Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canım çok sıkıldı ya Çok üzgünüm çoook
kayınvaldemler bi akrabaya ziyarete gittiler orda da Enes den 1 ay küçük bi kız bebek var kız maşallah herşeyi yiyo Enesden daha büyük görünüyomuş
bende dedim ki yiyen bebeği büyütmekte ne var kayınvaldem de ne dese beğenirsiniz 'O herşey veriyo siz vermiyosunuz ' bi tuzla şeker vermiyorum ya hiçbişey vermiyo oldum çok sinirim bozuldu sanki ben yemek vermiyorum klava: zaten iki lafından biri 'tatsız tutsuz şeyleri yiyor zavallı çocuk '

hiç bişey diyemedim içimde patladı valla sizinle paylaşmak istedim

Enes akşam 1.5 köfte ve köfte kadar patates püresi yedi çok azda yoğurt şimdide muhallebisini yedi birazdan uyuyacak

biraz uzun oldu ama

kızlar merek ettiğim bişi var oğlum 11 aylık somon balığı yiyebilirmi? bi bilginiz varmı?

kızlar merek ettiğim bişi var oğlum 11 aylık somon balığı yiyebilirmi? bi bilginiz varmı?

bizim dr balığı 1 yaşından sonra dedi yanlız benim kuzenimin dr u oğlu 8 aylıkken somon balığıyla çorba yaptırmış
bence sende dr a sor

somon bebeklerin yiyebileceği yegane balık canım
rahat rahat ver, biz 7. ayından itibaren doyumluk olmasa da hamsi, istavrit çinekop falan veriyoruz
alize biz de annemdeyiz şimdi, o da aynı canım yaa
tatsız tuzsuz deyip duruyor, ama ben inatla 1 yaşına kadar vermicem
sanki çok gerekli ve yararlı şeyler şeker tuz
hem kızım tuzsuz da gayet güzel yiyor
bebeğin yememesi senin suçun değil canım
benimki herşeyi yiyor ama benim sayemde değil ki
kendinden iştahlı çocuk
sen de takma kafanı, bildiğini yap canım

teşekkür ederim kıslar bilgilendirdiğiniz için
bende 2 aydır her balık yiyisimizde yaklaşık yarım kibrit kutusu kadar balık veriyodum hımm hımm diye diye yiyo maşallh seviyo levrek,palamut felan yedi
ama somon sanki aklımda ağır bi balık gibi kalmış sizlere sormak istedim
somonun cok faydalı olduğunuda biliyorum
yani sizlerde sorun olmadıysa güvenle yedirebilirim
cok şükür et yiyememe derdimiz yok tavuk balık et herşey yiyo maşallh

Canım yanlız değilsin. Çınar sabah yediği bir yumurta sarısı ile tüm günü geçirdi. Sabah yine annemle kapıştık. Kapışma konumuz "bu yumurtayı tabi yemez bu çocuk, sen ye bakalım tuzsuz yumurtayı.." Ben artık annemin Türk değil Türk görünümlü , Türkçe çipi yanmış,bir Japon robot olduğunu düşünüyorum. Nasılsa ben Japonca öğrendim onu anlıyorum sanırım.. Bu aramızda bir muamma.. Sürekli bu çocuk böyle şey yer mi?? bak bakalım ben yapayımda nasıl yer diyor.. Yapıyor ve Çınar onu da yemiyor kafamçokkarıştı Acaba ben mi iğrenç yapıyorum diyorum ama Çınar'dan arta kalanları çok yemek seçen eşim az tuz ilavesi ile, karşı komşumun bızdık oğluda tuz ilavesiz bayıla bayıla yiyor. Annemle ne yapacağımı bilemiyorum. Atsan atılmaaaaazzzz, satsan satılmaz..

Bende dün akşam oğluşuma fırında levrek ve patates yedirdim,çok sevdi..Biz yiğite ilk kırlangıç balığı yedirdik.şimdi yaptığımız balıklardan veriyoruz.

ah şu kayınvalideler.yüzüme karşı bunun sütü yaramıyor demişti.bazen o bakmıyor diye seviniyorum.
balık 1 yaşına kadar verilmeyecekler arasında yok ki.kaldı ki süte bala başlatan doktor bile var.
biz de geçen gün çipura mıdır çinekopmudur bir balık vermiştik,küçük kılçık yoktu.hiç balık kültürüm yoktur.

Haklısın bizde 7.5 aylıktı sanırım balığa başladığımızda. Yanlız ben somonu pek vermiyorum. Kendimde somon tüketmiyorum zaten. Yerli somon İzmir'de pek bulunmuyor. Norveç somonuna da pek güvenemiyorum soğuk zinciri kırılmıştır endişesi ile. Somondon daha faydalı tek balık sardalya. Onun çorbasını yapıyorum. Çinekop'u güzel yiyor Çınar onunda vakti geçti. Şimdi tam lüfer zamanı

bizde 7 aylıkken balığa başladık doyacak sekilde degilde tattırma amaçlı ama şimdi ögün olarak haftada bir kez balık çorbası veriyorum sardalya hiç vermemiştim tesekkürler xeno bu hafta sardalya alalım

bizim dr verme dedi ama ben tadımlık olarak hamsi cinekop ve cupra verdim en çok hamsiyi sevdi eee nede olsa laz uşağı :))))

bu arada pilav ve makarnayı nasıl yapıyorsunuz yani ölçüsünü merak ediyorum çünkü makarnanın suyunu dökünce bütün vitamini gidiyo

canım ben kızıma özel pilav yapmadım arada bizikilerden tadıyor makarna yaptım ama şu harfli makarnalardan aldım minik tencereye 1 çay bardagı makarna 2 çay bardagı su pişmesine yakında az zeytinyagı katıp pişiriyorum suyunu süzüp yapmıyrum vitamini içinde oluyor yai arada yapıyorum seviyor

bu konu ile ilgili benim düşüncem şu insan hayatı boyunca yemediği bişeyin tadını bilemez biz tuzun tadını biliyoruz o yüzden bize tadı kötü geliyo ama bebeklerimiz tuzun tadını bilmiyoki onlara nasıl kötü gelebilir ayrıca tuza alışmayan bebekler yeni tatlara daha fazla açık oluyo ama maalesef bunu anlatamıyorum

bide sen hiçbişey yemiyosun demesini çok bozuldum hergün Enes için özel yemek yapan ben değilim sanki
tuzlu baharatlı yemeklerden versem evde yaptığım yoğurttan değilde danonelerden versem çok mutlu olacaklar

ete hangi ayda başlamıştınız?
birde buradan SEVHAN 'a çok teşekkür etmek istiyorum.katılara geçerken yazılarını okuyup cesaretlendim,sonra birkaç defa mesajlaştık ve de şimdi oğlum püre olmaksızın yiyor.belki daha az ama yiyor ve daha da iyi olacak biliyorum.henüz 7 aylıkolmadık ama ısırarak muz biküvi,yeşil biber,pilav....yiyor.beni o cesaretlendirdi umarım size de ışık olur.

ben hamilelikten beri yumurtayı tuzsuz yiyorum walla
gayet de güzel oluyor, nerden bilsin bebişler tuzlu yumurta tadını
bu büyükler de bir alem yaa

Canım eğer çorbasını yapacaksan çok dikkat et, balık çok çabuk dağılıyor. Ben sardalyadan çorba yaparken tül kesem var onun içine koyuyorum. Balık pişince alıp, temizleyip tekrar çorbanın içine atıyorum.. Lezzeti de oldukça iyi oluyor. Yanlız kereviz sapı koymayı unutma balık kokusunu alsın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…