Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

halemtoşumm gelmişş hoşgelmişşşş Şeniz yaa doktara akşam saati gidiosunuz yaaa o saate kadar bir sürü insanla uğraşıolar ramazan şimdi hava sıcak onlarada öğğğğ geliodur onun için takma yani cicimmm :1hug:
kızzz sezaryen olcaksan bayıl benceee epiyi boşveee fisfisfis

yok cicim yaaa akşamustu gıdıyos dogru ama sonuc gosterıyorumya bekleyen hastalar var cabuk cabuk gecelım hesabııı :kızgın: neysem yaaww bu arada bana baska bı tarıh verdı mesela filiz aplamada duyrulur 28*29*30 secersın dedı bende dedım 29 iii 29.09.09 olucak tarıh opuyorumnanaktan
cicim yok yaa genel anestezide baya agrı cekıyomussun epiduralde uyusukluk sayesınde agrın daha az oluyomus taktıkları katateri 24 saat cıkartmıyolar ve agrın oldukca ordan ılac verıyolarmıs gamyoncuiremsu

yess cicimmm bende kac tane göz var bi bilsenn şakkıdı

yok hilalcim yaaa riski genel anesteziden daha az.. tek sorun ıgneyı vuran anestez uzamnının tecrubeli olması.. baska hersey super uyanıkken cocugu ılk sen goruyosun 2 saate bacaklarındakı uyusma gecıyomus fılan gercı benım uyuz doktorum bunlardan bana bahsetse super olucakda ben netten okdum bı doktorun sıtesınden okudum nasıl rahatladım anlatamam ahh benımkıde aynı böle anlatıp benı rahatlatsa :eek:klava:
buuuu gözler içinnn :eek::eek:

şekerimm epidurelin sonrasında başta çok şiddetli ağrı oluomuş bol sıvı alcaksın ve idrarla o ilacı vucudundan atıcaksın ve ayaklardaki hissizlik gerçekten kötü oluyomuş yani tabiki seni korkutmak için sölemiorumda artıyı eksiyi bil diye doktorunlada konuş o yönlendirsin seni

yengeçiiiimmmmmmmmmm naber kıs bekçilerin güzeli çalışıo musun yoğun yoğun:)
yeawruummmm aynen devammm bi yoğun bi durgun şuan önümde bekleyen işler var ama ben burdayım meselaaaa hihoyyythihoyyyt

gunaydın kıslarr bıs geldıkkopuyorumnanaktan dun aksamustu gelemedım doktordan sonra malum gec bıttı ısımız bıde pazara gıttık kocişimle eh geldık yemek derken fırsat bulamadım..

ya ben bu doktora ıyıce kıl olmaya basladım böle bıraz ılgısız davramaya basladı sank kestırıp atıyo sonuc gostermeye gıttık ya soru soruyoruz kestırıp atıyo sanki. sorucaklarım taa muayneye kaldı..

neysem sonuclarıma ıyı dedı yıne hergun kucuk solusyonlar var böle surup gıbı kan ıcın onu ıc dedı ii dedik. yanı seruma gerek kalmamıs :eek:
bu arada dun bıraz arastırdım epidural yaptırmaya karar verdım süper bişimişş ondanda korkuyorum ama yuh artık didim kendıme bıraz cesarettt opuyorumnanaktan

eeee sızden naberrlerrr:kedi:
bnde epiduralden korkuyorum burda arkadaş ım doğum yaptı gecen sene o istedi doktor tavsiye etmemiş o iğneyi yapanın çok dikkatli olması gerekiyormuş en küçük bi kayma yada yanlşta felce sebep olabiliyomuş cnm iyice araştır öyle yap bnce
bn normal istiyorum ya ama hayırlısı bakalım Allahım içime korku vermez inş

