bebişlerimizin gelişimlerini paylaşalım...

ayy izleyince cok kotu oldum ne minik allahim kimseye erken dogum yasatmasin ozellikle bu kadar erken:KK43:(

korkma canım,her şeyin hayırlısı olsun..biz ne kadar kendimizi yıpratsak da her şey olacağına varacak ne de olsa...onun için sakin olmaya çalış..

evet canim cok korkuyorum...tesekkur ederim!!!!

canım merhaba korkma göreceksin Allahın izni ile bebeğini geç döllenme olmuştur bence yani bu benim düşüncem Allah yardımcın olsun bende 15 inde gideceğim geçen hafta gittiğimde 8 haftalık tam 11 cm idi kimbilir ne kadar büyümüştür şimdi :)))

Merhaba herkese;
Bugün itibarıyla 7+6 günlük hamileyim... Midem felaket bulanıyor. Geçen haftanın 3 gününü hastanede yatarak serum alarak geçirdim. O kadar serum aldım ama hala ağzıma lokma koysam kusuyorum, cidden kötü durumdayım. son 2 haftada 6 kilo verdim ve ilk trimestrin bitmesine daha 1 ay var.. Sanırım ben 15 kilo filan kaybedeceğim bu hızla gidersem.. ruh gibi oldum, işe gidemiyorum, tuvalete bile kalktığım anda deliler gibi kusuyorum.
benden başka midesi bu kadar çok bulanan, ya da böyle bir şey duymuş tavsiyesi olan var mı?
Ama nolur leblebi ye, tuzlu kraker ye demeyin... İşe yaramak bir tarafa daha çok kusturuyorlar..
Sevgiler

Mehay merhaba;
Bundan evvel maalesef 20. haftada sonlanması gereken bir hamilelik geçirdim. O hamileliğimde gebeliğim sat'a göre 7 haftalık olduğu halde bebek görünmemişti. Sonradan bunun bir geç döllenme olduğu anlaşıldı. (Sen bu ihtimal az demişsin ama sadece döllenme anı değil vücut içinde implantasyon da gecikebiliyor. Kimisinde 4 gün, kimisinde 11 gün oluyor.)
Ha, bir de henüz bebeği görmeden evvel kesede görünen yolk sac isimli bir oluşum oluyor. Dr'un verdiği resimden göremeyeceğin kadar küçük bir şey ama dr, ultrasonda görmüş olabilir. O da boş gebelik riskini azaltıcı bir işaret, yani bebeğin tez zamanda görüleceğini müjdeliyor diyebiliriz..

Ben güzel haberler duyacağına inanıyorum, iyi şanslar!

canim cok uzuldum durumuna birkac gun icinde bende boyleydim ama simdi biraz duzeldi yine var ama o kadar degil insallah duzelirsin canim???kac kilosun simdi???doktoruna soyle hap yazsin mide bulantisi icin ben cok iyi bilirim tuzlu cubuk gecirmiyor dahada kusturuyor yasadim cunku!!

insallah canim icime su serptin ama ben seninde dedigin gibi yolk sac i falanda gormedim kagitta bombostu:KK43:( insallah gec implantasyon olmustur ben adet olmam gereken gun test yaptigimda degerim 31 di implantasyon tam olarak gerceklestiginde deger 10 olurmus bu degerin iki gunde bir 2 katina ciktigini dusunursek 9 gunde falan implantasyon gerseklesmis oluyor zaten implantasyon kanamasi olmustu bende tessten 3-4 gun once...yani testten 3 gun once yerlesmisse bebek rahime dedigin gibi olur insallah oyledir!!!

senin gebeligin neden 20. haftada sonlandi bos gebelikmiydi???o hamileliginde bebegi ilk kacinci haftada gordun sen??? 7. haftada gorememissin benim gibi!!!

