Bebeklerimiz neler yapabiliyor...

benim kızım yuruyebiliyor :) sanırım burada hep yeni bebeiş anneleri var :)

bak şu afacana maşalllahhhhhh...
çok tatlılar ya bu halleriyle, benimkilerinde buna benzer hareketleri var..
Allah hepimizin evladını nazarlardan esirgesin...

Atatanem maşallah Batu ya .Çok tatlıdır eminim yüzündeki gururu görmek isterdim senin :) senden mutlusu yoktur şimdi.
demek erken konuşcak senin bııdık.Baba kıskanmıyomu bu arada:))

zuzumm maşallah senin bebeişede ayaklandıysa peşinden koşarak iyi kilo verirsin :)

Kızlar kızım bugün bana çok kızmıştı ve kucakladım,kollarının altından dik tuttum ayaktaydı.ayaklarına basarak dimdik durdu Maşallah.artık sinirden mi bilemiyoum:))
annem çok çalıştırıyo ondan galiba.kızıyorum ama annem dinlemiyo.Yok ağırlık vermiyorum diyor.
Daha küçük ya bacakları yamulur diye korkuyorum.

Dünde teyzesine tarzan gibi aaaAaaaaA yaptı:)) teyzesi elini Cerenin ağzına koydu aa dedi ceren de aaa deyince tarzan gibi oldu:)

benım pasa oglumda da
agular, sese ve ısıga tepkı ozellıkle tv ve pc ye egılım
ılgısız kaldıgında yalancı aglama modu
yatagının basında bırını gordugunde kucaga alınmak ıcın atılma sekılde tepısme
uyku modunda bıle annenın basından ayrıldıgını anlayabılme ve aglama moduna gecıs
anne ısten eve emzırmeye geldıgınde uyku modunda bıle olsa koku sensorlerı sayesınde uyanarak anne sutu ısteme
emzırme hazırlıgında gozlerı kocaman acarak sabırsızlanma
karnı bıraz doyduktan sonra emmeyı bırakıp anne ıle bakısma
banyoda yuzme cabaları kuvette oyun ama sudan cıkınca aglama
anne ıse tekrar donerken "oglum ıse gıdıyorum merak etme donucem" tembıhlerıne dudak kıvırarak tepkı verme hatta huysuzlanma

aklıma ılk gelenler bunlar maasallah tepkılerı zamanla daha da gelısıyor maasallah

aaa bu arada net bır sekılde anne demesı kırkı cıktıgından bu yana var
ılk baslarda annı dıyordu ben soyledıgımde kocıs hayır butun cocuklar oyle aglar dıyordu
ama artık aksamları cok huysuzlanınca kocısın kucagında net bır sekılde anne dıyor ve annesı gel senı ıstıyor dıye benı cagırıyor maasallah pasama

Benimki dün parmağına emziğin sapını geçirmiş etrafına bakınıyodu :) Nasıl sevindim anlatamam!! ilk defa bişey tutmuş, üstelik bi de emziğini sapıyla çekerek ağzından almış!!!

benimkide ellerinden tutup kaldırmaya çalışınca ayağa kalkıyor bayada dik basıyo cadı maşallahh.bide öyle seviniyoki kalkınca yüzünde böyle gururla şapşallık arası bi ifade ayağa bile kalkabiliyorum demek istiyo sanki:))çok kısa süre tutuyorum bişey olmaz heralde

dün dışarıya çıkmıştım.Kızım ilk defa bana KÜSTÜ ( ben kucağıma aldıkça içli içli ağladı.annem alıp sakinleştirdi.
Bana gelince yine öyle yaptı.Emmedi de.

dün dışarıya çıkmıştım.Kızım ilk defa bana KÜSTÜ ( ben kucağıma aldıkça içli içli ağladı.annem alıp sakinleştirdi.
Bana gelince yine öyle yaptı.Emmedi de.

ya bikere benim oğlumda bana küsmüştü feci bişey..
mahfoldum 2 gün..
barışınca yeniden doğdum valla..
siz barışmışsınızdır inşallah..
minikler nasıl oynatıyolar bizi yaa..

