Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bizde yemiyoruz bide ishal olduk gene muz pirinç erişte patetes dörtlüsü yese bari neyse ekmek tırtıklıyor evin herköşesi ekmek ufağı ((yerinide öğrendi ekmeğin doğru mutfağa önce bardakları gösteriyor (suluktan içmeyi reddediyor) suyunu içip ekmeği gösteriyor ekmeği alıp hadi eyvallah oyuna gidiyor.ya bilirmisiniz uykusuz diye bir dergi var orda çok sevdiğim fırat diye çocuk karakter var elinden salçalı ekmeği düşmez aynı ona benzetiyoruz eşimle.
işe başladım çok korkuyordum ama çok rahatladım gözüm gönlüm açıldı çok sıkılmışım ben meğer yemek savaşları yüzünden... kendime geldim.
kilomuz hala 7. ay kilosu. artık uzun bir süre tartmayı düşünmüyorum sinirlerim bozuluyo.((

aranızda pediasure kullanan var mı? demir ilacını bıraktık ama dişlerinde hala leke oluşuyor, acaba pediasuredan mı diye düşündüm. belki de vimin c'nin içinde demir varsa ondan da olabilir.

maşallah tüm bebişlere herkeste ayrı bir sorun ayrı bir yeme derdi
burakta tam aksine tatlılarla işi yok ver tuzluyu yesin
kahvaltıda tahin pekmez bal v.b türü tatlı şeyler yemiyo
sütlaçtır muhallebidir 2-3 kaşıktan sonrasını yemiyo hınzır
ama ver tostu pizzayı nası yeerrr
bana benzedi bu çocuk babasıda tam aksine tatlıcıdır

bugünki menümüz kahvaltıda domatesli peynirli omlet
öğlen kıymalı domatesli tel şehriye çorbası
arada kiraz ve üzüm yedi balkonda çocuklara bakarak
akşamda hem çorba ve bezelye yemeği yedi
yatmadan öncede cevizli meyveli yoğurt her gece yatmadan bi tek bunu yiyoruz bizde
burakta biberondan su haricinde hiçbir sıvıyı tüketmiyo

Ya ne çok ilerlemişsiniz ben gelmeyeli hepsini okuyamadım ama iştahsızlık problemi hemen hepimizde var demekki bizdede kahvaltılar pek iyi gitmiyor aslında iştah hiç iyi gitmiyor Hepiniz çok özledim

kızlar benim oğlum 1 yaşını 4 gün geçti
artık kahvaltılarını tek tek vermek istiyorum,hala karıştırarak yiyor
yumurtayı zoorla yiyor o da portakal suyunun içinde

artık gece sütü vermek istiyorum
gece yatmadan önce biberondan süt içsin istiyorum,her saat başı kalkıp mememi sündürmesinden sıkıldım
neler yapayım
ne önerirsiniz,
nasıl alıştırayım bunlara

aysesat cım benim oğlanda 6. aydan yaşına kadar hep kahvaltıyı karışım yedi
çok ta severdi ben öle karışım verdikten sonra kendim yerken hep veriyodum yediklerimizden alışsın diye
yaşını geçtikten sonra 1 gün karışım bigün tek tek verdim yani tek tek derken
yumurtayı tavada omlet peynirli domatesli şeklinde
bi gün krep şeklinde
bigünde ekmeğine sürdüm tereyağ peynir öle verdim
burda bi arkadaş yumurtayı rafadan yapıp kaşar rendesiyel veriyodu ölede denedim ölede yedi
işte böle verebilirsin daha küçük olduklarından tek tek yemeği bilmiyorlar
ha bigünde tost yapıyorum ölede seviyocokacimcoook
karışımı artık bıraksan iyi olur yavaş yavaş alışsın derim

akşamları biberonla süt içmesine gelince bi formül bulursan bana anlat
çünkü benim oğlum biberondan su haricinde hiçbirşey içmiyo ne süt ne meyve suyu
anca beni emiyo geceleri bende sıklıdım ama ancak memeden kesince alışır süte diyorlar eğerki böle yapıyosa
gece bile uykusunda anlıyo sütü hemen açıyo gözlerini:1shok:
bende artık uğraşmıyorum
çünkü alması gereken calsiyumu besinleri alıyo peynir ve yoğurt hergün yiyo
eehh bide beni emiyooo :ecrin_bebek:keşke emse biberon ama emmiyo napabilirimki
dedim ya eğerki bi formül ve önerin varsa bana da hemen bildir çok ciddiyimkaydirigubbakcemile5
çünkü gündüz emzirmek neysede ama geceleri çok zor oluyoooooo

burak kahvaltıda rafadan yumurta rendelenmiş kaşar peyniri ile birlikte ve zeytinyağlı labne peynirli ekmek yedi 2 dilim
öğlen domatesli tarhana çorbası
arada meyve
akşamı daha karar vermedim kuru fasulye pilav düşünüyom ama

Bilge de meğer üşütmüş.boğaz , kulak ...
ilaç kullanıyoruz.
3 gündür bişey yemiyordu.az önce naz niyaz şehriye çorbası yedi biraz.
9,5 kg düşmüş.

bilgeye çok geçmiş olsun annesi....
yağmurda izmirde rota virüsüne yakalandı ki aşısını olduğu halde...ama aşısını olduğu için 2-3 günde atlattı...tabi bu arada çok zayıfladı yavrum...bir de üstüne sıcaklar...
benim kız kahvaltıda tarhana çorbasından başka birşey yemiyor ya...tek tek ne zaman yiyecek bilmiyorum kahvaltıda...

