Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
alisanacım gözün aydın çok sevindim bundan sonrada böyle devamö eder inşallah...
batuhanda ne zamandır blendırdan geçirmeden yediriyorum rahat çiğniyo
bu aralar batuhanhep allerji oldu doktor yediklerinden olabilir takip et dedi ama değişik bişey vermedim hiç yediği şeylerdi

seninki erkek mi çok tatlı maşallah.kız sandım bizimkini de hep kız sanıyorlar da.

teşekkür ederim arkadaşlar,
şu sayfalara bunları yedi diye yazmak ayrıca beni çok mutlu ediyor.
Lina'ya baştan beridir blendır hiç kullanmadım, kullansaydım daha mı çok yerdi bilmiyorum. hep ezerek vardim. iki ay önce farklı bir doktota gitmiştim, bana daha çok küçük ne yap et bişeyler yedir blendırdan falan geçir dedi. doktor diyor düşünsenize. yapmadım tabii ki. çocuğa bu saatten sonra blendır mı öğretecem saçma.

Defnecim,
Lina'nın boyu 79 cm. doktor ortalama dedi ama 12-18 ay pantolanların boyu uzun kalıyor sinir oluyorum. nasıl ortalamaysa. ben ki hayatımda kıyafet tadilatı yaptırmadım, hamile kalmadan önce bana eşim hep vitrin mankenlerinin üzerindeki diyerek kıyafet almıştır ve olmuştur. Eşimse pantolon boylarını hep tadilat ettirir. Umarım kızım benden kısa olmaz üzülürüm.
Anıl'ın fotoğrafı bizim bir arkadaşın kızına acaip benziyor. Ama o çocuğu da kıza benzetmiyorlar acaip derecede babası zaten. Anıl'ın yeni fotoğrafı yok mu koysan

sevgili esteda,

güneşe yeni çıkıyorsa güneş de alerji yapabilir. bez veya ıslak mendil değiştirdiysen onlar da yapabilir. çamaşırlarını hep ütülüyor şimdi ütülemiyorsan onlar da yapabilir.

hergün yumurta veriyorsan havalar ısındığı için sıcaktan yumurta da yapabilir. veya değişik meyve meyvelerinden birisi

Alisanacım çok sevindim senin adına umarım Lina hep böyle devam eder dr bana aburcubur anlamında hiçbirşey verme dedi gerçi çikolata bisküvi tarzı hiç yemez yoğurt meyve ya yemekle ya sonra ver dedi öğün aralarını açın dedi dün başladım bende öyle yapmaya yemiyor diye habire yoğurt vermeye uğraşıyordum bu ara az az yemeye başladı boğazı şişti hiçbirşey yemiyordu şimdide burnu tıkalı yine canı istemiyor ama oyunla tvyle bir şekilde yedirmeyi başarıyorum dünden beri Dün kontrol vardı ama dr boyunu doğru dürüst ölçemedi o kadar çok ağladıki 86cm dedi ama 1 yaşındayken 85 demişti 1 cm mi uzadı anlamadım ama boyuna uzun diyorlar genelde yaşıtlarıyla yanyana geldiğinde farkediliyor ama zayıfladı işte ona çok üzüldüm.

alisana gözün aydın canım çok sevindim, inşallah böyle devam eder
cankız ben de soruna cevap vereyim
defne de yaklaşık 9 aylıktan beri blendrsız yiyebiliyor
kahvaltıyı da ayrı ayrı yiyor
ama bazen yumuşak şeyleri çiğnemeden yutuveriyor o zaman dediğin gibi kakasında görüyorum yediklerini
birkaç kere başıma geldi
sevhancım taylnıma da maşallah
defne de tam bir papağan her duyduğunu anında tekrarlıyor
1 yaşına kadar 1-2 kelime anca söylerdi geç konuşacak derdim ama 1 aydır falan dili çözüldü birden başladı, çok şaşırıyorum ama daha cümle kuramıyor tabi
yanlız çok sayıda kelimeyi kısa sürede öğrendi
Aman çok sevindim bir tanem seni gördüğüme bir kaç gündür yazmıyordun,merak ediyordum seni tabi ayrıca özlüyorum.
Benim canım sıkkın Taylan'ın sesi kısıldı millet dalga geçiyor çok konuşuyorda ondadır diye ama tam tatile gider ayak olması kötü oldu en son sesi kısıldığında 41 dereceye çıkmıştı ateşi.
Bugün doktorla randevumuz var umarım ciddi bişey değildir.

