Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
zaten bale yap deyince hemen bacağını kaldırıp eliyle tutuyor.
%100 feminen bir bebek. işi gücü ayakkabı , çanta, kıyafet, bebekler. o kadar zeka geliştirici oyuncaklar hiç ilgilenmiyor. şimdiden terliklerimi giyiyor ama yürüyemiyor. babası bana sarıldı mı öptü mü kıyametleri koparıyor ve eliyle beni itiyor git diyor.

kız anneleri, sizinkiler de şimdiden yapıyor mu bunları?

Uzar annesi belli olmaz daha çok küçükler bizimkide aksine bebeklerle oynamıyor onun ilgi alanı kepçe tencere tava seviyor diye oyuncak tabak çanak aldım ama hiç bakmadı.Babasını yanıma yaklaştırtmıyor eliyle itiyor uzun zmandır böyle.Bu arada zeynep kızımın adı canım iki adı var zeynep gülce

bizimki son bir haftadır bebeklerinin pantolonlarını indiriyor ıslak mendille siliyor sonra kucağında ee yaptırıyor. bebeklerin altını ben çekiyorum sonra yine bir bakıyorum hepsinin pantolonu inmiş odasında yerde yatıyorlar. çok komik ya.

uras da arabalarla hiç ilgilenmiyor varsa yoksa top ve hayvanlar((
yeğenim 2 yaşında tüm araba markalarının amblemlerinden bilirdi(

sevhancığım,
senle tanışıyor muyuz yoksa? dikkatimi çekti de hep genleri iyi diyorsun ya.
Hayatım tabiki tanışmıyoruz ben İstanbul da yaşıyorum sen Ankara da bir kaç kere Ankara ya gelip bir kaç saat kaldım gittim.Orhan Veli gibi düşünürüm Ankara nın en güzel yeri garı İstanbul la dönüyorsun.Bir insanın kullandığı kelimeler,yazım şekli,onun kişiliği hakkında ip ucu verir bu açıdan ben böyle düşünüyorum.Ayrıca boyun uzunmuş eşininde, genetik olarak Lina da uzun boylu olma ihtimali yüksek.
Bu arada kız anneleri anlatmışlar babaya nasıl düşkün olduklarını bebeklerinin ve ilgi duydukları alanları bunlar bebekten farklılaşıyorlar,bizimki bana yapışık yaşar babasını sokmaz yanıma adam gelip dokunmak istese yanıma oturmak istese direk uzaklaştırır babayı iter en sevdiği şey çöpçü,kepçe uçak seslerini benzetse evde bağırır cama çıkıp seyredicek.Kepçe diyorum çünkü Taylan öyle diyor inşaat makinaları var ya onlara kepçe diyor.
Doktor az biraz kızarmış dedi boğazı ilaç yazdı ancak şimdi kullanma ihtiyaç olursa dedi yanımızda götüreceğiz,gittiğimiz yerde böcekler için yani sinek böcek sokarsa diye ilaç verdi ve isal olursa diye.Bir sıkıntı olmaz umarım.
Öğlen yine sebzeli tavuk çorbası yaptım hani enfeksiyonu varya iyi gelir diye.

Sevhancım,canım,taylana geçmiş olsun..annesinin yaptığı yemeklerle en kısa sürede düzelecektir..Yiğitin hiç öyle babayı kıskanma gibi bir durumu yok..özellikle eşimi yanağından öpüyorum yanında ne yapıcak diye..gülüyor benim oğlan..
Biz genelde yazlıkta olduğumuz için,bu aralar kova,kürek,deniz ve aydede ile ilgileniyoruz..Bütün zorluklarına rağmen büyüyüşlerini görmek muhteşem bir şey..

Sevhancım önemli birşey olmamasına sevindim violacığımın dediği gibi annesinin yaptığı yemeklerle çabucak düzelecektir.Bugün bende ne yemek yapacağımı bilemedim uyduruk semizotlu yoğurt çorbası yaptım az önce verdim hoşuna gitti güzelce yedi birazdanda köfte vereyim diyorum 1 tane yese en azından

violacım bizimkiler gene aynı
defne de biz babasıyla sarılıp öpüşünce gülüyor seviniyor o kadar hoşuna gidiyor ki anlatamam çok komik gerçekten
gülceceim defne de 52cm doğdu kilosu malum zaten
aynı hızla da devam etti
ben de hep çıtı pıtı minik bebeklere özeniyorum, tuhaflık işte:))
şöyle doya doya bi kucağımda gezdirip hoplatıp zıplatamadım kızımı
ama babası da ben de bebekken çok tombikmişiz, şimdi ikimiz de çöp gibiyiz
defne nasıl olacak bilmem artık

maşallah bebişlerinize. benim kız doğduğunda boyu 48 cm.'di. aslında ilk yıl ortalama 25 cm. uzuyorlarmış, 27 cm. uzadı fena değil de 48 cm. doğduğu için ortalamdan gidiyoruz. ikinci yıl 10-12 cm. uzuyorlarmış, şimdilik her ay 1 cm. uzuyoruz şükür ki kilo almasak da.