selam kızlar aynı dertten bende muzdaribim lütfen yardım edin...geceleri saat başı uyanıyo..resmen meme ağzında uyumak istiyo 13 aylık olduk artık ilk günlere geri döndük..gece uyumadığı için gelişimide duracak diye çok korkuyorum..biberona alıştıran varsa lütfen yazsın nasıl alıştırdığını uykusuzluktan daha da asabi oluyorum bu kez..yemek zaten naz niyaz 2 kaşık bişey yiyo..azıcık zorlasan onuda kusuyo..deliricem artık..millet köfte,bezelye,omlet falan diyo şok oluyorum ya..mümkün değil hala blendırla yiyo beyfendi..
gerçekten kahvaltıya nasıl tek tek alıştırdınız..salatalığı,ekmeği eline ver yiyo ama peynir,yumurta,zeytin asla yemiyo bide yesede çok az o miktarla doymasına imkan yok..mecbur bulamaç yapıyorum naapiim..sürekli deniyorum yok malesef..delirmeme ramak kaldı..
bu arada işe başlayacağım mecburen sütten kesmek zorundayım.ramazanda geldi zaten..nasıl kesmemi öneriyorsunuz?nar ekşisi sürdüm nafilee yine emdi..sizler nasıl kestiniz kaç gün uykusuz kaldınız?memede şişme falan oldu mu?tecrübelerinizi bekliyorum...şimdide teşekkürler..
xeno'cum hoşgeldin bu arada..özlettin kendini..görüşmek üzere..

Bilge de meğer üşütmüş.boğaz , kulak ...
ilaç kullanıyoruz.
3 gündür bişey yemiyordu.az önce naz niyaz şehriye çorbası yedi biraz.
9,5 kg düşmüş.

Çok geçmiş olsun canım..umarım en kısa zamanda düzelir bilgecim..

Hoşbulduk cankız16.. Walla bende çıldıracağım. Doktorumuz sen işe başla yer demişti ama benim adam hala yemiyor. Ben tek tek basaraktan tek tek yemesinden vazgeçtim adam karışım bile yiyemiyor. Aç aç aç.. bakalım c.tesi götüreceğim doktor ne diyecek???

bizde tatilden döndük 10 gün köyde dedmizin evinde akaldık bahçeden topladığım semizotu soğan domates vs ile yemeklerini hazırladım tamamen organik beslendi kuzum iştahıda iyiydi ama tabi baby tv den çektiğimiz videoları laptoba yükledik götürdük omnlarsız yuemiyor. tümhayvanlarla tanıştı akşamları balkonun altına gelen köpekleri besledi çok mutluydu. dedesiyle bahçeye inip domates kopardılar ısırararak bir domates yedi inanamadım sonra 5 günlüğüne deniz kenarı bir otele gittik havuz deniz ikisinede bayıldı kızım çok sevdi ama iştah azaldı sürekli kafasını çevirdi resmen bir elimle kafasını tutup yedirdim. tam dönecekken hasta oldu bademcikleri şişti hala antibiyotik kullanıyoruz.

ya niye kimse bebişlerin:ecrin_bebek: ne yediğinicokacimcoook yazmıyooo ben hergün ne pişriecem diye kafayı yiyorum bu gün hangi besini alsın diyeee
birbirimizin tecrübelerinden yararlanıyoruz ii oluyookaydirigubbakcemile5

kahvaltıda kızarmış sosis ve labne peynirini ekmeğine sürdüm yedi
öğlen tarhana çorbası ve peynirli makarna yedi
arada üzüm yeedi
akşamda kuru fasulye ve yanında pilav yedi
yatmadan öncede muz şeftali ve armut karışımlı yoğurt

alternatifli kahvaltı hazırladım.
menemenden bir lokma verdim dışarı attı.
yumurtanın zaten sadece beyzını yerdi,ona da razıydım,bir iki ısırık aldı.
krepi rulo yaptım 2 kez ısırdı.

Cnm işine karşmş gibi olmayaym,anneler tabii ki bebekler için en iyisini düşünür.Ama sosis neden veriyorsun ki bebişine.Ben kendim bile yemiyorum zararl diye,eve ayda ylda bir aliriz.Hayvanin etinin en kötü yerleri hatta sakatat bölümü katiliyor çünkü.Ayrica katki maddeleride cabasi.Ben salama bayilirim mesela ama zararli diye çok ender yerim.Hamileyken deli gibi salam aşermiştim doğurayim ilk işim koca ekmek arasi salam yemek olcak diyordum ama onu bile yapmadim emziriyorum diye.Vel hasl nacizane fikrim bebişlere sosis salam vs verilmemesi yönünde.

Bende dünkü menümüzü yazayim fikir olsun diye;
Sabah milupa kahvalti balli olandan sütle verdim.Yani sira armut marmelati organik köy yapimi,labne peynir.
Öğlen muz.
Bir kaç saat sonra domatesli makarna ve yanina yoğurt.
Akşam haşlanmiş misiri rondoladim yoğurtla kariştirip verdim.Tam misir zamani besinini ondanda alsin.
1 kinder süt dilimi.
1 domates kemirdi elinde.
Yatmadan tahilli muhallebi.

Tüm bebişlere bol iştahlar.opuyorumnanaktan

Canım yanlış hatırlamıyorsam mamaların kutusunun üstünde sütle hazırlamayın yazıyor böbreklere aşırı yük olmasına neden oluyormuş mama +süt.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…