umarım sevhancığım,
ama daha ne ummalar yaşadım bugüne kadar.
40 yılda bir yiyeceği tutar, o da işte bu kadar toplasan bir öğün eder.
yalnız şunu düşünüyorum 2-3 gündür, bu kız normal insan yavrusu gibi yese minik serçe gibi değil de herhalde obez olur. hiçbirşey yemeden 10 kg. olabildiysek. demek ki kendini ayarlıyor kilolu olmamaya. valla olmasın zaten, göbekli kız çocuklarını hiç beğenmiyorum yeter ki boyu uzasın sağlıklı olsun
Canım ya çok güldürdün beni tamda canımın sıkkın olduğu anda.Boyuda uzar çokta güzel bir bayan olur dün demiştim ya genetiği sağlam onu.Maşallah diyelim Xeno yu aratmıyalım canım dostumu çok özledim zaten.Biz onları sağlıklı besliyoruz,obezite yanlış beslenmekten kaynaklanıyor,Su akacağı yolu bulurmuş.Bu arada boyu kısa değil Lina'nın haksızlık etme Taylan'la aynılar belki bir cm falan fark vardır arada bu boyda kesinlikle kısa değil.

Alisanacım çok sevindim senin adına umarım Lina hep böyle devam eder dr bana aburcubur anlamında hiçbirşey verme dedi gerçi çikolata bisküvi tarzı hiç yemez yoğurt meyve ya yemekle ya sonra ver dedi öğün aralarını açın dedi dün başladım bende öyle yapmaya yemiyor diye habire yoğurt vermeye uğraşıyordum bu ara az az yemeye başladı boğazı şişti hiçbirşey yemiyordu şimdide burnu tıkalı yine canı istemiyor ama oyunla tvyle bir şekilde yedirmeyi başarıyorum dünden beri Dün kontrol vardı ama dr boyunu doğru dürüst ölçemedi o kadar çok ağladıki 86cm dedi ama 1 yaşındayken 85 demişti 1 cm mi uzadı anlamadım ama boyuna uzun diyorlar genelde yaşıtlarıyla yanyana geldiğinde farkediliyor ama zayıfladı işte ona çok üzüldüm.
geçmiş olsun Gülceme Gülce 86 cm ise Taylan la hiç yan yana gelmesinler:))Bizimkininde sesi kısıldı genel bir değişiklik yok iştah aynı hareket aynı ama ben bu olayı daha önce yaşadım sen yazmıştın sanırım ıhlamur içir diye iki gündür ballı ıhlamur veriyorum.Başka ne yapabilirim bilen varsa bir akıl versin....

sevhanım sağol canım
defne de bayağı uzun
83 olmuştur heralde
şimdiye kadar 2 yaşındakileri geçemedi sadece, herkesten uzun
ben de sevhan gibi herşeyi normal olsun istiyorum aslında
boyu kilosu vs.
ama hep üst sınırın da üstünde gidiyor
aslında bu ilerde uzun olacak anlamına da gelmiyor
gelişimi önde olduğu için erken ergenliğe girip uzaması da durabilir
yani uzun olacak derken kısa da kalabilir
amaan napalım en önemlisi sağlıklı mutlu bir çocuk
çok şükür

geçmiş olsun taylana.ses kısıklığı umarım konuşmadandır. boğazlarda bişi yoktur.
uras beyin boy ve kilosu yüzde 50 persantilde şimdilik. daha da geçmez herhalde bir haftada:))
bugün kahlavtımız iç açıcı değildi pek yumrta sarısını bitirdi zeytiniyle peyniri az tırtıkladı beyazı ve ekmeği kaldı.
sonra bir çilek çeyrek simit tırtıkladı.
öğlende biizm köftelere sulandığı için ona domatesli köfte yaptım( salçadan nefret ediyor) alta domates yerleştirdim üste köfte en üste patates. güzel yedi.

