Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
defne bugün sadece kahvaltı ve mayve püresini tam yedi
2 öğünde de çorbalarından çok az yedi
birkaç kaşık da yoğurt yedi o kadar
arada da emdi tabi

ya benim kızım çok hasta bu günlerde hiç birşey yemiyor ve 1 kg verdi. inşallah çabuk geçer
bu arada herkesin bayramını kutlarııııııııııııııım

kızım bugün yumurtalı kahvaltısını etti
elmalı mandalina püresini yedi
yogurtlukıymalı semizotu corbasını yedi
aksam tekrar corbasından yedi
yatarken gece tahılı vercem
tabi emmek sınırsız ve en sevdiği şey

sabah kahvaltısını yaptı meyve suyunu az içti
tarhana çorbası yaptım birkaç kaşık yedi sadece sonra emdi uyudu
birazdan kalkar yoğurdunu yediririm

Çınar hayret edilecek şekilde bayramdan önce yiyordu. Bayramdan beri tekrar eskiye döndük. Kaşık görür görmez etinden et koparılmışçasına ağlıyor. 2 diş daha patladı. Alttan da patlatmaya çalışıyor sanırım ondan yine iştahsız. Çıldıracağım

ipek de bu ara iştahsız biraz
nezle oldu sanırım ondan
ben de çok zorlamıyorum
yediği kadar
yemezse emiyor zaten

defne de az yiyor ya
bıraksam sürekli emecek, bende hal kalmadı artık
uyumak için de mutlaka emmek istiyor
gece ilk yattığı saatlerde sık sık kalkıyor, sbaha karşı uzun ve derin uyuyor
bi de mam mamı öğrenmiş
emmek isteyince mam mam mamma deyip mızırdanıyor
acaba beni mi kastediyor mam diye:)

defne de az yiyor ya
bi de mam mamı öğrenmiş

Evet canım konu mam mammı sensin :) Çınar bana mem ve mem ve diyor.. Adam emmeden asla uyumaz. Aç olmasa bile uyanıp guguklu saat gibi vıyaklamak sureti ile nargile niyetine bi fırt çekiyor ve bende inanılmaz yoruldum. Siz de yorgunluk, halsizlik hissediyormusunuz bu aralar emzirdikten sonra.. Ben kanım çekilecekmiş gibi hissediyorum. Anneme göre aç yaşadığım içinmiş..

evet halsizim ve iyice zayıfladım
sürekli açlık hissediyorum, yiyorum da
defne öyle 2 fırt da çekmiyor, bitene kadar emiyor

defne de az yiyor ya
bi de mam mamı öğrenmiş

hahahah sökmüş ingilizceyi seninki:)

benım oglumda sureklı mam mam dıo babasına baba dıo ama bana mam maam dıo meme yada mama dıo heralde cunku aglarken annee dıe aglıo 10 ayına gırdı bızımkıde eme eme kuruttu benı onunla ugrasmaktan yemekte canım ıstemıo cok zayıfladım gece sabaha kadar 4 kere falan kalkıo derın solee uyumak ıstıyorum yaa bazı bebekler gece yatınca sabaha kadar uyurmus daha o duyguyu hıc tatmadım benımkı yemekte yıyo bogazı ıyı masallah bu aralar uyku duzenı sastı onceden 9yatardı sımdı 11 12 sızınde olemı

Aynen ya, 10 gibi uyurdu,kaç gündür 12 yi deviriyor.Erken yatsa bile tekrar kalkıyor,oyun mu istiyor nedir.
Bu arada ne yedireceğim konusunda tıkanıyorum.Muhallebi filan yemiyor bizim hanım, bir kaç farklı çeşit düşünmem gerekiyor.Bir Maraş usulu yoğurtlu tarhana, klasik toz tarhana,şehriyeli domates arasında dolanıyoruz bu ara.Pırasa pişircem bugun bakalım beğenirse,sanmıyorum ama.
Sabah kahvaltımızın yarısını yaptık,yumurtayla kandırararak,ağzını açmışken karışımdan vererek halletmeye çalıştım, uyudu uyandı,meyve yemesi gerekiyordu, 4 kaşık verebildim,kendini parçalıyor yemicem diye.Sonra biz yerken dünden kalan havuçlu pilavı vardı(acem pilavı derler bizim orda) onu yoğrtla yedi biraz.

pırasayı yedi bizim kız, havuçlu ve pirinçli yapmıştım ben
kendimiz de öyle yiyoruz, onunkini koyu bir çorba kıvamında vermiştim
defne de kesinlikle muhallebi yemiyor, milupanın muhallebisini aldım ben, kafasına eserse birkaç kaşık yiyor, bir daha almıcam, kavanoz sütlaçı yemişti, ondan da bulamadım bir daha
dün akşam yatmaya yakın yemediği brokoli çorbasını vermeyi denedim, 1,5 kaseye yakın içti
sonra banyo yapıp emip uyudu, 2 kere mızırdandı ama 4 saat emmeden idare ettik, pışpışla

Çınar sabah kahvaltısının çeyreğini yedi, emdi. Ara öğününe bakmadı bile. Güzelim cevizli muzunu babası yedi. Onun yerine 35 dk emdi ve uyudu. Hala uyuyor paşam. Uyanınca mercimek çorbası yaptım tavuk suyuna. Kesin yemeyecek, onun yerine emecek.

Babası bırakmıyor ya,banyo yaptıramıyoruz çocuga ne zamandır.Burnu tıkalı geçmedi hala.
offf bizimki de öyle yapıyor ya, hasta değilken bile bıraksam 10 gün yıkamayacak çocuğu, ev soğukmuş bilmem ne
halbuki banyo hem burnunun açılmasına iyi geliyor hem rahatlıyorlar
zaten üşmesine fırsat vermiyoruz ki, ufonu altındayız banyo yaparken
Çınar sabah kahvaltısının çeyreğini yedi, emdi. Ara öğününe bakmadı bile. Güzelim cevizli muzunu babası yedi. Onun yerine 35 dk emdi ve uyudu. Hala uyuyor paşam. Uyanınca mercimek çorbası yaptım tavuk suyuna. Kesin yemeyecek, onun yerine emecek.
canım ya çok çektiriyor bu çınar sana
şuna bak yeni doğmuş gibi 35 dk emilir mi
neyse canları sağolsun da napalım idare edicez
böyle böyle geçecek günler

sabah 9 da kahvaltısını yedi elma redesi içine peynir pekmez bisküvi ceviz
14 te yarım kase tarhana
17 de uyudu
akşam balık var
gün içinde de 2 defa emdi

ara öğünlerini artık yemek istemiyor. bende meyveyi kahvaltısına, yoğurdunu çorbasına katarak az da olsa vermeye çalışıyorum. özellikle yoğurt yemek istemiyor. zorlamamaya çalışıyorum ama yemesi lazım üzülüyorum.

üst dişlerden biri patladı 2 gün önce diğeride yolda umarım o yüzden yememiyordur diğeride çıkınca düzene girer inşallah

bayramda düzenimiz iyice bozuldu zaten.

X