bebiş isteyenler gelin birlikte dua edelim..

Ben bebek düşünüyorum ama eşimle ilişkimizde bazı sorunlarımız var, bebek düşünmeli miyim diye emin değilim. Bu sorularla ve Mekke'nin Hz. İbrahim ile Hz. İsmail tarafından inşasını okuyarak uyuduğumda bana rüyamda 20 kez "Rahmet-ül Mülk" dersem bebeğimin olması için gereken şartların oluşacağını (evimde huzur vb. ) gördüm ve uyurken parmaklarımla saydım. Az önce de Mülk Suresini okudum ve paylaşıyorum:
EL-MÜLK:
Mekke'de nâzil olmuştur; 30 (otuz) âyettir. Adını, birinci âyetinde geçen "el-mülk" kelimesinden almıştır. Ayrıca Tebâreke, Münciye, Mücâdele, Mâni'a, Vâkiye adları ile de anılır. Bu sûreyi her gece okuyanın, pek büyük sevaba nâil olacağına ve sûrenin faziletlerine dair hadisler vardır.
Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1. Mutlak hükümranlık elinde olan Allah, yüceler yücesidir ve O'nun her şeye gücü yeter.
2. O ki, hanginizin daha güzel davranacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratmıştır. O, mutlak galiptir, çok bağışlayıcıdır.
3. O ki, birbiri ile âhenktar yedi göğü yaratmıştır. Rahmân olan Allah'ın yaratışında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevir de bir bak, bir bozukluk görebiliyor musun?
4. Sonra gözünü, tekrar tekrar çevir bak; göz (aradığı bozukluğu bulmaktan) âciz ve bitkin halde sana dönecektir.
5. Andolsun ki biz, (dünyaya) en yakın olan göğü kandillerle donattık. Bunları şeytanlara atış taneleri yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.
6. Rablerini inkâr edenler için cehennem azabı vardır. O, ne kötü dönüştür!
7. Oraya atıldıklarında, onun kaynarken çıkardığı uğultuyu işitirler.
8. Neredeyse cehennem öfkesinden çatlayacak! Her ne zaman oraya bir topluluk atılsa, onun bekçileri onlara: Size, (bu azap ile) korkutucu bir peygamber gelmemiş miydi? diye sorarlar.
9. Onlar şöyle cevap verirler: Evet, doğrusu bize, (bu azap ile) korkutan bir peygamber gelmişti; fakat biz (onu) yalan saymış ve: Allah'ın bir şey gönderdiği yok; siz olsa olsa büyük bir sapıklık içindesiniz! demiştik.
10. Ve: Şayet kulak vermiş veya aklımızı kullanmış olsaydık, (şimdi) şu alevli cehennemin mahkûmları arasında olmazdık! diye ilâve ederler.
11. Böylece günahlarını itiraf ederler. Artık (Allah'ın rahmetinden) uzak olsun, o alevli cehennemin mahkûmları!
12. Fakat daha görmeden Rablerinden (azabından) korkanlara gelince, onlar için gerçekten hem bağışlanma hem de büyük mükâfat vardır.
13. Sözünüzü ister gizleyin, ister açığa vurun; bilin ki O, kalplerin içindekini bilmektedir.
14. Hiç yaratan bilmez mi? O, en ince işleri görüp bilmektedir ve her şeyden haberdardır.
15. Yeryüzünü size boyun eğdiren O'dur. Şu halde yerin omuzlarında (üzerinde) dolaşın ve Allah'ın rızkından yeyin. Dönüş ancak O'nadır.
16. Gökte olanın, sizi yere batırıvermeyeceğinden emin misiniz? O zaman yer sarsıldıkça sarsılır.
17. Yahut gökte olanın üzerinize taş yağdıran (bir fırtına) göndermeyeceğinden emin misiniz? İşte (bu) tehdidimin ne demek olduğunu yakında bileceksiniz!
18. Andolsun ki, onlardan öncekiler de (bunu) yalan saymışlardı; ama benim karşılık olarak verdiğim azap nasıl olmuştu!
19. Üstlerinde kanatlarını aça-kapata uçan kuşları (hiç) görmediler mi? Onları (havada) rahmân olan Allah'tan başkası tutmuyor. Şüphesiz O her şeyi görmektedir.
20. Rahmân olan Allah'a karşı şu size yardım edecek askerleriniz hani kimlerdir? İnkârcılar ancak derin bir gaflet içinde bulunmaktadırlar.
21. Allah size verdiği rızkı kesiverse, size rızık verebilecek olan kimdir? Hayır, onlar azgınlık ve nefrette direnip durmaktadırlar.
22. Şimdi (düşünün bakalım), yüz üstü kapanarak yürüyen mi (varılacak) yere daha iyi erişir, yoksa doğru yolda düzgün yürüyen mi?
23. (Resûlüm!) De ki: Sizi yaratan, size işitme duyusu, gözler ve kalpler veren O'dur. Ne az şükrediyorsunuz!
24. De ki: Sizi yeryüzünde çoğaltıp yayan O'dur; ancak O'nun huzuruna gelip toplanacaksınız.
25. "Doğru sözlü iseniz (söyleyin), bu tehdit hani ne zaman (gerçekleşecek)?" derler.
26. De ki: O bilgi, ancak Allah'a mahsustur. Ben ise sadece apaçık bir uyarıcıyım.
27. Ama onu (azabı) yakından gördükleri zaman, inkâr edenlerin yüzleri kararacak ve (kendilerine): İşte sizin isteyip durduğunuz budur! denecektir.
28. De ki: Allah beni ve beraberimdekileri (sizin istediğiniz üzere) yok etse veya (öyle olmayıp da) bizi esirgese, (söyleyin bakalım) inkârcıları yakıcı azaptan kurtaracak kimdir?
29. De ki: (Sizi imana davet ettiğimiz) O (Allah) çok esirgeyicidir; biz O'na iman etmiş ve sırf O'na güvenip dayanmışızdır. Siz kimin apaçık bir sapıklık içinde olduğunu yakında öğreneceksiniz!
30. De ki: Suyunuz çekiliverse, söyleyin bakalım, size kim bir akar su getirebilir?

