Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar kahvaltıyı neyle hazırlıyorsunuz?daha doğrusu neyle ıslatıyorsunuz?ben ıhlamurla ıslatıyorum ama daha vitaminli olsun diye milupanın kahvaltı mamasını almıştım,o da biberon mamasıyla hazırlanıyormuş,suyla hazırlanıyor zannetmiştim sonradan farkettim
ben de ıhlamurla ıslatıyorum
bazen erik-üzüm suyuyla da ıslatıyorum ama ondan hoşlanmıyor
meyve püresi koyuyorum biraz ve az su,dolayısıyla 1 ölçek mama koyuyorum.
kızlar bol ıspanaklı mercimek çorbası yaptım az da et suyu ekledim,süper oldu,elime sağlık:) bir de sindirime faydası var zannederim,maşallah iyi geldi.
akşama da domatesli (soğan ve yeşil biber de) bulgur pilavı yaptım yogurtla verdim.

şule bebiş kaç aylık?

Doktorunuz size mama hariç kaç cc katı gıda verdi günde???

miktar belirtmedi canım ama benimki küçük birer kase yiyor sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeğinde ..sabah ve akşam öğünlerine unonun ekmeğinden koyuyorum yarımşar ..yoğurdu 1 su bardağı yiyor meyve püresi olarak da hazır pürelerden 1 küp yiyor , bugün dr kontrolü vardı 9 kg 72,5 cm ölçüldü dr gayet normal dedi gece beslenmesini sordum 1 yaşa kadar gece beslenebilir dedi anne sütünü bıraktı dedim olsun aldığı kadar almş dedi

kızlar kahvaltıyı neyle hazırlıyorsunuz?daha doğrusu neyle ıslatıyorsunuz?ben ıhlamurla ıslatıyorum ama daha vitaminli olsun diye milupanın kahvaltı mamasını almıştım,o da biberon mamasıyla hazırlanıyormuş,suyla hazırlanıyor zannetmiştim sonradan farkettim

bende milupa kahvaltı mamalarını kullanıyorum ve ıhlamurla ıslıyorum genelde, biberonuna da ıhlamur koyuyorum kahvaltı yaparken içiyor kuzum.

Bugün kuzum kahvaltıda (saat 11 gibi) milupa 8 tahıllının içine biraz ceviz, yarım elma, bir tatlı k. pekmezve ıhlamur ekleyerek mamasını hazırladım, ayrıca biraz peynir ve yarım yumurta yedi.

öğlen ev yapımı küçük bir kase yoğurt

2 saat sonra bir armuttan biraz az armut

ve akşam yemeğindede kuzuma pişirdiğim balkabağı çorbasını ardından da kendimiz için pişirdiğim karnabahar yemeğinden çok az yedi.

Ben akşam yemeğini güzel yediyese (ki genelde yemiyor) emdiği için başka birşey vermiyorum. Bugün maşallah balkabağı çorbasını sevdi sanırım çok güzel yedi. Eğer yemediyse ki genelde mızmızlanıyor o zaman biraz meyva yediriyorum.

Son düzenleme:
9 da kahvaltı yaptık 1 yumurta sarısı ,biraz peynir ve ekmek içi başka bişey yediremiyorum .sudan başka bişeyde içmiyoruz.şimdi uyuyor uyanınca tavuk, patates ve havuç püresi yiyeyek.arada yoğurt yedircem , akşamada mercimek çorbası yiyecek.yemeklere tavuk ve et koymaya başladıktan sonra severek yiyor.
bebeklere ciğer verebilirmiyiz acaba?

dün ben de tavuk suyuna şhriye çorsası verdim.
içine de tavuk koyup blenderdan geçirdim.
ağzına kadar dolu kaseyi bitirdi.
önce biraz yedi, sonra yemedi.
biz yemek yerken gerisini yedirmeyi denedim, hepsini bitirdi.
daha olsa yiyecek gibiydi.
mama muhallebi hala yemiyor

bende milupa kahvaltı mamalarını kullanıyorum ve ıhlamurla ıslıyorum genelde, biberonuna da ıhlamur koyuyorum kahvaltı yaparken içiyor kuzum.

