bebeklerde sındırım ve kaka sorunu

_cybell_

canım yavrularım
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2008
67
1
slm kızlar benım bebegım 3 gunde bı 2 defadır lavmanla kaka yaptı bugun gene 3.cu gun yıne kaka yok herhangı bı agrı sancılanmada yok cok şukur gayet ıyı ama nıye kaka yapmıyo anlamadım boyle problemı olan varmı daha ne gıbı onem alıyonuz bebegım erkek bebek oncelerı gaz sorunumuz vardı şimdıde kaka:1shok:

benim 3 aylık oğlumdada aynı sorun var 4 gün yapmadığı bile oluyor...kabız değil emdiği için kakası cıvık ama yapamıyo...doktoruna söyledim sabah akşam yarım çay kaşığı sıvı yağ içir şekerli kayısı üzüm kompostosu yap içir dedi ama yapmadım bana hiç mantıklı gelmedi...geçen hafta düzelmişti hergün yaptı bu hafta yine düzeni bozuldu bende çok üzülüyorum...

Merhaba,
Aynı sorun benim 3 aylık oğlumda da var..Benimki 4-5 günde bir kakasını yapıyor.Genelde kendi yapıyor ama zorlandığını hissedersem nadiren fittille yardımcı oluyorum.
Ben de sizin gibi önceleri endişelenmiştim.Ama araştırıp,aynı süreci yaşayanlara sorunca bunun anne sütünden kaynaklanan normal bir durum olduğunu öğrendim.Bazı bebekler anne sütünü verimli kullanmak için böyle yaparmış.Bu durumun adı "Anne sütü yalancı kabızlığı"ymış.Ek gıdalara geçince,yani ortalama 5 aydan sonra kendiliğinden düzeliyormuş.
Ayrıca linkte aynı durumu yaşayanların önerilerini okuyabilirsiniz:yerimseniben
http://www.kadinlarkulubu.com/bebek...zin-kaka-duzeni-nasil-yardim-edin-lutfen.html

genelde 3 ayında oluyor kızlar bızde yasadık ınanın sabunla bıle çıkarttırdık lavmanda yapıldı genelde mama alan bebeklerde oluyor bıraz uzun suruyor 1 ay gibi ama sıkmayın canınızı 4 5 gun yapmazsa ateslenırse tehlıke o zaman demektır o zaman dr mudahale eder ılaçla

bizimkide 2 aylıkken başladı 2 günde bir yapmaya,yapmadan bir gün önce bütün gün bağırıyordu sancıdan.4 aylık olunca düzeldi,her gün yapmaya başladı.şeftali-kayısı suyu ya da püresi veriyorum ki yapsın.

bizimkide 2 aylıkken başladı 2 günde bir yapmaya,yapmadan bir gün önce bütün gün bağırıyordu sancıdan.4 aylık olunca düzeldi,her gün yapmaya başladı.şeftali-kayısı suyu ya da püresi veriyorum ki yapsın.

şeftali-kayısı suyu ya da püresi veriyorum demişsin ama şeftali kabızlık yapar onun yerine erik suyu verebilirsin.:ecrin_bebek:

bavse,sewill sağolun kızlar bir yaşıma daha girdim.ben şeftali peklik yapar,kabızı önler diye biliyordum.erik-üzüm vereyim.bugün yine top toptu.sağolun teyzoşları...

ya arkdaşlar 3 aylık oldu bebeğim.her bezi kakalı çıkıyor.sadece mama ile besleniyor.bu normal mi?

Kızım 3,5 aylık.Bu zamana kadar günde 2 kez kaka yapardı.Sadece anne sütü alıyor.Ama son zamanlarda yapamıyor.Geçen hafta 3 gün yapamadı.Çok huzursuz ve sürekli ağlıyordu.Doktoru aradım gliserin fitil yap ded.ve sabah akşam zeytinyağı ver dedi.Fitil verince hemen yaptı.ama hala düzene girmedi.Fitil vermek istemiyorum alışmasın diye.Belki suyun faydası olur diye suya bile başladım.Çünkü Çişide pembe iz bırakmaya başladı bezde.Antalyanın sıcağında çok terliyor bebeğim.Benim yaşadığım sorunları yaşayan var mı.Yavrum kakasını yapınca gülücükler dağıtıyor.
merhaba benim de kızım 3 aylık,acaba bebeğin yeteri kadar doyuyor mu istersen bir kilosuna baktır!belki kakası o yüzden azalmıştır

X