Bebekli Tatil Mevzusu

Bizde sizin gibi mecera tarzı tatilleri seviyoruz, şehrin her yerini gezmek görmek farklı yerler keşfetmek istiyoruz, bu sene biraz daha sakin bir tatil olacak öyle görünüyor

Eşim de bunu teklif etti son dakika herşey değişebilir, yola çıkmadan bir program yapacağız bakalım hangisi nasip olacak

Yorumları okumadım.

Kesinlikle ultra her şey dahil otel diyorum. Villa evden farklı değil ki. Sadece mekan değiştirmiş oluyorsunuz. Hani dışardan yersiniz falan ama evde de dışardan yersiniz. Otelde çeşit çeşit yemekler, tatlılar hiç cezbetmiyor mu ? Boy boy havuzlar, anismasyonlar falan :) Villa da karı koca tek başına bir de. Çok sıkıcı. Tercih meselesi tabii ki ama ben villayı önermem.

ben oyumu villadan yana da kullanmayıp otel diyorum. çünkü villa da siz yemekti temizlikti bebek bakımıydı tatil bile sayılmayacak. otel en mantıklısı diye düşünüyorum.

Villa merkeze ve denize yakın değilse istemiyoruz zaten , otel hala aklımızda bir seçenek, geçen sene otel tatili yaptık hamileyim diye , baya konforluydu memnun da kaldık, bu sene de villa denemeyi düşündük ama değişebilir...

Villa iyi hatta benim bebeğim 6 buçuk aylık bizde villa düşünüyoruz ama yemek işi biraz beni geriyor hazırlamak falan bana değilde daha çok kocama tatil olacak bir yandan da tabak çanak her şey elimin altında bebeğe çok şey lazım olıyor taşımak sıkıntı. İstamnuldan sntalya ya da muğlaya arabayla gitmek bilmiyorum kendi adıma söylüyorum şuan empati kurarak zor olanilir. Oğlum 4 buçuk aylıkken istanbuldan rizeye gittik tam bayram zamanıydı yollar kapandı falan sadece gidişimiz 27 saat sürdü rezillik duracak yer yok alt değiştirmek emzirmek falan öyle yoruldum ki ama büyüdükçe bu tarz şeyler daha kolay olur diye düşünüyorum bebekle arabası bir yere gitmek büyük risk yorulursanız durursunuz mesela inşallah gönlünüzce olur

Yemek falan yapmayın dışardan yiyin derim yoksa tatil size haram olur, biz villa tercih edersek yemekler dışarıdan diğer türlü de aparatif atıştırmalık, ıvır zıvır şeyler alınır zaten ...

Villaya para verip bir de dışarıdan yemeğe para vereceksem kesinlikle otelde kalirim ikisinin toplamı zaten çok tutuyor, 2 farklı her şey dahil otelde kalıp ikisinde de 1 günü gezmeye ayırıp diğer günler popoyu devirip yatıp güneşlenip kitap falan okusanız daha güzel olabilir. Hem sabah ve akşamını da otelde yerseniz sadece gezme masrafı çıkar ekstra. Biz otellerin bebek menüleri var, bütçe çok artınca baya bakıcı gibi bakanları da var ama daha ortalama bir bütçeyle de imkanları güzel oteller var.

Villayı kafamıza göre sakin takılmak için istedim aslında, hiç deneyimlemedik daha önce, geçen sene otelde tatil yaptık gerçekten güzeldi, villa denize yakın olursa bir seçenek bizim için, şuanda güzel bir otelde rezervasyon ayarlayabilirsek o da bir seçenek, bebeklere menü ve bakım çok iyi bunu bilmiyordum inan , biz hep eşimle tatil yaptık, bebekli tatili bu sene deneyimliycez o yüzden bu bebekle ilgili tatil konusunda baya cahilmişim Bebek menüsü ve bakıcısı kafama yattı gibi

Ay bende de bebek yok da işte eş dost anlatıyor o bebek bakımı hizmeti olan yerler baya pahalı gerçi ben vermem o parayı ama bebek menüsü olan, çocuk havuzunun üstü tenteli falan yerler rahat oluyor. Açıkçası bana villa konusu ha evdeyim ha villada ne anladım bu işten hissi veriyor ama okuduğum kadarıyla seveni de çokmuş. Belki çocuk daha büyük olup mangal falan takılınca daha güzel olabilir.

Iyi gezmeler :)

Bizim küçük dogdugundan beri havuzlu yer kiraliyoruz kendimize özel çocukla oraya gidene kadar cinnet geçiriyorum ,hele bide bu sene aklıma girdi taaa Kars'a kadar gittik bide her yerde durup dinlenip gece konaklayarak yani ama eve kendimi zor attım bı 10 sene gitmem heralde daha kafayı yiyodum yol boyunca sakın yolculuklu tatil yapma adamların keyfi yerinde tabi cocuga biz bakiyoz bide bak ne güzel duruyor dmeleri

Fahiş fiyatsa sadece menüsünden faydalanılabilir bence, Villa sırf sakin sessiz diye iyi , havuzu var , jakuzi , saunası , hamamı vs, denize yakın olursa ve de yemekler dışarıda yenirse güzel bence de , mangal da eşim bir günlük yapabilir bu da güzel olur , geçen sene otelde kaldık bir hafta bu sene de eşim faklı olsun diyor, o da mutlu olsun istiyorum aslında sene boyunca çok yoruldu ...

Geçen yıl bebeğim 6,5 aylıkken yurtdışına çıktık , araba kiralayıp 3 farklı ülkeye gittik . 1 haftalık bir süre olunca ve ek gıdaya yeni geçip bebeğim çoğunlukta süt alınca doktorumuz sütü kastederek mutfağın zaten yanında diyerek cesaretlendirmişti beni. Çok yorucuydu ama çok da güzel bir deneyimdi . Ayrıca doktorumuz süreklilik olmayacağı için 1 hafta sürede gerekirse kavanoz mama kaşık maması verme konusunda da olumlu konuştu. Zorluğu bir yana sizin hangi tatilden nasıl keyif alacağınız önemli bu durumda. Eşinizin de gönlü olsun diye birkaç gün villa birkaç gün gezi de planlayabilirsiniz . Villa tatilini ortaya koyarsanız biraz dinlenmiş olursunuz.

Yok yok kesinlikle gezmeli yorulmalı tatilden vazgeçtim villaya sıcak baktık ,bakalım nasip

Villa tatiline sıcak baktık eşimle, belki araçla birkaç yeri gezeriz yorucu olmadan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…