Hayır canım boş gebelikle alakalı değildi benm sorunum. 20. haftaya kadar herşey son derece normalken, 20. haftadaki ayrıntılı ultrasonda bebeğin kalbinde ciddi bir anomali tespit edildi. Doğduğuna yaşamasına engel olacak kadar ciddi. Bunun üzerine maalesef bebek alındı. Daha sonra sorunun kromozomal bir sorun olduğu anlaşıldı. Eşim ve ben testlerden geçtik, herşey normal.. Doktor, sadece kötü bir tesadüf.. %1 ihtimalle herkesin başına gelebilir dedi.. Yani yapacak bir şey yok. Hayırlısı diyorum, inşallah bu seferki bebeğimde herşey yolunda gider diye dua ediyorum.

Geçen sefer, adetimin geciktiği gün benim de beta hcg 25 idi. Yani seninle durumlarımız benziyordu. Bebeği sekizinci haftanın sonunda görmüştüm.. (Çok da sevinmiştim ama işte herşeyin hayırlısı. )

Bu arada kafanda soru işareti olmasın, benim 20. haftada yaşadığım konuyla bu baştaki gelişmelerin hiçbir alakası olmadığını doktorum çok net olarak söyledi. Benimki sadece çok büyük bir şanssızlıkmış... Senin yaşadığınsa normal gebeliklerin yaklaşık %10'unda görünen, çok uyumsuz SAT-gebelik tarihi sorunu.

Gönlünü ferah tut. Yarın buraya güzel haberler yazacaksın, eminim ben.. :)

insallah canim icime su serptin ama ben seninde dedigin gibi yolk sac i falanda gormedim kagitta bombostu:KK43:( insallah gec implantasyon olmustur ben adet olmam gereken gun test yaptigimda degerim 31 di implantasyon tam olarak gerceklestiginde deger 10 olurmus bu degerin iki gunde bir 2 katina ciktigini dusunursek 9 gunde falan implantasyon gerseklesmis oluyor zaten implantasyon kanamasi olmustu bende tessten 3-4 gun once...yani testten 3 gun once yerlesmisse bebek rahime dedigin gibi olur insallah oyledir!!!

CANIM ADET OLMAN GEREKEN ZAMANDA DEĞERİN ÇOK DÜŞÜKMÜŞ.KESİN GEÇ DÖLLENME OLDU SENDE.İNŞALLAH YARIN İYİ HABERLERLE GELECEKSİN BİZE.BENDE YAZICAM " BEN DEMİŞTİM" DİYE.:icecream:

mehayyyyyyyy bugün gördüm bebişimi tıpkı senin gibi olmuştum kese göründü fakat bebek yoktu ama bugün doktora gittim ultrasonda baktık çok güzellllll kalbi nasıl atıyo bi görseniz teyzeleri benimde geç döllenme olduğu için bebeğim sandığımdan daha küçükmüş benimde adetlerim çok düzensizdi oyüzden sandığım gibi 8haftalık değil 6haftalıkmış bebeğim mehay canım merak etme sende yarın göreceksin bebişini durumumuz aynıydı bak negüzel herşey normal yolk sacınıda gördük yolk sacının olması bebeğin 595 iyi olduğunun göstergesiymiş mehay senin için dua etcem canım yarın bebeişini gör bizede haber ver herkese sağlıklı mutlu günler

Kızlar benim bebeğim 9 haftalık ve 2 cm 8.ocakta yani bebek 12 haftalık iken ikili test yapacak doktor çok korkuyorum kötü kötü rüyalar görüyorum umarım bunları benim biliçaltımdan kaynaklanıyordur Yüca mevlam sağlık ve sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah bebeklerimizi AMİN

bence o bılınc altından kaynaklanıyo bendede ole oluyo bende yaptıracagım bayramdan sonrakı pazartesı abuk subuk ruyalar goruyorum

Kızlar benim bebeğim 9 haftalık ve 2 cm 8.ocakta yani bebek 12 haftalık iken ikili test yapacak doktor çok korkuyorum kötü kötü rüyalar görüyorum umarım bunları benim biliçaltımdan kaynaklanıyordur Yüca mevlam sağlık ve sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah bebeklerimizi AMİN

icini rahat tut bence olumlu düsün olumlu olsun hersey..bende dun gittim doktoruma..bebegim2,7 cm di 9 hafta 3 gunluk benimde bebiisim..hersey iyi dedi..bakalim benimde 3 hafta sonra yapilacak 3 lü tarama..ama icim rahat hayirlsiia.s

X