Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Canım yanlış hatırlamıyorsam mamaların kutusunun üstünde sütle hazırlamayın yazıyor böbreklere aşırı yük olmasına neden oluyormuş mama +süt.

Canım sağol yorumun için.
Benim aldıgım mamanın üzerinde biberon maaması ile hazırlayın yazıyor.Ben emzirdiğim için biberon maması kullanmıyorum.Ama direk inek sütüde kullanmıyorum.Pınarın çocuk devam sütü var ya onunla yapıyorum mamalarını.Acaba odamı zararlı bir bilgin varmı?fisfisfis

vallahi uzun suredir yazmiyordum gerci benim kizda kayda deger bir yeme olayi yok malesef gece ayri cinnetlik durum kirkez kalkiyor kari koca sizofren olmaya yuz tuttuk uykusuzluktan sabah yari sutle yaptigim tarhana corbasini yedi azicik ekmek koydum icine koyu koyu yaptim saat 8.30 falandi sanirim saat 11de 180ml az balli sut icti oglen ispanak yemegi yarim dilim tost ekmegi 5kasik yogurt yedi yatti kalkinca 1minik biberon bogurtlen elma karisimi meyva suyu icti parka goturdum az once getirdim tavuklu makarna ispanak yogurt tabagina ayri ayri koydum yedi sukur az sonra yikarim 220ml aptamil veririm yatar bugun idare ederdi odul olarak sadece 5tane minicik dugme seklinde beyaz cikolata verdim

kizlar bebegi 15-16 aylik olup kendisi yiyebilen var mi Asya nin onune birde kasikla tabagi versem halidan toplarim heralde oyuna cevirir isi agzinada iki makarna kirintisi atar gunu o sekilde bitirir gec mi kaldim bilmiyorum ama kendi ne zaman yemeli birde herseye No demeyi ogrenmis kafasini iki yana sallayip ne sorsam no diye bagriyor cok seker oldu

bizde tatilden döndük.ama anıl hiç yemek yemedi tatil köyünde.çok çocuk vardı çok güzeldi havuzdan hiç çıkmadı.burnu akıyor şimdide ,o kadar havuzdan sonra hastalanmasını bekliyorum zaten.kalbalıktan mı yemedi anlamadım yada diş çıkacak.inanamadım benim oğlumun iştahı yerindeydi ama.neyse akşam mercimek çorbası yaptım tavuklu pilav yedi onları yoğurtla beraber.sütünü hep içti allahtan.aç bıraktım diğer öğüne yer diye ama genede yemedi ya.

nuray defne hoşgelmişsiniz:KK70:
asyacıma maşallah.
no diyor ha çok şekerdir ya.
bizimki de hayır derken parmağını sallıyor :KK70:
sabah çorba fikri güzelmiş. bilgeye menemenden gına geldi sanırım onu da yemiyor artık. krep i ağzından a-tıyor.yumurtanın beyazını yer sadece. peynir ağzına koymaz. tatlı bişey ağzına sürmez,recel bal vs.

nuray defne hoşgelmişsiniz:KK70:
asyacıma maşallah.
no diyor ha çok şekerdir ya.
bizimki de hayır derken parmağını sallıyor :KK70:
sabah çorba fikri güzelmiş. bilgeye menemenden gına geldi sanırım onu da yemiyor artık. krep i ağzından a-tıyor.yumurtanın beyazını yer sadece. peynir ağzına koymaz. tatlı bişey ağzına sürmez,recel bal vs.

aynen şule benimkide öyle. yumurta beyazını seviyor sarısını öğlen çorbaya yada köfteye koyuyorum.peynir az yer. tatlılardan nefret ediyor aynen çikolata dahil.dondurma külahını seviyor (dondurmacıların önünden geçirmiyordu neyse tansaşda hazır külah buldum bir yığın aldım)ama gofret yada kağıt helva sevmiyor ne alakaysa.ekmek seviyor ençok bide su.
sebze yemeklerini yediremiyorum hiç kışın ne güzel yerdi. meyvesini artırdım üç tane veriyorum.(kavun şeftali üzüm)tavuk yemez oldu tavuksulu çorba yapıyorum artık.
15 gündür normal sütü reddedince aptamil devam sütüne geçtim.
bizimkide parmağını sallayıp net bi şekilde hayır diyor :KK43:((
yumuşak meyveleri eline almıyor sıkıp gıcık oluyor iğreniyor sanırım yumuşaklığından kendim ısrtıyorum.taze inciri sevdi.
kaşık çatal tuturamıyorum eline verince oynuyor etrafa fırlatıyor:KK43:(
hala ona özel yemek hazırlıyorum en az üç çeşit hiçbirini yemezse tarhana kurtarıcımız oluyor.
ve masamızdan artık nefret ediyoruz balkonda havuzunda yada sandalyenin üstüne çamaşır selesi bağladım içine koyup aşağı seyrederken yiyor.

