Bebeklerimiz neler yapabiliyor...

benım kucuk pasa artık cok guzel naz yapıyor
yalandan aglamayı ogrendı cok kurnaz bu cocuk yaa
eeee eeee dıye yalandan aglıyor kucaga gelınce heıdı gıbı kocaman acarak agzını guluyor

benimki de yalandan ağlamayı öğrenmiş. bi de kendi elleri yetmezmiş gibi benim ellerimi de tutup ağzına götürmeye bayılıyo

Kızım sırtüstü yatarken yan dönüyor.Eline hafif elimi tuturursam sırtüstünden yüzüstüne geçiyor.
Yanlız bu dönmeleri poposunda bez yokken yapıyor.bez çok ağır ya :)))

benim oğluşum oturmaya başladı.artık diş kaşıyıcısını kendisi tutup ağzına götürüyor.bi de ellerini tuttuğumda ayağa kaklıp yürümeye başlıyor.maşallah kuzucuğumaaaaaaaaaaaaa

teyzeleri benim uğrböceğim canım oğlum 6. ayına koşuşor artık.en sevdiği şey mama biberonu yada mama tabağının sesini duyduğu an gözler kocaman bacaklar kasılmış bağırıyor:)bizi tanıyor sabahları gülerek uyanıyor.müzikli oyuncaklarını çok seviyor.babasıyla parmak sayıyorlar geliyo geliyo geliyo gıdıklama oyununa bayılıyor.yüzümü ısırarak bağırıyor.sırt üstü yerinde fır dönüyor.:emir_bebek:

Benim kız geçenlerde baba dedi.
tesadüfi değildi bu sefer özellikle.Bizi taklit ederek söyledi.

Odaları seçiyor artık.

bizim bıcırık kucağa gelmek için her türlu nazı yapıyor.oyuncaklarına uzanıp tutup doğru ağzıına götüruyor.ama hemen yorulup atıyor.en güzel oyuncağı elleri.elinin tamamını ağzına nassıl sokarımın yollarını arıyor onunla ilğili çalışmalar yapıyor.kafayı kaldırdığı gibi oturmaya çalışıyor ama daha beceremiyor bende oturtmuyorum zaten daha.arabayla giderken yolu takip etmeye bayılıyor.bol bol gevezelik yapıyor son bir haftadır daha çok sesli gülüyor.çoçuklara farklı tepkiler veriyor.ben destek olursam dönuyor ama dönmekten pek hoşlanmıyor.

Bızde 6.ayımıza gırdık
benım bıdıklarımda rahatlıkla yan dÖnebılıyor artık
oyuncaklarını tutabılıyor yanındayken alabılıyor aĞızlarına gÖtÜrÜp dıŞlerını kaŞıyorlar
kıkır kıkır gÜlÜyorlar
yabancı bırı geldıĞınde ıstemıyorlar yırtıyorlar kendılerını
3kıŞıyı tanıyorlar
annem ben ve eŞım onun harıcınde ınsan ıstemıyorlar
rahatlıkla anne dıyorlar vb.bır sÜrÜ Şey
maŞallah kuzularıma

benim oğluşum oturmaya başladı.artık diş kaşıyıcısını kendisi tutup ağzına götürüyor.bi de ellerini tuttuğumda ayağa kaklıp yürümeye başlıyor.maşallah kuzucuğumaaaaaaaaaaaaa

öncelikle maşallah oğlunuza ama ellerinden kaldırıp ayaklarına gücünü verdirmek çok sakıncalı

allah korusun kalça çıkığı olabilir

yapmayın bence..

melihkocuğum 2 tarafına birden dönüyor sırt üstü yatarken dalağını kaldırıp inatçı çocuklar gibi bağırıyor ellerini yiyor (2 aydır) yatarken ellerini tuttuğumda doğrulmaya çalışıyor herhangi birşeye uzanabiliyorkendi çıkardığı sesler gülebiliyor anne babayı tanıyor başkalarını yabaancılıyor yalandan ağlıyor memeye saldırıyor uyandığında kendi kendine konuşuyor şimdilik bukadar

X