Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
offf bizimki de öyle yapıyor ya, hasta değilken bile bıraksam 10 gün yıkamayacak çocuğu, ev soğukmuş bilmem ne
halbuki banyo hem burnunun açılmasına iyi geliyor hem rahatlıyorlar
zaten üşmesine fırsat vermiyoruz ki, ufonu altındayız banyo yaparken

canım ya çok çektiriyor bu çınar sana
şuna bak yeni doğmuş gibi 35 dk emilir mi
neyse canları sağolsun da napalım idare edicez
böyle böyle geçecek günler

Sorma çoookk çekiyorum ama sanırım dişlerden. Bayramdan önce üst orta 2 dişini patlattı birkaç gün önce de üst ortanın 2 yanı patladı. Alt 2 ortanın yanlarını çıkartmaya çalışıyor şimdi. İnşallah düzelecek

begüm bugün geç uyandı öğle 11 de kahvaltısını yedi milupa sütlü büsküvili muzlu içine evde yaptığım üzümlü kekden kattım yedi 12 30 da kavonoz maması yedi 75gr kalan sonra misafirler geldi kızımla ilgilnemedim saat 17 de 150 cc mama yedi az öncede mercimek çorbası içti şimdi uyuyo ama yarım saat içinde uyanır yoğurduna bebe bisküvisi katarım yer arada mama yer gece 1 gibi hatta 2 gibi uyuyo uyumadan 125 cc kadarda pirinç unuyla yapılan muhallebisini yer

gülcede yeni huylar çıkardı tarhana çorbası dısında hiçbir çorbayı sebzeyi yediremiyorum meyve olarakta sadece muz yiyor tek tip besleniyorz aç kalmasın diye sevdiğini veriyorum iyi mi yapıyorum bilmem bugün 9 da peynirli pekmezli milupa kahvaltı maması yedi yarım kase öğlen tarhana çorbası 16 da yogurt yedi aksam yemegi yine tarhana çorbası içti az öncede emdi uyudu çok sık uyanıyor üst dişleri çıkıyor sanırım uykusuzuz bu aralar

10.30 kahvaltı bu sabah haşladığım kayısı suyuna yaptım kahvaltı karışımını yedi sonra uyudu uyandı ülkerin tahıllı meyvelisinden yedi bir kavanoz,2 saat sonra tavuk,brokoli,havuç,papates,kabak püresini yedi,uyudu uyandı muzlu yoğurt verdim az yedi diğer kalan yoğurdunu püresinin içine kattım yedi akşamda yoğurdunu yedirdim uyuyor şimdi,yoğurt saatiyle muhallebi saatini değiştirmeyi düşünüyorum yoğurt uyuyutur diyorlar çünkü.

saat 10 da bol çeşitli bir kahvaltı yaptık(!) zengin menümüz bir yumurta sarısı peynir ve ekmekten oluşuyordu.1 de kıymalı sebze yemeğini yiyecek (çok şükür ona itiraz etmiyo) 4 te yoğurt akşamda öğlenki yemekten yiyecek yatmadan 7 tahıllı mamayı meyveyle yapıcam başka türlü meyve yemiyor.
gecede benim mesai başlıycak bir saat bilemedin yarım saatte bir uyanacak anamı ağlatacak.2,5 aydır saat başı uyanıyordu 1 haftadır yarım saatte bir uyanıyor ve deli gibi ağlıyor.üst dişler çıktı insallah bu uyanmalar azalır hiç değilse 2 saatte bir uyansın razıyım.:Saruboceq:

Biz az önce doktordan geldik. Ağzını açmıyorsa zorlama kaşıktan tiksinmesin dedi. Yemiyor diye zırladım. Biran gelecek yiyecek sakin ol, çok ısrar etme dedi. Sabah zar zor kahvaltısının yarısını yedi. Bu saate kadar sürekli emdi. Meyvesini ve öğlen yaptığım et suyuna şehriye çorbasının suratına bakmadı. Aç açına sadece emdi ve şimdi doktordan geldikten sonra sızdı. İlk defa doktorda ağladı. Suyu seven çocuk ilk defa dün gece vücudunu değilde başını yıkarken sanki onu dövüyormuşum gibi ağladı. O kadar şımarık ki, sadece bol bol yaygara yapıyor ve ben artık çalışmaya başlamak istiyorum. Çoooookkk yoruldum.

