Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kafa kalmadı ki sana pişik kremi önerecektim. DESİTİN Krem. 2 ayrı rengi var. Mavi olan pişik önleyici, mor olan ise pişiği tedavi ediyor. Pfizer'in pediatrik ürünü. Bunu bana çok titiz olan bir prof. arkadaşım önermişti.Doktorumuza da danıştım kullan bende kızıma bu ürünü kullanıyorum demişti. Çınar'a doğduğundan beri mavisini kullanıyorum. Pişik yüzü görmedik. Bayramdan sonra karşı komşum ağlayarak geldi. Oğlunun poposu cırk yara olmuş. Bende hiç kullanmadığım mor olanı verdim. Öğlen teşekküre gelmişti.Çocuğun ağlaması kesilmiş ertesi günüde geçmişti. Ciddi mucizevi bir krem. Geçmiş olsun canım benim..

aaa çok şaşırdım canım yaa
niye azaldı ki sütün, şimdiye kadar hiç böyle bir sorun yoktu sanırım
devam sütünü 300-500 arası diye biliyorum ben

Aaa üzüldüm şimdi. Bu ara çok mu yoruldun veya sıkıldın?? Hemen bol bol ılık su iç. Kullanabildiğin yiyeceklere tarçın koy. Bide tadı iğrenç ama tavuk ciğerini soğanla sotele ve bol kimyonla ye, mucize içecek Humana Still Tee... Bir de Vita Malt var ama o sütü çok arttıyor fakat suyun sütünü arttırıyor. Miktar çok ama kalitesiz bir süt oluyor ama taşıyor resmen. İstersen dene..

sağol canım şimdi okudum eşimi aradım getirecek nöbetçi eczanede vardır umarım bizdede hiç pişik olmamıştı nasıl oldu anlamadım benek benek yara gibi oldu geçer umarım tekrar teşekkür ederim canım

aaa çok şaşırdım canım yaa
niye azaldı ki sütün, şimdiye kadar hiç böyle bir sorun yoktu sanırım
devam sütünü 300-500 arası diye biliyorum ben

füsfüs cüm yavaş yavaş azaldı sütüm,birden kesilmedi yani...ek gıdalara başlayınca,
ki ipek bayaa iyi yiyor, memeye daha az gelmeye başladı,haliyle azaldı zamanla
ama ben yine de arada sırada keyfi emer diye düşünüyordum...

xeno cum tavsiyelerini değerlendireceğim canım
humana still tea yi çok duydum

bende desitin krem kullanıyorum mor olanını gerçekten harika bişey 1 günde pişik falan kalmıyor.
gülceciğim desitin amerikan ürünü bildiğim kadarıyla desitin türkiyede satılmıyor ben amarikadan getirtmiştim ama internet shoplardanda alabiliyorsun ben alıp stok yaptım.
DESITIN PİŞİK KREMİ 454 gram, #14277823 Gittigidiyor.com buradan bulabilirsin.bu arada geçmiş olsun

ah canım benim aynen bizde öyleyiz hatta bizim kalkmalarımız rahat 10 u geçiyor.dişi çıktıktan sonra başladı bu uyanmalar.gündüz emmemek için direnen asya gece de beni emzik olarak kullanıyor inşallah bir an önce biter bu uyanmalarda kurtuluruz.anlamıyorum asya gündüz o kadar uslu ki ama gece canavara dönüşüyor.
aman canım dikkat et kucağında uyuya kalıyormuşsun allah korusun düşürebilirsin.

ah canım ya sütü arttırmanın tek yolu bebeğinin sık sık emmesi ben her yolu denedim asya emmediği için sütüm çok azaldı iki göğüsten ancak 50 cc çıkıyor.sen de hemen pes etme ara ara emzirmeye çalış ipek bu mücizeden biraz daha faydalansın .
devam sütünü de en az 300-500 cc arası vermelisin.bizim dr 1litreye kadar verebilirsin demişti ama ben 1 damla bile veremiyorum.

kızlar devam sütünü hangi öğünde veriyorsunuz
ben gece uyandığında 120cc veriyorum
bazen de sabah erken uyanırsa veriyorum bir o kadar

sabah, çok az kahvaltı karışımının ardından tek tek yedirdim. yumurtasını omlet olarak yaptım bu sefer hepsini yedi bundan sonra ymurtayı böle veremeye devam edeceğim.

