Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

Slm arifecim deminden beri yazacam ama birşey oluyor bir geliyor tl f çalıyor işim çıkıyor pat diye kapatıyorum ayy sinir oldum deminden beri iki kelime yazamadım..cnm ben belirtilere bakmıyorum zaten inan çevremde benden başka herkes belirti aradı ben sadece bende ki olan degişiklikleri söyledim ama regl belirtisine bile bakmıyorum gögüslerdeki hassaiyetlerden bahsediyorlar ya valla ben anlamıyorum bile..benim şuandaki mevcut olanlar biraz şiştim galiba genelde oluyor zaten ara ara kasıgımda batma uyku hali baş agrısı içim sıyrılıyor sürekli sanki aç gibi arkasından sanki tansiyon düşer gibi halsizlik,bu sabah itibariyle özellikle sanki silikon yaptırmış gibi dudaklarım dolgunlaştı..birde üşüme çok var bu ara...regl gelecekse gelsin artık inanın bende sıkıntı yapıyor bu durum heran patlayacakmış gibi gergin ve çok alınganlaşmaya başladım..akıntım var bu ara....belirtileri yazdım ama gebelige ihtimal verdigim için degil yanlış anlaşılma olmasın ben üzülmeyeyim diye belirtilere takılma aynı oluyor genelde diyorsunuz o ytüzden yazıyorum ben kesinlikle takmıyorum bile..ama dedim ya uyku için en basitinden ablam dedi bana dikkat et olabilir diye..kız filiz bende yoktum ondan burası hareketsizdi aaa bir tek cerenmi kızıyorum bak...yine başladım hay şu dilime...neyse ben birazdan yine kaybolabilirim yemege gidecem çünkü..

canım aslında haklısın sen bana bakma boşver hiçbiey yorma kendine hepimizin hakkında hayırlısı canım onlar geleceği zamanı biliyolar biz ne kadar kendimizi paralasakta boş bizim için önemli olan kendimizi yıpratmamak ve ümidimizi yitirmemek gerisi allaha kalmış adet geçikmesi bendede çok sıkıntı yapıyor ve çok sinirli oluyorum kime nasıl davranacağımı bilmiyorum yani herkes nasibini alıyor benden hepimizin hakkında hayırlısı tez zamanda gelirler inşallah:ecrin_bebek:

cumanzmbarekolsunvm4ge4.jpg

Renklerin toprağından fışkıran derin coşku, yağmurlarla buluştuğunda yüreğin tufandan kurtulduğu gün;

seher soluklu Cuma…

Canın coştuğu, ruhun kanatlandığı, gönlün güllerle güldüğü günde; zaman ötesinden kokular getirir zaman…

Sürgün saatleri serinletir melekût meltemler…

Mana maddenin önünde gizem kapılarını açar;

her şey anlam değerini dillendirir… Dilekler, dualar yükselir durmadan, saat-i icabeyi yakalamak için…

Cumanın kalbini yakalayanın kalbi duaları kabul olunur…

Ne isterseniz cevap verilir; düğümler çözülür, dertler dağılır, hayata renk gelir, renklere hayat…

Ubudiyet dua renkleriyle süzülür gönlün gökkuşağına…

Kulluk toprağından yükselen tefekkür çiçekleri güneşin renklerini görür ve gösterir…

Bereket yağmurlar yağar Rahmet bulutlarından… Toprağın kokusuyla, gökkuşağı renkleri coşku kuşlarını uçurtur sekine kanatlarıyla;

Dağların, denizlerin ötesinde, yıldızların yetişemediği, galaksilerin göremediği yöne doğru…

Kalp, cumanın kalbiyle bütünleşmiş, yönsüz ve zamansız iklimlerde renkleri ve kokuları geride bırakmış yitik yurdunu arıyordur; sonsuz saadet…

Latif ve Alim olan Rabbimiz dünya saadetiniz için Cuma'yı vesile kılsın, ahirette size ve tüm sevdiklerinize "Cuma Yamaçları" nasip etsin...