bugün sadece kahvaltı ve yoğudunu yedirebildim başka hiçbirşey yemek istemiyo. et suyuna çorba yaptım yemedi sebze yaptım yemedi meyvesini yemedi.bir kaçgündür yemek değilde sadece emmek istiyo

sabah haşlanmış kayısı, ceviz, pekmez, labne ve azıcık kahvaltı mamalı kahvaltısını yedi
sonra meyve püresi
öğlen emzirdim
öğleden sonra domatesli ev yapımı erişteli çorba
akşamüstü emdi
sonra koca bir kase pirinçli yoğurt çorbası yedi
yatmadan önce de küçük bir kase milpa muhallebiyle çeyrek muzu karıştırıp verdim.
şoktayım onu da yedi
bugün çok yedi walla, tek ümidim iyi uyuması

Biz az önce doktordan geldik. Ağzını açmıyorsa zorlama kaşıktan tiksinmesin dedi. Yemiyor diye zırladım. Biran gelecek yiyecek sakin ol, çok ısrar etme dedi. Sabah zar zor kahvaltısının yarısını yedi. Bu saate kadar sürekli emdi. Meyvesini ve öğlen yaptığım et suyuna şehriye çorbasının suratına bakmadı. Aç açına sadece emdi ve şimdi doktordan geldikten sonra sızdı. İlk defa doktorda ağladı. Suyu seven çocuk ilk defa dün gece vücudunu değilde başını yıkarken sanki onu dövüyormuşum gibi ağladı. O kadar şımarık ki, sadece bol bol yaygara yapıyor ve ben artık çalışmaya başlamak istiyorum. Çoooookkk yoruldum.

canım işte öyle böyle büyüyecekler.bebek büyütmek çok sabır istiyor ben kendimi sabırlı zannederdim bazen çatlayacak gibi oluyorum .
son zamanlarda asyada başına su dökünce ağlıyo normalde çok sever.mübarek her gün yeni bir huy çıkarıyorlar .bazen bende keşke işe başlasam diyorum ama 5 dk yalnız bırakamıyorum.bayramda hava soğuk diye 2 saatliğine evde bıraktım gelene kadar ağladım.işede nasıl başlıycam hiç bilemiyorum.sen dayanabilirim diyorsan hiç durma başla hem emmemediği için mecburen yer.bende dertliyim ama sen benden dertlisin allah kolaylık versin

arkadaşlar benim kız 6,5 aylık ek besinlere yavaş yavaş başladım.tarifler çok güzel.ama bebişlerinizin kaç aylık olduğunu yazarsanız daha güzel olacağını düşünüyorum.mesela ben pekmez vermeye başlamalımıyım?hangi aylarda ne verildiği konusunda daha faydalı olacaktır.teşekkürler.

zehracım bebeklerimizin kaç aylık olduğu mesajın altındaki etiketlerde yazıyor çoğu arkadaşta
kahvaltı vereceken pekmeze başlayabilirsin sen de

arkadaşlar benim kız 6,5 aylık ek besinlere yavaş yavaş başladım.tarifler çok güzel.ama bebişlerinizin kaç aylık olduğunu yazarsanız daha güzel olacağını düşünüyorum.mesela ben pekmez vermeye başlamalımıyım?hangi aylarda ne verildiği konusunda daha faydalı olacaktır.teşekkürler.

ben 6. aydan beri dut pekmezi veriyorum
kahvaltısına 1 çay kaşığı koyuyorum

kızlar ben kereviz pişirmeyi bilmiyorum.siz kereviz yemeğini nasıl yapıyorsunuz?