ayyyy canım ya Allah sabırlar versin, mekanı cennet olsun inşallah. çok zor durum evlatları için. ismini söyle de teyze nin ismine okuyalım canım.

Başınız sağolsun..

Her adet dönemi aynı üzüntüyü bende yaşıyorum ancak, biz ısrarcı olduğumuz için, çok istediğimiz için bununla imtihan oluyoruz belki diye düşünüyorum. Eğer bebek dünyaya gelecekse, hiçbir şey gelmesini engelleyemeyeceği gibi, bebek olmayacaksa da ne yaparsak yapalım biz yapamayız. Rabbim tez zamanda hayırlı evlatlar verir inşallah cümlemize..

Rüyamda bebek isteyenlerin 20 kez "Rahmetülmülk" demeleri gerektiğini gördüm. Şifa olsun.

Hayır olsun pembe ev :)

Rabbi hebli missalihin duasını dün ve bugün 100 kez okudum. ayrıca 40 Ayet-el Kürsi ve 41 Fatiha okudum dün.
Bugünde Ayet-el Kürsi'ye başladım 11 tane okuyabildim, işte olduğum için akşama kaldı.

paylaşımın için çok teşekkürler şimdi biz mülk suresinimi okuycaz

olsun canım daha çok erken, üzülme boş yere, daha yeni kürtaj oldun. hemen olmuyor malesef. bende istiyorum bu ay ama çok ümitli değilim. bir dahaki aya tam gaz devam devam edicez. ama önce şu gecikme nedenmiş onu öğren. yumurta çatlamışmıydı peki bu ay, çatladıysa gecikme olmamalı, muhtemelen çatlamadı. seninde prolaktin yüksek olmuş olabilir. yeni bir gebelikten çıktın.
bak benim de 3. ay olmasına rağmem 20. gün çatladı tam 6 gün geç.
ben kendimce tedavi ettim kendimi, gittim doxtinex aldım çeyrek olarak içtim. hayıt tohumu, aslan pençesi, ada çayı, civan perçemi karıkarışımını yap iç dedi aktar. 2-3 gün kullandım bilmiyorum vesile mi oldu ama yumurta çatladı. kürtaj sonrası oluyor anormallikler anım sıkma canını. bi dr. a git tekrar konuşuruz. sende yap bu kürlerden.

paylaşımın için teşekkür ederiz canım, inşallah vesile olur hepimize :) biz de yapalım.

