Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
senin adına sevindim cankız,

valla seni çok iyi anlıyorum. peki senin bebiş ne kadarlık?
bizimki bazen çok güzel kelime söylüyor sonra tekrar etmiyor ama. bir de iki ay önce sanki daha güzel konuşuyordu, şimdi pek istekli değil konuşmaya. akşamları babası gelince kucağına oturtup televizyon seyrettiriyor, onun etkisi var herhalde. ben kızıyorum ama o da bu şekilde ilgileniyor çocukla. valla akşama canım çıktığı için ilgilensin de nasıl olursa olsun diyorum artık. bir süredir kızla evde yalnızız, gündüzleri de ben yemek v.s çok ilgilenemiyorum. o da ortalığı dağıtarak kendini oyalıyor.

ayy , arkamı dönünce kanepeye tırmanmaya uğrasıyo.
bi dolmayı doldurtmadı . ama kızın sucu yok , o uyurken ben de uyudum

Şulecim iyi yapmışsın uyumakla arasıra bizimde dinlenmeye ihtiyacımız var bizimki 5.30da kalktı 2de anca uyudu o uyurken yemek ütü çamaşır derken uyandı şimdi ben bittim o süper enerjik topla odadan odaya koşturalım istiyor. Nihayet yemek durumumuz azda olsa düzeldi yumurtasını yemediğinden yayla çorbası yaptım güzel yedi kıymalı semizotundan da 2 kaşık yedi çok şükür iyileşiyor yavrum dişlerde çok fena görünce içim acıyor ya nasıl şiş Allahım kırmızı kırmızı onlarda çıksa daha güzel yer herhalde

ne kadar enerjikl olduğunu tahmin edebiliyorum :KK70:
bizimki de saklanıyor koltukların arasına , ses de cıkmıyor :KK70: tabi atta krizi tutmazsa , çocuk bizim burdaki marketin adını söyleyebiliyo valla gide gide :KK70:
bu arada dolmamı tükürmek suretiyle iade etti, domates çorbası yapıyorum yulaf ezmeli , dolmayı arada yutturabilrirm belki,sabah da krep yaptım onu da yemedi ,elimle ezip domates suyuna bandırdım , yedi biraz.

dün batuhan oynuyodu bende bi mutfağa gidip yemeğe bakıp geleyim dedim.
mutfaktayım ama batuhandan çıt çıkmıyo bi gidip baktım ki aman Allahım...
benim oturma odasında koltuğun arkasında çiçeğim vardı onu yerle bir et çiçekleri kopar her yer toprak olmuş ayyyy çıldırdım yaaa
iki dakka boş bırakmaya gelmiyo sıpayı

valla doğru kızlar, yürümesini dört gözle bekliyorduk şimdi bir dursalar. şimdi de konuşmalarını dört gözle bekliyoruz da, benimki sürekli ayırr deyip elini sallıyor. bir de konuşunca yanacağımı hissediyorum.

ben de bugün yatıp uyumak hayalleri kuruyordum ki kayınvalidemlerin gelesi tutynca temizlik yapmak zorunda kaldım. off of. şimdi de içerde oturuyorlar. ben moladayım

Bizde sürekli evin içinde koşturuyoruz,koridorda top oynuyoruz..geceleride sıcak geliyor sanırım pek uyumuyor..gündüz yiğit uyudu,bende yattım yanına uyudum..yarına tetanoz aşım var,onu yaptırıp yazlığa gitmeyi planlıyorum,orası yine daha serin ve rahat uyuyor yavrum..burada iştahı bile azaldı gibi..

kızlarrr çok mutluyum kabak pişirdim ilk defa ve oğlum 6-7 çay kaşığı yedi...hemen paylaşmak istedim sizlerdede tarifler varsa açığımçok değil ama tadına bakması bile uçurdu beni....
bu arada ecrin kaç yaşında bizimki sadece anne-baba-dede-annanneee-mama-meme-medi (anlamını bilmiyoruz ama sanırım müzik demek)kelimelerini söylüyo birde ne isterse eliyle gösterip ağlıyo yada ağlamış gibi yapıyo..kaç yaşında tam olarak cümle kuracak merak ediyorum..işe başlayacağım da 2 aya kadar konuşsun istiyorum artık..
o bebekten bebeğe değişiyor bazı bebekler 10 aylık yürüyor bazıları 16 aylık dil gelişimide aynen öyle.
Hepinizi öpüyorum 10 gün sonra görüşürüz kızlar.

