve faydalı bilgiler edinebilirsiniz..Ben uzun zamandır takip ediyorum..

Bu arada 26. haftadan sonra kasılmalarınıza dikkat etmeniz gerekiyormuş arkadaşlar çünkü eğer kasılmalarınız olması gerekenden fazla ise bu erken doğum habercisi olabilirmiş..

Vee oğluşuma hala bir isim bulamadım senağlama, Herkese soruyorum özellikle oğlu olanlara "siz daha önceden araştırmışsınızdır" diye sorup hazıra konmaya çalışıyorum..Ama çoğu unutmuş araştırdıkları isimleri.. fisfisfis

Allah razı olsun cnm..Sanırım seninde kontrolun bugün sanırım..güzel haberlerle gel inşallah...

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…