Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
arkadaşlar

bebeklerimize verdiğimiz yemekleri söylerken ne kadarlık olduğunuda söyleyelim anneler ona göre bebeklerinin durumuna göre versinler yemekleri olurmu canlarım,,,

benim oğlum 14 aylık
sabah kahvaltısı:
saat 10.30 da ilk kalkınca 1 kaşık üzüm pekmezi ve bir kaşık bal üstüne yarım çay bardağı su,haşlanmış yumurta sevmiyor mecbur tavada yapıyorum,beyaz peynir,kaşar peynir ve bir biberon süt en son kucağıma yatarak sütünü içiyor,,
ara öğün:muz ve yoğurt püresi yedi
öğle yemeği:brokoli çorbası,pilav,yoğur
ara öğün:1 biberon süt
akşam yemeği:hamsi,salata ekmek içi,
son öğün:sütlü muhallebi....bol bol su içer uyuyana kadar..
gece 12 de yatar sabah ben uyandırana kadar uyanmaz:)))))) canım oğlum..

"kolay ve rahat uyusun diye ayva,ıhlamur,karanfili kaynatıp içirdim şuan da uyuyor ben bu karışımı vermeye başladığimdan beri Taylan ın uykusunda artış ve rahatlama oldu."

bunu hemen denemem lazım, defne dün gece 3ten sonra saat başı uyandı, 11 de yatmasına rağmen sabh 6 buçukta kalktı, uyksuzluktan sinirlerim bozuldu artık ya

ipek sabah kahvaltısını yaptı
öğlen emdi
emdikten 1 saat sonra armut püreli cicibebe yedi
uyudu
uyandı emdi
1 saat sonra kereviz yemeği yapmış annem
terbiyelemeden ona 1 kase ayırdık , onu yiyecek

gülce bugun domatesli peynirli kahvaltısını yaptı
öğlen tavuklu sehriye corbası içti
ikinde mandalina suyu muz biskuvi karısımını yedi
az önce bir kup babymix yedi ve uyudu
aksamada muhallebi yer artık bugün biraz kustu ama iyiydi genel olarak yemesi

Çınar bugün sabah eline 1/2 ekmek aldı ve yaladı. Bende yaladığı yerlere peynir sürdüm. Labne peynirini 20 gr bitirdi. Yine çeyrek yumurta sarısını canım ekmeğimiz sayesinde yedi. Öğlen yine ekmekle kandırıp mercimek 25 cc çorbasını yedi, öğleden sonra 1/2 mandalinasını yine ekmekle zar zor kandırıp yedirdim. Akşam da başarlı ekmek kandırmacam sonucu az önce 20 cc şevketi bostan yedi. Çoooookkk mutluyum çoooookkkkkk

sabah sütlü pirinçli peynirli reçelli ve meyveli ka<hvaltı çok sevdi çok yedi ama sonra hepsini kustu galiba çok geldi
öğlen tavuk irmik brokoli patates ve havuç çorbasıo yaptım yedi ama çok yedirmeye korktum kusar diye
ikindi meyve püresine 8 tahıllı ballı karıştırdım
akşamüstü yoğurt akşada emdi uyudu

biz bugün biraz fazla yedik nedense
sabah 8.30 da cicibebe pekmez peynir ceviz fındık karışımı ıhlamurla hazırladım
saat 11 de bir kase dolusu balkabağı püresi yedi uyudu
saat 13.30 da şehriyeli havuçlu tavuksuyu çorba (terbiyeli) 180 cc yedi
saat 15 de emdi uyudu
saat 17.30 da 60 cc yoğurt üstüne yarım armut rendesi
saat 19 da çok sevdiği için öğlenden kalan 80 cc çorbayı içti
saat 20.30da 60 cc elmalı muhallebi yedi
22 de emdi uyudu.

ilk defa böyle birgün geçirdim şoklardayım
bu aralar devamlı uyanıyor bakalım bu gecemiz nasıl geçecek
uyanmazsa daha önce açmış diyeceğim

ohhhhh afiyeti olsun can olsun kan olsun :teytey:

offf ben bugün mercimek çorbası yaptım havuç ve patatesli, çok az yedi. sonrada başka hiçbirşey yemeden emip uyudu. gündüz yemiş ama.

