Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Arkadaşlar ben burada şöyle bir kanıya vardım bana katılır mısınız bilmem ama emdi uyudu emdi uyudu birazdan emer uyur gibi ifadeler kullanan arkadaşların bebekleri 40 dk(hatta füs füs 40 dk sendromu koymuş bunun adını:)) ya da saat başı uyanıyorlar acaba emip uyudukları için uyku aralarında da emme ihtiyacı hissediyor olabilirler mi benim oğlum da 5-6 aylıkken bi ara böyle olmuştu saat başı uyanıp emmek istiyordu ama ben çareyi uykuyla emmeyi bağdaştırmasın diye uyku olayını tamamen emmeden ayrı tutup çok farklı zamanlarda emzirmekte bulmuştum
örneğin 20:30 da yatacaksa 20 de banyodan 15 dk önce emziriyordum sonra banyo ve uyku böylece uykuyla meme emmenin farklı şeyler olduğunu anlamıştı(gerçi şimdi de uykuyla banyoyu bağdaştırdı acaba gece uyandığında banyo yapmak istiyor mudur?) şimdi bebeğim gece sadece 1 kere kalkıyor ama her nimetin bir külfeti var bizimki de artık anne sütü almıyor biberon maması içip sabaha kadar uyuyor
bir yerde okumuştum anne sütü alan bebekler geceleri daha sık kalkar diye artık birinden birini seçeceğiz ya anne sütü ya uyku ben uykuyu seçtim zaten yeterince anne sütü aldı uyusun yavrucak diye tercih sizin bu arada çok uzun oluğunun farkındayım

canım haklı olabilirsin ama benim uykuyla emmeyi bağdaştırmama gibi bir lüksüm yok çünkü bebeğim sadece uykuda emiyor.
ben anne sütünü uykuya tercih ederim böyle mucize bir nimetten ne kadar faydalanırsa kardır diye düşünüyorum.en az bir yıl.

Son düzenleme:

sana katılıyorum bence de artık uyku çok daha önemli. doktorumda artık emzirmeye bilirsin alacağını aldı içiniz rahat olsun dedi. bundan sonrası hastalıklara karşı vitamin niteliğinde olur bu da az birşey değil tabi mucize bir içecek çünkü. ama bizim şöyle bir sorunumuz var barış ne emzik nede biberon kullanmayı biliyor. meme bağımlısı oldu iyice. bazen gece kalktığında susuyordur diye biberonla su vermeye çalışıyorum uykusu iyice açılıyor oyun oynamaya başlıyor. keşke biberon ve mama alsa da bende bıraksam memeyi. gerçi 1 yaşından sonra memeyi kesmeyi düşünüyorum ama o zaman ne olacak işte onu bilmiyorum:uhm:

sabah kahvaltılarımız kabus gıbı
o kadar zorlanıyorumkı yedırırken,sizlerde kahvaltı durumu nasıl arladaslar?
yumurta labne ve kasarlı tost yaptım bıraz yedı
uyanınca tarhana ıcıcek
aksam sulu köfte yapıcam
aralardada meyvesını ve yogurdunu verırım

sabahları bizimde sıkıntılı geçiyor bu aralar iştahı yok gene,alttan üstten dişlerimiz çıktı şimdi sıra gene altlarda mı acaba?????

sembarcım bizim üst dişlerde henüz hareket yok
uykularımız geçen hafatya göre bizraiyiceydi ama bu gce gene çok kıpırdandı uyandı
ama her gece saat başı uyanmıyor
sadece o ilk 40 dk. da. dün yazmışım ya gene uyandı tabi

incicim inan söylediğin şeyi dün düşündüm
emerek uyuduğu için derin uykuda olmadığı anlarda meme arıyor galiba dedim
ama defne tamamen bizi yönlendiriyor
ilk 3 ay kesinlikle emerek uyumuyordu
o küçücük şeyi ayağımızda sallıyorduk, yoksa bütün gün uyanık kalıyordu
3. ayda birden emerek uyumaya başladı ve bazı geceler 7 saat kesintisiz uyuduğunu biliyorum
dişler başlayınca sapıttı biraz
şimdi de emerek uyutmayayım diyorum ama emerken uyuyor, uyandıramam ki
emzik emmiyor, biberonu hala beceremiyor
mamadan nefret ediyor
ben asıl memeden nasıl ayırcam onu düşünüyorum walla
1 yaşında ayırmak istiyorum
emdiği sürece gece kalkacak çünkü

canım ben diğer başlıklarda bebekleri 1,5 -2 - 2,5 yaşında olup da memeyi bıraktırmaya çalışanları okudum ve çok zorlandıklarını meme emmeyi yemek yemeye tercih ettiklerini yazıyordu zor bir durum gerçekten emse dert emmese dert
memende uyuyakalmaya gelince uyku vakti olsun olmasın memende uyuyor mu mesela uyanınca emzirsen gene de uyur mu? uyku saatinden 1 saat kadar önce emzirip uyutmayı denesen meme emen bir beebeğin pat diye emzik alması beklenemez zaten benimki 4. aydan sonra başladığım uğraşlarıma 5,5 aylıkken cevap verdi 1.5 ay emziğe alıştırmaya çalıştım yani