Bugün kuzum kahvaltıda (saat 11 gibi) milupa 8 tahıllının içine biraz ceviz, yarım elma, bir tatlı k. pekmezve ıhlamur ekleyerek mamasını hazırladım, ayrıca biraz peynir ve yarım yumurta yedi.

öğlen ev yapımı küçük bir kase yoğurt

2 saat sonra bir armuttan biraz az armut

ve akşam yemeğindede kuzuma pişirdiğim balkabağı çorbasını ardından da kendimiz için pişirdiğim karnabahar yemeğinden çok az yedi.

Ben akşam yemeğini güzel yediyese (ki genelde yemiyor) emdiği için başka birşey vermiyorum. Bugün maşallah balkabağı çorbasını sevdi sanırım çok güzel yedi. Eğer yemediyse ki genelde mızmızlanıyor o zaman biraz meyva yediriyorum.
nasıl yani ıhlamurla mı hazırlıyorsun mamayı canım anlamadım?üzerinde biberon mamasıyla hazırlayın yazıyor,ayrıca biberon maması mı almak lazım:uhm:

miktar belirtmedi canım ama benimki küçük birer kase yiyor sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeğinde ..sabah ve akşam öğünlerine unonun ekmeğinden koyuyorum yarımşar ..yoğurdu 1 su bardağı yiyor meyve püresi olarak da hazır pürelerden 1 küp yiyor , bugün dr kontrolü vardı 9 kg 72,5 cm ölçüldü dr gayet normal dedi gece beslenmesini sordum 1 yaşa kadar gece beslenebilir dedi anne sütünü bıraktı dedim olsun aldığı kadar almş dedi

Aman maşallah Demir'in ölçüleri çok iyi. Çınar içinde doktoru her öğün için 100 cc verdi. Tabi benim oğlan nerde yiyecek??? ver ona kuru ekmek yesin.. Artık sütümde yetmiyor. Kilosu normal diyor doktorumuz. Hatta prematüre olduğu için çok iyi buluyor. Yese obez olur alacağını alıyor diyor ama gelde bana sor. Meyve püresi adını unuttum milupanın kare kutucuklarda olanlarından mı???

Çınar'ın garip bir damak tadı var galiba. Sabah 10.30 da 1/2 armut rendeledim. Kahvaltılıklarını bunun içine karıştırdım yedi. Arkasından can hıraş emdi. Uyudu şimdi. Hayırrr olamaz uyandı..Öğlene köfte vereceğim mandalin suyu ile. Akşam tavuklu brokoli çorbası

arkadaşlar biz de yeni başlıyoruz ek gıdaya. sebze çorbası falan yapcam ama bunları haşlayıp blendrdan mı geçiriyosunuz yoksa tel süzgeç mi?hangisini kullanmalıyım?bir de oğlum hiç mama yemedi şimdiye kadar yemediyse hazır verme diyolar.hazır muhallebilerden falan vermeyi düşünüyodum ama ne yapmalıyım sizce bi zararı olur mu?evde muhallebi yapsam sütle mi yapcam ama süt de 1 yaşına kadar yok.siz ne yapıyorsunuz?tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

sevgilera.s.

Aman maşallah Demir'in ölçüleri çok iyi. Çınar içinde doktoru her öğün için 100 cc verdi. Tabi benim oğlan nerde yiyecek??? ver ona kuru ekmek yesin.. Artık sütümde yetmiyor. Kilosu normal diyor doktorumuz. Hatta prematüre olduğu için çok iyi buluyor. Yese obez olur alacağını alıyor diyor ama gelde bana sor. Meyve püresi adını unuttum milupanın kare kutucuklarda olanlarından mı???