slm kızlar nasılsın ..bende giremedim bir kaç gündür işleirm vardı komşu geliyordu gündüz bize tüm gün onla oluyoruz evde banada yardım ediyor eşlik ediyor bana ..son zmanlarda iştahımın azaldıgını sarardıgımı söylüyorlar bende dikkatt etmeye çalışıyorum..eskilerden kimsecikler kalmamış kimse gelmiyormu?burcu iznemi ayrıldı son sayfada gördüm slm var falan yazmışsın yengeçcim..nasıl burcu slm söyle.1 hafta falan sonrada annem gelecek kardeşlerim falan mutluyum bu arada ciddi sıkılmıştım belki iyi gelir.gerçi içimdeki sıkıntıya çare bulamazsam bu böyle hep devam eder...neyse ben yine gelmeye çalışırım...kendinize iyi bakın..

hee bide kansızlık için çekirdekli kuru üzümler var onlardan ye çok faylalıymış herkes çok kan yapar diyo

kızlar ben epidural normal oldum çok rahat geçti üstelik 3 serumda suni sancı verdiler

ayhh canım normalde epidural zor olmadımı ben sezeryande dusunuyorum epidurali iğne nasıl acısı filann :uhm:

yok canım risk az zaten ondan değil hani belden iğne riskli uyuşmazsa falan diolar ama ööle bişey yok ben herşeyi canlı canlı görüosun bi de acıyı değil de kesildiğini falan hissediosun demişti ablam ondan yane cesaret edemem dedim canım yoksa bi sorun yok yane:)

hımm annadım canım ya uyusmazsa hıssetedene kadar yapmaslarmı ıgneyı :kedi:kesıldıgını farkedıyosundur ama gormuyosun canım onune ortu koymuyolarmı :kedi:

hilalcim canım sınava girdin mi sen

yok canım nerdee...........o hafta kanamam oldu ben hastanede yatıodum sınav haftası giremedim.şimdi kitaplarımı ayarladım doğuma kadar çalışayım konuları bitireyim sonra da test çözerim diorum ama olur mu ki?sen naptın ,nasıl geçti?açıklandı mı kontenjanlar?

ayhh canım normalde epidural zor olmadımı ben sezeryande dusunuyorum epidurali iğne nasıl acısı filann :uhm:

hımm annadım canım ya uyusmazsa hıssetedene kadar yapmaslarmı ıgneyı :kedi:kesıldıgını farkedıyosundur ama gormuyosun canım onune ortu koymuyolarmı :kedi:

yok ya uyuşmadan zaten yapmazlar yani tabii yapanında güvenilir biri olması lazım.örtü tabii ki koyuyolar ama işte hissediomuşsun cart curt acıyı değil ama ha ööle bi teması galiba.....kilo sorunun yok dimi senin?

valla canım sancım o kadar fazladı ki iğnenin acısını duymadım bile ama sonra verilen suni sancıları daha az hissettim
yok canım nerdee...........o hafta kanamam oldu ben hastanede yatıodum sınav haftası giremedim.şimdi kitaplarımı ayarladım doğuma kadar çalışayım konuları bitireyim sonra da test çözerim diorum ama olur mu ki?sen naptın ,nasıl geçti?açıklandı mı kontenjanlar?
canım bende giremedim sınava o gün doğum yaptımkaydirigubbakcemile3

buuuu gözler içinnn :eek::eek:

şekerimm epidurelin sonrasında başta çok şiddetli ağrı oluomuş bol sıvı alcaksın ve idrarla o ilacı vucudundan atıcaksın ve ayaklardaki hissizlik gerçekten kötü oluyomuş yani tabiki seni korkutmak için sölemiorumda artıyı eksiyi bil diye doktorunlada konuş o yönlendirsin seni

öle canım yaaa artıyı eksıyı ogrenmek ıstyorum acıkcası :eek:bakalım doktor beyfendıı anlatırsa ben sorarım yane.. şakkıdı

bnde epiduralden korkuyorum burda arkadaş ım doğum yaptı gecen sene o istedi doktor tavsiye etmemiş o iğneyi yapanın çok dikkatli olması gerekiyormuş en küçük bi kayma yada yanlşta felce sebep olabiliyomuş cnm iyice araştır öyle yap bnce

