Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Öğlen yemeğimizde bugün yeşil mercimek çorbası vardı,içine biraz sebzede karıştırdım.Şuan oğluma bir yandan kuruyemiş hazırlıyorum bir yandan sizin yazdıklarınızı okuyorum:)Şüko çok sevindim iştah sıkıntınızın açılmasına,xeno'cım bizde şampiyonluk turu attık Taylan içinde güzel bir geceydi cumartesi gecesi.

Öğlen yemeğimizde bugün yeşil mercimek çorbası vardı,içine biraz sebzede karıştırdım.Şuan oğluma bir yandan kuruyemiş hazırlıyorum bir yandan sizin yazdıklarınızı okuyorum:)Şüko çok sevindim iştah sıkıntınızın açılmasına,xeno'cım bizde şampiyonluk turu attık Taylan içinde güzel bir geceydi cumartesi gecesi.

canım çok teşekkürlera.s. valla şimdilik güzel gidiyoruz bakalım inşallah böyle devam eder....
benim kuzuda gece geç yattı dolayısıyla geç kalktı kalktığnda tarhana çorbası içirdim içine peynir ve yumurta karıştırdım.....daha sonra bir danone yedi...çok az salatalık ve erik...şimdi uyuyor kalkınca kabak patates havuç ve tavuklu yemeğini yiyecek ....

benim kızım da henüz toplu taşıma araşlarına binmedi....izmire gidince biz de bir vapur sefası yaparız artık:))
kızlar bu arada kızımın iştahında gözle görülür bir açılma var ilk defa bir vitamin şurubuna başladık doktorumuzun tavsiyesiyle...hastalığında hiçbir şey yememişti doğru düzgün....çok üzüldüğümü görünce doktorumuz vitamin şurubu önerdi...hastalarının da çok memnun kaldıklarını belirtti...

hangi vitamin canım?

canım çok teşekkürlera.s. valla şimdilik güzel gidiyoruz bakalım inşallah böyle devam eder....
benim kuzuda gece geç yattı dolayısıyla geç kalktı kalktığnda tarhana çorbası içirdim içine peynir ve yumurta karıştırdım.....daha sonra bir danone yedi...çok az salatalık ve erik...şimdi uyuyor kalkınca kabak patates havuç ve tavuklu yemeğini yiyecek ....

Maşallah gözün aydın çok sevildim. Darası benim oğlanın başına... Bu arada hangi vitamine başladınız???

alisanacım burada ilaç ismi yazmak sorun olur diye özeline mesaj atmıştım canım sanırım görmedin şurubun adı vimin-c .....

Maşallah gözün aydın çok sevildim. Darası benim oğlanın başına... Bu arada hangi vitamine başladınız???

sağol canıma.s. inşallah oğluşun da güzel güzel yer yemeklerini....benim kız da epey bir gözle görülür fark var artık bu şuruptan mı yoksa kendiliğinden mi oldu bilmiyorum...
vimin-c şurubun adı....

teşekkür ederim. ben de 3 aydır o şurubu kullanıyorum. ilk kullandığım ay bariz bir fark olmamakla birlikte doktora gittiğimde 720 gr. almıştı. rekor bir kilo. yalnız o ay aynı zamanda pediasure da kullanmaya başlamıştım, bütün gün 0 çekmişse gece uyurken 190 ml. pediasure ve 200 ml. tahıl mamalı süt veriyordum biberonla. o yüzden tam olarak hangisinden kaynaklandığını bilmiyorum, ki üstelik 3 azı birden çıkardı o ay. belki de diş çıkarmak işe yaramıştır, gerçi sürekli çıkarıyor ama belki 3 tane olunca. neyse ondan sonra da öyle devam ettim, eğer gündüzleri 1 ögün bile (tabii ki kendi ölçülerinde, öyle kase falan değil) yemişse sadece tahıl mamalı süt verdim. sonuçta ertesi ay hiç kilo almadı gr. bile, geçen ay da 270 gr. aldı.
yani o vitaminin ne kadar etkisi var anlayamadım, belki de vitamin değiştirmek lazım. bu ay da öyle deneyeyim bakalım. yeni vitamin olunca belki farklı etki yapar

yaa ben hergün ne pişiricem diye kara kara düşünür oldum:KK43:( zaten hiç bu konularda onu buna katıp katıştırıp hüner sergiyeyen bir hatun olamadım gittiii...neyse ki bu topic çok işe yarıyor...a.s.

bizimkininde dişi geliyor parmakları hep ağzında kusturacak kendini.birde anıl hayvanları çok seviyor.kedi,köpek emen oynuyor onlarla.sivrisineklerde çıkar yakında yandık ozaman yer artık çocuklarımızı.

sabah domates peynir 1 çay bardağı süt içti az da şeftali reçeli verdim,daha sonra 1 tatlı kaşığı dut pekmezini yedi.1,5 saat sonra sütünü içti zar zor şurubunu içirdim bağışıklık sistemini güçlendirici öğlen domatesli pirinç li ince bulgurlu çorbasını yedi arkasından çeyrek muz ve beni emdi 2 de yattı 5.30kalktı arada beni emmeye uyandı kalkınca kiraz yedi ve akşam 2,5 köfte ızgara yedi gece sütünü içti uyudu ,maşallah bu aralar iştahı iyi ama hep peşinden dolaşarak yediriyorum siz nasıl yapıyorsunuz?

ben peşinde gezemiyorum yaa
direk mama sandalyesine bağlıyorum, yiyor neyseki
dün pirinçli kabak akşama da bulgur yedi

X