Çıkmazdayım.Akıl verin lütfen

Benim eski eşim isten çıkıp bakmisti ben memurum o da özelde idi. Ama evde kadin gibi iş yapıyorum demeye başladı. İş öyle noktaya geldi ki boşanmanın tohumları atıldı çünkü erkek rolüne ben geçtim o kadın rolüne geçti. En iyisi bakıcı tutmanız. Yok ben bakicam derseniz artık 3e 5e bakmayıp ücretsiz izne çıkın. Deneyimle
Çalışan bir annenin en zor durumu . Bende ücretli izinlerimi kullanıp 6 ay daha ücretsiz izin kullanıp biraz daha büyüyünce devam ederim demiştim ama kaynanam son dk vazgeçtiği için işten ayrılmıştım . Sizde memurmuşsunuz gayet güzel işiniz var bırakmak zor olucak. Alternatif olarak inşallah gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz biri çıkar . Ama baba olarak düşünemedim açıkçası yapabilir mi diye el kadar bebeğe . Çok küçük bide . Keşke çocuklar 1 yaşına gelmeden böyle anneyi ikilemde bırakmasalar. Gül gibi işiniz de var ama herşey yavrularımız için . İsteyipde alamayınca o daha çok kötü ediyor insanı . Allah kolaylık versin işin içinden çıkarsınız inşallah 🙏
keşke bir an önce analık izni 1 seneye çıkartılsalar

Çalışan bir annenin en zor durumu . Bende ücretli izinlerimi kullanıp 6 ay daha ücretsiz izin kullanıp biraz daha büyüyünce devam ederim demiştim ama kaynanam son dk vazgeçtiği için işten ayrılmıştım . Sizde memurmuşsunuz gayet güzel işiniz var bırakmak zor olucak. Alternatif olarak inşallah gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz biri çıkar . Ama baba olarak düşünemedim açıkçası yapabilir mi diye el kadar bebeğe . Çok küçük bide . Keşke çocuklar 1 yaşına gelmeden böyle anneyi ikilemde bırakmasalar. Gül gibi işiniz de var ama herşey yavrularımız için . İsteyipde alamayınca o daha çok kötü ediyor insanı . Allah kolaylık versin işin içinden çıkarsınız inşallah 🙏

Ücretsiz izne çıkabilirsiniz?? Ne demek benim maaşım daha yüksek? 2 katı da değildir. Küçücük bebeği gerçekten bir baba günün 9saat+yol2 saat desek 11 saat tek başına desteksiz nasıl idare edecek? O kadar küçük bir bebek içinde bakıcı aklınızdan dahi geçmesi beni şok etti.
Mecbur kalanlara birşey diyemem fakat şu sadece sırf işimi kaybetmeyeyim biraz daha para mantığında olan anneleri anlamıyorum hayır bu annelik değil bu sadece üremek, sokaktaki kedi köpeğinde yapabildiği şey. O bebek bir kere büyüyor ve ömründe sadece bir süre bu kadar çok anne babaya muhtaç oluyor. Bebeğinizin ilk adımlarını, gün içerisindeki çıkarttığı dünya tatlısı seslerini, gülüşlerini ve daha bunun gibi binlerce anı, özel an hepsi gerçekten kariyerden paradan daha mı önemsiz?Tensel temasın bebek ve ebeveyn ilişkisine katkısına bakatk görebilirsiniz.

Çalışan kariyerli anne mağduru taze bir anneyim ne kadar büyük kötülük yaptığınızın farkında değilsiniz..

Ücretsiz izne çıkabilirsiniz?? Ne demek benim maaşım daha yüksek? 2 katı da değildir. Küçücük bebeği gerçekten bir baba günün 9saat+yol2 saat desek 11 saat tek başına desteksiz nasıl idare edecek? O kadar küçük bir bebek içinde bakıcı aklınızdan dahi geçmesi beni şok etti.
Mecbur kalanlara birşey diyemem fakat şu sadece sırf işimi kaybetmeyeyim biraz daha para mantığında olan anneleri anlamıyorum hayır bu annelik değil bu sadece üremek, sokaktaki kedi köpeğinde yapabildiği şey. O bebek bir kere büyüyor ve ömründe sadece bir süre bu kadar çok anne babaya muhtaç oluyor. Bebeğinizin ilk adımlarını, gün içerisindeki çıkarttığı dünya tatlısı seslerini, gülüşlerini ve daha bunun gibi binlerce anı, özel an hepsi gerçekten kariyerden paradan daha mı önemsiz?Tensel temasın bebek ve ebeveyn ilişkisine katkısına bakatk görebilirsiniz.