Rabbi hebli missalihin duasını dün ve bugün 100 kez okudum. ayrıca 40 Ayet-el Kürsi ve 41 Fatiha okudum dün.
Bugünde Ayet-el Kürsi'ye başladım 11 tane okuyabildim, işte olduğum için akşama kaldı.[/QUOTE]
Allah kabul etsin canım :)

kızlar tesbih nmz. da çok iyi olur diyorlar bebiş için. ben dün başladım, devam edebildiğim kadar edeceğim. biraz zor ama 35 dk da bitiyor. deneyelim elden geldiğince

s

Rabbim hayırlısını versin çok aratmasın bekletmesin inşallah. yarın bi dra gideyim ne oldugunu neden olduğunu anlarız .. sonrada senin şu kürlere bende baslarım haberlesiriz canm

s

Rabbim hayırlısını versin çok aratmasın bekletmesin inşallah. yarın bi dra gideyim ne oldugunu neden olduğunu anlarız .. sonrada senin şu kürlere bende baslarım haberlesiriz canm
amin canım. konuşuruz tekrardan. önce tedavi sonra sağlıklı bebişler

Bugünde Ayet-el Kürsi'ye başladım 11 tane okuyabildim, işte olduğum için akşama kaldı.
Allah kabul etsin canım :)[/QUOTE]

allah kabul etsin dün bende yatmadan önce okumustum yazamadım bugun okuyamadım eve gidince okurum yazamazsam bile okumusumdur arkadaslar okuyamadıgımda söylerim

Allah kabul etsin canım :)

allah kabul etsin dün bende yatmadan önce okumustum yazamadım bugun okuyamadım eve gidince okurum yazamazsam bile okumusumdur arkadaslar okuyamadıgımda söylerim [/QUOTE]

artık ben de yazmıyorum okudum diye, okumayınca bende söylerim kızlar

kızlar dra gittim kan istedi bide ultrasonda baktı bişey görünmüyo ama yeni bi gebelik olabilir hcgye de bakalım dedi kan verdim bende beklemedeyim
ne zor şey kadın olmak

neyse canım üzülme nasip değilmiş bu ay. diğer aya tam gaz devam. bi regl ol önce yeni ümitlerle tekrar denersin.
bu arada sen niye kürtaj olmuştun, kalbi mi durdu senin de ?
evet canm 10 haftalıktı kalbi durduğu için alındı..
hiç kanama falan olmamıstı
normal kontrole gittiğimde öğrendim ve şok olmustum ..
Allah bidaha yaşatmaz umarım aynı acıyı

evet canm 10 haftalıktı kalbi durduğu için alındı..
hiç kanama falan olmamıstı
normal kontrole gittiğimde öğrendim ve şok olmustum ..
Allah bidaha yaşatmaz umarım aynı acıyı
bilirim çok zor. bende rutin kontrole gitmiştim o şekilde öğrendim.peki genetik test yaptırdın mı ?

yok canm sadece patolojiye bakıldı haricinde hiç test falan istenmedi.
drum bugun dedi 1-2 ay daha gecsin olmazsa adetliyken gelir kan verirsin diye
gebeliği etkileyecek bi durum yokmus yumurtalıklar falan sağlıklı dedi

yok canm sadece patolojiye bakıldı haricinde hiç test falan istenmedi.
drum bugun dedi 1-2 ay daha gecsin olmazsa adetliyken gelir kan verirsin diye
gebeliği etkileyecek bi durum yokmus yumurtalıklar falan sağlıklı dedi
ben genetik test yaptırdım 2. den sonra pıhtılaşma çıktı bende. 2 mutasyonda, homozigot.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…