Canım ben hepsini çiğden koyuyorum. Kereviz, patates, havuç, bir bütün soğan ( soğanı bütün olarak halam koyar yemeklere ) düdüklüye koyuyorum. Bir kaseye 1 limon ve 1 portakalın suyunu koyuyorum. Eğer portakal çok ekşi ise sadece portakal suyu koyuyorum. Üzerine 1 kaşık un, 1 yumurta sarısı, tuz, 1 çay kaşığından biraz fazla toz şeker ve zeytinyağı koyup iyice karıştırıp düdüklüdeki sebzelere ekleyip pişiriyorum. Eğer günümdeysem soğanları halka hakla kesiyorum, kerevizin içini oyup havucu yerleştirip 1 cm kalınlığında kesip soğanların üzerine yerleştip aynı karışımı üzerine döküp pişiriyorum. Eğer günümde değilsem sebzeleri soğan hariç küçük küçük kesip yapıyorum

tatlım kerevizi al güzelce soy patates yemeği yapar gibi doğra
çok az salça(yemek kaşığının ucuyla) soğanı yağda kavur
sonra kerevizleri,(ben 1 tane de patates atıyorum) ekle
üzerini aşacak kadar su koy
1 portakal suyunu da dök
kerevizler yumşayana kadar pişir
en son 1 yumurta sarısı ve yarım limon suyunu karıştır
biraz yemeğin suyundan ekle
kaynayan yemeğe dök 1-2 dk daha kaynat
afiyet olsun...

Arkadaşlar birşey soracağım. Genelde İzmirliler sebze yemeklerine şeker koyarlar. Bende koyuyorum ama o yemeklerden Çınar'a vermekte tereddüt ediyorum. O kadar şeker zararlımı bebişere

Arkadaşlar birşey soracağım. Genelde İzmirliler sebze yemeklerine şeker koyarlar. Bende koyuyorum ama o yemeklerden Çınar'a vermekte tereddüt ediyorum. O kadar şeker zararlımı bebişere

o kadar şekerden birşey olmaz bencede bazı tahıllı mamaların içeriğinde bile şeker var bebe bisküvisinde var bende kek veriyorum.tuz vermemek gerekiyormus kesinlikle şekerde biraz toleanslı olabiliriz sanki

saat 10 da bol çeşitli bir kahvaltı yaptık(!) zengin menümüz bir yumurta sarısı peynir ve ekmekten oluşuyordu.1 de kıymalı sebze yemeğini yiyecek (çok şükür ona itiraz etmiyo) 4 te yoğurt akşamda öğlenki yemekten yiyecek yatmadan 7 tahıllı mamayı meyveyle yapıcam başka türlü meyve yemiyor.
gecede benim mesai başlıycak bir saat bilemedin yarım saatte bir uyanacak anamı ağlatacak.2,5 aydır saat başı uyanıyordu 1 haftadır yarım saatte bir uyanıyor ve deli gibi ağlıyor.üst dişler çıktı insallah bu uyanmalar azalır hiç değilse 2 saatte bir uyansın razıyım.:Saruboceq:

Allah yardimcin olsun canim.ne kadar zor bi durum oldugunu iyi bilirim.bisey dikkatimi cekti.genelde bebekler 8. ayda böyle sapitiyolar.yarim saatte bir uyanip insanin sinirlerini törpülüyolar.benim oglumda ayniydi ve bi kac kiside daha duydum.ama 9. ayda uyku düzene girdi.simdi iki defa falan uyaniyo.bende 4-5 saat kesintisiz uyumanin tadini cikariyorum.darisi en kisa zamanda basina insallah.

Allah yardimcin olsun canim.ne kadar zor bi durum oldugunu iyi bilirim.bisey dikkatimi cekti.genelde bebekler 8. ayda böyle sapitiyolar.yarim saatte bir uyanip insanin sinirlerini törpülüyolar.benim oglumda ayniydi ve bi kac kiside daha duydum.ama 9. ayda uyku düzene girdi.simdi iki defa falan uyaniyo.bende 4-5 saat kesintisiz uyumanin tadini cikariyorum.darisi en kisa zamanda basina insallah.

Ayy ne güzel darısı başımıza. Benim oğlum 9 aylık oldu. Danacık hala uykusuz. Bu gece yine canım çıktı emzirmekten, uykusuzluktan.

X