bebişlerimizi görme günlerimiz

murgiz

kuşum ardam
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
3.601
5
kızlar hadi hastaneye gidiş ve randevu günlerimizi yazalım
benim 1 nisan salı günü olacak bi somraki dr kontrolüma.s.

bugün ridanım yarında hatırladığım kadarıyla tülay ve ebrunun kontrolü var
kızlar güzel haberlerle gelin bizi sevindirin

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 33+3 haftalık hamişim 14 nisanda kontürolüm

KARDELEN aramıza hoşgeldin hayırlı doğumla sağlıklı bebeğini kucağına almanı dilerim...

Kızlar benim kontrollerim 2 hafta arayla..18 mart da gittim birdahaki 3 nisan...sanırım kontrolden sonra 1 haftaya düşecek...

benimde iki hafta arayla 34. haftadan sonra belki 1 haftaya düşürür canım
nazecim bizim kontroller yakın

selam arkadaşlar! ben bu aydan itibaren yeni doktorumuza gideceğim. bugüne dek gittiğimiz hastane ile doğum ücretlerini konuştuk ve uçmuş olduklarını gördüktatlicadiarzu arkadaşlardan tavsiye üzerine şimdi yeni bir doktora gideceğim. 1 nisana falan randevu alıcam. bundan sonraki haftalarda da sık sık çağırır sanırım. bir an önce oda beni tanısın durumumu takip etsin istiyorum tabii.. e, hayırlısıyla 10 mayısta görünüyor doğum:teytey: arkadaşlar sanırım çoğunluğunuz ankaradan, istanbuldan olan arkadaşlar hangi hastaneye gidiyor, ne şekilde doğum yapmayı düşünüyorsunuz biraz bunlardan da bahsederseniz sevinirim. ben epiduralle normal doğumu düşünüyorum. eski dr. la konuşmuştuk bi riskinden falan bahsetmedi olur dedi. şimdi bu yeni gideceğim doktorla da enine boyuna konuşmak istiyorum bu yöntemi. sizler nasıl doğum düşünüyorsunuz?? sevgilera.s.

canım benim belli değil ama sezeryan düşünüyorum korktuğum için:sm_confused:

Murgizcim benim kontrolüm yarın..Bakalım yaklaşık 5 haftadır gitmedim doktora..Oğluş nasıl acaba??

Ben normal doğum düşünüyorum ağrım çok olursa epidural normal doğum yapabilirim.. Bence sadece korktuğun için sezeryan düşünme..Eğer mecbur değilsen sende epidural normal doğum düşünebilirsin.. Çünkü ilk doğumda sezeryan olursan bundan sonra hep sezeryan olmak zorundasın ve sadece 3 doğum yapma hakkın var..Daha fazlasını doktor önermiyor..Ayrıca sezeryanda iyileşme süreci daha uzun..Bebeğin doğduğu andan itibaren yarım saat içinde annenin yanında olması ve emzirilmesi gerekiyor..Sezeryan yaptırırsan bu çok zor biliyorsun..

ebrucum ya inş iyi haberlerle geleceksin bizide sevindireceksin:teytey:
canım biliyorum dediklerini haklısın epiduralli normla doğum çok tavsiye edilen bi doğum şekli benim arkadaşlarımda yaptı bi sancıdan sonrasını ve doğum anında acı yok
aslında kesin değilim tabi benim korktuğum şey 38. haftadan sonra aha bugün aha yarın doğuracam stresine girmek hrgün doğğuruyormuyum acaba demek:sm_confused: psklojimin bozulması
zaten allah bu yavrumu sağ sağlim doğursun ben herhalde bir tane ile kalacam çünkü eşim çok çalışıyo ancak bi taneye zaman bulabiliriz ama tabi şartlar işleri falan değişirse ikinciyidr isterim tabi kismet gerçi ne desem boş

