Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kuzucuğuma öğlen uyumadan önce bir kase mercimek çorbası yedirdim diye sevindim, de uyuyana kadar daha bişey yemedi ne yoğurt ne meyve sıfır. onu da çeşmenin başında aç kapa yapa yapa üstelik birazcık acı olmuştu, aynı taktik yoğurtta sökmedi.

http://img265.imageshack.us/img265/6151/dsc02672p.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/5397/dsc02641a.jpg
Bende oğlumun bir kaç ay önce çektiğim resimlerini ekledim,annem yemek yedirirken kadına tam bir kabus yaşatır saçını başını batırır annemle oynamayı çok sever.
Umarım doğru ekleye bilmişimdir.
Lina'nınresimlerini göremediğim gibi Taylan'nınkileride göremiyorum.

Taylanıma bayıldım.:nazar::nazar::nazar: Sana da şimdiden iyi tatiller diliyorum.

günaydın
kahvaltıda 1 dilim yumurtalı ekmek biraz bal ve reçel yanında yarım bardak süt içti
az öncede pekmezli ıhlamur içti

bizim meme durumuyla ilgili arada size bilgi vereyim
niyetlenenlere de fikir olsun
sevhan umarım sende sorunsuz bıraktırabilirsin

sabah uyanınca yanına gittim meme vereceğim diye hemen atladı üstüme
vermeyince çok ağladı yavrum 1 saatte zor sakinleştirdim
bu sabahı atlattık bakalım ne olacak
ama uyandığından beri kedi gibi dolanıyor etrafımda çıkıp kucağıma oturuyor burnunu göğüslerimin arasına sokup kokluyor
omuzlarımı yalıyor içim gidiyor valla kucağıma yatırmak emzirmek istiyorum ama kararlıyım yinede dayanacağım:KK43:

henüz göğüslerimde dolma yada sızlama olmadı zaten pek sütte kalmamıştı bende o yüzden sanırım
kaç günde süt çekiliyor acaba?

arkadaşlar çok sağolun ya gerçekten çok yardımcı oldunuz...bende bayağı inanmışım cevap yazacağınıza çok büyük hayal kırıklığına uğradım..meğer burası genel bir forum olmaktan çıkmış,tanıdık birkaç kişinin özel yazışma yeri olmuş..aralarına da kimseyi kabul etmiyorlar..siz keyfinize bakın arkadaşlar...sağolun..

arkadaşlar çok sağolun ya gerçekten çok yardımcı oldunuz...bende bayağı inanmışım cevap yazacağınıza çok büyük hayal kırıklığına uğradım..meğer burası genel bir forum olmaktan çıkmış,tanıdık birkaç kişinin özel yazışma yeri olmuş..aralarına da kimseyi kabul etmiyorlar..siz keyfinize bakın arkadaşlar...sağolun..

Sanırım anne olduğum için haksız sitemini anlıyorum.. Burası genel bir forum ve senin dediğin gibi özel yazışma yeri değil. Kimsenin kasti cevap vermeme gibi bir durumu yok. Sorun çok gerilerde kalmış. Burada sayfalar çok hızlı ilerler. Senin de 23.06 tarihinde ilk yazdığın gibi bebişlerimiz var ve takipte bizlerde zorlanıyoruz. Biz senin değimininle birbirimizden birşeyler öğrenmeye çalışıp aynı zamanda başka sorulara da cvp vermeye çalışarak evet haklısın keyfimize bakıyoruz. Yardımcı olmaktan büyük keyif alıyoruz. Sende açık yüreklilikle istemini belirtmişsin saol.. Gelelim sorularına.. Bizim takip edemeidğin belli. Benim oğlum iştahsız olduğu için zaten biberon suluk kullanmayı da bilmez..Dolayısı ile kelin kendi ilacı olsa başına sürecek. Bu topic açıldığında ilk zamanlarda ben oğlumun yemeklerine faydalı olduğunu öğrendiğim için irmik koyuyordum bir iki kaşık yemeğe göre göz kararı o irmik koyma sevdası ordan kaldı.. Sebze yemeklerini de herkes kendi yemek kültürüne, bebeğinin şimdiye dek oluşmuş damak tadına göre yapıyor. Çok özel tariflerde bebeklere özel menü adı altında yayımlanıyor. İncelemeni öneririm. orada sayfalar hızlı ilerlemez. Yorumlar ve konuşmalar yoktur. Daha rahat takip eder ve kırılmazsın. Sevgiler

