Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
tatilden döndük.rüzgar tatilde diş çıkardı.tatilin nasıl geçtiğini siz düşünün artık........

Hayırlı olsun dişiniz diş derdini iyi bilirim şükür az kaldı bizim.

En zor küçük azıları çıkardı bizimki ben köpek dişlerinden korkuyordum onlar azı kadar fena olmadı maşallah diym.

Biz kahvaltıda yumurta ve peynir yedik yanında bişey içme alışkanlığımız yok zaten.

Öğleyin erişteli mercimek çorbası ve 1 kase yoğurt.

Kalkınca bize köfte yapacağım ondan yer yerse sonrada yetişirse kek yatarkende muhallebisini yer.

kızzzlar bnm bebiş dört aylık oldu emiyor henüz ama merak ettim bugün hipp marka havuç püresi verdim dört çay kaşığı kadar bayılarak yedi daha versem yicekti ama korktum ya erken dimi daha ama sevcek bücürüm ohh zorlanmıcam yemek konusunda yaşasınnnn :dance:

kızzzlar bnm bebiş dört aylık oldu emiyor henüz ama merak ettim bugün hipp marka havuç püresi verdim dört çay kaşığı kadar bayılarak yedi daha versem yicekti ama korktum ya erken dimi daha ama sevcek bücürüm ohh zorlanmıcam yemek konusunda yaşasınnnn :dance:

Canım tattırmak istiyorsan doğal tatlardan başla mamaya alışması zaten gerekmiyor ama meyveye ve sebzeye alışması yararlı olur bebeğin için.

Hem yaz ayındayız meyve çeşidi bol şeftali verebilirsin en zararsızı mesela. Karpuzun suyundan tattırabilirsin ama zor hazmedilir karpuz aklında olsun.

Birde bebeğin henüz ufak 2 ay daha bekle bence tam yedirmek için gıdalardan.

maşallah kendin cam rendede rendelesen meyveyi daha iyi snırım ama doyumluk verme emiyorsa emsin maşallah

evt kızlar sağolun ya yok ööle çok vermedim denedim sadece emiyor zaten allahtan yanee bu arada doktor bana ek gıdalara başladığımızda havuçla başlayacağız dedi meyveler tatlı olduğundan ilk onlarla başlarsak sonra sebzelerde pek tat olmadığı için bebiş yemek istemeyebilir dedi sizinde aklınızda olsun ilk havuçla başlayın sonrasında elma fln bööle gitcek dediğiniz gibi evde yapılsa daha iyi ben şimdilik denemek için aldım meraktan yoksa bende evde yapma taraftarıyım cnm en iyisi kendi yaptığımıs yerimseniben

sabah peynirli yumurta ve biraz tereyağlı ekmek yedi
öğlen sütlü tarhana çorbası
akşamda kıymalı biber dolması ve yanında zeytinyağlı salatanın suyundan
yatmadan öncede meyveli yoğurt (şeftali elma muz ve kayısı )

hiç denemedim bir denyeyim bakalım sağol canım nasıl veriyorsun karıştırıp kaşıkla mı veriyorsun ekmeklemi nasıl?

Tahinle pekmezi karıştırıp kaşık kaşık veriyorum ben canım.

Birde bal yemiyordu benimki balparmak çıt kapak aldım eline veriyorum emiyo öölece balada alıştı hoşuna gidiyor ordan emmek galiba :KK66:

efendim dünki menümüzü yazayım önce
sabah peynirli tost 1 bardak süt bal ve reçel
2 saat sonra 1 şeftali
öğlen balık çorbası
arada yarım muz biraz karpuz 1 danino
akşam 2 tane etli biber dolması sarımsaklı yoğurtlu
sonra gece dışarı çıktık oturduğumuz yerde birkaç patates kızartması
gece yatmadan önce 1 bardak süt

bu sabah domatesli peynirli tereyağlı yumurta
arada 1 şeftali
şimdi uyuyor
öğlen için tavuklu mercimek çorbası yaptım
akşamı daha düşünmedim
dünki dolmadan vereceğim sanırım

bu arada memeden keseli 2 hafta oldu
alıştı artık
arada denemek için kucağıma yatırıyorum hemen kalkmak istiyor
keserken hiç ağrım da olmadı
çok mutluyumhihoyyyt