kahvaltıda sadece tahin pekmezli ekmek yiyor defne, peynir kesinlikle ağzına sürmüyor
yumurtayı canı isterse, bugün yedi mesela
yemekleri de az az yiyor, ama abur cubur versem yiyecek
kurabiye 3 tane yiyor daha istiyor
abur cubur düşkünü mü olacak bu kız yaa
nuraycım defne de tam anlamıyla kendi yiyemiyor ama şeftaliyi falan doğrayınca
çatala batırıp yiyebiliyor biraz

elanur'da döke saça yiyor. şeftaliyi, zeytini,salatalığı alabiliyor sadece onuda genelde çatala batırdıktan sonra eline alıyor. kendisi doyunca sıra bize geliyor eğer elindekini yemezsek bide ağlıyor. öğreninceye kadar işimiz var

merhaba arkadasım benım kızımda 13 aylık sayılr 15 gun oncesıne kadar delıksız uyuyordu belkı dıs falan cıkartıyordur dıye dusunuyorum senın de oyle olabılır belkı..bence 1 yasından sonra bıberona alısması cok zor sallayarak uyutmayı dene bıde yatarken karnını sıkı doyur acıktı ıcınde sık kalkabılır.onun derdı meme degıldır bence .

bide elıne yavas yavas ekmek kofte boyle yumusak seyler ver konrorul altında artık agzına elını goturmeyı ogrensın ve belkı boylece yavas yavas katılarada alısabılır benım kızımda mamasını hala blendırla yıyo ama canın ıstedıgınıde cıgnemesını bılıyo o kucuk makranlar varya alfabe olanlar onu muzu zeytını yıyo ama canı ısteesen belkı senınkının keyfı gelmemıstır daha uzulme bıraz rahtla enınde sonunda yıyecek bunların hepsını kendını uzme derım sevgıyle kal...

canım cevabına çok teşekkür ederim...aynı derdi yaşayanlar anlar halimizden ancak..senin kızda iştahsız sanırım..benimki acıkınca bulamaç halinde yiyo ama artık tek tek yesin istiyorum..ekmeği zaten elinden alamıyorum görünce..bir salatalık dilimini ağzına atıp yaklaşık 2 dakikada falan çiğneyip yutabiliyo ama kaşıkla verdiğim bir bezelye tanesini direk iade ediyo..nerde besin değeri olmayan hatta zararlı bişey var onları istiyo..makarnayıda veriyorum 5-6 adet yiyo ama işte bu bir öğün olmuyorki...blendırdan geçirmek istemiyorum bi da işe başlıycam memeyide bugün kesiyorum ..ne dersiniz 13 ay 1 hafa yetmez mi??gönül istiyo ama maalesef mümkün değil..nasıl kesmemi önerirsiniz kızlar psikolojisini bozmadan,bilgisi olan var mı*?herkese kolay gelsin ..opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan:enbuyukkk:

ah ah keşke bende sabah işe gidip akşam eve dönebilseydim ama maalesef..biz 24 saat nöbet usulü çalışıyoruz sonra 3 gün evdeyiz..3x8=24 yani 3 gün peşin çalışıp sonra eve..tabi o gün çocuğun nasıl uyuyacağı çok büyük sorun..bunun için memeden kesmeye mecburum..bu gece çok kötü geçti nane ezip koydum emmiyo ama uyumuyoda full bağırdı bende berbat durumdayım uykusuzluktan...o ağlıyo ben ağlıyorum hiç kesmek istemiyorum ama napabilirim..13 ayı geçti ama daha meme dışında herhangi bir şekilde uyuduğu yok..Allah yardımcımız olsun hepimizin..

ah ah keşke bende sabah işe gidip akşam eve dönebilseydim ama maalesef..biz 24 saat nöbet usulü çalışıyoruz sonra 3 gün evdeyiz..3x8=24 yani 3 gün peşin çalışıp sonra eve..tabi o gün çocuğun nasıl uyuyacağı çok büyük sorun..bunun için memeden kesmeye mecburum..bu gece çok kötü geçti nane ezip koydum emmiyo ama uyumuyoda full bağırdı bende berbat durumdayım uykusuzluktan...o ağlıyo ben ağlıyorum hiç kesmek istemiyorum ama napabilirim..13 ayı geçti ama daha meme dışında herhangi bir şekilde uyuduğu yok..Allah yardımcımız olsun hepimizin..

tatlım sana ozelden msj atmak istedım ama msj gönderemedım burada konu dısına cıkmak ıstemıyorum msj ayarlarını kontarol edersen sana bır kac tecrubemı anlatmek ıstıyorum pek farklı bır durumda degılızde

Son düzenleme:
bu çocukların iştahına ne oldu ya.bende bugün şehriyeli tavuk yaptım bakalım.uyanınca yiyecek inşallah.birde bugün ilk kez anılın saçlarını kestirdik.

sabah 8 biberonda karışım kahvaltı
saat 11 ağzına birşey attı ben çıkaramadan herşeyi kustu
saat 12 erişte çorbası yaptım bir kase yedi
saat 15.30 yarım poğoça yedi
akşama tavuklu türlü yaptım bakalım umarım yer

sabah 8 biberonda karışım kahvaltı
saat 11 ağzına birşey attı ben çıkaramadan herşeyi kustu
saat 12 erişte çorbası yaptım bir kase yedi
saat 15.30 yarım poğoça yedi
akşama tavuklu türlü yaptım bakalım umarım yer

aynısı dünde benim başıma geldi çıldırıyor insan yaaa sinir oluyorum öyle olunca-tatlicadiarzu-

sabah sadece yumurta sarısı ve 4-5 zeytın bıraz muz yedı
kıymalı domateslı sehrıye corması yapmıstım ondan yarım kase yedı
kendımıze yogurt corbası yapmıstım yarım kase ondan yedı
aksama ne yedırecegım bılemıyorum

canım nereden ayarlara baktım ama özel mesaj kutusu boş diyo nereden ayarlanıyo başka bilmiyorumki yardım edersen ve tecrübelerini paylaşırsan çok sevinirim

X