Bebek ve Emzirme. Lutfen Yardim Edin

mehtapagir

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2014
998
887
44
Arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var.

Pazartesi gunu dogum yaptim. Spinal sezeryan.

Sutum yok. Hastanede 1.5 gun kaldim. Su goguslerimin basina gelmeyen kalmadi. Her gelen hemsire sıktı,sıkti bastirdi. Cok canim acidi. Hala goguslerim sizliyo. Baktik gelmiyo,elektrikli pompa getirdiler. Allahim nasil bir aci. Yok yok yok. O cekis gucune yine sut gelmedi.

Butun acilara raziyim,yeter ki gelse,ben de sıkar bastiririm hic sorun degil ama sut yok. Yok yok!!!! Kayinvalidem sag olsun. Hersey yapiyo aliyo,kompostolar hurmalar dereotu salatalari purelwr corbalar ya daha neler neler ama yok gelmiyo....

Mecburen mama veriyoruz.

Bir de cocuga memeyi veremiyorum. İlk gumden beri agzina yerlestiriyorum. 1-2 cekiyo sonra ucunu kaybediyoruz,yeniden yerlestiriyorum bu sefer agzini kocaman acip saga sola hateket ettiriyo sanki iatedigi gibi alamiyor agzina. Yerlestiremiyorum, 1-2 cekse,sut gelmiyo diye kiziuo mi napiyosa eliyle ittirip agliyo. Biberonla mama veriyorum neredeyse biberonu yiyecek,ac olunca agzini acip gogsume koyuyo agzini ama ne yerlestireniliyorum ne sut var. Biberona alisti mamaya alisti napacagimi bilmiyorum. 1-2 kere gogsunu cekmesi yeter,sut gelse onunla doyar,zaten ceneleri yoruluyomus. Ben buna inanmiyorum biberonu gyet aeei ve uzin cekerken cenesi yorulmuyo.

Verme demeyin nolur. Gercekten mecbur kaliyorum. Biberonla verip agzindan cekip memeye yapistiriyorum,sut gelmiyo diye 1-2 den sonra yikiyo ortaligi.

Sinirlerim acaip bozuldu kiyamiyorum. Gazini cikarmak icin omzuma aliyorum,kafayi kaldirip yuzumde meme ariyo,parmagini emiyo,agziyla meme ariyo yuregim dayanmiyo ya

Oncelikli olarak bebegimi gogus ucina nasil sabitleyebilirim? Yani nasil onun istedigi gibi sokabilirim/verebilirim agzina?

Bir de sutumu ne getirir?

O meme araralen ben ona mama verince icim parcalaniyo dayanamiyorum lutfen tecrubeli anneler yardimci olsun bana.

Kuru dut kaynatıp içmeyi dene sütü kesilenlerin bile getiriyor
Ayrıca silikon meme ucu kullanmayı denedin mi?eczaneden alıp dene bakalım belki rahat edersin
Ağrı sızı yara için de annua krem al sanırım edeceğin dua ile cennete giderim :)
Herkes aynı süreçten geçiyor kendini üzme stres yapma
Kimse milka ineği gibi süt kazanı değil
Sık sık duş al fırsat buldukça uyu
Mama vermek kötü bişey ddğeil çocuğun zehirlenmez merak etme
Bu hisleri hepimiz yaşıyoruz ama inan ikinci bebeğinde hiiç de böyle olmayacak
Zaman herşeye çare :)
Bamya sütü yaplı yapar besin değerini arttırır
İncir ve sütü kaynatırsan tadı iğrenç ama bol süt yapan bir mucizeye dönüşür
Şimdilik aklıma bunlar geldi
Ayrıca hurma yersen o da arttırır

Allah bin kere razi olsun. Hepsini yapacagim. Biraz gec oldu kusura bakma,giremedim siteye.

İnsallah gelir sutum . her emziriste dua ederim sana :)

Tektar cpk tesekkurler

Canim oncelikle allah anali babali buyutsun hergun mutlaka ilik dus al bende kasim basi gibi dogum yaptim benimde bebegim memeyi alamadi ckk ugrastim olmadi ama mamada vrrmedk, ykksa kotu oldugu icin degil simdi veriyorum en son kaucuk uc aldim anne memesine en yakini oymus chicco marka tavsiye ederim onla emzirdim ama ara ara ciplak meme denemeleride yaptim taki 3 1 haftadir bebegim normal olarak emmeye basladi dunyalar benim oldu rezene cayida sut arttiriyor bide bol bll emzirmek sikinti stres yapma sezeryanda biraz gec geliyor sut
Allaha emanet ol

Bide ne yap biliyomusun bi enjektore mama yada varsa ki gelmistir sanirim sutun sutunden cek bebek memeyi almaya calistirirken yava s yavas agzinin kenarina siksin biri

Canim benim cok tesekkur ederim. Ben 2 gundur emziriyorum. Basardim yani :) ama en buyuk sikintim su ki,memeyi tutturana kadar kan ter icinde kaliyorum. Reamen savasiyoruz. Beegim agliyo,ben israrla tutturmaya calisiyorum. Eninde sonunda tutup emiyo,arada 4-5 emmeden sonra yutkunma duyuyorum . biraz emince uyuyo,uyutmamaya calissam da uyuyakaliyo ama tabi emmeye devam ediyo 5-10 saniyede 1. Fakat ben sutum yetiyor mu bunu bilmiyorum. Sanki sutum yetmiyo da bebegim memede uyuyakaliyo mecburen uyuyo gibi geliyo. Bu yuzden arada mama da veriyorum.

Benim gogus ucum var ve cok caresiz kalmadigim surece ekstra silikon falan kullanmak istemiyorum.

Sutumun yetip yetmedigini nasil anlarim?

Bir de ben hem mama veriyorum hem emziriyorum. Bebegim sadece mama icerken kakasi gayet duzenliydi. Simdi benim sutum ve mama seklinde besleniyoruz,kabiz oldu galiba 2 gundur gunde 1 kez falan kaka yapiyo hatta bugun daha hic yapmadi. 1-2 saat once mama verdim. Yaparsa yapacak bakalim. Anne sutu alan bebekler kabiz olmazmis ama emzirmeye basladiktan sonra kabiz oldu bebegim. Benden dolayi mi acaba?

Canm acikcasi bebegin doyup doymadigini kilo alimindan anlayabilirsin oyleymis bende emziriyom mama veriyom zaten fazlasini kusuyo ole gecinip gidiyoz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…