Bebekli Tatil Mevzusu

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
9.931
22.365
Merhaba hanımlar; bebekli ve tatil yapmayı seven çiftlerden öneri bekliyorum, bebeğim 7 aylık henüz, kızımla ilk tatilimiz olacak inşallah 🤗 Eşimle bir türlü orta yolu bulamadık. Eşim arabamızla geze geze tatil yapmak istiyor ben ise villa tarzı bir tatil istiyorum, çünkü bebekle gezmek nasıl olur bilemiyorum biraz tedirginim, ek gıda sürecindeyiz bu yüzden araba ile il il gezmek zor olur mu kestiremiyorum hiç, eşim bebekle gayet güzel olabileceğini söylese de içime sinmiyor bir türlü, karı koca çalışan insanlarız, ben doğum izninde olduğum için evdeydim okul dönemi ama eşim çok yoruldu, stres atmak istediğini söylüyor ki haklı da bence , lakin illeri geze geze tatil fikri bana sıcak gelmiyor bebekle , geçen sene hamile iken Muğla'ya gitmiştik baya da gezmiştik her yeri , yakın illeri de gezmistik güzel geçmişti, şuanda bebekten dolayı villa tarzı tatil mi daha mantıklı yoksa eşimin de dediği gibi geze geze tatil yapmak mı daha mantıklı olur ? Benim gönlüm villadan yana.Tecrübeli annelerden yorum bekliyorum🥰

Merhaba
Ben oyumu villadan yana kullanıyorum.Özellikle ek gıda döneminde olduğunuzu söylediğiniz için.
Çocuğunuz bence henüz geze geze tatil için küçük.Yemesi,uyuması,ek gıda hazırlaması,banyosu diye uzar gider.Zor olacaktır.
Tabi tercih sizin umarım nereyi tercih ederseniz edin çok güzel ve huzurlu bir tatil geçirirsiniz.

Benim de 7 aylik bebegim var. Gezmeli tatil çok zor. Bebeğinizin huyunu en iyi siz bilirsiniz. Biz belli bir yerde kaldık. Gündüzleri arada farklı yerleri de gezelim dedik. Ama zor oldu. Sıcakta bebek arabası ile yoruldu biraz ki biz hep dışarıya akşama doğru çıktık. Villada kalırsınız ama imkan oldukça farklı yerleri de gezersiniz bence. Diğer türlüsü sizin için pek tatil olmaz.

Merhaba
Ben oyumu villadan yana kullanıyorum.Özellikle ek gıda döneminde olduğunuzu söylediğiniz için.
Çocuğunuz bence henüz geze geze tatil için küçük.Yemesi,uyuması,ek gıda hazırlaması,banyosu diye uzar gider.Zor olacaktır.
Tabi tercih sizin umarım nereyi tercih ederseniz edin çok güzel ve huzurlu bir tatil geçirirsiniz.
Yorumunuz için teşekkür ederim , bana da bu mantıklı geliyor , eşim sanıyor ki bebekle kolay olur herşey hallolur lakin öyle değil bence de ..

Merhaba hanımlar; bebekli ve tatil yapmayı seven çiftlerden öneri bekliyorum, bebeğim 7 aylık henüz, kızımla ilk tatilimiz olacak inşallah 🤗 Eşimle bir türlü orta yolu bulamadık. Eşim arabamızla geze geze tatil yapmak istiyor ben ise villa tarzı bir tatil istiyorum, çünkü bebekle gezmek nasıl olur bilemiyorum biraz tedirginim, ek gıda sürecindeyiz bu yüzden araba ile il il gezmek zor olur mu kestiremiyorum hiç, eşim bebekle gayet güzel olabileceğini söylese de içime sinmiyor bir türlü, karı koca çalışan insanlarız, ben doğum izninde olduğum için evdeydim okul dönemi ama eşim çok yoruldu, stres atmak istediğini söylüyor ki haklı da bence , lakin illeri geze geze tatil fikri bana sıcak gelmiyor bebekle , geçen sene hamile iken Muğla'ya gitmiştik baya da gezmiştik her yeri , yakın illeri de gezmistik güzel geçmişti, şuanda bebekten dolayı villa tarzı tatil mi daha mantıklı yoksa eşimin de dediği gibi geze geze tatil yapmak mı daha mantıklı olur ? Benim gönlüm villadan yana.Tecrübeli annelerden yorum bekliyorum🥰
Bende olsam villadan yana kullanırım tatilimi. Daha rahat gibi geliyor.