günaydın
kahvaltıda 1 dilim yumurtalı ekmek biraz bal ve reçel yanında yarım bardak süt içti
az öncede pekmezli ıhlamur içti

bizim meme durumuyla ilgili arada size bilgi vereyim
niyetlenenlere de fikir olsun
sevhan umarım sende sorunsuz bıraktırabilirsin

sabah uyanınca yanına gittim meme vereceğim diye hemen atladı üstüme
vermeyince çok ağladı yavrum 1 saatte zor sakinleştirdim
bu sabahı atlattık bakalım ne olacak
ama uyandığından beri kedi gibi dolanıyor etrafımda çıkıp kucağıma oturuyor burnunu göğüslerimin arasına sokup kokluyor
omuzlarımı yalıyor içim gidiyor valla kucağıma yatırmak emzirmek istiyorum ama kararlıyım yinede dayanacağım:KK43:

henüz göğüslerimde dolma yada sızlama olmadı zaten pek sütte kalmamıştı bende o yüzden sanırım
kaç günde süt çekiliyor acaba?
Sütten kesince biraz zorlanılıyor diye duymuştum. 3 gün sanırım sütün kesilmesi

Eveet ilk menümüzü yazalım bu arada merhaba herkese:KK66:

10 siyah zeytin
1 kutu labne
tahin-pekmez
kibritkutusu kadar ekmek

uyanıncada karpuz yedi öğlene ne pişircem bilmiyorum maşallah ama pek yemek seçmez .

Bu arada ben Aslı,oğlumda ılhan Ege...

10 siyah zeytin
1 kutu labne
tahin-pekmez
kibritkutusu kadar ekmek

uyanıncada karpuz yedi öğlene ne pişircem bilmiyorum maşallah ama pek yemek seçmez .

Bu arada ben Aslı,oğlumda İlhan Ege...

Aramıza hoşgeldin. İlhan Ege'ye sağlıklı ve mutlu bir ömür ve boooollll iştah dilerim

Çınar kahvaltının k sını yapmadı. Sadece bir kaşık kafasını tutarak zorla yumurta sarısı verdim zaten hemen dede ve anneannesi yetişti imdadına. Neymiş çocuk benim yüzümden sinirli olmuş, her yerinden ateş çıkıyormuş, sinirden katılırmış, ben nasıl anneymişim vs vs.... emzirdim yine.. sonra dışarı çıktım işim vardı tatilden önce halletmem gereken. Baktım uzayacak koşa koşa eve geldim iki lokma birşey yedireyim yıkayım uyutayım tekrar çıkayım diye ama Çınar aç aç uyumuş. Saat 15.07 şuan hala uyuyor. Ne zaman uyanacak, yemek yiyecek yıkanacak Allah kerim. Annemlere göre o ne zaman ne yapacağını , ne kadar yiyeceğini bilirmiş. Zorlamamak gerekliymiş bebekleri ve çocukları çünkü sinirle yenilen yemek işe yaramaz beslemezmiş..Madem öyle neden ilkokul bitine hatta hazırlık bitine kadar peşimde tabakla dolaştın, okulda tenefüslerde enseme yapışıp, beni cemili cümleye rezil ederek birşey yedirip içirmeye çalıştın, beni öğretmenlikten soğuttun be kadın....

Madem öyle neden ilkokul bitine hatta hazırlık bitine kadar peşimde tabakla dolaştın, okulda tenefüslerde enseme yapışıp, beni cemili cümleye rezil ederek birşey yedirip içirmeye çalıştın, beni öğretmenlikten soğuttun be kadın....

