Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Daha önce de söylemiştim. Ben son 100 gün hastanede kolumda serum, sağa sola dönmek bir yana lavaboya bile gidemedim. Anacığım sürgümü sürdü, hergün sildi beni. Bu şartlarda doğurudum.Doktorum garanti verse bir sonraki hamileliğin böyle zor olmayacak dese Çınar biraz büyüyünce hemen doğururum. Ben tek çocuğum, eşim tek çocuk ve benim oğlum tek kalacak..Onu yanlız bırakacak olmak çok ağır geliyor bana

ay canım benim bu kadarını bilmiyordum.ama şimdiden yalnız olacak diye düşünme gün ola harman ola.belki diğeri çok rahat olacak ümitsiz olma.

bugün benimki hiçbirşey yemedi emmedide.ben grip oldum galiba oda olacak karşılıklı hapşırıp duruyoruz:KK43:((((((((((((

canım efeyi geçen hafta doktora götürmüştüm kabızlığı için doğal ne verebilirim diye fakat doktor elma ve şeftali verme demişti

Allah Allah hepsi doktor değil mi bunların yaaa
hayret bişi
ama benim nette yaptığım araştırmalarda da elma kabızlığa iyi gelir yazıyor

iyi gelir derken heralde iyice kabız yapar demek istediler:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

balkabağı çorbasını şöyle yaptım:yaklaşık 250-300 gr balkabağı,bir patates ve yarım soğanı üzerini biraz geçecek şekilde su ekleyerek düdüklüde haşladım blenderden geçirdim ve zeytinyağını ekledim kızım çok beğendi umarım sizin bebişlerde severek yer:))

kızlar benim bebişler 6.5 aylık kahvaltıda tereyagı verebilir miyim azcık ne dersiniz?

Çınar'ın doktoru Çınar'a 7. ayında kahvaltı başladı. Haftanın 2 günü 1 çay kaşığı kadar tereyağı veya 1/2 ceviz veya 1 çay kaşığı zeytin ezmesi verebileceğimi söyledi. Tabi her çocuk farklı. Genelde tüm bebeklere 7. ayında kahvaltı başlıyorlar. İstersen sen kendi doktoruna danış.

bu kızı çözemedim ben ya gecenlerde balkabagı corbası yapmıstım bayıla bayıla yemişti şimdi burada arkadasları görünce bu aksam bende yapayım dedim ama nerde 1-2 kasık zor yedi sonra yediğinide cıkardı ne zaman düzene girecek bu bebişler ya hasta oldum valla eşim o bebek bebek oldugunu unutuyorsun diyor ama aksama kadar evde olan benım kendisi sadece sevmekle meşgul ah gülcem benim biraz düzene girsen ne güzel olacak

bu kızı çözemedim ben ya gecenlerde balkabagı corbası yapmıstım bayıla bayıla yemişti şimdi burada arkadasları görünce bu aksam bende yapayım dedim ama nerde 1-2 kasık zor yedi sonra yediğinide cıkardı ne zaman düzene girecek bu bebişler ya hasta oldum valla eşim o bebek bebek oldugunu unutuyorsun diyor ama aksama kadar evde olan benım kendisi sadece sevmekle meşgul ah gülcem benim biraz düzene girsen ne güzel olacak

Canım benim adı üstünde bebek bunlar.. Bir yaptıkları bir yaptıklarına elbet uymayacak. Elbet bizde onları çözeceğiz birgün.. Öğlen benim ki çorbasını sevmedi diye arada severek yediği tavuk suyu çorbayı yaptım onu da yemedi.. Ver ekmek yesin. Pabuç kadar ekmeğe saldırıp ağzına atıyor

bugünkü yemek mücadelemiz:
kahvaltı meyve ve tavuk çorbasını sorun çıkarmadan yemiş bakıcısında, gece az uyuduğu için bol bol da uyumuş. ee akşam eziyet için enerji lazım dimi?
eve gelince emzirdim uyudu. uyanınca pirinçli domatesli kabak yaptım ona özel, yoğurtla karıştırdım yemedi
yoğurtsuz verdim yemedi
kakasını yapmadı diye kayısı haşladım tahıllı mamayla karştırdım, yemedi.
en sonunda emzirdim napiim.
noluyo böyle anlamadım walla, pek yememezlik yapmazdı bizimki

bugün tarhana corbası yaptım domatesini buzluktan koydum bende tedirgin oldum şimdi zararı olurmu acaba ya fasülye bezelyede verdim birkac kez buzluktan mevsiminde koymustum besin degeri düşüyordur muhtemel ama konserveden iyidir herhalde

dr. lar en iyisi mevsiminde olan ama konserve kesin vermeyin dondurulmuş verin diyorlar canım.

sabah kahvaltımızı yaptık...

öğle yemeğimizde tavuk çorbası vardı...

5 gibi yoğurt yedik...

akşamda süt içip erken yattı...

sabah kahvaltıda sütlü poratakkalı mısırlı içine yumurta ve reçel zorla yedi
öğlen hazır sebzeli çorba sevdi yedi ama kustu:KK43:
meyve püresi saat 4 gibi
6 gibi yoğurt
saat 8.30 da emdi yattı
kızlar ben muhallebi vermiyom şimdilk versemmi ?

bugünkü menümüz
sabah portkallı muzlu pirincli milupa kahvaltı pekmez peynir
öğlen tavuklu tarhana corbası
yogurda ekmek karıstırıp onu yediler
aksam haslanmıs kuru üzüm ve kayısıyı muzla karıstırdım biri yedi biri yiyemeden uyudu
bugün de böyle bittikaydirigubbakcemile5

pirincli domatesli kabak yemegini de tuttum deniyim bakim onlar yemezse ben yerim cok severim.gerci onların yemek tadı pek hos olmuyor ama yasakkelime
bi de kereviz aldım bakalım onu nasıl pişirecem fikriniz var mı

Son düzenleme:
Taylan da sıkıntılı bu sıralar.
sabah yine zorla kahvaltı yaptı sonra uzun bir uyku çekti öğlen tavuk eti,şehriye,patates,havuç ve maydonoz ekleyip püre yaptım yedi.
Sonra yine uyudu uyanınca ikindi gibi elma rendeledim yedi ardından mandalina yedirdim yine uyudu uyanınca çorba yaptım çeşitli sebzeleri bizim memlekete özel tarhananın içine ekledim ve çok sverek fazla fazla yedi gece uyumadan önce muhallebi verdim ardından kolay ve rahat uyusun diye ayva,ıhlamur,karanfili kaynatıp içirdim şuan da uyuyor ben bu karışımı vermeye başladığimdan beri Taylan ın uykusunda artış ve rahatlama oldu.Meyve normalde daha fazla veriyorum ama bu sıralar mız mız o açıdan azalttm.

X