Sabit yani villa tarzı dediğiniz tatil sizin için daha uygun olacak bence. Ama ek gıdadan dolayı değil, zaten 7 aylıkmış tamamen ek gıda yemiyordur emme ye ya da mamaya devam. Ama yorucu olacaktır bebek arabası , çocuğun altını üstünü değiştir vs. Çocuksuz zamanlardaki gezmekle , çocuklu gezmek çok çok başka bence.

Benim bebe araba çok sever. O yüzden geze geze gitmek bizi yormaz. Sizin bebenin durumu ne ?

Benim de 7 aylik bebegim var. Gezmeli tatil çok zor. Bebeğinizin huyunu en iyi siz bilirsiniz. Biz belli bir yerde kaldık. Gündüzleri arada farklı yerleri de gezelim dedik. Ama zor oldu. Sıcakta bebek arabası ile yoruldu biraz ki biz hep dışarıya akşama doğru çıktık. Villada kalırsınız ama imkan oldukça farklı yerleri de gezersiniz bence. Diğer türlüsü sizin için pek tatil olmaz.
Bebeğim aksi , huysuz bir bebek değil, araba gezmelerini de seviyor, eşim de buna güveniyor aslında, villa daha konforlu ama çok yer gezemeyiz tabi ...

Sabit yani villa tarzı dediğiniz tatil sizin için daha uygun olacak bence. Ama ek gıdadan dolayı değil, zaten 7 aylıkmış tamamen ek gıda yemiyordur emme ye ya da mamaya devam. Ama yorucu olacaktır bebek arabası , çocuğun altını üstünü değiştir vs. Çocuksuz zamanlardaki gezmekle , çocuklu gezmek çok çok başka bence.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için 😊

merkez bir yerde villa tutsanız her gün başka bir ilçeye gidip denize girebilirsiniz sonra da akşamları villanıza dönersiniz. atıyorum Çeşme'de tutarsınız bir gün foçaya bir gün sığacık'a gidersiniz. belki böyle bir yol ikinizi de mutlu eder
Mantıklı, bol bol denize girmek ve sonrasında villa konforu iyi fikir ,teşekkürler 🌸

Yakın zamanda 13 aylık bebekle deneyimlemiş biri olarak kesinlikle villa diyorum. Biz sabit bir yerde konaklayıp bazı gündüzler yakın mesafelere günübirlik seyahatlar yaptık. Bizim bebek daha büyük olmasına rağmen, üstelik çok daha serin bir yerde tatil yapmamıza rağmen seyahatler bizi ve bebeği yoruyordu epey.

Ben -dediğim gibi gittiğimiz yerde ve zamanda havalar oldukça serin olduğu için- öğlen yemeğini, atıştırmalığını ve meyvesini alıp çıkıyordum. Akşam muhakkak eve dönüyorduk.

Bu sıcaklarda gezmeli tatil bebek için çok zor. Arabada klima açsanız bile sonrasında zorlanacaksınız. Emmesi, mama hazırlaması bile zor olacak.

Bebekler kısa araba yolculuklarını severler ama uzun oldu mu sizin için işkenceye döner. Bir kere çok çamaşır çıkar. Her gittiğiniz yerde hijyen ararsınız. Ek gıda döneminiz ve uyku döneminiz bozulur. Sıcaktan bunalır, araba klimasında üşütür. Ben olsam hiç maceraya girmem. Temiz bir yer tutar ordan kısa gezmelerle idare ederim, ki öyle yapıyoruz çocuklardan sonra. Yine de sizin tatilden ne anladığınız ve çocuğun mizacına göre de değişir tabi.

Arabada uyuyan bi çocuksa gezin, villa olursa çocuk uyur evde takılı kalırsınız

Bütceniz varsa villa bile değil otel derim. Bebekli anne tatili demek, çocuğuna başka bir yerde bakan anne demek. Bir de villanın iş yükü size kalmasin mümkünse. Geze geze tatili cok yorucu oluyor bebekle tamamen yorucu olacaktır. Uyumasinu uyanmasını bekliceksiniz sürekli ve kısıtlayacak illa ki. Güneş olunca inip gezemiceksiniz vs.

X