Bebekten kan alamayan! hemşire!...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size kucuk bir tavsiye; bole konusmak kolay bence egitimini alip siz yapin bu isi. Hem o zaman hic bir bebek deneme tahtasi olmaz. Boyle konustugunuza gore cok iyi yaparsiniz bu isi. Eminim ben

Damar yapısı bakımından, en zor kan alınan iki grup vardır; 1.bebek ve çocuklar 2.yaşlılar.
Hele yaşlılar, damar resmen yağ gibi kayar.
Beylik laflar etmeden önce biraz anatomi öğrenmeniz gerekiyor. Zira sosyopat değilse; hiçbir sağlık çalışanı, birilerini iğnelemekten zevk alır gibi, delik deşik etmez zaten.
Mezun olurken yemin ediliyor, bilerek zarar vermeyeceğine dair.

En sevmedigim goruntu bide hic vazgeçmiyorlar igneyi kucucuk bebegin elinde kolunda çeviriyorlar olmuyo iste gururlarina yediremiyolar becerememis olmayı .

Hanımlar,
konuyu bebe bile unuttu 2 yaş doğum günü kutlaması yaptı mum üfleyip pasta yedi, siz hala neyin tartışmasını yapıyor ve birbirinize laf söylemeye çalışıyorsunuz?

Bu zihniyetteki insanlar bitmiyorlar maalesef. Herkes her işi çok iyi biliyor çünkü.. İşini iyi yap diye hemen parmak sallanıyor. Saygısızlıktan başka bir şey değil yapılan. Çocuğun azğına tahta muayene çubuğu soktu diye kalbine yumruk atılıp ölen doktor var. Niye? E çocuğunu ağlatmış. Buradaki da aynı zihniyetin farklı yorumu. İğne gösterdi diye sinirlenmekten daha saçma bir tepki göremiyorum. Hastane yani orası götürme o zaman. Bu yazar geçen zamanda zihnen değişti mi bilmiyorum. İnşallah düşüncesi değişmiştir.

Aşının dozu nasıl yanlış veriliyor onu anlamadım? Açıklar mısınız?

Eğitimini alsan denerdim olmadigi yerded3 bırakırdım israrci olmazdim .
Egitimini alin o zaman. O zamam ne kadar zor bir is oldugubu anlarsiniz. Ha ama birakma konusunda aile istemiyosa ben tek laflariyla igneyo cekiyom. Onlar cocuklarini dusunmuyosa ben ne yapiyim. Arastirabilirsiniz; ilk 1 yil kan testleri hayat kurtariyor o kadar onemli yani

Özel bir aşı devletin yaptıkları içinde olanlardan değil. Rota virüsüydü sanırım. Neyini açıklayayım
Kac doz yapildi ki. Rota 2 veya 3 doz yapilir. 3. 5. Ve 7. Aylarda. Mama seklinde agizdan verilir. Ve canli asi degildir. Fazla doz derken kac doz yapildi?

Size kucuk bir tavsiye; bole konusmak kolay bence egitimini alip siz yapin bu isi. Hem o zaman hic bir bebek deneme tahtasi olmaz. Boyle konustugunuza gore cok iyi yaparsiniz bu isi. Eminim ben
Komik olan ne. Onun eğitimini almadım ama kendi alanımda DÜZGÜN bir eğitim aldım. Anlatmaya çalıştığım bu. Bir uzman gün içinde en çok yaptığı işi yanlış yapmamalı.

Kac doz yapildi ki. Rota 2 veya 3 doz yapilir. 3. 5. Ve 7. Aylarda. Mama seklinde agizdan verilir. Ve canli asi degildir. Fazla doz derken kac doz yapildi?
Dozunu bilmiyorum hanfendi sadece yakınımın yaşadığı süreci biliyorum nasıl atlattığını da burda yalan söyleyecek değilim.

Dozunu bilmiyorum hanfendi sadece yakınımın yaşadığı süreci biliyorum nasıl atlattığını da burda yalan söyleyecek değilim.
Asi cok hassa bir konu. Pek cok aile asilari reddediyor boyle seyler duydugu icin. Lutfen bilmediginiz tam emin olmadiginiz konularda ozellikle saglikla ilgili konularda yorum yapmayin.

Asi cok hassa bir konu. Pek cok aile asilari reddediyor boyle seyler duydugu icin. Lutfen bilmediginiz tam emin olmadiginiz konularda ozellikle saglikla ilgili konularda yorum yapmayin.
Tam emin olmadığım derken. Siz benim tam emin olmadığıma nasıl tam eminsiniz. Aşı işte sadece hangi aşı olduğunu hatırlayamadım. Çocuğun, annesinin yaşadığı süreçlerden diğer doktorlardan aldıkları yardımlardan da tam eminim.

O cocuga kac doz yapildi asi bundna emin degilsiniz mesala. Ve rota canli asi degil dozu fazla yapilsa dahi bu kadad agir yan etki yapmaz.

Çocuk hemşiresi. Olarak yaziyrm bebeklerin kan akimininetkikeyen bir çok faktör var aç olması çok gergin ağlar vaziyette olması bunlardan bir iki tanesi pıhtılaşma sorununolabikir birçok şey olabilir yani orda oturan hemşireye kimsenin çocuğunu defalarca delme. Meraklısı dgl herşey olumlu dahi. Olsa olmadığı oluyor günde yüzlerce çocuktan kan alınıyor orda oturan arkadaşlar dikatindagiomi olabikir olabilir de olabilir yani ama keyfi olmadığına elinden geleni yapmış olduğuna eminim dipnot açayım kan alma işlemi bebeğinizin anlık canını acıtmak dışında hiçbir komplikasyon yada ileriye yönelik kalıcı zarar vermeyen Bi işlem ama çocuğu doktora götürülen bu acıyı yasicagini hesap ederek götürmek gerekiyor bazı bebekler oluyo siizn kinden çok dah küçük defalarca deliniyor agkiyo lar aileleri onun almasının geçici cikicak sonucun da gerekli ve çok önemli. Olduğunun bilincinde olduklarını in katlanıyorlar

arkadaslar kac yıllık konu yahu
ayrıca ıgneyı cok guzel vuran doktorlar ve hemsıreler var kızım 4 yasında 1 kere beceremeyenıne denk geldık onun dısında vuruldugunu anlamadı hıc oyun oynar gıbı vurdu hemsıre hanım cocugum kahkaha ata ata, o hemsıreyle uyumumuz ve beklentımız tam oldugundan hep ona gıderız ozellıkle onun ıcın o hastaneye gıderız ,bu becerı ve bılgı yetenek meselesı kımı cekırgeyı otopsı yapar gıbı delıyor kımısı elındekının can oldugunu unutmadan yaklasıyor. burda saglık sektorunde olanlar alınmasın, gercekten ıcınızde ısınde cok ıyı olan var ,ıyı olanlar zaten kendınden emın olur alınıp savunmaya gecmezler.hatta ıcınızdekı o yetenek bılgı ve becerı farkınızdan dolayı su hastanede su doktor ıyı, su ebe ıyı, su hemsıre ıyı dıye yonlendırır sorar gıder ınsanlar. herkes aynı egıtımı alıyor ama yetenek baska bırsey.

sızde ısını ıyı yapanı maalesef yasayarak ogreneceksınız sıze daha uyumlu gelen doktoru ogretmenı terzıyı kuaforu komsuyu yemegı rengı hayatda herseyı sızde beraber yasaya yasaya gore gore ogrenırsınız allah ıyılerle ve vıcdanlılarla karsılastırsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…