Bebeklerde TSH yüksekliği

Oğlumun ilk topuk kanında tsh yüksek çıktı.akabinde tekrar kan aldı ASM ve normale dönmüştü.insallah sizinki de normale döner.

Erken alınan kan örneğinde benimde öyle çıkmıştı doktor 5 günden önce almayın demişti.oteki 3.gunde aldi.Tekrar aldırın erken almış olabilir

Erken alınan kan örneğinde benimde öyle çıkmıştı doktor 5 günden önce almayın demişti.oteki 3.gunde aldi.Tekrar aldırın erken almış olabilir
Birincisini ilk günün gecesinde aldılar. İkincisi içinde sağlık ocağından aradıkları için gittik 6.gün inşallah p.tesi günü normal seviyesinde çıkar.

Merhaba benim kızımında topuk kanında tsh yüksek çıkmıştı sonra başka bir hastanede tekrar test yaptırdık normal çıktı yani bir sorun yokmuş
Bizde ilkini doğum yaptığım hastanede yapıldı bir sorun yok dendi. Sağlık ocağında da yaptıracaksanız dendi oraya gittik 6.gün yapıldı inşallah p.tesi normale dönmüş olur dua edin lütfen

Bence siz icinizi ferah tutun. Biz 1 kere aldirdik ilk dogdugu hafta. Siz neden 2. Kez aldirma ihtiyaci duydunuz ki? Bizi saglik ocagindan topyk kani icin aradiklarinda biz yaptirdik gerek yok dedik. Sonucu sordular soyledik.
Bizim buradakiler resmen taciz ediyorlar ille de geleceksin diye. Büyük kızımdan da bu şekilde önce hastanede sonra da sağlık ocağında yaptılar.

Oğlumda da ilk gün hastanede sonra sağlık ocağından aramayı unutmuşlar 2 ay sonra aradılar aldılar zaten ilk gün hem artık bu saatten sonra topuk kanı alınmaz ki dedim olmaz illede geleceksin dediler gitmedim günlerce aradılar. Bi arkadaşımla haber yolladılar yine gitmedim. En son sağlık Bakanlığı'ndan aradılar bıktım artık gitmek zorunda kaldım.

Bunda da aynı sekilde sürekli arayacaklardi.

Sizde nasıl tamam dediler ki sağlık ocağında topuk kanı vermek mecburi diye biliyorum

Çok geçmiş olsun inşallah normale döner de kurtulur ilaçlardan oğlunuz. Rabbim korusun hepsini. Bizimde değerimiz normale döner inşallah dualarinizda unutmayın bizi.

Aynı durum benim de başıma geldi. Bizim değerimiz 20 idi. Sağlık ocağından aradılar. Değeri çok yüksek, hiç bekletmeden bir çocuk endokrin doktoruna götürün dedi hemsire. Çocuk endokrinoloji bölümüne gittik. Her hafta düzenli kan verdik. Her hafta azaldığını gördük. En son yanlış hatırlamıyorsam 5-6 haftalıkken değer 2 ye düştü ve takipten çıktık. Normale döndük şükür biz.

Bize direkt tekrar gelin diye msj atmış hemşire. Sordum kaç çıkmış diye cvp vermedi malesef. Çok sevindim sizin adınıza demek ki korkulacak bişey yokmuş normale dönebiliyor. İyiki konuyu açmışım çok korkup ağlamıştım Allah'ım korusun evlatlarımızı.

Çok geçmiş olsun inşallah normale döner de kurtulur ilaçlardan oğlunuz. Rabbim korusun hepsini. Bizimde değerimiz normale döner inşallah dualarinizda unutmayın bizi.
Amin ama endokrine mutlaka gözüksün. İlaç kullanımı şart dediğiniz zeka geriliği ilaç olmayınca ortaya çıkıyor

EĞER ÇOK BATİKON YA DA TENTİRDİYOT KULLANDIYSANIZ BEBEĞİN TSH.LARINI ETKİLEMİŞ OLABİLİR!!!!
Bizi bebeğim 3 haftalıkken topuk kanındaki tsh yüksek diye sağlık ocağından aradılar. 5.88 imiş. Hemen şehir hastanesine doktora gittik. Kan verdik 12 geldi. Oradaki Doktor 10 ün üzerinde olması düşündürüyor takip etmemiz gerekiyor 1 hafta sonraki değeri eğer yükselişteyse düşmezse ilaç başlıcaz dedi. 1 hafta sonra kontrole gittik 16 geldi. Doktor ilaç başlayalım dedi 25 mg. O sıralarda ben anne sütü veriyordum. Normal doğum yaptım ve makatıma kadar dikişlerim vardı, her tualet sonrası batikon fısfıs ile pansuman yapıyordum. Kadın doğum doktorum öyle demişti.
Biz o sıra özelde başka bi çocuk endokrin profa gittik. Batikon kullanımımı tesadüfen söyledim. O direkt kes kullanmayı dedi. Batikon kaynaklı olabilir dedi, şüphelendik. Bebeğimden idrarda iyot testi istedi. O da 1 hafta sonra çıkacaktı. O zamana kadar bekleyeceğiz ilaç başlamayacağız dedi. Ben korktum zekasına zarar gelir mi geç kalırmıyız diye. Doktor ısrarla bekleyeceğiz dedi. Prof a güvendik. Bekledik. Gerçekten de idrarında iyot yüksek geldi. Meğerse batikonun yüksek düzeydeki iyodu benim vucudumdan emilip sütümden bebeğime geçmiş. Ve o da bebeğimin tiroit dengesini bozmuş. Bana iyot diyeti yaptırdı. 3 gün anne sütü vermedim bol su içtim vucudumdan iyodu atayım diye. Prof 10 gün sonra sonucu tekrar görelim dedi. 10 gün sonra gittik sonuç 3 e inmiş. Çok enteresan gerçekten. Şehir hastanesindeki doktora batikon olayını söylediğim halde, alakası yok dedi, tiroidleri çalışmıyor diye ilaç başlayacaktık ve belki 3 yaşına kadar boşu boşuna ilaç içecektik. tamamen sebep buymuş. Benim gibi batikon kullanan anneler ve troidlerinde sorun çıkan bebekleri varsa inşallah bu yazımı okur. Her doktor bilmiyor bunu. 3 doktora gittik, sadece 1 tanesi bundan şüphelenip araştırdı bekleyeceğiz dedi. Diğer 2 si direkt ilaç kullanacak dedi. Her doktorun da yap dediğini hemen yapmamak gerek başka görüşler de almak gerek. maalesef öyle bir dönemdeyiz. Bebekler hasta olmasın, rabbim herkesin bebeğine şifa versin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…