Bebeksiz tatil

Narcissany

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
4
0
23
merhabalar :)
5.5 aylık bir bebeğim var. Yaklaşık 15-20 gün önce bebeğimizle birlikte tatile gittik. Açıkçası ona bakmaktan pek tatil yapamadık. Bu sebeple Bebeğimiz 7 aylıkken de eşimle ikimiz yalnız gidelim diyoruz. Aranızda giden var mı neler yaşadınız anlatır mısınız :)

Bebeğinizi ne yapacaksınız peki? Yani muhakkak giden vardır ama ben doğru bulmuyorum. Aklınız kalmaz mı? Ne bileyim sizsiz durabilir mi?
Bebeğim olmadan nasıl keyifle tatil yapabilirim onu bile düşünemiyorum. O odadayken bile özlüyorum ben. İlginç.
Ama ünlüler falan bırakıyor sanırım.

Anne sütü almıyor mu? Kaç gün ayrı kalacaksınız?

Biz de bu konuyu eşimle çok tartıştık çocuğum çok huysuz ve memnuniyetsiz bor çocuk en eğlenceli yerlerde bile burnunuzdan getiriyor ama onsuz da yapamazmışım gibi geliyor o yüzden birlikte gidiyoruz çok düşünüyorsanız ailenizle bir ev kiralayın onlar da bakar çocuğa üstünüzden atılırlar biraz hem ayrılmamış olursunuz çok küçük daha benimki 28 aylik

Cevaplarınız İçin teşekkür ederim :) tatile 4 gün gitmeyi düşünüyoruz, anneme bırakacağım. Zaten annem bu süreçte çok baktı, ara ara bıraktığım da oldu ama en fazla 1 gün bırakmıştım şimdiye kadar. Süt olayını da sağıp bırakmayı düşünüyorum

benimki işten gelişimi bile zor bekliyor, o kadar çok sarılıyor ki boynumdan inmiyor. tatili her zaman yaparsınız, bebeğiniz bırakmak için küçük bence..
eşime kalsa bırakalım der ama ben doğru bulmuyorum..

merhabalar :)
5.5 aylık bir bebeğim var. Yaklaşık 15-20 gün önce bebeğimizle birlikte tatile gittik. Açıkçası ona bakmaktan pek tatil yapamadık. Bu sebeple Bebeğimiz 7 aylıkken de eşimle ikimiz yalnız gidelim diyoruz. Aranızda giden var mı neler yaşadınız anlatır mısınız :)
bebeksiz gidebilirsiniz güvenebileceğiniz bir yer bulursanız. çok da güzel olur çünkü bebek olunca (ablamdan biliyorum) eşler kendilerine zaman ayıramıyorlar tatilde, hatta daha çok yoruluyorlar

Bebek diyip gecmemek lazim. Onlarin en birinci ihtiyaci annedir. Evet tatil zor, bu sebeple gecen sene tatile cikamamistik. Az daha sabir diyorum hep esime, bu sene gideceiz ama cocuklara tatil bize eziyet olacak, olsun. Ilerde birakilabilecek yaslara gelecekler, sabredemez misiniz biraz daha?
Hepimizin derdi bu ama yapacak birsey yok, goze almak lazim cocuk yaparken. Nacizane fikrim

Merhaba ben gitmiştim . Gayet sorunsuz da tatil yapmıştık .Yanında hem bakıcısı hem anneannesi vardı . 4 gün de dönmüştük ve gerçekten iyi gelmişti. 7 ay iyi bir zamanlama .Ben yeteri kadar süt bırakmıştım .Biraz mama takviyesi ve ek gıda başlangıcı ile iyi bir süreç olmuştu . Bir çok kişi nasıl bırakacaksınız yazmış . Anne ve baba olduktan sonra da eşlerin bir şekilde birbirlerine vakit ayırması gerekiyor . 3 günden 4 günden ya da bir haftadan bir şey olmaz . Evlilik için , hamilelik sonu , lohusalık bitimi vs vs için gayet doğru bir karar

Merhaba ben gitmiştim . Gayet sorunsuz da tatil yapmıştık .Yanında hem bakıcısı hem anneannesi vardı . 4 gün de dönmüştük ve gerçekten iyi gelmişti. 7 ay iyi bir zamanlama .Ben yeteri kadar süt bırakmıştım .Biraz mama takviyesi ve ek gıda başlangıcı ile iyi bir süreç olmuştu . Bir çok kişi nasıl bırakacaksınız yazmış . Anne ve baba olduktan sonra da eşlerin bir şekilde birbirlerine vakit ayırması gerekiyor . 3 günden 4 günden ya da bir haftadan bir şey olmaz . Evlilik için , hamilelik sonu , lohusalık bitimi vs vs için gayet doğru bir karar

Cevabınız içim çok teşekkür ederim. Yanlış anlamadıysam siz de 7 Aylıkken gitmişsiniz, döndüğünüzde herhangi bir problem oldu mu, memeyi bırakma ya da size karşı soğuk olma gibi?

bebeksiz gidebilirsiniz güvenebileceğiniz bir yer bulursanız. çok da güzel olur çünkü bebek olunca (ablamdan biliyorum) eşler kendilerine zaman ayıramıyorlar tatilde, hatta daha çok yoruluyorlar

Aynen öyle çok teşekkür ederim cevabınız için:) annemlere bırakacağım ek gıdaya da geçtik, süt de bırakacağım bakalım

ben yapar mıyım bilmiyorum. yani eşlerin rahatlaması açısından başbaşa kalabilecekleri 1haftalık tatil güzel bir düşünce,iletişimlerine de güzel yansıyacağını düşünüyorum

Cevabınız içim çok teşekkür ederim. Yanlış anlamadıysam siz de 7 Aylıkken gitmişsiniz, döndüğünüzde herhangi bir problem oldu mu, memeyi bırakma ya da size karşı soğuk olma gibi?
Hayır hic bir sorun olmadı. Memeyi direk olarak aldı ve emme sıkıntısı yaşamadım. Size karşı soğumaz zaten o kadar kisa zamanda. Anne duygusallığı bu. Biraz kendinizi dinlemek iyi gelir. Hic merak etmeyin :KK66:

bebeklerimiz bizim herseyimiz tabiki onlar icin herseyin en iyisini yapiyoruz ama kendimjze de vakit ayirmaliyiz hayatimizdan vazgecip onlar icin yasiyoruz zaten kendimize de vakit ayirmak en dogal hakkimiz bence

Ben olsam annemi de götürürdüm tatile. O bebekle ilgilenirken ben de eşimle vakit geçirirdim. oğlum 7 aylıktı çalışmaya başladığımda (yarım gün), oğluma da babası baktı, ona rağmen ücretsiz izne ayrılana kadar burnumdan getirdi benim (5ay kadsr çalıştım). Ben olsam cesaret edemezdim yani. Çok ufak zaten.

Ben olsam birakmam yavrumu hicbir yere, tatilde yapmayiveririm ki zaten tatil beldesinde yasamama ragmen 1 defa denize girebildim ama olsun.. 8 aylik oldugunda calismaya baslayacagim, simdiden dusunuyorum nasil 10 saat ayri kalacagiz diye, 7 aylik bebegim ve 4 gun ayrilik bana gore degil, size bol sans...

X