öğlen alternatifli olsun diye yayla ve tavuklu tarhana yaptım
14 te uyandı çok acıkmış olmasına rağmen hiçbirini yemedi çığlık çığlığa ağladı nedense
uykusu var gibiydi.ama uyutamadımda çıldırttı beni. apartmandaki teyzelerle ablalar sağolsunlar bana acıdılarda günlerinde davet ettiler. bugün toplanma günümüzdü.barışla bu şekilde evde kalsam kafayı yiyecektim.bende aç açına gidirdim gittim. orada böreklere kısırlara saldırdı durdu memelerime de tabiki. ama inat ettim beni çok kızdırdı biraz börek hariç birşey vermedim.
eve gelince saat 17 de içmediği tarhananın hepsini götürdü. yaylayı yine içmedi yoğurtlu ya.
bu arada bugün yine ne meyve ne de yoğurt yedi.
akşam için bize yeşil mercimekle erişte yaptım ona da yedirmeyi düşünüyorum

Canım benim Barış'a omlet yaparken yumurtanın beyazını koydun mu? hangi yağ ile yaptın ve yumurtasını kaç dk pişirdin???

Canım benim Barış'a omlet yaparken yumurtanın beyazını koydun mu? hangi yağ ile yaptın ve yumurtasını kaç dk pişirdin???

hayır canım sadece sarısıyla yaptım. küçücük birşey oldu zaten
biraz zeytinyağıyla yaptım.1 dk falan sürdü sanırım
içine labne katıp yapacağım birdahaki sefere
sonrada pekmez ceviz vs. iğrenç mi olur acaba:)
değişik şeyler denemek istiyorum artık çocukta sıkıldı karışım yemekten
sabah sabah kaşık gördümü geriliyor resmen
elle verince daha iyi yiyor gibi
doktora bu gidişimde soracağım mısır gevreği falan versek arada olur mu diye

yeşil mercimekle erişteyi karıştırıp iyice ezdim kaşıkla yedi valla tadıda çok güzel oldu
burnu tıkalı olmasaydı hepsini bitirecekti ama nefes alamadığı için yarıda bıraktık.

burun için ne iyi gelir acaba tavsiye edebilecek birşey varmı? sprey pek işe yaramıyor

Omlet tarifi için teşekkürler. Çınar'ında burnu çok sık tıkanıyordu. Geçen ay doktorumuz 1 lt suyu kaynat içine biraz viks karıştırıp odanın bir köşesine koy demişti. Bizde işe yaradı. Geçmiş olsun..

bizimde burnumuz tıkalıydı damla işe yaramıyodu dr muz bizede viks i önerdi iyi geldi oğlumun burnuna

bu arada bizde sabah kahvaltısında karışım yemekten sıkıldık bende artık tek tek vercem belki o zaman ver her sabah zorla yedirmekten çok sıkıldım
bide bundan sonra ısrar etmemeye karar verdim yemiyosa zorlamıcam illaki acıkacak o zaman adam gibi ver ne ben sinir oluyorum ne o ağlar diye düşünüyorum sizde deneyin kızlar
yemeyen çocuk büyütmek kadar zor bişey yok herhalde

yeşil mercimeği nasıl yaptın

defne de dün 2 gibi bakıcısında çorba yemiş uyumuş
4 e doğru uyunıp eve geldi
yatana kadar da sadece 2 kere emdi ve 5-6 kaşık trhana çorbası yedi
hiiiç ısrar etmedm, aç olunca koca kaseyi yiyor çünkü, öğrendim artık
ve yememesine rağmen 40. dk da da uyanmadı, baya iyi uyudu
bazen yemediği çorbayı 1-2 saat sonra veriyorum hepsini yiyor
canları isteyince yiyecekler heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…