Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

vallahi nurcum ben sürekli senin gibiyim bulamıyorum yemeğe hiç bir şey
bende evdeki bi kaç işimi yapcam buralardayım ama görüşürüz

görüşürüz burcucum, kolay gelsin sana, yorma kendini :)

nurcum bebişin için yemen gerekiyor, bence ihmal etme onu annesi :)

görüşürüz burcucum, kolay gelsin sana, yorma kendini :)

nurcum bebişin için yemen gerekiyor, bence ihmal etme onu annesi :)

canım ben mutfağa giremiyorum eşim hazırlıyor bugün bana makarna yapmıştı sosu midemi alt üst etti şimdide açım midemden ses geliyor ama aklıma ne yiyecek gelse midem bulanıyorsenağlamasenağlama

Kizlar eslerinizle nasil tanistiginizi anlatmissiniz.

Biz esimle ayni universiteden mezunuz. Ama hic karsilasmasdik uni. de iken. Ben 1 ken o 4 mus. Ben 3. sinifi bitirmek uzere iken bir hocam vardi ona gittim yurtdisinda calisma ile ilgili bilgi almak icin. Oda bana esimin mail adresini verdi:))) O sekilde tanistik ama sadece 1 mail attik o da cevap yazdi fakat biz bundan sonra 1 sene kadar hic yazismadik. Sonra ben okulumu bitirecegim zaman bir mail atsam diye dusunuyordum ki, esim bana mail atti, ne yapiyorsun diye. Ondan sonra is ile ilgili konusurken, birbirimizi merak etmeye basladik ve goruntulu gorustuk ondan sonrada gelisti iste:))) Buraya geldikten 1 ay sonrada evlendik. Allahima sonsuz sukurler olsun esimle beni bulusturdugu icin. Benim hazinem esim, hicbirseyim olmasin ama esim yanimda olsun yeter, onunla her yerde yasayabilirim, onunla her yer benim icin guzel. 3.5 sene oluyor evleneli.

Bu arada Nurcum maalesef o bulantilari daha cok cekeceksin gibime geliyor. Ilk 3 ay birsey yemesende problem olmaz, merak etme. Benim bulantilar gecti ama agzimin tad bozuklugu devam ediyor ama cok sukur yemek yiyebiliyorum. Ozellikle cok susuyorum su son gunlerde.

kızzllarrr bu günkü ilk günaydın benden galiba kimsecikler uğramamış buralara...
herkes iyimi canlarım huuu nerelerdesiniz....
kuzucuklarım beni merak etmiş sormuş allah razı olsun kızlar unutulmamak ve hatırlanmak çok güzel bir duygu sağolun. ben iyi olmaya çalışıyorum kızlar dün ve dün akşam çok kötüydüm eve gittiğimde eşim halimi görünce dayanamadı ve doktoru aradı doktorumuzda demir hapını değiştirelim o yapıyordur dedi. şartmı bu hapları içmek yaa ilaç kullanmayınca hiç bir şeyim yok ilaçlar benim bünyeme dokunuyor kaldırmıyor ama doktor ısrarla içeceksin diyor napçam ben yaaa :KK43:
neyse kızlar bugüne böyle başladım şuan midem boş bu yüzden şimdilik bir sıkıntı yok ama kahvaltıdan sonra neler olur bilemiyorum :KK43:
eee neden kimsecikler uğramamış buralara... herkes çok yoğun galiba....

filizcim canım bebeğin için boşuna endişeleniyorsun tatlım bilgin olsun. biz 8. haftada duymuştuk kalp atışını senin daha vaktin var anlayacağın, hem sat a göre net tutmuyor vakit her zaman bunuda bil şekerim. kötü bir şey olsa idi doktorun cumayı beklemezdi diye düşünüyorum. bence o doktorun ultrasonu bozuk tatlım inanma sen. ve rabbime bol bol dua et....

nurcum o mide bulantılarını bilirim ah bacım ahhhh ne olacak bizim halimiz böyle çok feciii ya dimi... bende aç oluyorum ama canım hiç bir şey istemiyor bulantı bulantı çıkarmaktan korktuğum için yemek yemektende korkar oldum:KK43: neyse geçecek bu günler sabır diyorum...

entelliye sen nurla aynı vakitlerdesin hemen hemen dimi fazla bir mesafe yok sizin aranızda o yüzden sorunlarınızda aynı olur :KK43: kızlar 14. haftaya geldik ama hala bulantı çekiyoruz menzil gülünün dediği gibi daha çok çekicez galiba ama ne kadar?

