Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

arkadaşlar merhaba inşallah hepiniz iyisinizdir menzilgülü nerelerdesin arkadaşım hamilelik nasıl gidiyor bende çok giremiyorum bu aralar bende bu ay klomen kullandım bakalım hayırlısı

Canim ben buralardayim:))) Hamilelik Allahima sonsuz sukurler olsun, sorunsuz bir sekilde devam ediyor. Gayet kafam rahat, sikinti, kuruntu yapmiyorum bebege birsey mi oldu, olacak mi gibisinden. Hatta bazen unutuyorum hamile oldugumu. Mesela koltuga yataga atliyorum falan beni uyariyorlar, napiyorsun hamilesin sen diye. Benim icin degisen pekde birsey yok henuz. Birazcik gobegim cikti, 2 kilo almisim simdiye kadar.

Insallah seninde hakkinda hayirlisi olsun canim. Vakti geldimi, Allahtan baska hicbir kimse hicbirsey olmasina engel olamaz. Baska neler yapiyorsun?

canım dogru yapıyorsun valla sakındıgın göze çöp batar ama yinede bence sen d,kkat etmeslisin öyle fazla hoplayıp zıplama hem ne güzel kafanın rahat olması sıkıntı ve stresten bebekte etkileniyor inşallah sonuna kadar böyle gider saglıklı bir şeklde bebegini kucagına alırsıncanım benimkinin vaktide bu aralar cuma tekrar kontrole gitcem belli olur mu ki tatlım çarşamba günü misafirim var ha bire temizlik yapıyorum dinlenirkende buraya bii göz atıyorum oglumun okulu ile ilgileniyorum koşturmaca yani kilonda ok güzel bence son aylarda çok kilo alırsın şimdiden fazla kilo almaman iyi göbegin ne tatlı olmuştur büyüyünce iyice bebişi kendini hissettirmeye başladı dimi

hey Manzilcim 20. haftaya kadar 2.5 kilo. unutma. sadece 0.5 kg hakki kalmis.

Evet canim gobusum gercekten cikti, yani bu sefer yemek yememlede alakasi yok, kesinlikle hamilelikten. E artik 3. aya girdik demekki normal ama diyorlarki ilk hamilelikte belli olmazmis filan. Ben gecen gun yatarken hissettim birseyler, karnimin icinde oynasmalar oldu sonra bir daha olmadi. Bugunlerde ozellikle cok farkli hissetmeye basladim, bebek buyudukce vucudumda gercekten degisti ozellikle su birkac gundur karnim bir garip, sanki birseyler hissediyorum gibi.

Sanada kolay gelsin ev islerinde...

hey Manzilcim 20. haftaya kadar 2.5 kilo. unutma. sadece 0.5 kg hakki kalmis.

Ya aslinda 9 ayda 13 ila 18 kiloya kadar normal, toplamda o kadardan fazla alacagimi sanmiyorum. Her ay icinde 1 kilo alinmasi gerekiyor deniyor. Su andada 3. aydayim 3 ayda 2 kilo normal olmali.

Mujdeli haberi bekliyoruz heeee:)))

Mujdeli haberi bekliyoruz heeee:)))

Tamam acikliyorummmmmm.

Hamileyim Allah'in izni ile.:CüvCüv: Gecen pazartesi aksami test yaptim pozitif cikti. inanamadim cunku yumurtlamadan sonra 8. gun kan testim negatif cikmisti. 18 kasimda yani 4+1 ken 402 cikti kan degerim. 20 kasimda 957. Bugun gene verdim ama gerizealilar beni aramadilar. Ben aradim, sizi arayalim dediler. aramadilar.neyse yarin ben ararim artik. kese icin daha gorunmez 1-2 hafta sonra ancak gorunur dedi belki de ustten bakacak makinasi var ondan oyle dedi. bilmiyorum. Allah a sukur lekelenmem yok ama bu gece sag bacagimda romatizma agrisi gibi agri var. Allah'im sen koru yarabbim. Keseyi gormeden aciklamak istememistim cunku sonucu bayagi uzucu oluyor. Aileme soylemedim henuz. Onlara 2 aylik falan olunca soyleyecegim.

dua edin kizlar cok korkuyorum cok ihtiyacim var. Bu arada belirtilerimi de yazayim. bolca akinti oldu. hic boyle olmazdi. su gibi. yumurtlamadan hemen sonra basladi bu akinti. beyaz. goguslerim 1 hafta kala sisti hep oyle olur zaten. koca koca 2-3 sivilce cikti. onun disinda da bir sey yok.