:))))
bizimkinede dün öğle öğününde benim yediremediğimi gören en az 7 kişi (misafirler)kaşığı eline alıp vermeye çalıştı çorbasını. tık olmayınca benim ilk verdiğim bir tatlı kaşığı çorba için aynen şu yorumu yaptılar.
'' demekki doymuş midesi o kadardır onun ''
:))))

üşenmeden yazmaya karar verdim okuduklarımı. umarım faydası olur

iştahsızlığın muhtemel nedenleri
1.zorla yedirme
2. yemek öncesi abur cubur vs verme,
3.hastalık hali
4 diş çıkarma
,5nedensiz iştahsızlık dönemleri
6.hergün aynı yemeğin verilmesi
7. yemek konusunda verilen tavizler( ödüllendirmevs.)

Bizimkide öyle,çok iştahlı ama çocuk uzuyor sadece, kilo alımı yavaş.
Birde hareketliki 1 dk oturup birşeyle oyalanmıyor hep bişeylerin peşinde.sanırım onunda etkisi var.

iştahsızlıkta alınacak önlemler:
1.acıkmasını bekleyin
2.ilgiyi dağıtan tv vb kaçının
3.besinlrre dokunmasına izin verin kaşık kullandırın
4.ağzını zorla açtırmayın
5.hızlı yemesi için baskı yapmayın
6.dengeli besleyin
7.kandırarak ağzına lokma koymayın
8.aklınıza koyduğunuz miktar için zorlamayın
9.konuşun.
10.abur cubur vermeyin
11.düzenli öğünler belirleyin
12.sevmediklerinde ısrar etmeyin
13.doyunca ısrar etmeyin
14.öğün sayısını azaltın
15.şekerli abur cuburları yemek sonrası verin
kaynak:bebek bakımı ve besşenmesi
dr. Cihangir Ertekin

iştahsızlıkta alınacak önlemler:
1.acıkmasını bekleyin
2.ilgiyi dağıtan tv vb kaçının
3.besinlrre dokunmasına izin verin kaşık kullandırın
4.ağzını zorla açtırmayın
5.hızlı yemesi için baskı yapmayın
6.dengeli besleyin
7.kandırarak ağzına lokma koymayın
8.aklınıza koyduğunuz miktar için zorlamayın
9.konuşun.
10.abur cubur vermeyin
11.düzenli öğünler belirleyin
12.sevmediklerinde ısrar etmeyin
13.doyunca ısrar etmeyin
14.öğün sayısını azaltın
15.şekerli abur cuburları yemek sonrası verin
kaynak:bebek bakımı ve besşenmesi
dr. Cihangir Ertekin

Şekerli abur cubur zaten vermiyorum, adam yememek için uyku moduna geçip bana bye bye çekiyor dolayısı ile öğün saatleri değişebiliyor. Her zaman aynı şeyleri vermiyorum. Sıkıldım değişik şeyler yapmaktan ama benim oğlan yemiyor. Benim hatam zorlamak. Bu aralar mama sandalyesinden atmaya kalkıyor kendisini.. Ben sürekli sıkıldım imdat polis diye bağırcam diyorum . Çınar da Poooooooiiiiissss diye aklınca polis çağırdı sabah taklitçi zihniyet. Bari yememi taklit etse

10 siyah zeytin
1 kutu labne
tahin-pekmez
kibritkutusu kadar ekmek

Bu arada ben Aslı,oğlumda İlhan Ege...

hoşgeldin aramıza :-))

xeno cuğum en azından cevap verdiğin için çok sağol...gerçekten...ben biraz da yapım gereği sinirliyim..çocuk olunca onunla beraber bir kat daha arttı maalesef tahammülsüzlüğüm...ben sadece aranıza girmek istedim elimden geldiğince takip ediyorum ve çok takdir ediyorum sizleri..hem çocuğa yetişip hemde tecrübelerinizi aktarmanız çok güzel ama ben arada kaynayınca biraz kırıldım..belki hakkım yok ama...benide aranıza alırsanız sevinirim..çınar'ı öp benim için benim oğlumun adıda atilla...ve yarın tam 1 yaşında olacak..
Bu arada bu özel tarifler nerede yayınlanıyo bu arada yazmışsın ya bu sitede mi?

cankiz ve diğer yeni gelenler hoşgeldiniz.
tarfi burada da veriliyor ama ek gıda baslığı var ya orayı kastetmş olablr xeno.

X