Sabah peynir,kayısı,üzüm suyu,marmelat(doğalmış ve şekersiz)tahıllı mama kahvaltı yaptı sonra bir uyudu onbirde öğlen ikiye kadar hatta bende uyudum şaşırdım oğlum hiiç bu kadar uzun gündüz uyumamıştı uyanınca 2 adet köfte ve tarhana çorbası yedi dışarı çıktık yolda uyudu uyanınca elma rendeledim ve yarım saat sonra kivi yedi tekrar uyudu akşam yayla çorbası yaptım onuda yedi gece yatmadan önce muhallebi yedi 10-15 dk sonra ayvayı kaynattım daha sonra ıhlamur ve karanfil ekleyip içirdim 10:30 da uydu normalde gündüz çok az uyuyordu gecede 12:00 01.00 gibi uyuyordu ama şu ayvalı karışımı vermeye başladığımdan beri uykusu çok arttı ve gecede sadece iki kere emmek için kalktı ben ona yoruyorum ondan önce gaz sıkıntısından hem uykusuz kalıyordu hem huysuz oluyordu.Bugün benim için güzel ve rahat bir gün oldu kendimi çok dinlenmiş hissediyorum...

oğluma bu akşam balık yedirdik bir tane hamsi yedi

balık bende veriyordum hatta somondan başlamıştık ama doktor dokuzuncu ayı beklememi söyledi oysaki oğluma hiç sıkıntı yapmamıştı balık ve ayrıca anne sütünden sonra en değerli besinmiş balık diye okumuştum.

bu ayva karanfil ıhlamur karısımını bende denemelıyım gülcede cok uyuyan bir bebek degil gündüz en fazla 2 saat uyuyor oda parca parca ve nadiren 2 saat aksamda gec uyuyor ve sürekli uyanıyor pışpışlanmak istiyor

ogluşum bugün peynir,cicibebe,pekmez,ceviz,1 ölçü mamayla karıştırdım kahvaltıda yedi.sonra tv de ebru şallı yaptı izledik canımız istedi:) yarım elma,yarım muz,bir mandalinin suyu karıştırıp yedirdim.uyanınca sebze çorbasını yicek.bu aralar yoğurt yediremez oldum nasıl yedirsem bilmiyorum.yatarken de belki muhallebi yeriz.aralarda en sevdiği şey meme tabiki

yaşasın konumuz açılmışşşşş
ya ben bir hafta muz verdim sonra 2 hafta kaka yapamadı
ben de artık muz vermeyeceğim

biz bu sabah 10.30 da kahvaltı yaptık,12 de uyuduk,bir buçuk saat uyuduktan sonra bir su bardagıyla pirinç ununu pişirdim içine muz,elma ve kivi koydum ve meyvemizi bu şekilde yedik,az önce tekrar uyuduk kalkıncada sebze çorbası ve yogurt yiyecegiz.yatarkende mamasıyla muhallebi yapacagım afiyetle onu yedikten sonra uyuyacak
bu aradabenim kızımada muz kabız yapıyor eger muz verirsen üstüne bol su ver.

sanırım karıştırıp çay yapıyorsunuz ne kadar vermeli ölçüsü var mı

oh be sonunda açmışlar konumuzu çok mutluyum.
bizimki bugün havuçlu pirinçli pırasa yedi öğleden sonra. (çorba halinde tabi)
akşam da patates havuç ince bulgur soğan ve mercimekle çorba yaptım.
yarına da ayıracaktım, hepsini yedi, şoktayım halen.
bu yaptıklarımı çok yaptım, yağını tuzunu eklemededn kızıma ayırdım.
kalanı da biz yedik. iyi oldu yaaa.

ben kızıma mantar çorbası, fırında karnıbahar, brokoli çorbası filan verdim
mantarda biraz kararsız kaldım verilirmi acaba gerçi verdim bişey olmadı ama
dr zaten süt bal ve yumurta beyazı dışında sizin yediğiniz herşeyden verebilirsin demişti
acaba ben biraz genişmi tutmuşum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…