Bebeklerimiz neler yapabiliyor...

benim oğlumda uzun zamandır uygun tutulduğunda ayağının üzerine basıyor, yeni yeni yatarken dönme girişimleri başladı, bir kez başardı sadece, ama benimkide henüz bilinçli olarak uzanmadı , sadece hoşuna giden şeylere bakarken parmaklar hareketleniyor oğlum darkın cerenden iki falan geç doğdu belki iki haftaya kadar bizde başlarız uzanmaya,

seray maşallah bebeğine allah nazarlardan korusun. bu arada bebeğin şuan bilinçli olarak dilini kullanıp anne gel diyorsa hemen tv lere falan haber ver ünlü olursunuz valla çünkü literatürde bu kadar erken konuşabilen bir bebeğe rastlamadım
bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
seray maşallah bebeğine allah nazarlardan korusun. bu arada bebeğin şuan bilinçli olarak dilini kullanıp anne gel diyorsa hemen tv lere falan haber ver ünlü olursunuz valla çünkü literatürde bu kadar erken konuşabilen bir bebeğe rastlamadım

:roflol: :roflol: :roflol:

bebişler hemen hemen aynı şeyleri yapıyor.benim oğlumda dün elimdeki kaşığa bakyı.yaklaştırdım.havada tuttu ve bıraktı.bilinçli tutuyor artık..

ama beni ençok etkileyen; konuşurken sesimizi onun seviyesine indiyoruz ve gülüyoruz ya o da gülüyor..ama gülmeden konuştuğum da ve sesimiyükselttiğimde anlıyor sanırım ağlama moduna geçiyorr

benim oğlumda uzun zamandır uygun tutulduğunda ayağının üzerine basıyor, yeni yeni yatarken dönme girişimleri başladı, bir kez başardı sadece, ama benimkide henüz bilinçli olarak uzanmadı , sadece hoşuna giden şeylere bakarken parmaklar hareketleniyor oğlum darkın cerenden iki falan geç doğdu belki iki haftaya kadar bizde başlarız uzanmaya,

Canım benim zaten anne gel demiyor, yazmışım ordada anna ga diyor diye, yanınada gülücük koydum, şaka yaptığımı belirtir işaret olarak. Sen yanlış anlamışsın.

Benim totişim bu hafta elini farketti.sanki çok önemli bir şey keşfetmiş gibi uzun uzuuunnnn ellerini parkmaklarını bakıyo :))))

Benimki de ayaklarını fark etti. Dün hele cicili bi patik giydirdim, gözlerini ayaklarından alamadı keltoş :)

Benim aşkımda çok afacan bir çocuk oldu şuanda 3 ay 1 günlük ve beni görür görmez gülüyor hatta benimle konuşmaya çalışıyor ben konuşuyorum o aguluyor ağzı 8 köşe oluyor artık o sesleri çıkaracağım diye ana kucağındaki ilk oyuncağımızla konuşuyoruz onu yakalayıp ağzımıza götürmeye çalışıyoruz uzun uzun ona bakıyoruz. sürekli ellerimiz koltuklarımızın altında olacak ve beyfendi ayakta duracak asla yatmayı sevmiyor yatırınca yarı beline kadar kalkıyor yani oğlumda göbek falan olmayacak çikolata kaslı bir delikanlı olacak bu gidişle kafamızı çok uzun zamandan beri ayakta tutuyoruz ellerimizi sürekli şapur şupur yiyoruz eger bir süre beyfendimiz ınggaaa ınga falan demiş ve almamışsak aldığımızda dudaklarımız büzülüp kuvvetlice ağlamayı koparıyoruz beni neden almadın diye

bu arada serayın bebeği gibi benimkide acayip anneye benzer bir ses çıkarıyor ama tabiki bu anne demek değil:)))bende biliyorum

yüksek yüksek tepelere türküsüne bayılıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrruz sedanın dediği gibi ben şarkı söyleyince çırpınıyor çıldırıyor beni görünce hani iç geçirerek bir çığlık atarya bebekler bunu yapıyoruz yani anlayacağınız kasım bebekleri olarak bizler çok fazla biliyoruz:))) allahım nazarlardan saklasın hepsini

benim oğlum ilk zamanlardan beri başını istediği kadar dik tutabiliyo

sırt üstü yatırdığımda dirsekleri ve ayaklarıyla destek yapıp poposunu ve belini iyice kaldırıyo beni al beni al diye:))

yüz üstü yatırdığımda ellerinin üstünde başını ve göğsünü kaldırıyo..

dedesinin aldığı ilk çıngırağa deli oluyo..
ağlama krizlerimizin ilacı, ama görmesi yetmiyo sesine bayılıyo..

bebekler için hazırlanmış klasik müzik cd sini açınca tanıyo ve sakinleşiyo favori şarkısı bile var..

beni ve babasını tanıyo..
babası işten dönünce kapıyı açınca ağız dolusu gülüyo..