dil gelişiminde bebekle ilk doğduğu andan itibaren konuşmak ve tv. izletmemek çok etkili. ben masal okumayı çok istiyorum ama yatağına sakin yatmıyor. kucakta dolaşarak şarkı ninni söylüyoruz iyice uykusu gelince veya uyuyakalınca yatağına yatırıyoruz.

iyi tatiller sevhancığım. neyseki bu haftasonu da biz gidiyoruz inşallah. ama evin içinde bile pestilimi çıkarıyor canavar, ben bunu tatil köyünde nasıl zaptedeceğim. aslında tatile gitmeye korkuyorum valla

ayy , arkamı dönünce kanepeye tırmanmaya uğrasıyo.
bi dolmayı doldurtmadı . ama kızın sucu yok , o uyurken ben de uyudum

ay benimki 2 aydır koltukların tepesinden inmiyor valla bazende kafa üstü düşüyor aklım çıkıyor. tek elinden tutunca merdiven çıkıyor yaklaşık bir aydır
amam konuşması biraz geri

Son düzenleme:
nekadar ilerlemiş sayfalar bir kaç gündür giremedim benim kız yine hasta ateşlendi dr. a gittik boğazı iltahaplanmış antibiyotik verdi içiremiyoruz bir türlü ağlıyor kusuyor 2 gün önce nefesine kaçtı boğuluyordu nerdeyese tekrar dr. a gittik dr. iğne verdi 2 gündür iğne vuruluyoruz iştah sıfır tabi. saqbha kadar uyumuyor sürekli sallıyorum bittim iyleşşe bir

sevhan taylanada ğeçmiş olsun

alisana linanın iştahını düzelmesine çok sevindim

blendır olayınada cevap vereyim kızım et tavuk balık ekmek omlet grisini makarna pilav yi ısırarak yiyor ama yemekleri blendirsız yemiyor malesef blendırlıyorum

iyi tatiller sevhancığım. neyseki bu haftasonu da biz gidiyoruz inşallah. ama evin içinde bile pestilimi çıkarıyor canavar, ben bunu tatil köyünde nasıl zaptedeceğim. aslında tatile gitmeye korkuyorum valla

valla canım batuhan bizim tatilde pestilimizi çıkardı ilk gün otelde çok ağladı alışmadı yemek istemedi falan baya zorlandı.
havuza alıştıktan sonrada ordan çıkmak istemedi. sürekli mızmızdı. en zoru yolculuk valla eve geldiğime şükretmiştim ...

teşekkür ederim tebessüm. miktarlarımız çok çook az ama kavga dövüş vermeden yemesi en azından yeme isteği göstermesine seviniyorum. iştah dediğimiz şey de bu herhalde çok yemek değil de yemek yemeyi istemek, tadına bakmak. bu anlamda aşama kaydettik gibi görünüyor şimdilik. çok korkuyorum bozulacak diye. cuma günü annem kızkardeşim ve yeğenlerim gelecek pazar günü de hep beraber tatile gideceğiz. yani tam düzene koymuşken düzen bozulacak, umayım ki iyi yönde etkilenir.

inşallah kızın bir an önce iyileşir.

teşekkür ederim tebessüm. miktarlarımız çok çook az ama kavga dövüş vermeden yemesi en azından yeme isteği göstermesine seviniyorum. iştah dediğimiz şey de bu herhalde çok yemek değil de yemek yemeyi istemek, tadına bakmak. bu anlamda aşama kaydettik gibi görünüyor şimdilik. çok korkuyorum bozulacak diye. cuma günü annem kızkardeşim ve yeğenlerim gelecek pazar günü de hep beraber tatile gideceğiz. yani tam düzene koymuşken düzen bozulacak, umayım ki iyi yönde etkilenir.

inşallah kızın bir an önce iyileşir.

inşalllah düzeni bozulmaz linanın inşallah iştahı dahada artar
kızım bugüb daha iyi bir haftadır ilk defa biraz uyudu gece çok şükür

Özge duruya çok geçmiş olsun çok iyi anlıyorum seni canım bizde boğaz enfeksiyonu geçirdik 1 haftamız iptal geçti yemek uyku namına hiçbirşey yoktu ama çok şükür bebekler çabuk toparlıyor.

X