Bebeklerde lenf Bezi Şişmesi

Satens

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2022
34
7
31
Merhaba bayanlar. Oğlum yaklaşık 1 yaşında. 1 buçuk hafta önce sağ kulak altında şişkinlik gördüm. Endişelendim ve kendi doktorundan randevu alıp muayeneye götürdüm. Doktoru muayne etti ve ultrason istedi. Çektirdik ve lenf bezleri şişmiş. Herhangi bir rahatsızlığı yok ateş kusma öksürük vs. Ancak üst dişleri çıkmak üzere ve üst solunum yollarında enfeksiyon varmış. Doktorumuz herhangi bir ilaca gerek duymadı ve 1 ay sonra tekrar kontrole çağırdı. Ben hâlâ endişeliyim çünkü geçmedi şişlikler. Bu durumu yaşayan var mı lütfen bildiklerinizi benimle paylaşırmısınız. Atlattınız mı süreç nasıl ilerledi. Şimdiden teşekkürler.

Kimse yok mu bu durumu yaşayan lütfen yardımcı olun. Daha önce açılmış konular var ancak tatmin edici yanıtlar bulamadım.

Oğlumun lenf bezi şişmedi ama birkaç kere kanda nötrofil testine gittik. İlk baktıkları yer lenf bezleri oldu şişmiş mi diye. Sizin oğlunuzun kan değerlerine bakıldı mı?

Bence kan değerlerini bi ölçtürün. Geçmiş olsun kuzuya 💐
1 buçuk ay önce baktırmıştık. Kan değeri biraz düşük çıkmıştı. Kan ilacı kullanıyorduk zaten ama dr. 1 cc ye cikardı. Bakalım kontrole gidince bir daha baktırıcam. Şimdilik iyi maşallah ama o şişkinlikler beni tedirgin ediyor işte. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim 🌸

korkcak bişey yok benımde oğlumun un ufak gipte çene altındakı lenf bezlerı şişer bir ay sonra falan ıner veya bogaz enfeksıyonu oldugunda şişer sonra ıner bu yaşlardakı çoğu cocukta var

korkcak bişey yok benımde oğlumun un ufak gipte çene altındakı lenf bezlerı şişer bir ay sonra falan ıner veya bogaz enfeksıyonu oldugunda şişer sonra ıner bu yaşlardakı çoğu cocukta var
İnşallah iner bir an önce. Doktorumuzda endişe etmedi sadece kontrole çağırdı. Ama işte annelik üstüne toz konsun istemezsin ya o hesap 🤷‍♀️ teşekkür ederim 🌸

X