Çocuk Hastalıkları bebekte vitiligo hastalığı:(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
arkadaşlar benimn de 15 aylık oğlum var. iki aylıkken falan göveğinde uzun beyaz bi leke gördüm daha önce hiç dikkat etmemiştim. doktor piment eksikliği dedi şimdi diz kapaklarında pirinç taneleri kadar oduğunu fark ettim yeni oldu sanırım. sizin vitiligo dediğinizle pigment eksikliği aynı mı acaba. yarın ben de doktora götürcem umarım daha artmaz.

sanırım aynıama inşallah vitiligo degildir.günlerdir.gözümden yaş eksik olmadı.doktora getirdiğim halde bu nettekileri okudukca pisikolojim mahvoldumuhakkak iyi bir dermotooji bölümüne gidin.benimkine ben dedi.ama diğerlerined hassas cildinden dolayı olmuş dedi.ama hiç rahat değilim

bugün gittik doktora. bebeğe zarar vermez dedi cildiyeye sevk edecek kadar önemli görmedi. dizlerindekinin yeni oluştuğunu söylememe rağmen. artmaya devam ederse beyin mr ı falan çekeriz dedi. bi problem yokmuş inşaallah öyledir.

meraba arkadaşlar benimde 4 aylık bebeğim 1 aylıkken falan göbeğinde bi beyazlık oluştu ama sadece sol tarafa doğru. 1 hafta öncede sol diz altında fark ettik cildiye dr. gittik vitiligo tanısı koydu. ama hiç bi ilaç vermedi daha çok küçük diye bu steroidli kremlerin zararı olur dedi. sadece takip önerdi. siz çocuklarınızda neler kullandınız. hiç bişey yapmadan beklemek zor geliyo insana. ben en son prof. e götürdüm ve o ilaç önermedi. siz hangi dr.lara götürdünüz ve faydasını gördünüz mü. şimdilik yüzünde bi şey yok ve inşallah da yüzüne de sıçramaz bu. herkese çok geçmiş olsun.

Umarım düzelmiştir benim oğlumda 2.5 yaşında anüste renk açıklığı vardı önemsemedim sonra götürdüm vitiligo dedi krem verdi çok üzüldüm araştırdım ama tatmin olamıyorum sizin nasıl oldu geçtimi

Konunun ustunden baya gecmis yinedr yazmak istedim.benimde 9 aylik bi oglum var.kolunda bryaz bi leke cikti.once hic onemsemedim bu hastaligin adini bile duymamistim.bi srkadas bahsedince alip doktora goturdum pek benzetemedim ama bekleyelim dedi.elidel diye bi krem verdi.cok kotuyum korkuyorum vitiligodur diye.sizin cocuklarniz ne durumda

canım bende tekrardan kontrole pazartesi günü gideceğim..bakalım ne diyecekler.biz 2ayda bir kontrole gidicez sürekli..sende başka doktorlarada göster için rahat etsin..bende gelişmeleri yazarım
Mrb arkadaşım ben de nette araştırma yaparken bu yazıları okudum, öncelikle geçmiş olsun benim de 6 aylık kızımın beyaz lekesi var, sizin bebeğinizdeki leke ne durumda tedavi devam ediyor mu cvp yazarsanız çok memnun olurum

Mrb a
mrb arkadaşım benim de 6 aylık kızımda var, bana da iki doktor doğum lekesi dedi diğer başka dr a yine gittim pek benzemiyor dedi, inş evlatlarımız sağlıklı dır önemsiz bir lekedir

Mrb a
mrb arkadaşım benim de 6 aylık kızımda var, bana da iki doktor doğum lekesi dedi diğer başka dr a yine gittim pek benzemiyor dedi, inş evlatlarımız sağlıklı dır önemsiz bir lekedir
Bende 2 doktora goturdum biri prk benzetemedim ama bekleyelim dedi digeri Kesinlikle vitiligo degil degipmente nevus yani o bolgede biraz pigment azligi var dedi.vitiligoda pigment tamamen yok oluyo ve o bolge sut beyaz oluyo dedi.benim oglumun lekesi raki beyazi gibi Bulanik Muhtemelen dogum lekesi deri genisledikce buyudu ve siz yeni farkeettiniz dedi..ilk doktor ksim ayina tekrar kontrole cagirdi suana kadar baska bi yerinde cikmadi cok sukur.birde ilk doktor vitiligo simetriktir genellikle karsilikli cikar dedi ama cok sukur yeni bisey yok..allahim herkesin cocuguna saglik sihhat uzun hayirli omur ailelerine onlarin uzuntulerini gostermesin

Aminn rabbim sağlıklı ömür nasip etsin Evlatlarımıza, büyüklüğü ne kadar lekenin

Kahve tanesi kadar Seklide oyle ama buyudukce lekede gerilmeye bagli biraz ggenisliyo.vitiligo olanlarin leke kenarlarinda keskin bi koyu
Renk olurmus cizgi gibi

