Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

filzicim erkekler böle bencillikler yapıp bide haklıymış gibi senin özür dilememni beklerler bazen bende anlayamıyorum onları ama sen kendini üzme

sağol birtanem :) benim eşim maalesef bencil, umarsız, herşeyi çok iyi bildiğini sanan bir adam, bunlara daha bir çok eklemeler yapabilirim, ilk aklıma gelenleri saydım... tartışmanın neden çıktığı değil önemli olan, söylenen ağır sözler... sonra kapıyı çekti gitti, 15-20 dak. sonra geldi, çalışma odasında bilgisayarla ilgilendi, sonra da çalışma odasındaki odanın kapısını kapatıp yattı

Ablammm aslında bizim çocuklarımız var eşlerimiz annelerinin zamanında yapmadığını biz yapmak durumunda kalıyoruz.Yanlış yetiştirilişin faturası şuan bize kesilen.Şimdi çekip gitsen yazık değl mi onca yıllık emeklerine sen bir ton hatasına katlandın ona doğruyu gösterdin başkasının gelip üstüne mi konmasını istiyorsun? sen aklı başında bir kadınsın ablammm sakin ol bırak ne yaparsa yapsın o yokmuş gibi davran sakinleşince konuşunn:teselli:

kendisinin her zaman haklı olduğunu düşünür, ama sonra yanıldığını anlar... şimdi ne olacak bilmiyorum gerçekten

Merhaba Kızlarrrr Ben geldim bir bakem dedim sizlere...

kızlar dün girmedim yazmışsınız 70 sayfa hiçmi insaf yok sizde yahu bu birbirinizözeline ne yazıosunuz hemen banada söleyin çatlarım ben meraklı melahatımda :))))))))))))

kıızzz entelliye hoş geldin bacım nassen?
kız sen merak etme öööle şeyleri sana göre yazılar değildi o tiyolar sen o bölümleri aştın anacım seninle doğumdan sonra özelden görüşücez nasipse korunma yöntemleri başlığı altında :):)

valla bazen dayanamıyorum entelliye, sus sus sus bir yere kadar, bugün ben de patladım artık, ben cevap verince iş kavgaya dönüştü, artık alttan alamıyorum ve almak da istemiyorum

ablacım ne oldu gergin gördüm seni ??? :enbuyukkk:

sanırım yürümeyecek entelliyecim, sabrımın sonuna geldiğimi hissediyorum, özellikle de son bir kaç gündür bunu daha sık düşünmeye başladımsenağlama

pişttt ablaaa sakin ol lütfen böyle şeylei düşünme ne olur daha öne konuşmuştuk bunları başka bir arkadaş için ama evlilik bu ne olur evcilik gibi algılamayalım aha fazla yürümeyecek demek çok ağır bir cümle bence çok iyi düşün ve kendini üzme yıpratma yapma böyle ablam çıkar aklından öyle kötü şeyleri lütfen...

bazen hayatımın en büyük hatasını yaptım diyorum evlenmekle, mis gibi bir hayatım vardı 3 sene önce

hayatının en büyük hatası olamaz bence bu. olsa olsa hayatının en büyük mutluluğu olur sen şuan eşine kırgınsın son zamanlarda yaşadıklarında seni iyice yıprattı ve sanırım enişte de bu ara anlayış göstermiyor ve sen kendini kötü hissediyorsun sırf bu yüzdende evliliğe yükleniyorsun yaptığın hiç bir şeyden pişman olma abla evliliğini hata olarakta görme ne olur. haşa akıl vermek haddim değil ama evliliklerin çatırdaması beni mahvediyor yaralıyım sanırım :KK43::KK43:

Sende iyiki varsın canım.4 gündür yoktun burda kimsenin neşesi yoktu yerinde:çok üzgünüm: sen bizim için çok değerlisin ablacıma.s. sanki yıllardır tanıyormuş gibi :teselli:bilmiyorum ifade edebiliyor muyum duygularımı lütfen paylaş dilimizin döndüğünce bizde sana yol gösterelim yada ağlayacaksan omuzumuzda sanal ama idare etçennn sanal omuz:roflol:

irem evet doğru diyorsun balım biz her zaman burdayız dimi kızlarrrr

ah cerencim ah... ben boşanmak için evlenmedim ki, herşeyimi sıfırlayarak ben İstanbul'dan buraya geldim, hayatım boyunca sürecek bir evlilik istedim hep, ama yıpranmaya başladım artık

cerencim çok haklısın şu anda ikinizde sinirlisiniz gerginsiniz bi kaç gün olayı gidişiine bıak bak düzelir her şey öle olmaz hemen bitti falan

kendisinin her zaman haklı olduğunu düşünür, ama sonra yanıldığını anlar... şimdi ne olacak bilmiyorum gerçekten

Abla malesef ülkemizde kadınlardan hep çok şey beklenir ve bizdende gelmiş geçmiş tüm kadınların yaptığı şey beklenir ANAÇLIK.Madem pişman olacağını biliyorsun o zaman duymamış gibi yapman en doğrusu.Kendinii yıpratma ne olursenağlama Şimdi inan uyuyamıyordur o da üzülüyordur.Benim de sözüm-nişanım-düğünüm her özel günümde çektiğim sıkıntılara eşim destek olacağına köstek oldu yanlızdım hep annem bile yoktu yanımda.Seni çok iyi anlıyorum ama evlilik yemeğinde tuz da oluyor şekerde acıda ekşide

biliyorum çok özel istemezsen anlatma ama özel bir konumu var bu kadar sorun yaratan yoksa genel olarakmı anlaşmanızda sıkıntı var

ah cerencim ah... ben boşanmak için evlenmedim ki, herşeyimi sıfırlayarak ben İstanbul'dan buraya geldim, hayatım boyunca sürecek bir evlilik istedim hep, ama yıpranmaya başladım artık

Ceren haklı ablammmm :teselli: emin ol senin evliliğin süreklii ömrünüzün sonuna dek sürecek bir evlilik ben hislerimde yanılmam.Sadece son zamanlarda Cereninde dediği gibi çok yıprandınız.Ben birbiriniz olmadan bırak yaşamayı uyuyabileceğinizi bile sanmıyorum:teselli:

Ceren hoşgeldin canım.Filiz abla çok üzgün hadi sende destek ol bize derdine derman olalım anacım:teselli:

yettim gariii geldim ama şen şakrak muhabbetler beklerken yazıları görünce üzüldüm senağlama

yatmadan önce son söylediği şey ise, bu ilişkiyi bitirmenin ikimiz için de iyi olacağıydı

ablammm ne olur takılma cümlelere biliyorm şuan imkanı yok bunun sürekli kulağındadır cümleler ama düşünmemeye çalış kafandan uzaklaştırmaya çalış daha fazla yıpranmamak için...

birkaç gün içinde pişman olacağını tahmin ediyorum ama ben bir karar verirsem asla dönmem o kararımdan, o da bunu bilmiyor henüz

O KARARI SAKIN VERME ABLA!!!
evet o verdiğin o karar yıkım olmamalı erkekler bebek gibidriler hepimiz biliyoruz illaki yanlışları hataları var oluyor olacaktırda kendimizi ezdirmeden onlarada aşırı yüklenip gururlarını kırmadan anlatmamız gerek biraz zaman geçsin o bir fark etsin olanları hepimiz medeni insanlarız oturur konuşursunuz karşılıklı. ama kızrgnlıklarla verilen kararlar yanlış kararlardır ablacım anlıyorsun...

ablam bütün erkekler böyle onlar herşeyi bilir onlar herşeyi yapar onların gözünde kadınlar ikinci sınıf insan rolündedir bunu değiştiremeyiz doğalarında var bu ama onlarda bilirki kadınların yapamayacağı şey yoktur aslında bizler olmasak onlar yoktur ama işlerine gelme zişte bunu bilmek. bilmezden gelirler. erkeklikk yaa... Takmamaya çalış lütfen...

