Bebekten kan alamayan! hemşire!...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
hemşire bebek hemşiresi miydi?çünkü normal hemşireler bebeklerden kan almazlar.oğlum troid hastası sürekli kan alınıyor ve üstelik de damarları çok ince.yaşadığınız sıkıntıyı hemen hemen her tahlil de yaşıyordum sonradan akıllanıp hemşireyi uyarmayı akıl ettim damarı çok ince eğer bulamazsanız lütfen riske atmayalım bilekten alın diye.hatta bi gün sağlık ocağında kan aldırdım ama bebek hemşiresi yoktu bizim hemşire bi deneyelim dedi iğneyi soktu kan gelmedi ikinci kez tekrar soktu yine gelmedi 3.yü yapsam mı yapmasam mı diye düşünürken ben tamam uğraşmayalım dedim.yani bizimki daha beter bir durumdu ama alışkanlıktan herhalde bukadar dert etmemiştim.sonuçta rutin kontrollerinde bebek hemşireleri bile yapamadığı zaman oluyordu.

Çalıştığınız yerin doktoruna götürdüğünüze göre muhtemelen bebek çocuk konusunda tecrübesiz bir hemşireye denk gelmişsüniz. Kusura bakmayın bu sizin kabahatiniz. Özelde kan değeri baktırmayım diyorsunuz da bari aile hekimliğine gitseydiniz.
Ayrıca kan değerleri ölçümü çok atla deve değil özelde olsa.

iste her insanin tecrubeleri maalesef farkli oluyor

egitimini alip siz bebeklerden kan alin. O zaman durumun farkina varirsiniz.

Elden koldan ayaktan. Kisacasi damar olan her yerden alinir.

Bir saglik calisani olarak. Yenidogan hensiresu olarak. Ebeveynlerin bu tarz tepkilerini gordugum icin konuyu arastirirken sizin konunuza denk geldim. Gun geldi 20 yillik hemsirenin alamadigi kani aldim gun geldi 3 4 kere deneyip aldim. Tecrube kadar denk gelememekte var isin ivinde. Denk gelmiyor. Iplik gibi bi damara giriyoz. Ama su ana kadar hic bi bebege kizmadim. Ama gelin gorunki hakaret ettiler acemi dediler bagirdilar. Yillarca okuyup meslek sahibi oluyosun. Ve bu konu hakkinda zerre kadar bilgisi isin zorlugu hakkinda tecrubesi olmayan insanlar tarafindan hor goruluyosun.

Öyle olduğunda hemen hemşiresini değiştirmek isteyin bilen yapsın bende kan aldıracaktım koluma iğneyi bastırdığı an sızısını elimin üstünde hissettim kaç gün devam etti ağrı korktum ilk kez de aldırmıyorum ,sizinkisi benek birde nasıl dayanacak çok geçmiş olsun

Ayy okurken bile canım acıdı yazık yavruya nasıl acımıştır canı kıyamam yaa

Vallahi gelip buraya konu açacak kadar dertlenmişsiniz de herkes yazmış zaten bebeklerden kan almak çok zordur hele ağlayıp sıkı tutulmayan bebeklerden daha zor takdir edersiniz ki.O dr lara on bilgi verecek kadar bilginiz var ama bebeğinizi rutin kontrollere götürecek bilginiz yokmuş demek ki....

iyi tutmuşsun arkadşım sen kendini.Baskası olsa daha başka tepki verirdi .

Ben çocuk hemsiresiyim doktorlar fazla saçmalamış ve evet hemşire haklı ahh ahh gerçekten bilmeyip böyle hemşireye yuklenilmesi çok acı ... Evet pozisyonda kan gelmeyebilir kan pihtilasmis demesi dr un sizin yanınızda tam bir fiyasko pıhtılaşma kadar normal bir durum yok ama sanıldığı gibi değil..mesela azıcık kan gelmistir sonra pozisyondan ötürü kan. Gelme iğnenin ucundaki kan donar ve diğerleri akmaz durum bu kadar basit ..siz bu kadar endiselisiniz Dr bir yandan bir yandan çocuk ağlıyor ilk seferde alamaması gayet normal bir şey neyse şimdilik bu kadar yazdım başka sormak istediğiniz konu varsa açıklamaya calisirim

Aynı şeyi ben de devlet hastanesinde yaşadım. Hani kan almakta daha uzman olanlar varya onlarda. Orada da bana özele gidin ozaman mı denilecekti. Demedi ama daha kötüsünü dedi biz dedik çocuk morardı ağlamaktan kan alamadınız o da 'e tabi moraracak biraz' nedir bu şimdi. Hata yapana hatası söylenir hele ki onun işiyse bu düzgün yapmalıdır. Kimin hakkında nasıl konuşulduğu sizi ilgilendirmez. Ortada bir yanlış var yanlış konuşuluyor burda.

bahsettiğiniz şey makinenin bir parçasını takıp çalıştırmak değil bir bebekten kan almak
valla çok hak verdim şu yazdıklarınızdan sonra size siz hatasını söyleyince ki hata değil o çünkü karşınızda makine yok insan var onun karşısında da damar yapısı küçücük kaygan hareketli bir insan var hemen tek seferde kan alabilecek sanıyorsunuz ama tabi hemşireler genel olarak bebeklerin morarmasından garip bir zevk aldığı için bir kaç kez damaryolu denerler
yani şu yazdıklarınızı bir zahmet yüksek sesle okuyup öyle cevaplaya basın

Siz de gözü kapalı savunmayın. Damar yolu bulmak hemşirelikte ilk öğrenilen değil mi meslekte en çok yapılan? Zevk alıyor mu dedim en iyi yapması gereken şeyi yapamayıp bir de üste çıkmasın dedim kısaca. Onlar makine değilse bebekler de deneme tahtası değil.

Çocuklara sağlıkla ilgili işlem yapmak çok zor ve bu konuda uzmanlaşmış personel ancak süreci hasarsız tamamlıyor ve hatta onlar bile sık sık böyle tatsızlıklar yaşıyor. O yüzden hastanelerin çocuk bölümleri farklı. Ayrıca eminim o doktorlar da yine çocuk doktoru değildir. Bu tip durumlarda maddi olarak çok sıkıntı yaşamayacaksanız özel hastanelerin çocuk bölümlerini kullanın. Tabi gerçek hastanelerden bahsediyorum, her köşe başına acılan mezbahalardan değil. Yani o hemşire kızcağızın bir suçu yok.

Su yazdiklarinizdan sadece cahillik akıyor ne kadar aciklansa boş size

Oğlum 23 aylık. 2 yaş kontrolünde ben de istiyorum aslında degerleerine hiç bakılmadı çünkü bu zamana kadar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…