Barıştık canım çok şükür,gece emdi bi sorun çıkmadı,sabahta iyiydik.Ama oyunlar yapmadı o kadar da çok havasında değildi,dünün etkisimiydi bilmiyorum

Bizim kızda elmalınınki gibi emziğini çekiyo ,sallıyo bazen tesadüfi bi şekilde geri ağzına alıyo.bi kaç kere bilinçli ağzına götürmeye çalıştı ama başarılı olamadı,eğer önlüğünün üzerine düşmüşse ağzına sokmada başarılı olabiliyor.

sizinkiler konuşmaya başlamış benimki hala tek başına kakasını yapamıyorda yardım ediyoruz çubukla, 5 kez kendisi yapsa 6.yı biz yaptırıyoruz:))
şaka biryana benimkide anne diye ağlıyor ama bilinçli bir şekilde demesi imkansız tabii

bu arada çilek söyledikten sonra dil çıkarmaya başladım oğluşa yeni yeni tepki vermeye başladı, birde gel gel yapınca bunun parmaklarda kıpır kıpır başlıyor

denizanacim dedimya biz cok erken baslamistik dil isine birde babasi

ellerini boks yapiyordu:) simdi babayi gordugu an dil disarda elllerde boks seklinde:)

benimkide anne diyor ama tabiki bilincsizce..

bu ara yalniz kalinca bizi protesto ediyor alin kucaginiza beni diye:)

cok fena bu lokumlar ya..

çok güzel yaa demek boks yapıyor, eşin doğru hareketle başlamış canım önce büyük organlar gelişir çünkü:))

biz dil çıkarmada geciktik ama olsun,

protesto işini benimkide yapıyor çığlık çığlıga bağırıyor resmen ağlıyor zannedip koşa koşa gidiyorum adamın yanına resmen bağırıyor

yerim ben bu lokumları:))

Ay ben bu topiği kaçırmışım :) ama farketmiyor cünkü bütün minnoşlar hemen hemen aynı şeyleri yapıyor. Bunların dışında gece bile emzirsem doyunca kızım diliyle itiyor memeyi alsana bebeğim deyince de sırıtıyor. Uykulu bile olsa gözünü açıp yapıyor bunu sanki teşekkür edermiş gibi, öldürüyor beni.

Sıcaktan nefret ediyor üzerinde kalın bir şeyler varsa çıkartana kadar mızıldanıyor.

Uyuması için bazen gözlerini kapattığımda illle başını sağa sola cevirip kapattım şeyi çıkartıyor. Bazen farkında olmadan onu cekmek için ellerini bile kullanıyor :)

Bugün ilk defa kızım birşeye kasıtlı olarak uzandı ve dokunup oynadı.
önce ben telefonda resimlerimizi slayt gösterisiyle izliyordum ışık ilgisini çekti,elini telefona attı,sonra defalarca vurdu durdu.

daha sonra anneme gitti kanepenin kanarında sarı bi yelek vardı elini uzatıp onunla oynadı,vurdu,çekiştirdi.

bilinçli olarak isteyip yapması çok güzel.

Tüm bebişler hemen hemen aynı şeyleri yapıolar zaten bide benim prensesimi anlatim neler
yaptığını :)) Konusuo kendi kendine gülüo sesli sekilde :)
Dilini cıkarıo.. elleriyle oynuo ellerine bakıp sonra emmeye baslıo :)Agzınla
baloncuklar yapıo ...Televizyon cok izlio bide evdeki akvaryumdaki balıkların önüne koyuyorum onu izlesin die dakikalarca kıpırdamadan izlio onları konusuo bide onlarla hehe
Bide ara ara biberonunu tutuo emerken ...her emdirdigimdede biberondan benim elimi tutuo :)
Aklıma bu kadar geldi simdilik ...

Genelde herkesin bebeği normal gelişim gösteriyor.
Benim bebeğimde bunların hepsini yapıyor ama inanın, ben ve tüm sülale şok olmuştuk, 5 günlüktü, yüzüstü koydum ve döndü. Oldukçada çaba gösterdi.
Sonra tekrar, tekrar ve tekrar. Kesinlikle yüzüstü durmuyor. Hatta kamerada bile var.
Ayağının arkasına destek yapınca ilerliyor.
Arkasına yastık koyup yatırınca kalkmaya çalışıyor, top gibi oluyor, yuvarlanıyor.
(bu arada benimki karnımda tepinmekten plasentayı parçalamıştı, 20 gün erken doğdu)
Bişey sorunca doğduğundan beri kaşlarını çatıyor.
Ablası çok ilgileniyor, ondan sanırım oldukça ileri seviyede gibi geliyor bana.
Kafasını doğduğundan beri dik tutuyor. Ablasıda öyleydi hatta ablası doğumdan itibaren basabiliyordu ama oğlum arasıra basıyor, canı isterse.
Böyle işte ekstra bunlar var bizde.
Birde anne gel diyor tabii (anna gaaaaa) :)

Şunun gözüne baksana sen yapamazmı bu adam bunları.yerimseniben

Eklentiler

• $100_1090.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 199
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…