Merhaba ark.
Bende happy_spk gibi şimdiye kadar gittiğim hastanenin doğum ücretlerini malesef çok geç sordum ve uçuk olduğunu öğrendim. Yarın tavsiye üzerine başka bi hastaneye gidip ordaki 3 farklı doktor ile tanışacağız. Artık hangisine kanım kaynarsa ona giderim çünkü 3.üde çok iyi olduğunu duydum... Randevumuzda 5 Nisanda olur.. :dance:

mrb hayırlısı olsun inş sende happy de memnun kalırsınız yeni drlarınızdan ve güzel haberlerle dönersiniz:teytey:

bende 6. aya kadar tutturamadım biyer ya hastaneleri beğenmedim yada doktorları bahçelievler madikal parkta düşünüyordum ordada beğendiğim dr. randevu sorunu vardı çok yoğundu 20 gün sonraya randevu veriyorlardı. en sonunda yenibosna nisa hastanesine karar verdim. hastanedende, doktorumdanda memnunum şimdilik çok şükür. bide normal doğumu istediğimden güveniyorum o hastaneye normal doğumu destekleyen bi hastane son raddeye kadar normal için uğraşıyorlar. dr. vepersonelde tamamiyle kadın daha rahat ediceğimi umuyorum. inş. cümlemiz hayırlısıyla uğraşmadan kurtuluruz bende çok korkuyorum:1no2::çok üzgünüm:

tekrar merhaba arkadaşlar! biz şu özel istanbul hospitali bulduk, orada doğum yapan bir arkadaşım kendi doktorunu da tavsiye etti hayırlısıyla nisan kontrolüm itibariyle ona gidicez. doğum fiyatlarını bahçelievler medical parka sormuştum ben. epiduralle normal doğuma 1.460 dediler ssk lı fiyatı. kardelenciğim sen de sormuşsundur sanırım fiyatları.. walla orası da bana uçuk geldi. hemde dediğin gibi yoğun.. işte bize tavsiye edilen şu hastanede normal 100 sezaryen 100 epidural de anestizi uzmanı belirliyormuş sanırım onunda 150 lira falan farkı varmış ssk ya. muayene 20 lira.. odalar 2 kişilikmiş. özel oda istersen 100 lira fark.. e daha ne olsunn?? walla bugüne dek medicale de ethica incirliye de ne paralar bayılmıştık.. muayene bile 50-60 verdik.. ama neyse, hayırlısıyla sağlıkla doğsun da bebişlerimiz. artık napalım.. a.s.

evet medikalparkta bizde fiyatlar uçuk olup hemde okadar beklediğimiz için vazgeçtim. ama doğum yaptığın odaları görsen değer diyorsun biraz otel konforunda deniz manzaralı süperdi bayılmıştım ama... aaah aaaah....:1rolleyes: şimdi gittiğim hastanede muane 25ytl norlal 250 sezeryanda 500 civarındaydı. 100ytl ye doğum yapan hastanelerede gittim ama araştırmalarımda kimsenin 100 ytl'ye çıkmadığını öğrenince vaz geçtim güvenemedim yok yere bişeyler çıkartıyorlarmış sezeryana alıyorlarmış. neyse ya hayırlı vicdanlı insanlarla karşılaştırsın Allah bizi önemli olan o.

bende katılıyorum ebru sana sadece korkudan sezeryan düşünlmemeli.bebek zaten ameliyathaneden çıktıktan bir müddet sonra saate bakmamıştım ama uzun değil hemşire getiriyor kollarına veriyor memeni çıkarıp ağzına veriyor hatta a.s

Bİzim bu hastanede yalan oldu daha doktorlarla tanışmadan eşim bi arkadaşından olumsuz şeyler duymuş kesinlikle oraya gitmiyoruz dedi ve kesti attı :bbo:
E bende sıkıldım artık 7 aydır sürekli bunu kafama takmaktan şimdiye kadar sema hastanesine gidiyordum (Dragos) ve çok memnunum ve oraya devam edeceğim... özel sağlık sigorta poliçem 9 Mayıs da yenileniyor yani ozamana kadar oğlum dayanırsa ücret ödemeden doğum yapa bilirim :teytey:
ammaaaaaaa aceleci davranırsa artık mecbur başka bi hastaneye gideceğiz, malesef 3000 YTL karşılaya bileceğim bi rakkam değil :sm_confused:

