Bebişleri ne zaman oturtacagız?

Ay bencede biran önce otursalar akşama kadar yat yat sırtı ağrıyordur diye düşünüyorum bende.arada yüz üstü yatırıyom ama benim kız hiç sevmiyo ters yatmayı...

ayyy bizimki ana kucağına otutturuyorum dirseklerini arka tarafa koyup destek alıp kalkmaya çalışıyor gül gül ölüyorum ibiş

darkinlife arkadaşımında dediği gibi popoya ağırlık vermeden destekle oturabilirler hem onlarda böğle istiyo bir yerleri acısa zaten ağlarlar demekki hoşularına gidiyor :emir_bebek:

kızlar bizim doktorumuz bu ay destekli oturabileceğini söledi.4 ayımız bitti.oturabilirmiş...

Bizimkini de yastıkla oturtmaya çalışıyorum ama ayakları durmuyo hiç. Hemen kayıyor. 1-2 saniyede yatar pozisyona giriyor. Ben .çok evhamlı bir anne değilim otursa oturturum ama pek niyeti yok.
Bu arada geçenlerde Jamie Oliver vardı (yemek programı yapan bir ingiliz) tv de onun çocuğunun doğumunu gösterdi. Bebeği hastaneden çıkarırken araba koltuğuna oturttular. Tam 90 derece gibi yani. iyi ce bağladılar tabii ama bebek iki büklüm oldu.
Şaşırdım kaldım ama çok mahsuru olsa yapmazlar dimi birde tvde gösteriyor tabii bu da var. aklım karıştı valla.
6. aya kadar beklemeyeceğimiz kesin ama ne zamöan oturacak Allah bilir.

Walla benim kız kucağımda destekli oturuyor.herkes kızıyor oturtma diye ama napim yatmıyo.

Uçmaya hazır olmayan bir kuş nasıl uçamazsa benim kızda hazır ki oturuyo diyorum.

Doktora gidince söyleyeyim bakim ya çok kızacak yada devam dicek.

şimdi oturtursak başı da öne düşer bence çok uzun süre dik tutamazlarki.hem beli ağrır,hem kemikleri o kadar güçlü değil.bencde daha oturmamalı

benimki 3 aylık oldu hafif oturtmaya basladım boynunu sürekli dik tutamıyo bundanmı acaba merak ettim şimdi ?

boyun ve sırt kaslarını guçlendirmelerine yardım etmek lazım.yüz üstü yatırıp hergun 10-15 dk debelenmeliler.

Benim kız sırt üstü yatarken kendi antremanını yapıyo zaten kafa sırt kalkmaya çalışıyo.Bugün yarın kalkar die korkmuyo değilim :)

Aman dikkat et, sakın yüksekte bırakma.
Bu aylarda hareketlenmeye başlarlar herhalde.
Sırt üstü yatırılınca elleri ayakları ayrı ayrı oynuyor, yakında dönerler.
Bizimki yüzüstü olunca dönüyor ama sırtüstü şimdilik güvendeyiz ama ne zamana kadar Allah bilir.yerimseniben

Bırakmammaya çalışıyorum canım.heran atılabilir diye.
benimki yüzüstüyken henüz dönemiyor.Yüzüstünü sadece sabahları kucağımdayken seviyor.yatıyor üstüme kafayı kaldırıp oyuncaklarına felan bakıyor.Onun dışında pek sevdiği bi pozisyon değil.

Benim kızımda göbeğini kaldırıp geri geri gidiyo
karyoladan düşürdüm bile geçen
bulduğumda emekliyo vaziyetindeydi
neresi vurdu görmedim
tomografi çektirmek zorunda kaldık
aklım gitti ogün çok korktum
allahtan ki bişi yok
kafası vurmamış dedi doktor
aman dikkat edin ben artık yukarıda bırakmıyorum

Ewet canım kendi karyolamdan
hiç aklıma gelmedi öyle bişi olacağı
artık akıllandım

Benim kızımda göbeğini kaldırıp geri geri gidiyo
karyoladan düşürdüm bile geçen
bulduğumda emekliyo vaziyetindeydi
neresi vurdu görmedim
tomografi çektirmek zorunda kaldık
aklım gitti ogün çok korktum
allahtan ki bişi yok
kafası vurmamış dedi doktor
aman dikkat edin ben artık yukarıda bırakmıyorum

geçmiş olsun canım, bak şimdi ben de korktum, bzimki de bayağı dönüp yer yön değiştiriyo, tek başına bırakmayalım bundan sonra bari.
gerçi ben artık yerde oyun halısına yatırıyorum bayağı artistik hareketler falan da yapıyo orda.

Walla benim kız kucağımda destekli oturuyor.herkes kızıyor oturtma diye ama napim yatmıyo.

Uçmaya hazır olmayan bir kuş nasıl uçamazsa benim kızda hazır ki oturuyo diyorum.

Doktora gidince söyleyeyim bakim ya çok kızacak yada devam dicek.

ben sormuştum darkçcım, bizimki de devamlı ayağa kalkmak ya da oturmak istiyor. kucakta destekli oturmasının bir sakıncası olmaz demişti ama ayakta durmak ve oturmak için daha erken dedi.

benimkide çok hareketli,geçmiş olsun ddmcim.dr a sordum 5,5 ay dan sonra başlıyoruz oturtmaya dedi.sürekli kalkmaya çalışıyo dedim o normal şimdi hacıyatmaz gibi olurlar dedi :)))

X