Merhaba geçmiş olsun benim doğuştan sacimin onu bir tutam beyaz kardeşimin de öyle vr ayriyetten kardesimin diz kaoakkatinda ve gobegindede cok bariz vitiligo renk kayiplari var.bununda sebebi vitiligo .iki ay önce oğlum oldu onunda sacinin onu beyaz doğdu doğduğunda vücudunda hiçbirşey yoktu ama bir ayluk olunca vucuduna bibbaktimku diz kapaklarinda ve göbeğinde lekeler baskamus Allah korusun ama kardesiminkiyle ayni yerlerde ayni şekilde yani ne yazikki oglumdada vitiligo var kardesimdede doğduğunda bebekken olmuş ne düzelmiş ne ilerlemiş.dünyam basima yikildi bir aydir agliyorum tamam saglik sorunu değil belki ama kardeşim çok çekmişti bu konuda arkadaslarinin dalga geçmesi onun cekinmesi hatta bazi aileler bulasici hastalik sahip cocuklarini uzak tutuyordu bunlar aklima geldikçe kalbim sikisiyor.tedavisi yok dil kimileri varsada kesin değil.iyi bir hastane iyi bir doktor ariyorum.kardeşim 12 yasinda ozaman bi cagre bulunamamis ama aradan 12 sene geçmiş halami bi cagresi yok .nolur birşeyler bilen paylassin.birde ten arasindaki renk farkliligi birdenmi oluşuyor yoksa zaman gectikcemi çünkü şuan belli ama ole sut beyaz deil acaba zaman geçtikçe Allah korusun oylemi olacak.bilgisi olan yazsin lütfen.....

Merhaba geçmiş olsun benim doğuştan sacimin onu bir tutam beyaz kardeşimin de öyle vr ayriyetten kardesimin diz kaoakkatinda ve gobegindede cok bariz vitiligo renk kayiplari var.bununda sebebi vitiligo .iki ay önce oğlum oldu onunda sacinin onu beyaz doğdu doğduğunda vücudunda hiçbirşey yoktu ama bir ayluk olunca vucuduna bibbaktimku diz kapaklarinda ve göbeğinde lekeler baskamus Allah korusun ama kardesiminkiyle ayni yerlerde ayni şekilde yani ne yazikki oglumdada vitiligo var kardesimdede doğduğunda bebekken olmuş ne düzelmiş ne ilerlemiş.dünyam basima yikildi bir aydir agliyorum tamam saglik sorunu değil belki ama kardeşim çok çekmişti bu konuda arkadaslarinin dalga geçmesi onun cekinmesi hatta bazi aileler bulasici hastalik sahip cocuklarini uzak tutuyordu bunlar aklima geldikçe kalbim sikisiyor.tedavisi yok dil kimileri varsada kesin değil.iyi bir hastane iyi bir doktor ariyorum.kardeşim 12 yasinda ozaman bi cagre bulunamamis ama aradan 12 sene geçmiş halami bi cagresi yok .nolur birşeyler bilen paylassin.birde ten arasindaki renk farkliligi birdenmi oluşuyor yoksa zaman gectikcemi çünkü şuan belli ama ole sut beyaz deil acaba zaman geçtikçe Allah korusun oylemi olacak.bilgisi olan yazsin lütfen.....

Benim oglumdakiee daki beyazi seklinde iyice beyazlasir DİE korkuyorum.acaba oglumdakide doktorunun dediği şekilde önerdiği birşeyler varmi doktorunun çok üzülüyorum haftalardir agliyorum gelişmelerden beni haberdar edermisin birde resim atabilirmisin

Ama benimki küçük değil ben gibi değil yani diz kapaklarinda göbeğinde baya büyük renk kayioplari var hani denizde soyulursun soyulan yer acik renk kalir ya öyle bilgilerini paylasirmisin çünkü gerçekten çok üzülüyorum

Benim bebgimin de bacaklarinda ve govdesinde var boyle olup gecen oluyor mu acaba siz dr.a gpturdugunuzde ne demisti. Allah sifalar versin evlatlarimiza

Benim bebgimin de bacaklarinda ve govdesinde var boyle olup gecen oluyor mu acaba siz dr.a gpturdugunuzde ne demisti. Allah sifalar versin evlatlarimiza
Benim oğlununda maalesef ayni yerlerinde var.birşey sormak istiyorum.direk beyaz olarak mi cikiyo bu lekeler yoksa yavaş yavasmi aciliyor.şuan lekeleri tebeşir beyazi değilde taki beyazi gibi gittikçe belirginlesirmi yani beyaz olan yerler acilirmi sizinki nasil oldu .yavaş yavasmi yoksa birdenmi oldu .bir dogustanmi neden olmuş.cevap verirsen çok sevinirim.ben hala doktora goturemuyorum iyi bi yer arastiriyorum.sen goturdunmu onerebilcegin bi hastane yada doktor varmi.çok üzülüyorum bi cagresini diliyorum Rabbimden.Allah evlatlarimizi sagligina kavustursun insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…