kızlar benimkontrolüm cumartesi günüydü.bebiş iyiymiş.bidahakikontrolüm 2 hafta sonra
bu arada murgizcim teşekkürler ilgin için

arkadaşlar merhaba! c.tesi bahsettiğim yeni hastaneye kontrole gittik. hastane dıştan traş gibi ama içi ve doktorum iyi. önemli olanda bu zaten. hem arkadaşım doktoru tavsiye etmişti. hayırlısı bakalım. dediğiniz gibi doğum paket ücretlerini falan konuştuk, en baba sanırım 500 e çıkıyoruz bu işten.. bayaa bayaa uygun:) odaları gördük, yeni doğan ünitesi, yoğun bakımını falan.. epiduralle normal doğum istediğimi de söyledim. iyi bir tercih dedi. inşallah herşey yolunda gider de bu şekilde doğururum. ya da ne biliyim rahat olacaksa birkaç ıkınmada:) epidurale bile gerek kalmasa.. hepimiz için geçerli bu dileğim...
ben 33 haftalık falanım sanıyodum. 36 hafta 5 gün dedi. şu hesaplamayı bi türlü anlayamadım hala:) şok olduk tabii.. ve beni yakın takibe alıyor, haftaya nst ye bağlayacakmış. sonraki hafta herhalde yine çağırır. artık bu haftada bile doğsa biz yaşatırız bu bebeği dedi hayırlısıyla.. çok şükür Allahım'a. atlattık o korkulu evreleri. yürüyüş ve egzersiz yap dedi. korkumdan egzersiz yapmıyorum da yürüyüş tamam. suyum falan çok iyiymiş. bebişimiz 2769gr. ona da şok olduk:)
şimdi kafama takılan bişey var ama vitamin megadyn kullanıyordum ilaç bitmişti. söylemeyi unuttuk yenisini yazmadı yani, baktık kendisi bir demir hapı yazdı onu içiyorum. daha sonra asistanına sordum vitamin yazmıyoruz demir yazıyo dr. bütün hamilelere bu daha önemli dedi. walla 2 gündür içmiyorum vitamin ama içim rahat değil sanki. demire başladım. kafama takıldı, az önce aradım yine asistanı çıktı ve yine aynı şeyi söylüyor. off.. sinir oldum içim rahat değil, adam bilmez ki benim o hapın bittiğini devam ediyorum sanır belki.. ne yapsam? birde şu kıl tüy muhabbeti var arkadaşlar.. yani 38 de de doğuran var bilirsiniz.
acaba bu h.sonu nts için gittiğimde vajinal bakar mı? bakarsa temizlik şart. ama bakmazsa 3 haftaya yine uzar diye yaptırmak da istemiyorum. sona yakın da belli olmaz ki nolacağı? ne yapsam acaba? sizler ne düşünüyorsunuz? çok uzun yazdım farkındayım:) ama paylaşmak istedim. bir de daha önceki ultrasonlarda 10 mayıs görünüyordu hep doğum, geçen ay 4 mayısa düşmüş, bu aykinde de 28 nisan edd yazıyordu. kafayı yiyceeeemmm.. ben 2-3 haftaya doğurucam galiba arkadaşlaaaarr!! ve mayıs anneliğinden nisana!! terfiii edicem. hayırlısı bakalım.. sizden de haberler bekliyorum. sevgiler..

canım maaşlh iyi olmanıza sevindim:)
ve iyi bir dr hastane bulmanada
canım doğum zamanı ulturason sonuçuna göre değil son adet tarihine göreymiş druma sorum o anlattı bana dediki beek doğduktan sonra ne kadar çabuk gelişsede çoçuğun yaşı değişirmiki karnındakidee öyle hızlı çabuk büyüyo diye erken doğmaz dedi
yani senin doğum tarihin son adetine göre olan tarihmiş
buarada ben sadece demir ilacı kullanıyorum hiç vitamin almadım ve çok şükür bi sorunla karşılaşmadım
druna güven korkma daha var bebişin gelmesine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…