Preseed kullandim her zaman oldugu gibi. Preseedi kesinlikle tavsiye ediyorum. gecen sefer de preseed kullandigim ay hamile kalabilmistim. bu sefer de sagdan yumurtladigimi ilk bu ay hissettim. ( sol ise yaramiyor ya) tuttu Allah a sukur. Ovulasyon testi de yaptim. Onun disinda bir sey yeyip icmedim.

Simdi minik mucizemin keseciginin gorunmesi icin tum kalbimle dua ediyorum. Siz de dua edin ne olur.Not: bilmeyenler icin soyleyeyim temmuzda dis gebelik gexirdim ve sol tupum alindi. Bhcg degerlerim cok iyi katlamisti onda da. O yuzden korkuyorum. KEseyi gormeden inanmayacam hamile olduguma.

Son düzenleme:

kibele canım tebrik ederiiim.:hooray: bacağının ağrıması normal benimde ağrımıştı ki hala ağrıyo. Çok sevindim adınıza:dance::dance:Allahım korusun sizi, hepimizi.... Sağlığıyla kucağımıza alırız inşallahh..

Kızlar ne çok yazmışsınız, geçmişten okumaya başlayamadım kibelecim seni görünce sevinçten havalara uçtum yaaa, anneme çok kızardım ama aynısını sölicem: "Ben biliyordum, biliyordum :sm_cool: :teytey: :hooray: a.s. " Allah tamamına erdirsin canım sağlık sıhhatle, hayırlısıyla inşallah. Oh süper sevindim. Artık seni listemize ekleyebilir miyiz? Çok güzel bir haber bu. Allah'ıma şükürler olsun. kaydirigubbakcemile5

Kizlar cok tesekkur ederim. Allah insallah tum isteyenlere nasip etsin ve sonuna kadar nasip etsin. Simdi burada carsamba tatilleri basliyor bunlarin. 5 gun. yarin doktorumla konusayim bakalim. bacagim agriyor falan deyip tatile girmeden keseye baktirmaya calisayim. hayirlisi.

Bu ay ki ruyalarimi bilseniz, azicik bir umuttu. Allah im nasip etti. Am hala inanamiyorum. Adetim gelmedi ya sadece oradan anliyorum.

canım çok tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin herkese bu sevinci yaşatsın :Saruboceq:

işallah görürsün dualarımız seninle. sende bize bebişinle bol bol dua et bir an önce bebişin arkadaşlarına kavuşsun

tebrik ederim canım allah kucağına almayıda nasip eder inşallah sağlıkolı bir hamilelik geçirmeni dilerim hiç bişeyi kafana takıp sıkıntı yapma allah hayırlısını versin herşey gönlünce olsun :1hug:

