Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Çok kızdım bende.. Hamile arkadaşına da çok kızdım nasıl kıyıyor bebeğine. Bu zamana kadar ben böyle bir durumla karşılaşmadım. Dün gittiğim arkadaşımın eşi balkonda içiyormuş sigara akşamları bir tane. Sigara içerken giydiği montu bile koku sinmiştir Çınar gelecek diye balkonda ipte bırakıp, gündüz sabahtan saatlerce evini havalandırmış Elif. Ben çok takıntılıyım çünkü. Sağolsun içen arkadaşlar bizim orda olduğumuz saatler içinde balkonda bile içmediler.Gelelim Çınar beyin yediklerine. Bugün komşumuzun kızı bizdeydi. yarın sınavı varmış annem matematik çalıştırdı ona. Bahaneyle beni yalancı çıkaracak ya tahminimden fazlasını yedi. Öğlen etli ıspanak yapmıştım 30cc ye yakın onu yedi. Çoook mutluyum..

bızde bıraz once barbunya ve tavuk etı yedık.barbunya ılk defa verdım ama yınede yedı.ardındanda bıraz meyve yedı aksamada tarhana corbası verıcem.kıymalı bırazda peynır koydum ıcıne

sabah gene karışım kahvaltı vermeye çalıştım yemedi
artık yemek istemiyor tek tek verince çok güzel yiyor ama az yiyor
gerçi doktorumuz tek telk yemesi karışımdan daha önemli az yesin önemli değil demişti ama anne kalbi işte
öğlen terbiyeli yayla çorbası
akşam üzeri elma püresi
az önce balıklı sebze püresi yedi
muhallebi yada sütlaç yedirip yallah yatak:)

bir iki parça tavuk vardı,onla pataes havuç,küçük bir soğan , bir diş sarmısak,bir çiçek brokoli haşladım,az da şehriye ekledim,o da pişti.çatalla ezdim sebzeleri,o ara farkettim epeydir sebze çorbası yapmıyormusum.tavuğu ezdim elimle iyice,böyle sade verecektim,gene un kavurdum elim alıştı ya,malzemeleri de kattım,bir iki damla da limon sıktım.sevdi hanım.yarısı duruyor.

ne düşüncesizlik valla bende bi saniye durmazdım Allah tan böle bişey başıma gelmedi
kahvaltıda cicbebe peynir reçel ceviz tereyağını ıhlamurla ıslattım kayınvaldem yedirdi
portakal ve elmayı karıştırıp verdim sonra uyudu uyandığında dünkü kereviz yemeğinin devamını bitirdi
saat 19 da yoğurt yedi içine cicbebe koydum biraz öncede muhallebisini yedi ve uyudu

artık kahvaltıda karışım yemeyecek sanırım tek tek verdim z da olsa severek yedi en azından
arada yarım armut yedi
öğlen tavuk suyuna tavuk parçalı şehriyeli tarhana
akşam kıymalı kereviz
yatarken sütlaç yiyecek inşallah

Sabah az da olsa kahvaltsını yedi. Öğlene doğru cennet elması verdim. Biraz yedi ve uyudu. Uyanınca balık çorbası verdim. Akşam üzeri biraz kara üzüm suyu verdim ama bu saate kadar 2 kere çıkardı. Akşam yemek vermeyeceğim midesi yatışsın diye. Anneme göre sabahki cennet elması soğukmuş midesi üşümüş. Az önce ateşini ölçtüm ateşi yok. Bana göre bağırırken gıcık tutuyor, öksürüyor ve öksürürken çıkarıyor ama.. Allahtan yarın kontrolümüz var sabahtan..

inşallah hasta değildir annesi
barışta bazen anırırken kusturuyor kendini:)

geçmiş olsun canım nane kaynat bi kaç kaşık ver iiyi gelir ben Enes midesini üşütünce yapıyorum

benim bebegimin 4 ayi biti. aslinda ek mamaya karsiydim 6 aya kadar ama su ara cok istahsiz. her an kilo verebilir. ek mamaya baslasam istahi acilir mi iyice kapanir mi tok tutacagindan dolayi.( yerse tabi ).. deneyimi olan var mi? hem anne sütü hem mama iciyoe normalde ama son haftalarda cok ama coook az :-(

kahvaltıda ceviz,peynir.
meyve ne yedi bilmiyorum,haftalık koyuyorum artık.
çorba olarak et suyuna dibine soğan kavrulmuş,kereviz,havuç,soğan,mercimek,bulgur ve yıldız şehriyeden oluşan bir çorba vardı.eti didiklemiştim,bakıcmız blendrlamış
dün de kendi kafasına göre ateş düşürücü vermiş,sıcak gibydi diyor.Allah'ım ya birşey de diyemiyorum,derce çantadaydı filan dedim sadece

Bence de kafasına göre ilaçmı verilir.Şaşırdım valla tabi yinede sen bilirsin.
öğlen brokoli,karnabahar,kıyma karışı yemek hazırladım yedi.Ara öğünler meyve ve kaşık maması verdim bugün.

Bence uygun bir dille bakıcını uyar hatta biraz korkut. Ne demek kafasına göre ateş düşürücü vermek?? Hadi derece ile aranda husumet var muhattap olmak istemiyorsun edilemez ama ettik diyelim sana neden haber vermiyor ki???

Çınar'a öğlen etli enginar yaptım biraz ondan yedi. Az önce bir elma yedirdim cevizli. Şimdi böğürüyor yine emeklerim zayi olmasa bari ((

arkadaşlar maşallah bebişlerinize ne güzel sebze yiyolar benim cadı önce diliyle kontrol ediyo sonra yiyo yemekleri
ama bende çok istyorum brokolı kerevız yesın yemıyo
dün zeytın yagli yer elmasi yaptik onda ağzina sürmedi
bugün yedği şey sadece yoğur çorbasi şimdi uyanınca meyva verecem akaşmada
tavuk suyu çorba ve karalahana dolması verecem bak onu çok seviyo kızım
herkese afyet olsun

xeno niye öğurüyo cnm hastamı oğluşun ya midesinimi bulandiryo[
kolaylıklar dilerim benim kızmdas abah kahvaltsında aynı şekide yapiyo /B]

xeno niye öğurüyo cnm hastamı oğluşun ya midesinimi bulandiryo[
kolaylıklar dilerim benim kızmdas abah kahvaltsında aynı şekide yapiyo /B]

Bağırırken gıcık yapıyor öksürüyor ve öğürmeye başlıyor. Hasta değil sıpa. Operacımı olacak nedir???

bugün öğlen için tahıllı bir çorba yaptım
öyle matah birşey değil, domates rendeledim, 1 er tatlı kaşığı pirinç, bulgur, irmik, koyulaşması için azıcık un koyup pişirdim, çok sevmiş
şimdi de sevhan ggbi brokoli, karnıbahar kıymalı yemek yaptım, evde olanlardan, azıcık yedi, mam mam diye bağırıyor, meme istiyor cadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…