Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bugün barışın hastalığının 3.günü
3 gündür barış tek bir kaşık bile birşey yemedi
sadece emiyor
biran önce iyileşir inşallah
ona yemek yedirmeyi çok özledim

canım ya inşallah iyileşir bir an önce
neyse ki sütün var, o da bir şey
defne de dün ara ara ateşlendi
gece de baya yükseldi
pzt pnömokok yaptırmıştık ama ilk iki dozda hiç ateş olmamıştı, ondan mıdır bilemedim
dün akşam sadece 2-3 kaşık çorba, biraz da muz yedi
bakıcısı yedirmiş ama gündüz kahvaltısını falan

sütüm çok yok aslında idare ediyor işte garibim
kaşık gördümü basıyor yaygarayı yutamıyor sanırım o yüzden istemiyor

aman dikkat edin barışın ateşi 40.7 ye kadar çıktı dün
havale geçirmesin diye 6 saatte bir dolven veriyoruz
yanında da antibiyotik
pnömokoku bizde yaptırmıştık aslında

bakıcınız hep kontrol etsin
ilerlemeden atlatırsınız inşallah

çok geçmiş olsun nergiz,nesi var barışın?çok fazla yükselmiş canım ateşi ya,allah korusun çok dikkat edin.3-4 saat araylada verebilirsin ateş düşürücü,o kadar bekleme çok yüksekse

çok geçmiş olsun nergiz,nesi var barışın?çok fazla yükselmiş canım ateşi ya,allah korusun çok dikkat edin.3-4 saat araylada verebilirsin ateş düşürücü,o kadar bekleme çok yüksekse

çok sağol
geçen hafta üsrt dişlerini çıkarttı üstüne hafif bir grip olmuştu. neyse tam geçirdik derken 3 gün önce gece kusmaya başlamasıyla kötüye gitmeye başladı. hastalıklar bölümünde konuda açtım

allaha şükür ateşi kontrol altına aldık dün
yemek yemiyor ama hala işte çok üzülüyorum
1-2 güne antibiyotik faydasını gösterir herhalde

inşallah bu arada kaşığı yemeği unutmaz iyice memeci olmaz

Çınar'in iştahsızlığı sanırım rahatsızlığından. Yine hiçbirşey yemiyor sadece emiyor. Bugün başka bir labaratuvara daha götürdüm kültür için.

ipek bugun kahvaltısını yapmış 9da
12:30 de ezogelin çorbası bir kase
16 da milupa organik kavanozlardan brokoli patates ve 1 mandalina 1 armut suyu içti

sabah kahvaltısın ayrı ayrı verdim peynir, pekmez, reçel, haşlanmış yumurta
öğlen mercimek çorbası ama az yedi yarım kase bile yemedi
az yediği için 1 saate acıktı portakal suyu ve 1 cicibe verdim
ikindin yarım çay bardağı anca gelir aptamil
yoğurt çorbası benim kız az ve sık sık yiyor rejim yapıyor hatun

Sabah kahvaltısını pek nazlı yaptı oğlum iştahsızız biraz çünkü yeni bir diş daha geliyor.Öğlen daha iyidi brokoli ve somon balığı yedirdim tabi ayrı ayrı her ikisinide buhar pişiricede pişirdim.İkindide Meyveli karışım mamasının içine portakal suyu ve elma rendeledim oğlum mamanın içine karışırsa meyve yiyor.Akşam mercime çorbası uyumadan önce 7 tahıllı gece maması yedirdim ıhlamur içirdim emzirdim ve şuan uyuıyor.

Geçen gün Erzincanda un çorbası dedikleri çorbadan yaptım sevdi kızım.
Aslında erişteyle yapılıyor ama ben yıldız şehriye attım,bi de aslında küçük köftelerle yapılıyor ben kıymayla yaptım:)
Soğanı ve kıymayı kavuruyorsunuz az domates doğruyorsunuz,kavanozlamıştım ben yazdan ondan bir kaşık attım.Suyunu ve şehriyesini kattım,az da nane,dereotu da çok yakışıyor.pişince söndürdüm altını ,sarmısaklı yoğurt katarak verdim.

ben pekmez olayına takıldım neden faydası yokmuş. birde labne peyniri ben olmaz diye düşünüyordum. ben haftada 3 defe kahvaltıda ceviz veriyorum. çorbalarına kemik suyu ekliyorum.

pekmezin faydası yokmuymuş??ben var diye biliyorum ve sabahları hergün kahvaltısına 1 tatlı kaşığı koyuyorum oğlumun.yanlış mı biliyor muşuz?

buhafta meyve suyu verdim kızımaa.ama ben meyve sularını katı meyve sıkacağında sıkıyorum daha önce yazılanları okuuduğumda hep cam rendeden bahsediliyo.katı meyve sıkacağı vitaminleri öldürüyormu acaba.....???

yok yaa neden öldürsün vitamini,ne güzel taze taze içiyorlar...
bu arada pekmezi ben de veriyorum hergün...

kızlar bıldırcın yumurtasını sordunuzmu doktora. ne zaman verilecek acaba

pekmezin faydası olmadığı nerden çıktı yaa
ben birşeyler mi kaçırdım?
peynirle mi vermemek gerekiyor acaba

eski gönderileri dolaşmaya vaktim yok zira hem ben hem kızım hastayız
pekmezi kahvaltıya koyarken ben de düşünüyorum , mama ile ıslatınca sütle vermiş oluyoruz ve pekmezin demirinin emilimi azalıyor ama,ıhlamurla ıslatanlarda sorun yoktur.
c vitamini ile beraber verince emeilimi artıyor diye biliyorum, mandalin suyunu filan katayım diyorum içmiyor sıpa :)

bende hergün veriyorum pekmezi ama bir şeyle karıştırmıyorum sadece içine bazen ceviz atıyorum öyle 1-2 kaşık yediriyorum bıldırcın yumurtasını geçen markette bende gördüm ama dr. sormadığım için almadım soran varmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…