Çalışan kariyerli anne mağduru taze bir anneyim ne kadar büyük kötülük yaptığınızın farkında değilsiniz..
Yorumunuz bana mı? Cevap yazan arkadaşlara mı? Eğer bana yazmışsanız lütfen daha iyi okuyun yazdıklarımı.Yazdıklarımın hiç bir satırında bakıcı kelimesi geçmemiş.Zaten bakıcıya vermemek için bunalıma girdim.Ki Geçse bile mecbur kalıp veren anneler olabiliyor.Kimseyi kınamayın ve kırıcı yorumunuzu kendinize saklayın lütfen.

Merhabalar , bakıcı bulamaz mısınız. yıllık izinlerinizi kullanırsınız sonra zaten günlük 2 saat süt izninz olacak. en azından 8-9 aylıkken bakıcı bulsanız daha iyi olmaz mı
kendinizi üzmeyin herkes bu yollardan geçiyor. zor zamanlar ama geçiyor. çalışmayı bırakmayın bence
Yorumunuz ve teselliniz için teşekkür ederim.Aslında 3 saatlik süt iznim olacak hatta yemek molasına çıkmazsam belki biraz daha fazla…Ama vicdanen bakıcı konusu beni zorluyor. 😞Allah kimseyi bu duruma düşürmesin

Bence biraz daha ücretsiz izine ayrılın ama bu arada bir bakıcı bulun evde sizde olun, yavas yavaş bebeği bakicisiyla bırakın, kamera vs yerleşirin bakiya söyleyin bunu bebekle birbirlerine alisirlar sizde işe dönersiniz.

Eşinizin işten çıkmasıda seçenek ama ilerde problemler olabilir

ben özel sektördeyim eşim memur
oğlumdan dolayı çalışamadım
dün oğlumu kreşe yazdırdım kendisi 30 aylık

buna rağmen çok zor geçiyor onun için

estagfirullah sadece el kadar bebegi olup calismak zorunda olan bir anneyim “bebekler anne kokusuna hasret buyesin” diye keskin bi sekilde yaptiginiz yorumu gorup uzuldum baska anneler de uzulmesin dedim empati onemli
Ne abarttınız ya? Kadın düşünememiş bile biraz buna odaklansak mı? 9 aylık bir süreç belki de öncesinde de buna hazırlık olarak hamile kalmaya çalıştı bi kaç ay diyelim. Gayet de uzunca bir süre karnımızda yaşayan canlının bakımını düşünmek planlamak için.

Ve evet en azından ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenilen o zaman diliminde en azından çok zor bir maddi durum yoksa anneler bence de çalışmamalı. Su bile vermiyor meme veriyoruz. Meme veremesek de meme verme sıklığınca sarılmak kucakta durmak hakları. Aman susalım bebeklerin üzülmesi annelerin üzülmesinden daha önemsiz çünkü.

Bu arada beni de istemezsiniz konu açarsanız sanıyorum. Yazmam merak etmeyin.

Sanırım çoğu kişi yorumda benimde içimden geçen ve vicdanımı rahat ettirecek şeyi söylemiş.Maddi olarak çok zorlanacağım belki ama en
Benim eski eşim isten çıkıp bakmisti ben memurum o da özelde idi. Ama evde kadin gibi iş yapıyorum demeye başladı. İş öyle noktaya geldi ki boşanmanın tohumları atıldı çünkü erkek rolüne ben geçtim o kadın rolüne geçti. En iyisi bakıcı tutmanız. Yok ben bakicam derseniz artık 3e 5e bakmayıp ücretsiz izne çıkın. Deneyimle sabittir
evet bu konuda haklısınız.Kadın eve bakıp erkek evde çocuk bakınca illaki birşeyler bozulur.Benimde tek korkum buydu tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim

Ne abarttınız ya? Kadın düşünememiş bile biraz buna odaklansak mı? 9 aylık bir süreç belki de öncesinde de buna hazırlık olarak hamile kalmaya çalıştı bi kaç ay diyelim. Gayet de uzunca bir süre karnımızda yaşayan canlının bakımını düşünmek planlamak için.

Ve evet en azından ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenilen o zaman diliminde en azından çok zor bir maddi durum yoksa anneler bence de çalışmamalı. Su bile vermiyor meme veriyoruz. Meme veremesek de meme verme sıklığınca sarılmak kucakta durmak hakları. Aman susalım bebeklerin üzülmesi annelerin üzülmesinden daha önemsiz çünkü.

Bu arada beni de istemezsiniz konu açarsanız sanıyorum. Yazmam merak etmeyin.
usenmediniz mi bu kadar sey yazarken ben okumaya usendim

Sanırım çoğu kişi yorumda benimde içimden geçen ve vicdanımı rahat ettirecek şeyi söylemiş.Maddi olarak çok zorlanacağım belki ama en

evet bu konuda haklısınız.Kadın eve bakıp erkek evde çocuk bakınca illaki birşeyler bozulur.Benimde tek korkum buydu tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim
Rica ederim hakkınızda hayırlısı olsun dilerim hersey gönlünüzce olur. ⚘️

X