evet frutapura bu arada doktor artık blender kullanma dedi zorlanırsın dedi demesi kolay bugün yemeğini çatalla ezdim öğüre öğüre bi hal oldu 2-3 kaşık o da kaşığın ucuyla yedi ben de amaaaan banane diye blenderdan geçirdim ama bu sefer bi kere midesi bulandı ya yemedi normalde bi kase yerdi ben de muhallebi yaptım öğlen saçma oldu biraz ama yedi ufff ya nolcak bu blender olayı bi türlü kafam almadı valla

arkadaşlar biz de yeni başlıyoruz ek gıdaya. sebze çorbası falan yapcam ama bunları haşlayıp blendrdan mı geçiriyosunuz yoksa tel süzgeç mi?hangisini kullanmalıyım?bir de oğlum hiç mama yemedi şimdiye kadar yemediyse hazır verme diyolar.hazır muhallebilerden falan vermeyi düşünüyodum ama ne yapmalıyım sizce bi zararı olur mu?evde muhallebi yapsam sütle mi yapcam ama süt de 1 yaşına kadar yok.siz ne yapıyorsunuz?tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

sevgilera.s.

evet canım 1 yaşına kadar inek sütü yok
muhallebiyi formül mamayla yapabilirsin
ya da pirinçunu ve suyla
ama ipek evde yapılanı yemiyor
ben de milupa organik kavanozlarda olan sütlaçlı muhallebisini yediriyorum

ipek sabah 9bucukta uyandı 10 gibi cicibebeli kahvaltısını yaptı
12 de ballı irmikli bebelac muhallebi yedi
14 de emdi uyudu
hala uyuyor
uyanınca kabak yemeği yedircem çatalla ezip
uyandı galiba...

sabah 10 da 1 dilim kek ile peynir pekmez kahvaltı yaptı
11 de yarım armut 1 büyük erik rendesi yedi üstüne emdi uyudu
14 te kıymalı havuç patates pırasa mercimek çorbasını içti yanındada 1 fincan yoğurt yedi
16 da 50 cc yoğurt yedi zorla üstüne emdi uyudu
şuan uyuyor hala
uyanınca brokoli çorbası yanında erişte ve yoğurt yiyecek
21 gibi de biraz muhallebi üstüne meme ve uykuuuu:)
inşallah tabi:Saruboceq:

evet frutapura bu arada doktor artık blender kullanma dedi zorlanırsın dedi demesi kolay bugün yemeğini çatalla ezdim öğüre öğüre bi hal oldu 2-3 kaşık o da kaşığın ucuyla yedi ben de amaaaan banane diye blenderdan geçirdim ama bu sefer bi kere midesi bulandı ya yemedi normalde bi kase yerdi ben de muhallebi yaptım öğlen saçma oldu biraz ama yedi ufff ya nolcak bu blender olayı bi türlü kafam almadı valla

Benim hala yutma problemim var..O yüzden alıştırmaya uğraşıyorum canavarımı. Ben olabildiğince blenderdan geçirirken bile pürtüklü bırakıyorum. Bir müddet sonra alıştı Çınar.. Bir ara iştahsızlığını pürtüğe bağladım bayağı püre yaptım ondan daha da nefret etti.

defne de bugün tavuk çorbası yedi.
eve gelince de akşam tarhana yedi biraz
sonra armut püresi ve mandalina suyuna azıcık tahıllı mama kattım
baya yedi, biraz bıraktı
şimdi emdi uyuyor
birazdan mızlar kesin, yine emziririm uyumaya devam eder
ben 40 dk sendromu koydum bunun adını
her gece tekrarlanıyor artık

defne de bugün tavuk çorbası yedi.
eve gelince de akşam tarhana yedi biraz
sonra armut püresi ve mandalina suyuna azıcık tahıllı mama kattım
baya yedi, biraz bıraktı
şimdi emdi uyuyor
birazdan mızlar kesin, yine emziririm uyumaya devam eder
ben 40 dk sendromu koydum bunun adını
her gece tekrarlanıyor artık

canım asya da artık çok abarttı en geç saat başı kalkıyor üst dişleri çıktı çıkacak herhalde diş sıkıntısından yapıyorlar.defnenin üst dişleri ne alemde?

X