diğer arkadaşlarım canlarım kuzucuklarım, mavidenizim, burcum, arifecim, nurcum, filizcim, menzil gülü, bensenb, entelliye, aklıma gelmeyen arkadaşlarım nerelerdesiniz nasılsınız neler yapıyorsunuz kızlarrr....

kızlar günaydın
bursa felaket kar tm 1 saat otobüs bekledim tipi yağan karın aldında artık vucudumu hissetmiyorum halada titriyorum üşümekten otobüsde gelmedi başka otobüse binim yarı yolda indim saçlarım banyo yapmış gibi ıslak şapka olmasına rağmen hastanelik olmam işallah senağlama

kızlar günaydın
bursa felaket kar tm 1 saat otobüs bekledim tipi yağan karın aldında artık vucudumu hissetmiyorum halada titriyorum üşümekten otobüsde gelmedi başka otobüse binim yarı yolda indim saçlarım banyo yapmış gibi ıslak şapka olmasına rağmen hastanelik olmam işallah senağlama

aayyy kuzucum kıyamam ben sana...
al peteği kucakla hemen al al....
aman dikkat et ısınmadan saçın başın kurumadan soğuğa falan çıkma ayaklarınıda iyice ısıt emi gülüm....

aayyy kuzucum kıyamam ben sana...
al peteği kucakla hemen al al....
aman dikkat et ısınmadan saçın başın kurumadan soğuğa falan çıkma ayaklarınıda iyice ısıt emi gülüm....

aldım peteği kucağıma oturuom ısınamıom akşama akadr gider bu üşüme bende uyuşuk zaten ayaklarım falan :bbo:

günaydın kızlar burcu allah yardımcın olsun bu havalarda otobüs falan hem geç kalıyor yagışlarda hem soguk...bizde araba ile gelip gidiyoruz eşimle aynı yerde çalışıyoruz da... kızlar yorgunum ya dün akşamda kalan birkaç eşya vardı onları toparladık ama ev o kadar karışık ki nereyi nasıl toparlayacagımı şaşırdım bir yandan çamaşırlıkta çamaşırlar asılı bir yandan koliler bir yandan bizim monte ettigimiz eşyalar yıkanması gereken şeyler ooo çok..birazı kaldı bu akşam eşim eve gelince halledecek..ben eve gitmiyorum bu gün görümcemlerde kalacam işe daha yakın..yarın sabah nakliyeciler gelecek taşınıyoruz sonunda..bizim sansımızdan kar yagmaya başladı bugün..olsun yagmurdan daha iyidir...sizler neler yaptınız?ceren miden daha iyidir inş..ilacı degiştirecek doktor sanırım belki o daha iyi gelir..

mavi deniz hoş geldin canım.
midem daha iyi en azından kahvaltımı ettim ve hala buılantı yok aamaann diyim....
sanada allah yardım etsin, ne karışıktır ev ya oofff bir an önce bitsede sende rahat etsen. neyse yarın nakliyeciler geliyor ya taşınırsın artık hayırlısı ile canım.. haa bu arada taşınırken yerleşirken falanda dikkat et bu havalarda üşütme sakın....
gençliğinize güvenmeyin arkadaşlar tedbiri elden bırakmayın....

dogru diyorsun cerencim ev taşınırken ben yanlarında olmayacam işteyim eşim izinli bugünden itibaren o duracak adamların başında akşam iş çıkışı gidecem ben en azından montajlar falan kabaca yerlerind eolur eşyalar sonrasında işlerim başlıyor benim..dua edin bana şu işin altından çıkayım neyseki kayınvalidem gelecek yardıma hatta yarın akşam kalacak bizde ben cuma günü işteykende kalan işleri halledecek evde öyle demişti...

günaydın kızlar burcu allah yardımcın olsun bu havalarda otobüs falan hem geç kalıyor yagışlarda hem soguk...bizde araba ile gelip gidiyoruz eşimle aynı yerde çalışıyoruz da... kızlar yorgunum ya dün akşamda kalan birkaç eşya vardı onları toparladık ama ev o kadar karışık ki nereyi nasıl toparlayacagımı şaşırdım bir yandan çamaşırlıkta çamaşırlar asılı bir yandan koliler bir yandan bizim monte ettigimiz eşyalar yıkanması gereken şeyler ooo çok..birazı kaldı bu akşam eşim eve gelince halledecek..ben eve gitmiyorum bu gün görümcemlerde kalacam işe daha yakın..yarın sabah nakliyeciler gelecek taşınıyoruz sonunda..bizim sansımızdan kar yagmaya başladı bugün..olsun yagmurdan daha iyidir...sizler neler yaptınız?ceren miden daha iyidir inş..ilacı degiştirecek doktor sanırım belki o daha iyi gelir..

