Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
pekmezin faydası olmadığı nerden çıktı yaa
ben birşeyler mi kaçırdım?
peynirle mi vermemek gerekiyor acaba

süt ve süt ürünleri ile tüketildiğinde pekmezden demiri alamıyor. sadece tatlandırıcı oluyor. faydası var tabiki ama süt ürünlerinden ayrı tüketmek lazım. mümkün olduğunca c vitaminli besinler birlikte tüketilmeli.

o zaman pekmezi kahvaltıya karıştırmayacakmıyız kızlar?sonuçta peynir yumurta oluyor karışımda.başka türlü içmez ki benim oğlum pekmezi.ne karmaşaymış bu pekmez olayı ya:)

off walla bir de onu düşünemicem artık
olduğu kadar napalım
zaten demir damlası da veriyoruz

benim kızım üzüm pekmezini daha çok sevdi ayrıca yiyor yemeyenler bisküviyle verebilir bence

Benim dr c vitamini ile vermemi soylemisti protein ile verdirmedi bende minik surup siringasina haftada 4 bazen 5gun 3cay kasigi cekip oyunla agzina sIKIyorum arkasindan sulukla kivi portakal mandalina karisik taze meyva suyu veriyorum yarim cay bardagi iciyor baslarda surup iciyormus gibi oguruyordu simdi iciyor pekmezi dilerseniz oyle deneyin boyle vermeye basladigimdan beri burnu bile akmadi sogukta yagmurda her sartta sokaktayiz bir cok arkadasimin cocugu hasta ve oyle oldugu halde kizima bulasmadi sukur ben bunlari pekmez ve c vitaminine bagliyorum ayrica gecen gun bir gazetede okuduguma gore pekmez kemik erimesinin tek ilaci olarak gosteriliyor demir fosfor kalsiyum deposuymus hemde her cesidi uzum,nar,harnup

Aman demeyin pekmez faydasız olamaz. Günlerdir ilaç emziği ile sadece bir kaşık pekmez yiyor Çınar. Başkada hiçbirşey yemeden emiyor. Emiyor ve emiyor..

bugün benim kız;
sabah ilk defa peynirli omlet yaptım (burdan almıştım fikri) güzel yedi
öğlen kıyalı makarna yoğurtla çok az yedi
1 saat sonra falan portakal suyu (posalarınıda kaşıkla verdim)
ikindi biberon maması ama yine az
akşam muhallebi elma püreside kattım içine yedi
yatmadan önce ıhlamur her zaman içmez bugün içti şükür

arkadaşlar makarnayı nasıl veriyorsunuz.benimkinin daha dişleri çıkmadı çiğneyemez heralde.rondodan geçiriyormusunuz.

Çınar sabah omletinin sadece çeyreğini yedi tam 1 saate. Öğlene balık çorbası yaptım az önce. Akşama da yeşil mercimek çorbası yapacağım terbiyeli ( bir arkadaşımdan aldım tarifini ) yine yemeyecek ama olsun. Arada da meyve yedirmeye çalışacağım. Günlerdir onun istediği oluyor hasta diye ama bitti kavga başladı artık.

2-3 gündür hasta olduğundan hiçbirşey yemedi oğluşum,emdi sadecebugün kahvaltısını yaptı şükür,bakalım gerisi gelecek mi.ilaç içirmek kabus oldu bana,ilacın yarısı dökülüyor zaten verirken,şırıngayla denedim yine olmadı offff ya.birde antibiyotik bağırsaklarını bozdu yavrumun,ishal oldu(

Çok geçmiş olsun. Ne oluyor bu ara bu çocuklara böyle??? Ben Çınar'a suyu, ilaçlarını ilaç şırıngası değil ilaç emziği ile veriyorum. Biz yazın antibiyotik kullanmıştık. Doktorumuz bol bol su vermemizi önermişti enfeksiyonu atabilmemiz ve bağırsak florasını koruyabilmemiz için. Tekrar geçmiş olsun. Sevgiler.

canım ben makarnayı dişleri çıkmadan vermeye başladım iyice haşlıyorum şu harfli olanlar varya zaten küçük onlar çatall biraz ezebilirsin istersen ben yemese bile rondodan geçirmek istemiyorum alışsın diye

bebeğime bi türlü meyve suyu içiremiyorum hemen öğürüyo meyve püresinide sevmiyo.
bende meyve suyunu kahvaltısının içine koyuyorum bide hazır kavanoz meyve pürelerini yedirebiliyorum.evde yaptıklarımı sevmiyo

çok teşekkür ederim.antibiyotikle bu kadar erken tanışması çok üzdü beni.ilaç emziği nasıl birşey canım,duymamıştım daha önce?nerde bulabilirim?birde onunla deniyim bari.su konusunda da haklısın bol bol içmesi lazım,sağol

Biz de gribiz ve bişey yemiyoruz Emmiyor da zaten
Benden geçti grip de çok üzülüyorum.
Şu ilaç şırıngasını da emziğini de denemli ezcanelerde varmıdır acep ?