yatağıma sırtüstü yatırınca ayakarıyla kendini ite ite baya bi ilerliyo..

bugün dedesiyle egzersiz yaptı ve ilk defa çıngırağına elini uzattı ve dokundu bilinçli bi şekilde..kavrayamadı ama..
inanılmaz heycanlandım..

rabbim yürüdüklerini konuştuklarınıda gösterecek inşallah..
o zaman heycandan bayılmasam iyi:))

Son düzenleyen: Moderatör:
benim minik melegim
beni ve babasını tanıyo yabancı insanları ve yeri farkediyo
evimizden başka yerde uyumuyo
gülüyo ama öyle aşırı degil
uzandıgı yerden kafasını kaldırıp kalkmaya çalışıyo
tv izliyo hemde sabahın 4ünde 5inde
diger bebeklerle hemen hemen aynı özellikleri taşıyo:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

benim oğlum az önce ilk defa babasının uzattığı çıngrağını tuttu ve salladı..

biraz teşvik edince şimdi kendi kendine alıp sallıyo..

ayy çok heycanlandım yaa:))

Önüne koyduğum pakete vuruyor ses çıkarması için.
Kucakta otururken kendini öne arkaya sallıyor.Maşallah.
Öpücüğü yazmışmıydım bilmiyorum ama öpücükde yapıyoruz

kızlar benim kızımda çok güzel agu yapıyor. arada da anlayamadığım sesler çıkarıyor:) geveze bi kızım olacak galiba. başını tutabiliyor ama tam olarak değil. en azından bana göre. oyuncaklarını takip ediyor. babasına çok tepki veriyor.

kızlar benim oğlanda huy oldu acıkınca öyle bi ağlıyoki sanırsınız çocuğa bağırıp gücendirdim dudağını aşağı sarkıtıp titrete titrete ağlıyo.bi de sinirlenince çığlık atmaya başladı okadar komikki.bizim gece uykusuna yatma saatimiz tam 12de.eğer yatmazsa çığlık atmaya başlıyo.memeye alınca hooop susuyo ve uykuya dalıyo.sabah 7:30gibi de kalkıyo.uyanır uyanmaz bir bebek bukadarmı güleç olur yüzünde güller açıyo paşamın maşallah yaaaa

benımkıde artık gıdıklanıyor :) onu gıdıklamaya basladıgımda buyuk ınsan gıbı ıkı buklum oluyor ve kahkaha atıyor ayaklarının ustune basabılıyor benı gorur gormez cıglık atıyor guluyor ama hala ellerıyle herhangı bır seye kasıtlı olarak uzanmadı :KK43:

benim kızımda gıdıklayınca kahkaha atıyo çok güzel oluyoo yavrum,bide dönmeye başladı cadı dünden beri ama tam deyil sırt üstü yatarken yüzüstü dönüyo ama bidaha dönemiyo öle kalıyo koltuğun üstünde yalnız bırakmamam lazım artık kuzuyu:CüvCüv:

Maşallah hepsine ne tatlılardır şimdi :)
Aman Pirayeye dikkat et canım.

Bizim fındıkda bugün öhö öhö demeyi öğrenmiş ama bana bi türlü yapmadı.Göremedim daha.Bi çok şeyini ilk ben göremeyeceğim galiba :KK43:(

Sağol canım görürürm inşallah :KK43:(
benimkide gıdıklanıyo baya:KK70: Annemle çok güzel oyunlar yapıyorlar maşallah.

Bugün fış fış kayıkçı oynuyolardı :)

Bende Köpek uçmak istemiş şarkısını söyledim.Köpek hav hav hav demiş deyince kıkır kıkır gülüyo:)
Ellerini tutarak söyledik kızımla :) Hareketlerde ellerini açtım birleştirdim havaya kaldırdım felan.Tavsiye ederim.

bende fış fış kayıkçı oynuyom piroşla şapşal şapşal gülüyokaydirigubbakcemile3 o şarkıyı 1. sınıfta öğretmenimiz söletiyodu hareketleriyle vay bee büyüdümde ben şimdi kızıma söyliycemfisfisfis

biz hala bu şeylerin çoğunu yaşamadık ama ben en son kasım annesiyim 27 kasım yalnız bizim kız kafasını tama olarak tutabiliyor elimi uzatıyorum sımsıkı tutuyor agular değişik sesler başladı ama hala kahkaha duyamadım geveze bir kız olacak yüz üstü yatırdığımda kafasını bayağı dik tutabiliyo şarkı açınca pür dikkat onu dinliyo sağa sola bakıyo ses nerden geliyo diye bide benim kucağıma gelince hemen susuyor öyle kutsal bir duygu ki sizi kokusundan tanıyor babaya da pek bi nazlı hele anneannesi tek aşkı öyle güzel oynuyorlar ki...hepsi çok tatlı maşallah

X