Slm..kızlar ya bizim bir sorunumuz var sabahları kahvaltı yapmıyor süt içmiyor zaten iştah yok ne yapsam ki acaba...13 aylık olduk artık...
Sabahları sadec muzlu pirinçunu yiyor onuda yerse ve 1 tanede yumurta arada onuda pekmez yediriyorum mamayla karışık ne yapsamki..öpğlenelride çorba akşamalrıda yaptığım yemekelrden yediriyorum gecde gece mamalarından veriyorum gece yattıktan sonra hiiiç süt vs.içmiyor ne dersiniz sizce....

Slm..kızlar ya bizim bir sorunumuz var sabahları kahvaltı yapmıyor süt içmiyor zaten iştah yok ne yapsam ki acaba...13 aylık olduk artık...
Sabahları sadec muzlu pirinçunu yiyor onuda yerse ve 1 tanede yumurta arada onuda pekmez yediriyorum mamayla karışık ne yapsamki..öpğlenelride çorba akşamalrıda yaptığım yemekelrden yediriyorum gecde gece mamalarından veriyorum gece yattıktan sonra hiiiç süt vs.içmiyor ne dersiniz sizce....

sütü soğuk ver barış ılık içimiyordu soğuk vermeye başladım şimdi içiyor
sıcakta rahatlatıyor sanırım
yumurtayı da menemen yada krep şeklinde dene birde ben o şekilde yedirebiliyorum
gece yattıktan sonra bende birşey vermiyorum uyanırsa su içiyor sadece

Canım tattırmak istiyorsan doğal tatlardan başla mamaya alışması zaten gerekmiyor ama meyveye ve sebzeye alışması yararlı olur bebeğin için.

Hem yaz ayındayız meyve çeşidi bol şeftali verebilirsin en zararsızı mesela. Karpuzun suyundan tattırabilirsin ama zor hazmedilir karpuz aklında olsun.

Birde bebeğin henüz ufak 2 ay daha bekle bence tam yedirmek için gıdalardan.

karpuzun böbreği yorduğunuda duymuştum.

benimkide kahvaltı yapmıyor peynir yemiyordu ara sıra canı isterse örgü peynir veriyorum eline azıcık diliyor
zeytin pekmez reçel bal hayatta ağzına sokmaz
yumurtayı haşlanmış yemez
krep yemez
melemen yemez
yumurta için omlet yapıyorum benimki nane dereotu ile seviyor ondan biraz yiyoruz biraz ekmek
yemezse süt biskivi yumurta peynir pekmez karıştırıp blendırlayıp biberonda veriyorum

biz denize gittik oğlum hastalandı ateşi hiç düşmüyor allahtan haftasonuna girdik evdeyim.bişeyde yemiyr.dişlerde bir taraftan.sadece süt içiyor.

çok geçmiş olsun hastalanınca huyda değiştiyorlar inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur bebişin kıyamam.

çok geçmiş olsun defne sal bebişine...çok üzüldüm bizde bugün gidicez bakalım inşallah bişey olmaz...Allah sana sabır, bebeğine şifa, sağlık versin...kolay gelsin..

kahvaltıda 9 tane cicibebe ekmek içi şeftali muz bal ve pekmez sütle ıslatılıp rondodan geçirilip öle yedi
öğlen kıymalı domatesli tel şehriye çorbası
arada bir tane meyve veriyorum eline yiyo yani kemiriyo :KK70:
akşamda barbunya yapıcam ondan vericem
yatmadan öncede bol meyveli 2-3 tane bisküvili yoğurt karışımı yapıp vericem uyuyacak

gecede zırt pırt emmeye kalkıyo bu gidişle bıraktıracam memeyi
çok düştü çünkü bebekken bu kadar uyanmıyodu

X