Çocuk Hastalıkları bebekte vitiligo hastalığı:(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba. Bebegimin diz kapağının altinda 5-6 cm çapında beyaz leke var. El üzerinde de pirinç tanesi kadar. Dr vitiligo dedi.Bebeginde vitiligo iyileşen var mı? Lütfen cevao verin.

öncelikle geçmiş olsun cnm.benim 7 yaşındaki oglumun diz kapagında çıkan beyazımsı lekeyi once önemsemedim sonra baktımlı ayak bilegindende çıkmış.hemen randovi alıp cildiyeye götürdüm..test (mavi ışıkla) sanucunda vitilgo hastalıgı teşisi koydular.bu hastalıgın çoçulşarda geçme olasılıgının yüksek oldugunu söyleyip krem verip yolaadılar 2 ay sonra tekrar gelirsiniz diyerek....ben bu hastalıgı bilmedigim ve etrafımda olmadıgı için rahatsızlıgı o kadarda önemsemedim ...akşam googleye vitilgo diye yazdıgımda dünyaaaaaaa başıma yıkıldı sanki...napcagımı şaşırdım eşimle beraber inceledik....resimlere baktık vitilgo hastası olan insanların yorumlarını okuduk ..şaştık kaldık.yaaa ilerlerse yüzünede o lekeler çıkarsa hadi çoçukluk donemini geç ergenlik döneminde nasıl bir psikolojik sorunlar yaşıcagını güşünmekkkk :KK43:((vs.....vs.........hemen Lepra deri ve zührevi hastalıklar hastanesiden randovi aldık( sadece cildiye üzerine en iyi has)beyaz lekelerini gösterdim bana dedikleri aynen söyle....bu rahatsızlıgın sebebi heniz bilinmemektedir ama yüksek bir olasılıkla sitiresten kaynaklanıyor olabilir agrı sızı yapmaz sadece ve sade görüntü kirliligi .100 kişiden birirnde çıkar ...bu yaştakı çoçuga krem harıcınde hiç bir tedavi yapılmaz belirli bir yaşa gelince (adini tam hatırlamıyorum) ışın gibi bir şey o yöntem denene bilir oda çok saglıklı bir şey değil cilt kanserine sebebiyet verir... sizin yapıcagınız bu verdigim kremi surekli kullanıp dışarı çıktıgında güneş kremi sürüp güneşten uzuak tutmanız (güneş kremi 50 faktor ,elidel,protopic...........................6 ay oldu bu arada oglumun göz kapagının üzerindede çıktı beyaz leke gece gündüz sürekli krem sürdüm güneşten korudum koruyorumda..göz kapagındaki leke 4 -5 pirinç tanesi boyutundayken ALLAHA çok sükür yokoldu gitti...ama diz kapagındaki ve ayak bileklerinde beyaz lekeler hala dürüyor ..hiç bir degişiklik yok be büyüdü ne küçüldü.................................................gelelim sü andaki ruh halime halimize...o aksam nette resimleri görünce bu hastalıgı olanlara demeitimya yıkıldım .allahım napıcaz ya dagılırsa yaa çogalırsa diye yiyip bitiriyordum kendimi.ama insan zamanla her şeye alışıyor..şimdi sükürler ediyorummm ..RABBİM her kişiyi farklı sekilde sınava soküyor ..boyle bir sıkıntı başımaza gelecekmiş yaşıcaz ve isyan etmeden sürdürücez yaşamımızı...şükürler ediyorum diyorum çünki beterin beteri varrr...yaaa cilt kanseri olsaydı yaaa losemi...yada farklı kötü ve ona acı verecek...hastalıgın bu tarafından bakarsak hiç bir agrısı yok tedavisi için accılar cekmicek ( ALLAH muhafaza kanser olsaydı saçlar dökülecek sınlatra girecek...yada sedef olsa yarası kaşıntısı olacakvs..vs..benim çoçugum suganda bir kaç lekesi var eger ilerlese ALLAHAtan geldi deyip dua etmeksadece .beterin beteri vardir...bir söz var 'derdini dinledim derdinden utandım 'die...ne dertler var ..tekrar geçmiş olsun allaha acıl sifalar versin...ben kendimi hazırladımmm her zaman bu konuda hep yanında onu diş görününsün çokta onemli olmadıgını kafayı takmamması(bu durum ergenlik döneminde onu çok mutsuz ezik hissedecegini tahmin ediyorum) konusunda surekli telkinlerde bulunucam ..............
Merhaba yazali bayagi olmus ama bebeginiz suanki durumu nedir vitiligo icin krem iyi geldi mi acaba durumu nasil gectimi tamamen

Yutu bir değişiklik var mı lekeler aynı mı byüdü mü bsşka yerinde çıktı mı ya da renk daha çok beyazlıyor mu gün geçtikçe

Merhabalar yazınızı gördüm umarım görebilirsiniz acaba hangi şehirleşiniz ? Hangi doktora gittiniz diye merak ettim bebeğim 7 aylık bizde d doluşmaya başladı sanırım :KK43:

X