çok uykusu varsa emerken uyuyor sadece, gün içinde uykusu olmadığı zmanlarda da emziriyorum bazen, o zman uyumuyor
aslında tam uykusu gelmeden emzirsem?
ama ozamanda sallamam gerekecek
bazen mutlaka emmek istiyor uyurken
bir de iyice tok uyusun istiyorum
gerçi gene de kalkıyor 40 dk sonra

füsfüs aynı benim oglum gibi canım,ilk yatırdığımda 40 dakikayı bulmuyor bizim yarım saat sonra mutlaka uyanıyor emziriyorum tekrar devam uykuya:)gece de 4-5 kez emziriyorum yine,zor oluyor gercekten

ne diyim allah kolaylık versin hepinize gerçekten zor bir durum ama geçici:)

evet böyle böyle büyüyecekler işte
neyse ki gece sürekli kalkmıyor
1 veya 2 kere
idare edicez artık
bugün defne tarhana çorbası yedi akşam yemeğinde
yanında da bizimle beraber 1 tane istavrit yedi
balığı çok seviyor kızım:)

Vallahi Çınar'da çok emen bir çocuk. Artık sütüm yetmiyor diye düşündüm ki dün gece yemesi açıldı öleceğim herhalde Allah mutsuz ölememi istemedi Çınar'a ne verdiysem itirazsız yedi. Uyumadan önce aylardır reddettiği muhallebiden verdim içine muz karıştırıp. Artık sabaha kadar uyur dedim ama benim oğlan saat başı kalktı ve bir fırt çekti. Şuan ücretsiz izindeyim ve işe başladığımda durumumu düşünemiyorum. Şuan emsin itirazım yok. Parasını çıkarsın kerata :)

Allah gecinden varsin canım yaa bu bebekler böyle bakarsın düzeliverir birden

dün defneye bulgur pilavı benzeri birşey yaptım
kabak ve havuçla ince bulguru haşladım
biraz sulu yaptım tabi
blenderdan geçirdim, yoğun birşey oldu
sevdi walla bizimki

gülce bugün kahvaltısını yaptı bu sefer hazır kahvaltı maması verdim yedi bebelac peynirli pekmezli öğlende tarhana çorbası içti şimdi uyuyor uyanınca meyvesini veririm kivi versem mi ya vermek istiyorum ama bir yandanda korkuyorum kivi veren varmı kızlar?

füsfüs niye blendr ki,ince bulgurmuş zaten,kalını bile yer.
haklısın canım ama ilk kez verecektim cesaret edemedim, bir de bayağı suluydu, şöyle bir kaynaşsınlar dedim:)
fusfus balık ne zamandır yedırıyon kac aylık bebek
balık 1 aydır falan veriyoruz canım ama az az ve karıştırıp ezmeden
babası biz yerken küçük parçalar halinde eliyle veriyor
defne 15 nisan doğumlu

kiwi ben veriyorum.burda okumuştum,aklıma geldi.ısırmayı seviyor.ama bugun elmayla karışık rende verdim.geçende pişik olmuştu kividen mi acaba demiştim,bir süre sonra tekrar denedim.
bizim doktor 7 aylık olsun süt ,bal ,yumurta beyazı hariç herşeyi verebilirsin dedi.
Bayram gezmesi dolayısıyla çorba faslı kaynadı,uykusu geldi eve geldik aç uyumasın dedim,biberon verdim,içti ve uyandı :)
Herkese mutlu bayramlar diliyorum.

sabah kahvaltımızı yaptık biraz kaldı herzamanki gibi öğlen bebelac sebze püresi verdim patates,havuç pirinçli severek yedi,sonra uyudu uyandı meyve püresini yedi yarım elma 2 cicibebe ve mandalin suyu,sonra brokolinin suyuna tarhana çorbası yaptım onu çok seviyor onu içti uyudu uyandı yoğurt 4-5 kaşık yedi.bugün çook mımız yeni dişler mi geliyor acaba?dün gecede hiç uyumadı doğru düzgün bende ağrı kesici şurup verdim şimdi uyuyor az önce emmeye kalktı gene uyudu annesinin minik kuzusuuu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…