kızlar bierşey sormak istiyorum sizleree bebeğim 11 bucuk aylık 9 ay kontrolunde 8 kiloydu boyuda 71 cm diçok iştahlı değil ama yiyor gene ama fazla kilo almıyor 1 yasında bende 9500 kiloyla falan girmek istiyorum ama zor çok hareketli bir çocuk bebekliğinden berii ondanmı almıyor acaba çok üzülüyorumm diğer herşeyi normal çok şükür dün 5 6 adım atmaya basladı yuruyoruzda çok mutluyum ama kilo aldıramıyorumm böle bir sorun yasayan varmıı aranızda kilo aldıracak neler var azda olsa almasını istiyorum biliyorum önemli olan sağlıklı olması ama anne yüreği işte herşeyi istio vitamin vs kullanan varmıı cvplarınız için şimdiden tskler...

çok geçmiş olsun sevhancığım umarım bir an önce geçer.

gülce sen ve babası uzun boylu musunuz?
ya ben 170'im kısa değil ama babası da 170.
Bence kilo almamasını dert etme ne güzel ince uzun bir kız olacak. ben yemesini kilosu için değil açıkcası boy uzamasını etkiler diye endişe ediyorum. yoksa kilolu olmasını istemiyorum, ince bir kız olsun alımlı.

sevgili zinedila yiyorsa bence sorun etme kiloyu, inşallah 9500 olur. benimki yaşına 8800 girdi ama ertesi ay 720 gr. aldı ve 9520 oldu. gerçi 4 ayda ancak şimdi 10 gördük. ama yemediği için gerekli vitaminleri almaması benim endişem yoksa kilosu değil. şu anda bile zor taşıyorum kucağımda.

camım her bebek bir değilki bebeğin hareketliymiş zaten çok kilo almaz. iyi besleniyosa problem yok

ben de çok sağlıklı beslendiğim için uzamamışım. hiçbirşey yemezdim küçükken aynı Lina gibi. Gerçi anneme hep sen süt sevmediğin içmediğin için bizi de alıştıramadın, yoksa belki daha da uzardık derdim. sütün tadını ünv.'deyken öğrendim ve hala içmem.şimdi de kızıma içiremiyorum. ancak uyurken biberonla ama ne zaman kadar. ben ilkokuldayken en uzun kızlardandım ortaokulda çok az daha uzadım ondan sonra hiç uzamadım. kadıncağıza yıllar yılı ettiğim dırdırın ceremesini çekiyorum ve çekeceğim.

tsk erim çok saolun bende emziriorum hala süt vermiyorumm memeden kesince herkes toplanır diyor fakat 2 yasına kadar istiyorum emzirmeyii insallah iştahıda bana çeker iştahlı bir çocuuk olur:))

Alisanacım ne ben ne de babası uzun boylu değiliz ben 163 babası 175 ama Gülcenin boyu hep önde gitti 52 cm doğdu hatırladığım 8 aylıktı 76 cm ölçtü dr yanlışmı diye tekrar ölçtü 11 aylık boyunda uzun olacak dedi ama bilmiyorum hep böyle devam eder mi gerçi teyzesi halası uzun 175lerde onlara çekerse uzun olur.Çok kilo alsın istemiyorum aslında normal seyirde şuan ama bu hastalık döneminde zayıflayınca üzüldüm.1 yaş ve en son boy ölçümüde pek sağlıklı olmadı 1dk durmuyor çığlık çığlığa ağlıyor ne kilo ne boy doğru düzgün ölçülemedi.

Gülceciğim diyorum ama,
senin adın Zeynep mi?
ıyileşince toparlanır merak etme. Boyu teyzeye veya halaya çekebilir tabii ki. Maşallah diyelim inşallah böyle devam eder.
Benim kız da doktorda hiç durmuyor aynene çığlık çığlığa.

Benim kız herhalde balerin olacak bugün epeyi parmak uçlarında yürüdü, çok komikti. Zaten bu zayıflıkla ya balerin ya da manken ama manken zor boy yok

X