Hayırlı Cumalar...

aLıntıdır.

beyazcım karikatürlerin çok güzeldi sağol canım ama sen son gönderdiğini çok beyendim paylaşımın için teşekkür ederim

Bilimsel açıklamaFizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 metre kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir.

Sobanın neden böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar.

Kimyacı:
"Adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış",

Fizikçi:
"Adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş",

Jeolog:
"Burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanın taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangın olasılığını azaltmayı amaçlamış",

Matematikçi:
"Sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış",

Antropolog:
"Adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş".

Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini sorarlar.

Adam cevap verir:
boru yetmedi

Kalp cerrahıDünyanın en ünlü kalp cerrahının arabası bozulmuş. Arabasını tamire götürmüş. Tamirci arabanın kaputunu açmış ve kalp cerrahına dönerek:

- "Size birşey soracağım neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz. Mesela ben şimdi itina ile kaputu açacağım bir bakışta problemin nerde olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları, motor yağını değiştireceğim, hatta çok gerekli ise
motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım. Söylesenize nasıl oluyorda siz binlerce dolar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum?"

Bunun üzerine cerrah tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:

- "Bunların hepsini motor çalışıyorken yapmayı denesenize!"

Uçak fabrikasıUçak fabrikasında yeni bir tasarım. Herşey mükemmel. İlk test uçuşu fakat uçağın kanatları gövdeyle bağlantı yerinden kopuyor. Tüm ekip enkazın başında.

Birisi "kanatla gövdenin birleştiği yerlere delik delin" diyor. Yeniden hesaplamalar, iki yıllık çalışma, test uçuşu. Ne yazık ki akıbet aynı. Kanatlar yok.

Fabrikaya taşınan enkazın başındaki acayip adamdan aynı öneri. "Delik delin kardeşim."

Üçüncü denemenin de akıbeti aynı olunca proje sorumluları acayip adamın dediklerini uygularlar. Sonuç tam bir BAŞARI. İnanılmaz bir sağlamlık. Acayip adamı fabrika içinde bulurlar ve proje müdürünün önüne getirirler.

"Biz bu kadar Profesör ve Mühendis, bilim adamı çözemedik, sen çözdün bu sorunu; kimsin sen?"

Adamcağız sıkılarak:

"Tuvalet temizleyicisiyim, kahrolası tuvalet kağıtları hiç bir zaman delikli yerlerinden kopmazlar da!"

kızlar merhaba nasılsınız filizcim uçuğum yaraya çevirdi sürekli kanıyor ben iyiyim sen nasılsın. arifecim teşekkürler canım sen nasılsın

burcucum geçmiş olsun hayırlısı olsun canım biliyorsun durmak yok yola devamkaydirigubbakcemile3

kızlarr ne var ne yok bu gün malesef yoğunum dün yoktum ya acısı çıkıyor :)
ama sürekli sayfam açık sizleri okuyorum arkideşler....

iyi canım sana kolay gelsin

teşekkürler bitanem sen nasılsın iyimisin?
benimde dudağımda yara var ama uçuk değil kabuk bağlıyor kopuyor kanıyor acıyor senağlama
havalardan heralde soğuktan çatladı aman dikkat et kendine şeker kaydirigubbakcemile5

kızlar merhaba nasılsınız filizcim uçuğum yaraya çevirdi sürekli kanıyor ben iyiyim sen nasılsın. arifecim teşekkürler canım sen nasılsın

canım herhangi bir merhem falan sürüyor musun oraya? çok zordur ya :bbo: ben iyiyim diyeyim iyi olayım canım, geçmişi okuduysan görmüşsündür, son 3 gündür kanamam var ve çok rahatsız ediyor bu beni, huzursuzum analayacağın, doktor bana salı günü yapalım kürtajı demişti ben de hazır değilim yılbaşından sonraya kalsın demiştim, bunun üzerine ayın 5'ine (pazartesiye) randevu aldım. Şimdi keşke salı günü yaptırsamıydım acaba diyorum, neyse olan oldu artık, pazartesiye kadar bekleyeceğim, yapılacak bir şey yok çünkü doktorum pazartesiye kadar yok mirmirmirmir

X