1 haftadır ateş kusma boğaz enfeksiyonu iştahsızlık antibiyotik üstüne ishal derkenoğlum iyice yıprandı
zaten zayıfız birde 1 haftada 400 gr verdi
4 gün hiçbirşey yemedi sadece beni emdi ne güzel göğüslerim küçülmeye başlamıştı yine dolup kocaman oldular ama şükür iyiki emiyor yoksa ne yapardık biberon mama da içmez bizim sıpa

bugün sabah 2-3 kaşık karışım yedi yanında yarım omlet
öğlen ezogelin çorbası
akşam tavuklu tarhana
yoğurt yemeyi bıraktı bende ısrar etmiyorum
birazdan muhallebi vermeye çalışacağım
yemezse ısrar yok artık
hastayken söz verdim artık zorlamayacağım diye
açsa yiyor zaten

sanırım dişten bizim kızda iştahsız
sabah kahvaltası peynir, yumurta, reçel, 2 tane yeşil zeytin, çeri domates (suyuna ekmek batırdım) öncesinde pekmez vermiştim
öğlen et suyuna şehriye çorbası az yedi, mandalina suyu,
ikindi elma püresi (yarım)
uykudan kalktıktan sonra 1 cicibebe üzerine biberon maması içti ama yarım çay bardağı bile değil
akşam etli pilav yapmıştım kendimize ondan verdim yoğurtla ondan da az yedi bukadar yatmadan muhallebi yaptım kayısılı yemedi sütümde iyice bitti

Son düzenleme:

Çınar daha da ufak tanıştı antibiyotikle 4.5 aylıktı ve çok ağlamıştım. Doktorumuz sakinleştirmişti beni. Sizin doktorunuzda mutlaka kar zarar hesabı yapmıştır merak etme. Resim ekleyemiyorum linke bir bak. GedikGross.com | Japlo İlaç Emziği ilaç emziği böyle birşey. Daha önceki sayfalarda da söz etmiştim bu emsikten saolsun Sembar arkadaşım eklemişti. Kaçıncı sayfa olduğunu hatırlamıyorum ama bu topicte var sabrın yeter bakabilirsen eğer :) ürünü bütün bebek marketlerde bulabilirsin. Tekrar geçmiş olsun. Sevgiler..

oğlumun viral enfeksiyon + kodr kist ameliyatı + sünnet dolayısıyla epeydir bişey yemediği için yazamamıştım şimdi normale döndü çok şükür dün akşam epeydir yemediği için ödül olarak muhallebi yedi sonra da bizimle sofrada balık yedi annem küçük küçük koparıp verdi o da yedi sabah karışımını yedi sonra yine bizimle sofraya oturdu annem minik minik ekmeklere labne peyniri sürüp verdi onları yedi meyve püresinin yarısını yedi öğlen de brokoli çorbası yedi akşam üzeri yoğurt akşam da kabak pişireceğim ya da tarhana gece 2 kere kalkar oldu 2 hafta aç kaldı heralde açık kapatıyor ilkinde 150 cc 2. de 120 cc içip uyuyor sabah da 6:15 de ayakta çok erken kalkıyor ya ama neyse sağlığı yerinde olsun da gerisi boş:) hepinizi öpüyorum...

Benim oğlumda son dört gündür korkunç huzursuzdu yine diş çıkardı ama hiç bu kadar sıkıntılı olmamıştı çocukta haklı sürekli üst üste diş çıkarıyor hamilelikte çok süt içtim severimde ona yoruyorum.Neyse dün kendine geldi yemeye başladı.
Sabah kahvaltısı;Kayısı ve kuru üzümleri kaynatıp cam rendede ezdim,ceviz,yumurta,kuşburnu reçeli bebekler için olanlardan,pekmez ve çörek otu mamasına karıştırdım ayrıca peynir yedi oğlumun keçi peyniri yemesini istiyorum ama yemiyor labne seviyor eşimde madem öyle zorlamıyalım diye tavsiyede bulunca labneye devam ediyorum şimdilik.
Yarım muz yedi kahvaltıdan bir saat sonra.
Öğlen;Hamsi balığı,patates ve havuç bunların hepsini buharda pişirip ayrı ayrı yedirdim.
İkindide yarım dilim kek yedi ona uygun şekilde kendim hazırlamıştım.
Akşam,mercimek çorbası içti muhallebi yemeye fırsatı olmadan dün çok erken uyudu gece bire kadarda uyanmadı uyandıkça emzirdim yoksa uyumaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…