çok haklısın cerencim, söylediklerini hazmedemiyorum, ayrılalım demesini ciddiye almadım ama kulaklarımdan gitmiyor o sözü

canım maddi olarak çok sıkıştık son günlerde, malum kriz, eşimin bir teknesi var satılacak... yüzlerce müşteri çıktı satılmadı, biz istanbuldayken bir müşteri aradı ve ben parayı ayarladım görüşelim dedi, biz dün döndük, adamın işi varmış görüşemediler, bugün için sözleştiler, adam bugün öğlene kadar aramadı, öğlen ara dedim ona, zar zor aradı, adamın karısı çıktı telefona, şu an müsait değil sonra arar sizi dedi... akşama kadar aramayınca adam ben de tekrar ara dedim, sonuçta satın alacak olan adam aramıştı ilk olarak... demez olaydım ara diye, birden patladı, o konuşunca ben de konuştum, tartışma büyüdü... olay kısaca bu

Ablammm anlaşılan maddi sıkıntılar yüzünden patlamış olay eşin çok sıkışmış sanırım eğer teknesi de onun için değerliyse( hani her erkeğin değer verdiği bir eşyası olur ya) satılmasını istemiyorsa o da üzüyor ama parasızlıktan satmakta zorunda iki arada bir derede kalmış sanırım nazıda sana geçiyor ondan sana patlamış sen durumu biliyorsun ablacım üzülme eşin emin ol yarın özür diler senden.:teselli:

bak ne güzel söylüyorsun ben boşanmak için evlenmedim diye. bende evlenirken bu cümleyi söylemiştim herkese. ve allahımın izini ile gelinliğimle girdiğim bu evden kefenimle çıkarım ancak...
Bizler kadın olduğumuz için biraz daha uysal ve yumuşak başılıyızdır rabbim böyle yaratmış yoksa anne olamazdıkki...
ablacım siz 3 yıllık evliliğiniz sürecinde neler yaşadınız en azından son dönemi bizler biliyoruz. ayrılığı aklına getirme bu verilecek en son karar bile olamaz
UNUTMA! o senin hayat arkadaşın
okul arkadaşın değil. bunun mezuniyeti ancak topraktır abla bu yönünden bakmaya çalış lütfen...

bu kadar kolay söylenmemeli... zaten kararımı da önümüzdeki birkaç gün içinde onun tavırlarına bakarak vereceğim, bugüne kadar hiç bu kadar şiddetli tartışmamıştık

şu ekonomik sorunlar yokmu bizimde en çok tartıştığımız ve sonuçta büük kavgalar ettiğimiz konular ama yarın olsun böle bi konudan kavga ettiğiniz için ikinizde pişman olacaksınız hele o söledikleri için

Ablammm anlaşılan maddi sıkıntılar yüzünden patlamış olay eşin çok sıkışmış sanırım eğer teknesi de onun için değerliyse( hani her erkeğin değer verdiği bir eşyası olur ya) satılmasını istemiyorsa o da üzüyor ama parasızlıktan satmakta zorunda iki arada bir derede kalmış sanırım nazıda sana geçiyor ondan sana patlamış sen durumu biliyorsun ablacım üzülme eşin emin ol yarın özür diler senden.:teselli:

tabii ki teknesini çok seviyor ve üzülüyor ama sıkıntılar yüzünden benden daha çok istiyor satılmasını... o teknenin yeri bende ise apayrı çünkü tanışmamıza vesile olan onun o teknesiydi, ben ondan çok üzülüyorum o teknenin satılmasına çünkü o kadar güzel anılarımız var ki... geçen yıl daha büyük bir tekne aldık, zaten bunu satacaktık, maalesef krize denk geldi

Ablacım ilişkiniz bir sınavda eğer bu sınavdan birbirinize kenetlenerek geçerseniz emin ol sevginiz çınar ağacı gibi kök salacak ve hiçbir fırtına bu ağacı yerinden sökemeyecek.Sakın sonradan üzüleceğin bir karar verme ablammm sen akıllı kadınsın yapma sakın bu hatayı.Ailen her ne kadar yanında olsa bile bu kadar yaşanmışlığın ardından baba evine dönemezsin ekmek bölündü bir kere .Ve bu tartışmayı da ailenden kimseye anlatma seni yanlış yönlendirebilirler kol kırılır yen içinde kalır:teselli:

X