Demek karışmıyor yok Taylan tam bir felaket o konuda birde daha öncede yazmıştım saçlarımdan tutup dudaklarımdan öpüyor.TV izlemez nereden öğrendi bende bilmiyorum çok fena babasıyla arası sadece gezmeye götürdüğü zaman yaklaşıyor adama eşimde iyi bir adamdır çok severiz birbirimizi yani bir kötülüğünüde görmedikki bugün kepçe almış Taylan'a inan eline bile almadı,geçer heralde şimdi çok fena bana bağlı ve kıskanıyor.Eşimde valla alınıyor üzülüyor arada küçük deyip geçiştiriyorum.Gerçekten bir insan yetiştirmek ne kadar zormuş anne olmak tarifi imkansız bir sorumluluk onları biz doğurduk ama karekterlerini biz belirleyemiyoruz sadece iyi örnek olabilirsek yönlendirebiliriz.

çok haklısın sevhancım. hele bu ara herşeyi taklit ediyorlar , bunu bazriz olarak görebiliriz.
dediğin gibi iyi modeller olabilirsek ne ala.

inanılmaz taklitçiler hakikaten. benimki bugün de almış eline havluyu bebeğinin elini siliyor. ben sürekli elini yıkayıp kuruluyorum ya.taklitçiliği akşam yemekte birazcık işe yaradı.
Akşam domatesli tavuklu şehriye çorbası yapmıştım ona, daha önce hiç tadına bakmadı. kendimize de tavuklu nohut yemeği. sorayı kuruyordum mama diye yanıma geldi ekmekten istedi. mama sandalyesine oturttum verecem diye tam çorbayı koyuyordum önüne bir vurdu tabağa alttan. tüm yerler, salonun kapısı duvarlar v.s çorba oldu.birazcık ciddi ses tonuyla anlattım uyardım bir yandan da temizliyorum hızlı hızlı dursun diye de eline azıcık ekmek verdim. mama diyerek yanıma geldi ya değil salon tüm evi mahvetse umurumda değil, güle oynaya tabii ona belli etmeden temizledim. var mı böyle şey ya.
sonra aynı çorbadan tekrar önüne koydum şöyle bir baktı, bir iki iki kaşık derken biraz içti kendi azıcık da ekmek tırtıkladı. sonra bak kızım dedim böyle ekmeği kesip batıracaksın dedim kendi tabağıma batırdım. kesti ekmeğini benim tabağıma uzandı ben de tabağı uzattım. azıcık azıcık nohut yemeğinin suyuna ekmek batırıp yedi. böylece şu yaşına geldi ve ilk kez yemek suyuna batırılmış ekmek lokması yedi.
babası gelince de yarım salatalık turşusu ve karpuz.
sabah bulamaç
öğlen azıcık pilav yarım köfte ve yoğurt.

vay be 3 öğün menüm olmuş benim de :)

Allahım bitmesin
bitmesin bu rüya
sonunda iştah olsun

bizimki de aynı şekilde taklit usulu haşlanmış tavuk tadına baktı , bak ben böyle çiğniyorum, sonra da yutuyorum ,bitti gitti . şeklinde gösterdim. o da taklit etti.

Dün yazmayı unutmuştum bir ara burada herkes görüşünü yazmıştı Taylan herşeyi yiyor vitamine gerek varmı diye sordum evet varmış ne kadar iyi beslenselerde 2 yaşına kadar vitamin kullanmalıymış bebekler tüm dünyada uygulanan bir kuralmış.Çünkü yedikleri yetmezmiş.Poliviti sevmedi oğlum başka bir vitamin ilacına başladık bunu sevdi koyu kıvamlı olduğu için.Sabah kahvaltı yaptı ama herzamanki iştahı ve keyfi yoktu azda olsa enfeksiyon var tabi vucudunda.

ya bizim dr hiç öyle bişey demedi.sinir oldum bak şimdi.
balık yağını da vermiyorum artık.

2 ay önce barış vitaminin içmek istemiyor demiştim doktoruna
değerleri normal içmesin gerek yok bol sebze meyve balık et yesin yeter dedi
meyve hariç diğerlerini seviyor zaten
demir ilacı da içmiyor aylardır vermeyin günde 2 kaşık pekmez yesin yeterli olur dedi
dediğini yapıyoruz bakalım ne olacak

iyigünler arkadaşlar ecrin bu aralar eh işte eskisine göre iyiyei yemesi ama yine gitti iştah biraz boğazları kızarmış şişmiş ve dişlerde tabi çıkıyor devam 2 tane birden çıkardık ama hala çıkarmaya devamediyor..çok zor günler geçiriyoruz ateşi felan çok oluyor....

ecrinde taklitetmekte üstüne yok hem elle hem dille sabah benimle beraber ALLAH ALLAH DİYE BAĞIRIYORDU GEÇENELRDE pembe rengi bağırarak geziyordu ne desem tam ve düzgün söylüyor zaten bir çok kelimeyi uzun zamandır söylüyordu...artık iyice artırdı...

kızlarrr çok mutluyum kabak pişirdim ilk defa ve oğlum 6-7 çay kaşığı yedi...hemen paylaşmak istedim sizlerdede tarifler varsa açığımçok değil ama tadına bakması bile uçurdu beni....
bu arada ecrin kaç yaşında bizimki sadece anne-baba-dede-annanneee-mama-meme-medi (anlamını bilmiyoruz ama sanırım müzik demek)kelimelerini söylüyo birde ne isterse eliyle gösterip ağlıyo yada ağlamış gibi yapıyo..kaç yaşında tam olarak cümle kuracak merak ediyorum..işe başlayacağım da 2 aya kadar konuşsun istiyorum artık..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…