günaydın canım valal hava şartlarında işe gelmek çok güç hadi yarınıda atlat sonra evinde düznelemsi kalıcak oda bi kaç gün ohh bi güzel keyif yaparsın evde temiz temiz

evet mavi deniz burcu doğru söylüyor ama eğer benim gibi titiz vede düzen hastası isen bir kaç günde bitmez o ev :)
ben biraz abartırımda olayı herşey yerli yerinde olsun isterim. o yüzdende işim uzarda uzarr...
neyseki sana yardım edeceklermiş kolaylıkla kalkarsın bu işin altından... sonrada temiz temiz oturusun cicim...

kızlarrrr günaydın nasılsınız bakiiimmm mavi deniz allah yardımcın olsun aman arkadaşların dediğigibi dikkat et hasta olma.çünkü tam taşınma arifesinde çok zor olur temizlik felan yerleştirme derken senin parmağınlazım bu işlerde öptüm seni cerencim mide sorunların devammı ediyo geçmiş olsun baya okumadığım sayfalar çoğaldı iş yüzünden bu sıralar hemen girip çıkıyorum.filizkuş lotuus75 günaydınlar herkese .burcusalım bitanem nerdesin uzun zamandır uzun süreli kalamıyorum özledim sizlerii hihoyyyt kaydirigubbakcemile3 sırnaşık şey

Cerencim sağol güzelim, ben daha 8 hafta olmadım, sat'a göre cuma günü tam 8 hafta olacağım. İnşallah dediğin gibi cuma günü duyabilirim kalp atışlarını. Keseyi de net olarak doktora ilk gittiğimde görememiştik ama 2 gün sonra gittiğimde görmüştük. İnşallah bu sefer de aynı şey olur ve cuma günü kalp atışlarını duyarım. Desteğin için çok teşekkür ederim arkadaşım, iyi ki varsın ve iyi ki buradasın. Daha doğrusu iyi ki hepiniz varsınız ve hepiniz buradasınız. a.s: 1hug:

mavidenizcim sen de dikkat et lütfen kendine, sakın ağır falan taşıma, hiçbir şeye uzanma ve eğilip kalkmamağa özen göster canım. Miniklerimiz aslında o kadar hassaslar ki, azami dikkat göstermek gerekiyor yasakkelime

ierror merhaba canım, nasılsın?

burcucum aman dikkat et soğuklara, özellikle de ayaklarını üşütmemeye çalış güzelim.

cerencim bu arada daha iyi olmana sevindim. Mecburen (ihtiyacımız olmadığını düşünsek de) bebeklerimizin bazı takviye ileçlere ihtiyacı var işte, ne yapacaksın? Annelik kolay değil, daha başlangıçta bazı fedakarlıklar gerektiriyor işte. Benim de karnımın üstü iğne yapmaktan mosmor oldu. 3 ay boyunca yapmam gereken bir iğne var. Karnımda yapacak yer kalmadığı için bacaklarıma yapmaya başladım iğneyi. Kan alınırken bile iğinenin batışına bakamayan ben, şimdi kendime iğne yapıyorum. Ama önemli değil, yeter ki bebeğimi sağlıkla kucağıma alayım ben razıyım :)

filiz allahmı söyletiyor kız seni ne minigi minik falan yok eger gebelikten söz ediyorsan..heleki bu ay hiçmi hiç ümit yok..canlarım sagolun destekleriniz için..ceren cim özen gösteririm ama bir iki günde bitecek işler degil ince işler için acele edemem zaten artık onuda yavaş yavaş yapacam sonuçta mutfak ve salondaki vitrin için dolaplarda yemek takımlarını cam eşyaları hep biz yerleştirecez..yatak odası falan var..ince işler ama zaman alır biraz neyse tek degilim allahtan..

filiz allahmı söyletiyor kız seni ne minigi minik falan yok eger gebelikten söz ediyorsan..heleki bu ay hiçmi hiç ümit yok..canlarım sagolun destekleriniz için..ceren cim özen gösteririm ama bir iki günde bitecek işler degil ince işler için acele edemem zaten artık onuda yavaş yavaş yapacam sonuçta mutfak ve salondaki vitrin için dolaplarda yemek takımlarını cam eşyaları hep biz yerleştirecez..yatak odası falan var..ince işler ama zaman alır biraz neyse tek degilim allahtan..

En ümitsiz anlarda oluyor bu işler mavidenizcim, biz tam tüp bebeğe karar vermişken yüce rabbim verdi, inşallah sağlıkla devam eder tabii, ama sen yien de dikkat et kendine, içinde neler olup bittiğini bilmiyorsun ki laelaelaelaelae

X