Kızlar dün sabahtan doktorla rahim filmi çektireceğim yere gittik, doktorum allerjin var mı diye sordu, var dedim. Verilecek ilaçlardan dolayı korktular her ihtimale karşı yanımızda bir anestezist de olsun dediler ve akşama 5'e randevu verdiler, hazırlanmışken tekrar okula döndüm ve tüm gün stresten geberdim resmen. Hatta size buraya yazdım ama dün net berbattı gelmemiş yazdıklarım. Bu arada yalnız gitmiştim sabah, herkes şaşırdı. Akşama eşinle gel dedi doktor ne olur olmaz. Ben tabi korkudan mahvoldum.
Akşam tepemde bir sürü doktorun soruları eşliğinde kendi doktorum çekti filmi. Mavideniz ve çektirecek arkadaşlar hiç benim gibi geciktirmeyin, o kadar korkulacak bişi değil. Bittiğinde doktoruma "tahmin ettiğim kadar da zor değilmiş" dedim. "Beklentilerini boşa çıkardığım için üzgünüm" diye beni güldürdü bile masada. Çekilirken süper 2 kanalın da açık dediler. Ben o andan itibaren acı falan duymadım zaten, sevinçten çığlık atmak istedim ama başım çok kalabalıktı. Benssenb canım benim aynı senin dediğin gibi aletleri yerleştirirlerken ürktüm, doğal tabi, alışkın değiliz ve orası hassas. Çok kastın serbest bırak dedi doktorum, rahatlayınca o başladı işine hemencecik ve diğer doktorlar bana sorular soruyorlar, lafa tuttular. Anestezist kolumu açtı iğne yapacak yer var mı falan diyor, ben hayır gerek yok, ben çok iyiyim diyorum:)) komikti ya. Baş dönmesi, bulantı var mı diyorlar, hayır çok iyiyim, hemen bitsin diyorum. Mavideniz ve tüm yaptıracak arkadaşlar 5-10dk içinde herşey bitti ve sonuçlarımın iyi olmasının verdiği mutlulukla raporumu alıdım. Eve giderken birascık acıdı, epeyce yürüdüm ama ben. Eve varınca 1kase sıcak çorba içip yattım, sabaha bişeyim kalmamıştı. Ama ben bu sabah banyo yaptım benssenb'cim. Bilmiyordum ve bugün abdest almam gerekiyordu çünkü 10gün geçti artık leke gelse de mazeretli olarak ibadetlerime devam ederim.
Kızlar raporumda ve filmlerimde bişi dikkatimi çekti.Bir tarafta siyah yuvarlak bir leke vardı. Acaba yumurta mı başka bişi mi? Doktorum çarşamba günü raporla gel dedi ama ben meraktan ölüyorum, o ne öyle? Kötü bişi mi yoksa. Size raporumda yazanları yazsam bana yorumda bulunur musunuz?

kızlaaaaaaaaar
hapinize günaydın nasılsınız .benim bugün rahmimdemi yumurtalıklarımdamı bilmiyorum ama ara ara kasılma şeklinde ağrılarım oluyor .bunu yumurtam oluşurken ve çatlarken hissediyodum neyse inşallah ilaca gerek kalmadan kendiliğinden adet olurum cumartesiye kadar :))))))))

Raporum şöyle kızlar:
Tetkikte kullanılan opak Lipiodol uterus kavitesini doldurmuştur. Uterus orta hattan sola doğru deviyedir. Arkuat bir yapı göstermektedir. Uterusun servikal kanala yakın bölümünde yuvarlak bir defekt mevcut olup, bu gfaz defektine daha çok benzemektedir. Her iki tuba uterine opak ilaçla dolmuş olup tüplerden peritoneel kaviteye geçiş gözlenmektedir. Tüpler normalden uzun olup, yer yer katlanma ve kıvrılmalar gösermiştir. Kontrol grafisinde, opak ilacın peritoneel kavitede serbest bir dağılım yaptığı gözlenmiştir."

Şimdi burdan bişiler anlayanlar bana da anlatabilirler mi? Kötü de olsa yazın bileyim. Şimdiden teşekkür ediyorum kızlar.

canım sağol... evet olabilir aslında bir kan akıtmak lazım. annemlerle bir konuşayımda bakalım... bu arada sen nasılsın şekerim nasıl gidiyor? :CüvCüv::ecrin_bebek:

canım benimmm... öncelikle temmuz ayında yaşadığın üzücü olaydan ötürü geçmiş olsun diyorum rabbim kimseye yaşatmasın.... hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşallah bebek hayırlı ise inşallah keseyi görürsün ama hayırlı olan başka şeyler ise allah bilir... kendimizi her koşulda her sonuca hazır tutmalıyızki birden çökmeyelim yıpranmayalım.... rabbim gönlüne göre versin inşallah cnm... :CüvCüv::ecrin_bebek:

canım benim günaydın
senin adına çok sevimdim bak ne güzel herşey yolunda gidiyor artık kendine sıkıntı yapma o siyah yuvarlaklarda büyük bi ihtimalle yumurtalıklarındır herşeyin hayırlısı inşallah en kısa zamandagüzel haberler verirsin bize:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…