öle cnaım en önemli sey anestezi uzmanı sonucta yanlıs bı hareket sneı felc bırakabılıyomus ama dusunsene kac tane böyle vaka duydukki acıkcası uzmana guvenmekten baska care yok evet tecrube arıycas tabı bakalım bızım doktor guvenıyomu anestezıcısıne:kedi:

hee bide kansızlık için çekirdekli kuru üzümler var onlardan ye çok faylalıymış herkes çok kan yapar diyo

evet canım cekırdekli kuru uzummm :kızgın: cekırdıklerınden hıc holanmadıgım ıcın yıyemıyorum oneli olan cekırdekmıs ben cekırdeklerını cıkartıyodumm -tatlicadiarzu-

valla canım sancım o kadar fazladı ki iğnenin acısını duymadım bile ama sonra verilen suni sancıları daha az hissettim

canım bende giremedim sınava o gün doğum yaptımkaydirigubbakcemile3

aaaaaaaaaa kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 ay çok komik ya ben bilmiodum o gün yaptığını.:)desene veletler izin vermediler bu sene bize:)hayırlısı olsun,sağlık olsun napalım.seneye deneriz inş.dicem ama nasıl bebekle olucak mı bu iş sence?

kızlar ben epidural normal oldum çok rahat geçti üstelik 3 serumda suni sancı verdiler
canımm sen kendinmi istedin epidural normal? suni sancıyı rahimi açmak için vermişlerdir heralde çünkü 5 cm.kadar açılmasını bekleyip öyle epidural yaptıklarını duymuştum

evtt anestezi doktoru çookk önemli bende örnek çookk kadın doğum doktorunun eşinin bi bacağında his kaybı olduğunu biliorum fizik tedavi görüo şuanda ama tabi anestezi doktoruyla alakalıdır heralde

slm kızlar nasılsın ..bende giremedim bir kaç gündür işleirm vardı komşu geliyordu gündüz bize tüm gün onla oluyoruz evde banada yardım ediyor eşlik ediyor bana ..son zmanlarda iştahımın azaldıgını sarardıgımı söylüyorlar bende dikkatt etmeye çalışıyorum..eskilerden kimsecikler kalmamış kimse gelmiyormu?burcu iznemi ayrıldı son sayfada gördüm slm var falan yazmışsın yengeçcim..nasıl burcu slm söyle.1 hafta falan sonrada annem gelecek kardeşlerim falan mutluyum bu arada ciddi sıkılmıştım belki iyi gelir.gerçi içimdeki sıkıntıya çare bulamazsam bu böyle hep devam eder...neyse ben yine gelmeye çalışırım...kendinize iyi bakın..
mavicim hoşgeldin canımm iştah kaybı ve halsizlik havalardandır heralde ağırlaşınca sıcaklar etkiler bünyeyi..
burcunun bugun son gunu iş yerinde nete giremio evdeki pcsi bozuktu evdende giremio bugun yıllık izni + doğum izni başlıo bakalımm

iğnenin acısı olmuomuşta boyu baya varmış halemm 2 tane yakın arkadaşım oldu benim ikiside epidural normaldi çok memnunlardı
ama annemin arkadaşı epidural sezaryen oldu doktor sıvı almaya özen göster demiş ama hani günde 3 litre su içcen dememiş baş ağrısı olmuştu çok doğumdan sonra hastanede filan yatmıştı

Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin hepinizeee çok yakın akadaşım 40.haftada doktor dün alttan muayene etmiş açılma filan yokmuş çarşambaya kadar beklicez gelmezse suni sancı oda olmadı sezeryan demişşş delikafadulden

yok ya uyuşmadan zaten yapmazlar yani tabii yapanında güvenilir biri olması lazım.örtü tabii ki koyuyolar ama işte hissediomuşsun cart curt acıyı değil ama ha ööle bi teması galiba.....kilo sorunun yok dimi senin?

olsun kıs diş cektırırkende aynı dıılmı bılıyosun naptıgını ama uyusuk az bısı hıssedıyosun kaydirigubbakcemile3
yok canım kılo sorunu derken fazla kılodanmı bahsedıyon hayır kılo sorunum var ama alamamaktan :kedi:

dogru canım ya normalden bahsedıyosun zaten o an sancıları cekmekkk mafoldumben
valla tebrık etmek lazım anacım normal doguranları :kedi:

olsun kıs diş cektırırkende aynı dıılmı bılıyosun naptıgını ama uyusuk az bısı hıssedıyosun kaydirigubbakcemile3
yok canım kılo sorunu derken fazla kılodanmı bahsedıyon hayır kılo sorunum var ama alamamaktan :kedi:

dogru canım ya normalden bahsedıyosun zaten o an sancıları cekmekkk mafoldumben
valla tebrık etmek lazım anacım normal doguranları :kedi:

ohoooooooooo kızım sen hemen uyuşursun o zaman:)kilo olunca sorun oluomuş galiba uyuşma olmazsa die öyle duymuştum bilmiorum doğru mu zemuszemus

iğnenin acısı olmuomuşta boyu baya varmış halemm 2 tane yakın arkadaşım oldu benim ikiside epidural normaldi çok memnunlardı
ama annemin arkadaşı epidural sezaryen oldu doktor sıvı almaya özen göster demiş ama hani günde 3 litre su içcen dememiş baş ağrısı olmuştu çok doğumdan sonra hastanede filan yatmıştı

ya canım genelde epiduralle doguranların buyuk kısmı memnun ha tabı agrılar sancılar olucak sonucta anormal bı durum bı bunye ıcın kaydirigubbakcemile3 ha 3 lt su ıcmek alla ben gunde 3 bardak bıle zor ıcıyorum su o benı zolar kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 iğne olmaktan hıc korkmam hap surup yerıne hep iğneyı tercıh ederım zamanında cok penesilin yedimde kaydirigubbakcemile2 işte anestezi uzmanı benı tedırgın edıyo adamın ya psikolojisi bozuk olursa ogunn ya karısıyla kavga ederse cocuguyla küssseee :roflol::mymeka:

öle canım yaaa artıyı eksıyı ogrenmek ıstyorum acıkcası :eek:bakalım doktor beyfendıı anlatırsa ben sorarım yane.. şakkıdı

öle cnaım en önemli sey anestezi uzmanı sonucta yanlıs bı hareket sneı felc bırakabılıyomus ama dusunsene kac tane böyle vaka duydukki acıkcası uzmana guvenmekten baska care yok evet tecrube arıycas tabı bakalım bızım doktor guvenıyomu anestezıcısıne:kedi:

evet canım cekırdekli kuru uzummm :kızgın: cekırdıklerınden hıc holanmadıgım ıcın yıyemıyorum oneli olan cekırdekmıs ben cekırdeklerını cıkartıyodumm -tatlicadiarzu-

sorma aynen bnde yiyemiyorum ama herkese hatırlatıyorum faydalı diekaydirigubbakcemile3 bi de ben yiyebilsem kaydirigubbakcemile2
pekmezde kan yapar kaydirigubbakcemile5 bi de o küçük şuruplardan bn 1 yıl kullanmıştım lisedeyken anemi vardı bnde hergün bi şişe küçüçük pekmez tarzı bişiy :KK70:zemuszemus

evet allahin izniyle adi mirac olucak.benimde cok hosuma gidiyor koy sende cok mubarek isim bence

ay bak şimdi evdekilere de sordum beğendiler bide kocam da beğenir,burcu da izin verirse :) ben de belki miraç koyarım güzel çünkü gerçekten.....................

X